Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 3. 2. 2009 20:06

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

dlouhodobá nevěra

zdravím,
dnes jsem se zaregistrovala, protože si nevím rady s životem po nevěře. Napíšu svůj příběh, snad někdo zareaguje.. Je mi 24let, žiju s přítelem, 3 roky, jsme harmonický pár (nebo spíš byly jsme), neměly sme žádné potíže, jenom menší spory, vždy vyřešeny. O funkčnosti vztahu jsem byla zcela přesvědčená, dokonce jsem si myslela že vztah mezi námi je naprosto výjimečný.. Před rokem cca v listopadu jsem zaregistrovala změny v partnerově chování, chodil pořád pozdě z práce, a na telefonu měl vypnutý zvuk (čehož jsem si všimla tak že se rozsvítil zablikal ale nevydal žádný zvuk), na otázku proč má vyplý zvuk, odpověd že měly v práci poradu, ovšem každý den.., tak jsem ten mobil projela.. a ejhle byly tam zamilovaný smsky od jakési kolegyně z práce.., zeptala sem se co to má znamenat, a on mi řekl, že se jenom párkrát líbaly, že to nic neznamená a že odjíždí po novém roce do anglie, že to byly jenom flirtovací smsky a hnedka jí řekne že už si psát nebudou a už spolu nic mít nebudou, já sem mu to uvěřila a šli sme dál, ale byla sem na pozoru a mobil kontrolovala pravidelně, pak loni na konci roku jsem v jeho mobilu našla fotky té jeho kolegyně z vánoční besídky, asi 30 fotek a na každé ona a nebo oni dva spolu, tak opět bylo dusno, opět mi bylo vysvětleno, že si ju jenom fotil protože je hezká, a že se tak fotila s každým a blabla, uvěřeno. Celý leden, únor v lonském roce jsme normálně žily, milovaly se a plánovaly miminko, ta kolegyně odjela do anglie a tím sem myslela že to celé skončilo, ovšem v březnu loni můj drahý nechal na ledničce výpis z telefonu, bylo v něm 100sms do zahraničí a asi 12minutový telefonát. 100 sms do zahraničí asi není jen tak že.., čekala jsem na něho s tím výpisem v ruce naprosto zničená, podvedená, zrazená, řekl mi že to byly jenom přátelský smsky a jen tak jí volal, že nic víc v tom není, na otázky spal si sní? odpověd nespal.., to bych neudělal.., tentokrát jsem ovšem balila kufry hledala práci v brně a prostě konečná, ale přítel jednou večer za mnou přišel do ložnice (vystěhovala jsem ho na gauč) a prosil o POSLEDNÍ ŠANCI, že mě miluje a blabla. Já vyměkla - což byla největší moje životní chyba. Ovšem na svou obhajobu musím říct, že jsem neměla žádnej důkaz toho, že by spolu spaly a nečetla jsem ani jedinou z těch 100smsek. Prostě sem věřila. Od té doby nám bylo opět fajn, milovaly sme se, plánovaly budoucnost, rekonstruovaly byt. Otěhotněla jsem v květnu loni, v červnu ale bohužel samovolně potratila.. byla to pro mě velká rána, ale přítel mě podržel, pak po třech měsících jsem znovu otěhotněla - tentokrát úspěšně, ted jsem ve 20týdnu, ale rizikové těhotenství, jsem doma na neschopence. 20.prosince loni jsem jako obvykle doma usedla k netu a chtěla zaserfovat, ale přítel se neodhlásil z mejlu, a pozor z jakéhosi mejlu kterej sem neznala, z tajnýho mejlu, tak samozřejmě sem se do něho podívala, a nevěřila vlastním očím. Přítel si s tou kolegyní psal zamilovaný mejly celej leden a únor lonskýho roku, psaly si o sexu co spolu měly, jaký mají krásný vzpomínky na společný chvilky a jak se těší na svoje další setkání, že přijede v dubnu a že půjdou do hotelu a budou se milovat a jak se na to oba těší a že se mají rádi a přítel že si vymyslí noční aby spolu mohly strávit celou noc.. a posílaly si navzájem svoje nahý fotky, na valentýna loni jí můj přítel poslal svou fotku se stopořeným penisem a ona mu zase svoje nahý fotky, nad kterýma se rozplýval, že jí to moc sluší a že myslí na sex s nou a že ty fotky bude mít na flešce a dívat se na ně bude jenom v práci aby náhodou na ně zdena nenarazila..., no velice pro mě bolestivé záležitosti tam byly.. pak tam byl od něho v březnu mejl (tehdy jak mě prosil o poslední šanci), že nepohlídal výpis a že sem si ho přečetla a že v něm byly ty smsky a že už si je nemůžou psát aby se neobjevily v tom výpise a že nechce ve vztahu se mnou riskovat ale že ty mejly si psát pořád budou. Holčina to jaksi pochopila, napsala velmi smutný mejl, nicméně jak přijela na návštěvu v tom dubnu tak si samozřejmě do toho hotelu zašly, 14dní od jeho prosení o poslední šanci..., pak ty mejly moc nebyly, až v květnu loni ta holka psala, že se jí stýská a že přijede v červenci, přítel se chytil ihned a už po těch mejlech vymýšlely kde se spolu opět vychrápou a jak moc se na ni těší.. (v té době jsem již byla poprvé těhotná), pak jsem potratila a jela na víkend ke kámošce se vybrečet, a ten víkend jí přítel nabídl, že bude doma sám a že spolu můžou strávit celou noc.., takže přítel mě podvedl a zradil asi 14dní po tom, co mi vyškrábaly v nemocnici obsah dělohy a já prožívala nejhorší psychycký období dosavadního života.., a můj přítel mi lhal a šukal jinde ale já o tom neměla tušení... Od toho července tam už žádný mejly nebyly, jenom ty přeposílací. Takže to zřejmě skončilo, nicméně já se to dověděla v tom nejcitlivějším období a pořád nevím jak s tím naložit, co ted, těhotná.. Poradte prosím, jestli někdo měl tu trpělilvost to dočíst do konce..  Jen dodávám, že nevěra pro mě byla vždy naprosto konečná, přítel to věděl, při jeho poslední šanci jsem mu to opakovala, věděl to, věděl co riskuje, ovšem udělal to, jenže já jsem ted v pasti, jsem těhotná na neschopence, rizikový těhu... ale každý svého štěstí strůjcem - neměla jsem v tom březnu odpouštět ale spakovat se protože i když bych to ted moc chtěla tak už to udělat nemůžu, nemůžu chodit do práce..

Není tady

 

#2 3. 2. 2009 20:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dlouhodobá nevěra

Čo urobi? Nechápem.. .čo chceš robi s niečím z minulosti? Ako chceš zmeni minulos? Neostáva ti nič iné, len sa s tým vyrovna, alebo sa s ním rozís... Iná cesta nie je. Bohužiaž, ale asi sa naozaj neoplatilo ten mail otvára. hmm Ja by som sa asi snažila nezaobera niečím z minulosti - ale to som ja, pravda... A na druhej strane: je fakt, že ti klamal v zlom období a zatiaž čo ty si hžadala útechu uňho, on ju hžadal u inej. Lenže - čo s tým teraz?
Mmch, nechápem ho, prečo tie maily nevymazal - zbytočná boles, zbytočné problémy, zbytočné komplikácie. Nechápem - ani jeho, ale ani tvoje pátranie po niečom, čo ti prinieslo len zbytočné trápenie. roll

Upravil(a) Selima (3. 2. 2009 20:15)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 3. 2. 2009 20:18

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

nevím co s tím ted, je to pro mě čerstvý, pro něho třeba minulost - ikdyž si myslím, že kdyby ze strany té kolegyně došlo k obnovení on by do toho šel, pro mě je to bolestná současnost, je jedno jestli se to stalo ted nebo před měsícema, bolí to stejně když se to člověk dozví. Potřebovala sem to ze sebe vypsat.. nedaří se mi o tom s nikým mluvit

Není tady

 

#4 3. 2. 2009 20:21

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dlouhodobá nevěra

Zdeni, mockrát jsi odpouštěla, nechtěla jsi vidět konečnou, ale to už ted taky víš, takže nebudu jitřit rány. SPočítej si spíš, co tě čeká v budoucnu. Možností není mnoho. Bud to skončíš, nechᚠsi platit alimenty a zkusíš si najít partnera nového. Nebo zůstaneš a pak doživotně jej budeš hlídat, což ti přinese další utrpení, nebo se na všechno vykašleš a budeš se tvářit, že vše pro tebe skončilo a už nikdy nebudeš pátrat a nechᚠho žít dvojí život. Víc možností podle mě není... nebo ty nějakou vidíš?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#5 3. 2. 2009 20:33

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: dlouhodobá nevěra

Tak jsem si to zase přečet....... já vůl...... chtěl sem napsat něco dost ošklivýho........ pak sem to rozdejchal a napíšu jen........ NIKDY NEPÁTREJ PO TOM CO NECHCEŠ VĚDĚT......... já vím že je to marný. roll
A jdu zas radši na politiku nebo tam, zdá se mi to smysluplnější. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#6 3. 2. 2009 20:41

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

já to zatím pořád vidím s tou spoustou emocí co podváděného provází (ponížení,zrada,zklamání..atd.), takže vlastně nevím a proto to sem taky píšu. V tom březnu při poslední šanci prosil a sliboval, že preruší kontakty, že si nebudou psát, smazal její čísla z telefonu,.. šanci sem mu dala, nevyužil ji, právě naopak,věděl co může ztratit a já nechci dávat nějaký poslední šance pořád dokola..(mám svou hrdost). Kdybych nebyla těhotná už jsem dávno vtahu, ale sama sem si to takto poňahňala a musím nést následky a hledám nejlepší cestu do budoucna pro sebe a pro moje miminko.., pokud budu sama a otec bude vídat mimčo 1xza 14dní tak to nebude moc dobrej vztah otec-dítě. Navíc k rodičům se vrátit nemůžu, nejsou tam dobré vztahy..  zkoušela jsem se s tím vyrovnat ale moc to nejde..

Není tady

 

#7 3. 2. 2009 20:42

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

pro JEňYKA - já to chtěla vědět

Upravil(a) ZdendaX (3. 2. 2009 20:42)

Není tady

 

#8 3. 2. 2009 20:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dlouhodobá nevěra

Ctěla? Skutečně? Ty si víš s tou informací rady?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#9 3. 2. 2009 20:45

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

Chtěla sem vědět proč má tajnej mejl a co v něm je, nečekala sem že v něm najdu takový věci, na jednu stranu su ráda že to vím - aspoň vím na čem sem a co mám, ale na druhou je mi líto že se mnou trpí miminko - bohužel

Není tady

 

#10 3. 2. 2009 20:46

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

ZdendaX napsal(a):

pro JEňYKA - já to chtěla vědět

Dobře tak teď to víš, ale jeník tam zapomněl napsat jednu důležitou věc - pátrej jen tehdy pokud víš, co si se zjištěnou info počneš ..jinak je to k ničemu. K čemu Ti ted je, že víš ? Přemýšlela jsi nad tím, jak s tou informací naložíš ? Co udělᚠdál ?


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#11 3. 2. 2009 20:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dlouhodobá nevěra

Tak prečo si z toho nešasntá? NAČO ti to bolo - hlavne, ak je to už minulos....? A naozaj to nemlôžeš zmeni, ale zjavne ani zabudnú, vykašla sa na to a ís ďalej. Nechápem úprimne povedané, o čo je lepšie to, že to vieš - a že si sa to dozvedela práve TERAZ.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#12 3. 2. 2009 20:46

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

Víš na čem jsi ..dobře a dál ?


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#13 3. 2. 2009 20:46

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

kdyby si dal pozor a mejl si po sobě řádně zavřel, tak jako to dělal celý ty dlouhý měsíce tak o ničem nevím

Není tady

 

#14 3. 2. 2009 20:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dlouhodobá nevěra

Iste. A KEBy si neliezla do mailu, ktorý nie je tvoj... keby nebolo keby, boli by sme v nebi.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#15 3. 2. 2009 20:48

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

kdyby .. víš těch bychů tady lítá .. kdyby ... ted je opravdu otázka ..kdybys to bez čtení jen zavřela ..co by atd ...to k ničemu není ..přemýšlej co bys chtěla dál ..od přítele, od sebe ..jak by to mělo být dál ?


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#16 3. 2. 2009 20:52

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

nevím co se zjištěnou informací udělám, byl to šok, ale asi i ponaučení - teď se jeho mobilu a oficiálnímu mejlu vyhýbám obloukem. Tak příště snad budu chytřejší, chybama se člověk učí, nevím.., vím jenom to že mě to hluboce ranilo a bolí mě to a nevím co s tím prostě. Já sem mu OPRAVDU VĚŘILA, tak když někomu věříte tak byste asi nečekali toto?? nebo je lhaní nejbližšímu člověku v pořádku? Zřejmě sem opravdu ještě mladá a blbá..

Není tady

 

#17 3. 2. 2009 20:55

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dlouhodobá nevěra

Zdeni, to víš, že to není v pořádku, ale nechceš li trpet a chceš li věřit, pak nepátrej. To je to o čem mluvím, pátrala jsi, nevěděla jsi co najdeš, ale určitě pro kontrolu...vid. A nebyla jsi připravená na info , co jsi dostala. ted to bolí, a ještě bude bolet, ale dej tomu čas, nesnaž se řešit věci ihned, zkus si pobrečet a zklidnit se, zkus si nejdřív v hlavě srovnat, co od svého života skutečně očekáváš.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#18 3. 2. 2009 20:55

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

Selima napsal(a):

Iste. A KEBy si neliezla do mailu, ktorý nie je tvoj... keby nebolo keby, boli by sme v nebi.

Ano lezla sem do mejlu, kterej nebyl můj. Ale když si dva po nějaké krizi řeknou jdeme dál oba dva a dáme do toho všechno tak by to tak snad mělo být ne? Udělala sem chybu - především sem ublížila sama sobě to já vím, ale on udělal chybu mnohem větší (podle mě teda)

Není tady

 

#19 3. 2. 2009 20:56

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

Ne není v pořádku, když Ti někdo blízkej lže do očí .. určitě ne ... a že to bolí .. já vím že jo... ted jde právě o to, co s tím dál ..zatím nevíš ... víš že to bolí, cítíš se podvedená ... přítel to ví ? Že víš ?


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#20 3. 2. 2009 20:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: dlouhodobá nevěra

Mno, takto povedané si urobila chybu už hneď pri výbere partnera a otca pre svoje diea, ale nemá zmysel bičova sa tým, kto kedy akú chybu urobil, väčšiu alebo menšiu, ale je načase položi si otázku ČO S TÝM....
Jeho chyby neobhajujem, len ti píšem, že si o niektorých ani nemusela vedie - a asi by to bolo lepšie. Pravda, hlavne taká, s ktorou MOMENTÁLNE nemôžeme nič urobi, je nám na.... h.o.u.n.o.u. vissla


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 3. 2. 2009 20:58

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

PavlaH napsal(a):

Zdeni, to víš, že to není v pořádku, ale nechceš li trpet a chceš li věřit, pak nepátrej. To je to o čem mluvím, pátrala jsi, nevěděla jsi co najdeš, ale určitě pro kontrolu...vid. A nebyla jsi připravená na info , co jsi dostala. ted to bolí, a ještě bude bolet, ale dej tomu čas, nesnaž se řešit věci ihned, zkus si pobrečet a zklidnit se, zkus si nejdřív v hlavě srovnat, co od svého života skutečně očekáváš.

Dík, přijde mi, že si na mě jediná hodná.., ale asi si to zasloužím. Důvěra byla narušena, mnohokrát, pátrala jsem a rozbila si hubu takže mám co proto, ale teď už je to všechno rozbitý a to je ten problém.. co teď..

Není tady

 

#22 3. 2. 2009 20:58

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

ZdendaX napsal(a):

Selima napsal(a):

Iste. A KEBy si neliezla do mailu, ktorý nie je tvoj... keby nebolo keby, boli by sme v nebi.

Ano lezla sem do mejlu, kterej nebyl můj. Ale když si dva po nějaké krizi řeknou jdeme dál oba dva a dáme do toho všechno tak by to tak snad mělo být ne? Udělala sem chybu - především sem ublížila sama sobě to já vím, ale on udělal chybu mnohem větší (podle mě teda)

Zdeni neměř chyby jeho tvoje .. to nikam nevede. Pavla Ti to psala hezky .. dej tomu trochu času, pobreč si a zkus vymyslet jak dál ..zůstaneš ? Odpustíš ? Uvěříš znovu ? Půjdeš pryč...to je spousta otázek který chtějí taky svůj čas ...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#23 3. 2. 2009 21:01

ZdendaX
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: dlouhodobá nevěra

Amriana napsal(a):

Ne není v pořádku, když Ti někdo blízkej lže do očí .. určitě ne ... a že to bolí .. já vím že jo... ted jde právě o to, co s tím dál ..zatím nevíš ... víš že to bolí, cítíš se podvedená ... přítel to ví ? Že víš ?

Ví že vím.., nedokázal mi na to říct nic.., jen snad že ho to mrzí.., a dělá v podstatě jako by se nic nestalo, nechce o tom mluvit, já už taky ne, prostě chce dělat že se nic nestalo, už mu nerozumím, nevěřím mu a on už taky nemůže nic slíbit, zřejmě si po tom všem myslí, že se opravdu tolik nestalo, nevím, tak trochu se mi hnusí..

Není tady

 

#24 3. 2. 2009 21:03

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: dlouhodobá nevěra

ZdendaX napsal(a):

Amriana napsal(a):

Ne není v pořádku, když Ti někdo blízkej lže do očí .. určitě ne ... a že to bolí .. já vím že jo... ted jde právě o to, co s tím dál ..zatím nevíš ... víš že to bolí, cítíš se podvedená ... přítel to ví ? Že víš ?

Ví že vím.., nedokázal mi na to říct nic.., jen snad že ho to mrzí.., a dělá v podstatě jako by se nic nestalo, nechce o tom mluvit, já už taky ne, prostě chce dělat že se nic nestalo, už mu nerozumím, nevěřím mu a on už taky nemůže nic slíbit, zřejmě si po tom všem myslí, že se opravdu tolik nestalo, nevím, tak trochu se mi hnusí..

A řekl Ti co chce dál on ? Chce s vámi tebou a malým zůstat ?


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#25 3. 2. 2009 21:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: dlouhodobá nevěra

Zdeni , takže dvě věci, tys sto ještě stihla probrat s chlapem? Ouha, nemohla bys prosím tě nejdřív myslet a pak konat? Jo  jsi těhotná hormony na pochodu, chtělo by se ti stavět útulné hnízdečko a najedou je všechno jinak. Zvaž co si počneš. Nebudeš jediná s dítětem sama. Zkus popřemýšlet jestli chceš takového tátu pro dítě. Víš, proč si myslí, že se nic nestalo? Řeknu ti to - už tě tolikrát ukecal, to by bylo aby mu to zase neprošlo. Je klidný. Může být.

Nejsem hodná, ale když v tobě bouří emoce, nenajdeš správné řešení, jen budeš dělat botu za botou. Když nevíš kam jdeš, neznᚠani směr, pak jen dupeš dokolečka. Vybreč to, vybreč to, rozmysli se a pak teprv konej . Zkus si probrat všechny možnosti. Samostatné bydlení v ubytovně, pdnájmu. Peníze. Hlídání. Někoho, kdo by ti byl oporou pro případ, že to s ním skončíš. Teta, babička.... hlavně přemýšlej.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů