Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 2. 2009 20:57

Marie N
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2838

Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Nedávno jsem nemohla spát a přemýšlela jsem co se za 1,5 roku změnilo. Ten čas letí kapitulation Přemýšlela jsem o všem co bylo a bude. A tak mě napadlo toto. Jak se vyvíjí vᚠvztah a vztah dětí k BM po rozvodu? Někdy si tak říkám jestli je vůbec ten můj BM normální....


S ženou je to jako s obrazem, hlupák nepozná jakou má cenu dokud nezjistí jak mnoho je za ni ochoten dát druhý.

Není tady

 

#2 1. 2. 2009 21:03

majkafa
Host

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Nijak. Naposledy jsem BM viděla u rozvodu 18.12.2007, od té doby mi napsal asi 3 maily. S dcerou, která bydlí v Praze, si občas píše na icq, ale minimálně. Se synem, který bydlí se mnou, dva a půl roku žádný kontakt.

 

#3 1. 2. 2009 21:08

Marie N
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2838

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

A ještě bych dodala...jak se vám žije? Lépe či hůř?


S ženou je to jako s obrazem, hlupák nepozná jakou má cenu dokud nezjistí jak mnoho je za ni ochoten dát druhý.

Není tady

 

#4 1. 2. 2009 21:13

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Můj vztah se po rozvodu, no po rozvodu, po dohalení milenky, přes jeho odchod k ní a rozvod, až po dnešní dobu posunul někam do roviny, něco jako brácha, nebo tak. Pomůžeme si, když potřebujeme, vyhovíme si, sem tak se poštěkáme, ale v podstatě jsme za dobře, on občas něším nasejří mě, já jeho asi taky, takže tak. Neberu ho už ani jako bývalého manžela, ani jako chlapa, se kterým bych něco mohla mít. Nevím, u mě to došlo do stádia, že už ani nevím, jaký to s ním bylo, nemyslím sex, ale vztah jako takový. MIlenku si našel před osmi a půl lety, přišla jsem na to po roce trvání, odešel v říjnu 2005, v říjnu 2006 jsme se rozvedli a je fakt, že nad těma letopočtama už jsem musela přemýšlet. Přijde mi, že už je to strašně dávno. Můj vztah k BM je vyrovnaný, víceméně přátelský, lepší, než za manželství.
U našich kluků taktéž. Sem tam zajdou k tatínkovi na oběd, mladší kluk víc, jedou k nim na chatu. Prostě tak nějak v pohodě.

Upravil(a) Modroočka (1. 2. 2009 21:14)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#5 1. 2. 2009 21:16

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Nᚠvztah s BM se změnil hodně - né rozvodem, ale mým odstěhováním. Asi se dá říct, že jsme se stali přáteli. Jsem přemýšlela, jak je to najednou možné a myslím si, že je to tím, že jsme oba přestali od sebe "očekávat" . BM se přestal bát, že po něm chci něco co mi nemůže dát, no a já nic nechci a jsem příjemně překvapena pokud mi pomůže...
Stejně tak se k lepšímu změnil jeho vztah s dcerou...


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#6 1. 2. 2009 21:17

majkafa
Host

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Lépe, hůř?
Jinak. Konec našeho manželství už byl smutný. Cítila jsem se hodně osamělá. Víc, než teď, když sama žiju.
Kdybych si mohla přát, přála bych si být taková, jaká jsem dnes a žít se svým mužem a dětmi v našem bývalém domě. Abych ho milovala. A on mě.
Ale to je jenom pohádka.
Někdy se mi zdá, že se mi celé mé manželství snad jenom zdálo. Že můj muž nikdy neexistoval.
Žiju teď ráda, takový život, jaký ho teď mám. Díkybohu, že je za mnou ta hrůza po jeho odchodu.

Upravil(a) majkafa (1. 2. 2009 22:30)

 

#7 1. 2. 2009 21:19

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Marie N napsal(a):

A ještě bych dodala...jak se vám žije? Lépe či hůř?

Mně se žije v podstatě líp. Když pominu finanční stránku, jasně, bylo líp s BM, ale jinak líp. Po všech stránkách, mám víc volnosti, míň starostí. A hlavně, jsem nezávislá, dělám, co chci, můžu se rozhodovat sama a dělat si, co chci. S BM to nešlo, o většině věcí rozhodoval on, on mohl na pivo kdy chtěl, já s holkama někam jen výjimečně. Nemusím jet povinně na kolo, nemusím se teď dívat na tenhle film a tak nějak podobně. BM mě hodně ovlivňoval. Teď jsem sama svá a za sebe. To mi vyhovuje.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#8 1. 2. 2009 22:27

juli
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 9. 2007
Příspěvky: 265

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

taky přidám,jsem po rozvodu7měsíců a je mi dost často smutno,trošku jsem si začala opravovat domeček dle sebe a adětí ale ted mi to vůbec nepřináší radost. Bydleli jsme v domku EX starém vše se kazí a tak si připadám dost často neschopná a  že je vše zbytečné. děti si bere celkem dle dohody necháváme oba na rozhodnutí dětí. Ale stačí jeden telefonát od EX nebo když si se svojí milenkou dojede pro děti-tak brečím. byli jmse spolu 22let tak to asi v poho nebudu brzo.Radost mi dělají děti. Jinak rozvodu lituji. snad už bude líp.J.

Není tady

 

#9 1. 2. 2009 23:03

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Milá Juli,já jsem strašná srabka,bojím se toho ,co píšeš a proto se nedokážu rozvést.Ty už si ten nejhorší krok udělala a přeji ti aby si dokázala udělat další.

Není tady

 

#10 1. 2. 2009 23:28

Kerrin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 436

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Jsem po rozvodu také-  začátek ledna. (7 let manželé - 12 let dohromady spolu.A jakéto je? Lepší než když jsme byli a bydleli spolu. Sice mi chybí ta společnost doma  večer...např to ...když se vracel z práce, když se díváte společně na TV, ale už jsem si zvykla, že tu jsem sama. Občas je mi to vše líto, proč to tak bylo, dopadlo  a došlo až k rozvodu. Na druhou stranu mám více volna, nemusím denně vařit,nakupovat...atd. (to mi nikdy nevadilo, ale ušetří to čas.)Jinak si s BM  vycházíme velmi dobře, dá se domluvit na čemkoliv - /před rokem skoro nemyslitelné/ ted to funguje. Ditěti se věnuje, navštěvuje, stará se /bohužel ne ve společné domácnosti a denně./ - to mě nejvice je líto kvuli našemu dítěti.Stalo se.
Asi jsme se museli rozvést, aby jsme pochopili jeden druhého.... nebo nevím, možná to píšu blbě, ale je to tak.
Jsem klidnější, spadl ze mě  balvan trápení, otázek nevyřešených, když měl milenku a nechtěl nic rešit, když chtěl mít volnost, dělat si co chce, jak chce, kdy chce. Dokážeme se ted opravdu bavit lépe jak pred rokem.
Už jsem s tím vším tak na 80 %vyrovnaná a budu jen ráda, aby to takto aspoň do budoucna zůstalo.

Upravil(a) Kerrin (1. 2. 2009 23:29)

Není tady

 

#11 2. 2. 2009 7:34

Marie N
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2838

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Koukám, že je to pomalu všude stejné. Ještě počkám a pak vám napíši jak se chová ten můj a jsem zvědavá, co mi na to řeknete. protože mě to má hlava nebere.
Tak hlavně hodně štěstíčka do dalšího života.


S ženou je to jako s obrazem, hlupák nepozná jakou má cenu dokud nezjistí jak mnoho je za ni ochoten dát druhý.

Není tady

 

#12 2. 2. 2009 8:09

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Ahoj,
kamoška je po rozvodu asi 8let.
Říkala,že začátky byly krušné,s BM se hádali.Ale teď super.Pomáhají si.S dětma taky dobré.
Říkala,že kdyby měli vztah předtím jako teď,tak možná k rozvodu nedošlo.

Není tady

 

#13 2. 2. 2009 8:34

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Já jsem po rozvodu víc než 2 roky. Byli jsme manželé 24 let, 27 let spolu. Ten poslední rok ale už bydlel se svojí nynější ženou. S BM se vůbec nestýkáme. Děti jsou dospělé, takže návštěvy u táty si domlouvají samy. Naposled u něj byli na Vánoce. Ale telefonují si každý týden a myslím, že mají docela dobrý vztah. Já jsem BM po rozvodu viděla asi 2x a vždy jen kvůli nějakému úřednímu jednání. Já bych ho i ráda viděla, protože ho mám pořád moc ráda a moc mi chybí, ale on udělal tlustou čáru a naprosto mě odřízl. Je znovu ženatý, má malé dítě, koupil si domek na vesnici.
Žije se mi rozhodně hůř než v manželství. Po finanční stránce je to katastrofa, žiju doslova od výplaty k výplatě a kromě stavebního spoření neušetřím ani korunu. Měli jsme s BM auto, takže nebyl problém kamkoliv zajet, teď se musím trmácet hromadnou dopravou. Než si BM našel milenku tak jsme téměř každý víkend jezdívali na výlety do přírody nebo za historickými památkami, chodili jsme hodně do kina a do divadla, každý rok jsme byli několikrát na dovolené, u moře, na horách v Česku nebo na Slovensku, na kolech. Byl to moc krásný život a hodně se mi po něm stýská. Snažím se sice taky podnikat výlety s kámoškama, ale to není ono.
Jediné, co je lepší, je to, že mám klid a můžu se třeba celý víkend válet v posteli a číst si a nikdo mi nedává najevo, že dělám něco špatně. A nemusím žehlit kvanta košil.
Jinak je všechno ostatní horší než v manželství.

Není tady

 

#14 2. 2. 2009 9:13

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

já exmanžela nevídám, děti ano, jsou plnoleté, takže si to nějak zařídí. Nemáme žádné (nebo je mít nechceme) styčné body. Dnes už ne.
A nemám si na co stěžovat. Žiju fajn a v materiální dostatečnosti.
Nic není horší, než v manželství. Jen jiné. Úplně jiné a taky moc pěkné.

Není tady

 

#15 2. 2. 2009 9:26

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

S BM to šlo cekem v pohodě, dokud jsme po rozvodu spolu bydleli - tak nějak jsme si šli z cesty. Peklo nastalo po mém odstěhování, to BM vyváděl jak zběsilý...... Teď je to dva roky, mezi námi kontakt není žádný, pokud pominu asi 3 maily z mé strany, kdy jsem mu připomínala, že je otec a měl by platit výživné. S dětmi kontakt nevyhledává, jsou už dospělé, dcera mu občas zavolá a poptá se jak se má, syn se mu sám neozývá, on jemu asi 1x za dva měsíce. Jakoby zároveň se mnou odstřihl i děti. Ale to je jeho problém, on bude na stará kolena sám........
Nevadilo by mi, kdybych ho potkala nebo tak, je to pro mně cizí člověk, je mi lhostejný.


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#16 2. 2. 2009 10:39

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Mně je jednoznačně líp. BM byl gambler a i když posčítám veškeré jeho klady, přidám svou tehdejší naivitu a zamilovanost, stejně zase zopakuji svou první větu. Své žádosti o rozvod jsem nikdy ani vteřinu nelitovala, naopak, měla jsem ji podat podstatně dřív. Sakra dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na normální život bez stresu a strachu z nemilých překvapení.
Dneska spolu komunikujeme normálně, ex pracuje v Anglii a vypadá to, že se mu podařilo to, nač jsem 7 let marně čekala - nehraje. Zvládl to až po tom, co od něj dali ruce pryč i vlastní rodiče a celé okolí a on musel plavat sám. S dcerou jsou v kontaktu, vídají se 1x za půl roku, píší si atd. Spolu se vídáme minimálně, když je zrovna v republice a místo prarodičů, se kterými jsme v kontaktu v podstatě pořád, a kteří si naši mladou půjčují co 14 dní místo tatínka, vyzvedává naši ratolest.. Ostřejší komunikace mezi námi proběhla jen párkrát, vždycky díky jeho potřebě strkat nám do domácnosti "praktické a užitečné" pomocníky, které už doma sám nepotřebuje (naposledy to byl stroboskop z diskotéky, který měl zřejmě z mně neznámých důvodů doma nainstalovaný).

Není tady

 

#17 2. 2. 2009 11:10

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Mě je mnohem líp. Je to sice jenom rok po rozvodu a rok a půl. co spolu nejsme, ale já si moc oddechla, že jsem svou valstní paní. A i hodně lidí mi řeklo, že na mě hned byla vidět změna k lepšímu. Komunikujeme spolu v pohodě, malého si bere tak jak másmile

Není tady

 

#18 2. 2. 2009 11:43

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Můj rozvod byl krok do nového života. Tenkrát bolestivý, neznámý..atd. Možná se nejednalo v souvislosti s nastalými změnami jen  o rozvod samotný, ale datuju to od té doby.

Kdyby k tomuto nedošlo, žila bych zřejmě jen z 30% svého potenciálu. Šedě, prázdně, placatě...
V souvislosti s rozvodem proběhla celá rekonstrukce nebo spíše nová (nad)stavba mé osobnosti. Na původních základech...

Dnes se nestýkáme vůbec, poslední můj kontakt byl u soudu ohledně úpravy alimentů. Nemám důvod se na něj obracet s ničím. Poslední můj telefonát byl, ohledně přijetí dcery na sš. 

Můj život se změnil o 100%, připadám si jako bych šla na sever a po rozvodu jsem otočila na jih. Doslova převrat po všech stránkách. A k lepšímu. Prožívám své nejlepší období v životě, a věřím, že to tak i zůstane.

Není tady

 

#19 2. 2. 2009 12:01

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Wiki - moc dobře se to čte!

Není tady

 

#20 2. 2. 2009 12:02

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Já jsem rozvedena skoro 2 roky a s BM nežiju už 3. Ten první rok to bylo hodně těžké....vzpomínky, lítost, zloba a hlavně můj Egoušek, kvůli kterého jsem s BM nemohla moc komunikovat. Pak se to ale všechno uklidnilo a teď máme spolu přátelský vztah. Dokážeme si spolu vykládat, zasmát se, ale taky se ještě sem tam chytneme. Ještě do nedávna jsem to měla tak, že BM jsem odpustila, ale jeho slečně (tehdy milence) jsem odpustit nedokázala. Prostě jsem jí to měla pořád za zlé. Teď na to koukám jinak. Oni se prostě jen potkali, zamilovali a to se občas stává. Nikdo nemá na svého partnera vlastnické právo, i kdyby spolu měli 10 dětí a hypotéku na 3 domy. Lidi se prostě scházejí a rozcházejí i když nám se to nelíbí.

Se synem má BM taky dobrý vztah. Hezky se o něj stará a má ho rád. A malý to všechno ví.

A jestli je můj život teď lepší nebo horší? Ani jedno....je prostě jiný wink

Není tady

 

#21 2. 2. 2009 12:06

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Je jasné, že ti, kteří byli v manželství nešastní, těm se nyní daří lépe. Ale my, co jsme byli šastní v manželství, tak jsme nešastní teď. Takových nás ale moc není. Takže většinou ti určitě lidé napíšou, že jsou nyní šastnější. Já ne. Moje nejhezčí období života bylo v době, kdy jsem byla s mým BM. Tehdy měl můj život smysl a náplň, te´d už jen tak přežívám. Bojuju s tím, jak se dá, ale je to hrozné. Zatím mám doma děti, tak můžu žít ještě pro ně, až se osamostatní, tak už budu jen sama a to je hrozné pomyšlení.

Není tady

 

#22 2. 2. 2009 12:12

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Jsem po rozvodu 4roky. S BM vycházíme perfektně, bavím se dokonce s jeho nynější partnerkou. Vzájemně se respektujeme, pomáháme si, takový  kámoš a naopak. Necítím k němu nic víc než úctu, miluje svého syna, kterého mám ve své péči já. Život s ním a manželství bych už ale zpět nechtěla. Je to teď fajn!!!


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#23 2. 2. 2009 12:16

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Ivano, je smutné číst, že to mᚠpořád stejně.

Pořád čekám, že u tebe nastane zlom a budu číst o tom jak zase žiješ....a pořád nic. Pokud to tak ale sama nemáš, nikdo na tom nic nezmění.

Není tady

 

#24 2. 2. 2009 12:25

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Bereš mi to z pusy, Kuřátko..
Ale věřím, že se jednou dočtu, že už jsou věci jinak.

Není tady

 

#25 2. 2. 2009 12:39

Blossom
Host

Re: Kam se posunul vztah s BM po rozvodu?

Jak to tady čtu, musím dát částečně za pravdu Ivaně - nám, co nám bylo dobře ve šastném manželství, je po rozvodu  hůř.
Ale pozor - nejlíp mi bylo ve šastném manželství, nejhůř mi bylo pár let v nešastném manželství, a to  občas přímo hororově a depresivně. Paradoxní tedy je že to nejlepší i to nejhorší jsem zažila s tím samým mužem. A být rozvedená - to je tak něco mezi tím. Pokud jsem měla hezký vztah, o kterém jsem se domnívala, že má do budoucna šanci, tak jsem byla skoro tak spokojená jako v manželství.
Ale zas na rozdíl od Ivany, v žádném případě nepřežívám, můj život je zajímavý, pestrý a má grády, v něčem mě to i velmi posunulo dál, v lecčems dokonce intenzivněji. Má to i své klady.
Takže nic není černobílé.

Ale a se vrátím k tématu - já s mým BM vycházela ve chvílích, kdy nebyl opilý, velmi dobře, přátelsky, skoro bych řekla jako dobří sousedé. I o dětech jsme se ve všem dokázali shodnout a táhnout jejich výchovu za jeden provaz. Malér byl v tom, že těch střízlivých chvil bylo jak šafránu a pak už nebyly skoro žádné. A cokoli řešit ve stavu manželově opilosti bylo k ničemu, to bylo nejlepší se mu vyhnout. Brrr, oklepu se, jen si na ty doby vzpomenu.....

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů