Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#276 23. 2. 2009 13:44

x56325
Host

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Santalo, to je mi líto...

 

#277 23. 2. 2009 13:47

x56325
Host

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Tak po sobě čtu ten výplod - a já se asi fakt neumím vyjadřovat.
Myslela jsem tím, že prostě někdo tu ztrátu zaměstnání ustojí snáz, někoho to holt položí na lopatky...

 

#278 23. 2. 2009 13:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

surikato, taky jsem byla bez práce. Navíc už nikoli mladá a flexibilní... a bez toho, že by to toho pána, co s ním bydlím, jakkoli zajímalo, natož aby mě podržel. Soudit se s vlastní rodinou je na ho..., jenže bohužel, v některých případech by měly jít city stranou (koukni na Blue na právním, kam to vede). Na mě to dělá dojem, že erem půjde (podle ní) cestou menšího zla a nastěhuje se k příteli. Nerada bych věštila černá vize (už jsem to zaklepala), ale tím taky může přijít o státní byt... a co potom?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#279 23. 2. 2009 14:00

x56325
Host

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Hm... smutný na tom je, že mᚠpravdu... :-(

 

#280 23. 2. 2009 14:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Pravda někdy nebývá veselá a nám vyhovující, bohužel. Naučila jsem se, že naše přání se nepřizpůsobují realitě, ale jde to tu a tam udělat naopak. Jen to občas někdo nerad slyší.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#281 23. 2. 2009 15:58

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Judita napsal(a):

Petře, je mi blízké základní ladění "každý svého štěstí strůjcem" a v mnohém s tebou souhlasím, ale připadá mi, že přece jen žiješ v trošku jiném světě. Stejně jako každý nemá na výběr z dvaceti poskytovatelů internetu, nemá spousta lidí takovou paletu možností ani v jiných oblastech, třeba právě v pracovní kvalifikaci. Hodně limitů je vnitřních, pro někoho je opravdu obtížné připustit si, že by třeba mohl začít pracovat v úplně jiném oboru - jenže když se na to dívám, ty jsi vlastně úplně stejný, taky jsi "omezený" tím, v čem žiješ, co je pro tebe představitelné a co už nejsi schopen připustit. Představa, že se odstěhuju za prací a rekvalifikuju, je pro někoho stejně cizorodá jako pro tebe představa, že by sis měl vzít spotřebitelský úvěr třeba kvůli pračce, která se porouchala v nejhorší  možnou chvíli, nebo že bys při ztrátě zaměstnání šel na pracák wink

Judito, rozumím ti. Ale třeba žiju v jiném světě právě proto, že ty vnitřní limity nemám. Nebo jinak - spousta věcí je pro mě v tuhle chvíli nepřijatelných, ale pokud by mi hrozil nedostatek financí nebo ztráta bydlení, tak to potlačím. Vnitřní limity v tomhle nemám.

Spousta diskusí na babinetu je o tom, že sytý nevěří hladovému, ale zároveň hladový nevěří sytému. Pravda bude někde uprostřed. Faktem podle mě je, že pokud není někdo vyloženě handicapován od narození (např. ztráta rodičů + dětský domov nebo výrazné zdravotní postižení), tak jsem přesvědčen o tom, že každý si může za to, jak v životě dopadne. Někteří jsou z komunismu vychovaní, že se nemusí přetrhnout a "nějak to dopadne" nebo "se postará stát", jiní jsou nezodpovědní a naivní a podepíšou smlouvu, která je vede do pekel. To je ale bohužel už na každém z nás. Nemůžeme čekat, že někdo jiný za nás vyžehlí naše chyby nebo nás bude vodit za ručičku. Pokud je někdo tři měsíce bez práce, je to normální, pokud někdo se rozvede, je to normální. Pokud se ale takové "blbé věci" v životě stávají častěji, tak už je to k zamyšlení.

Není tady

 

#282 24. 2. 2009 11:01

Blossom
Host

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Tak nevím, jestli mám psát sem, a nebo rovnou do skuhracího chlívku... Krizi ve firmě pociujem víc a víc. Posledních pár měsíců to přes veškerá opatření vycházelo, že jsme tak-tak pokryli všechny náklady(výplaty, platby za energie, prostě jen úplné nezbytnosti - základní chod firmy). Tento měsíc poprvé už to nepokryje ani to nejzákladnější a budu to muset dorovnat úsporami. Slabou útěchou mi může být jen to, že ještě existujem, řada podobných firem v okolí už skončila a nebo k tomu spěje.
Jde o to přežít tenhle rok, pak snad to už bude lepší. Pořád vymýšlím, jak podpořit prodej (protože dnes není problém vyrobit, ale prodat). Už jsem zkusila leccos, ale nezabírá to - lidi nechoděj, nic nekupujou. Na vině je nejen krize, ale i to blbý počasí - fůry sněhu všude, nekalo, já taky kam nemusím nutně, teď nejdu. Už jsem z toho trochu deprimovaná, fakt nevím, co ještě vymyslet nového, co by prodej podpořilo...
Tak jsem se tu vybrečela, snad časem bude líp.... Tak jako zákonitě po zimě přijde jaro, snad i ta krize skončí a obchody se zase hnou...

 

#283 24. 2. 2009 11:04

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Blossom drž se pussa Děláte krásný věci, koukala jsem na web, jen jsem ještě neměla šanci ti to napsat. Taková nádhera se musí prodávat, snad na jaře bude líp. Moc držím pěsti hjarta


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#284 24. 2. 2009 16:10

luminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 732

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Tak u nás se to zlepšilo, práce už je víc. A nebyla bych to já, abych tu radost zase neměla zkaženou. Řekla jsem před dívčinou z kanceláře, jak jsem ráda, že už byla normální nezkrácená pracovní doba a ona na to - moc se neraduj. Vím, že v té kanceláři píše taky výpovědi. Tohle bych už skutečně nerozdýchala, abych ji dostala třeba jen já, v době, kdy už je líp. To bych spíš vydržela, kdybych vypadla při hromadném propouštění.

Není tady

 

#285 24. 2. 2009 16:48

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: celosvětová krize - pociujete ji nějak navlastní kůži?

Snad to divcina tak nemyslela.

Ja se pustila do sveta, krize je tu nejhlubsi, aspon teda se to v mediich a mezi lidem rika, ve firme nastava velka reorganizace a patrne nas sakumpakum prodaji a nastane propousteni ve velkem, ale tak si rikam, ze me sotva prijali, tak me nebudou hnedka posilat pryc... prece... Kazdopadne mi dnes volali z dalsi firmy, zajistuju se pro vsechny pripady a neustavam v hledani. Kupodivu spis jsou tu obsazene ty mista typu pokladni, pridavac na stavbe, na kvalifikovanejsi dokonce firmy i aktivne hledaji.

Je pravda, ze jsem v situaci, kdy jsem se proste sbalila a emigrovala, s detma by to jen tak neslo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů