Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 1. 2009 20:38

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

PetrHl napsal(a):

Bára smile napsal(a):

Takže nic neříkat? Mám to přehlížet? Do té doby než odejdu mám dělat, že o ničem nevím? ...cítím trpkost a zklamání, pečuju o prcka zatímco on dělá ptákoviny...nejradši bych to na něj vybalila ale čert ví, zda mi to k něčemu bude...pravděpodobně to otočí opět proti mě...to je těžký.

Nemyslim si že by bylo dobré vubec nic neříkat, to určitě ne.
Máte spolu dítě, měli byste tedy fungovat jako rodina. Zatím podle toho co píšeš funguješ ty a malý jako dva pejsci,
kteří čekají doma na páníčka až si ten udělá čas, ale páníček na pejsky kašle, kamarádfi jsou pro něho důležitější.
To že si četuje se slečnami v práci je jen důsledek toho, jak to u vás funguje.
Ty pro něho nmejsi nic cenného, má tě jistou, musíš být doma s dítětem.
Hovor ano, ale vyčítání těch konverzací po drátkách je zbytečné, vy spolu musíte
probrat to jak spolu hodláte fungovat jako rodina.

Odmítá komunikovat. I v základních věcech, které spolu normálně dospělý lidé řeší (finance, plán na víkend, jak bylo v práci...) ...nedostanu z něj ani slovo, jak říkám, s kamarády vykecává neustále, ale jakmile se chci pobavit o výše zmiňovaných věcech, je mu špatně, je unavený, mám blbý otázky, útočím na něj...komunikace žádná, což je kámen úrazu, nechce, nejde to. Jinak uznávám, ví, že jsem doma s dítětem a on si trajdá kde chce... vystihl jsi to naprosto ale opravdu naprosto přesně.

Není tady

 

#27 29. 1. 2009 20:38

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: "Partner" si žije svůj život...

Báro nic mu nedocvakne, to co se chystᚠudělat je sice čin, ale polovičatý nepromyšlený a velmi nedospělý. Je to útěk.  Jak by sis představila, že by se k tomu postavil dospělý, co by jako udělat měl?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#28 29. 1. 2009 20:40

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

PavlaH napsal(a):

Báro nic mu nedocvakne, to co se chystᚠudělat je sice čin, ale polovičatý nepromyšlený a velmi nedospělý. Je to útěk.  Jak by sis představila, že by se k tomu postavil dospělý, co by jako udělat měl?

To jsem nějak nepochopila...to mu mám nadále poskytovat plný servis a trápit se tu po večerech sama? On opravdu nekomunikuje, jen si plní svoje potřeby, prcek ho taky téměř nevidí...

Není tady

 

#29 29. 1. 2009 20:52

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: "Partner" si žije svůj život...

POdívej, snažím se it ukázat, že ty nemůžeš a nemᚠčas na ptěky a války a dohady. Ty potřebuješ najít řešení. Situaci považuješ za neudržitelnou, přesto však nevíš, jaký udělat další krok a netušíš, jak budeš pokračovat dál. Mᚠrozmyšleno další uspořádání? Víš, jak budeš chtít zabezpečit sebe na mateřské a dítě? Píšeš, že on je ndospělý, odmítá se o těchto věcech bavit, takže určitě dojde k soudům, mᚠschované důležité dokumenty a doklady potřebné pro rozchod? Mᚠnějaký plán , jak budeš postupovat? Přece tě těch pět dnlů nemůže živit matka....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#30 29. 1. 2009 20:53

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: "Partner" si žije svůj život...

Bára smile napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Bára smile napsal(a):

Takže nic neříkat? Mám to přehlížet? Do té doby než odejdu mám dělat, že o ničem nevím? ...cítím trpkost a zklamání, pečuju o prcka zatímco on dělá ptákoviny...nejradši bych to na něj vybalila ale čert ví, zda mi to k něčemu bude...pravděpodobně to otočí opět proti mě...to je těžký.

Nemyslim si že by bylo dobré vubec nic neříkat, to určitě ne.
Máte spolu dítě, měli byste tedy fungovat jako rodina. Zatím podle toho co píšeš funguješ ty a malý jako dva pejsci,
kteří čekají doma na páníčka až si ten udělá čas, ale páníček na pejsky kašle, kamarádfi jsou pro něho důležitější.
To že si četuje se slečnami v práci je jen důsledek toho, jak to u vás funguje.
Ty pro něho nmejsi nic cenného, má tě jistou, musíš být doma s dítětem.
Hovor ano, ale vyčítání těch konverzací po drátkách je zbytečné, vy spolu musíte
probrat to jak spolu hodláte fungovat jako rodina.

Odmítá komunikovat. I v základních věcech, které spolu normálně dospělý lidé řeší (finance, plán na víkend, jak bylo v práci...) ...nedostanu z něj ani slovo, jak říkám, s kamarády vykecává neustále, ale jakmile se chci pobavit o výše zmiňovaných věcech, je mu špatně, je unavený, mám blbý otázky, útočím na něj...komunikace žádná, což je kámen úrazu, nechce, nejde to. Jinak uznávám, ví, že jsem doma s dítětem a on si trajdá kde chce... vystihl jsi to naprosto ale opravdu naprosto přesně.

asi bude nejlepší odejít k těm rodičům, snad se pá probere ze svého pospubertálního snu o totální volnosti ale jistotě doma smile.
A jestli mužu poradit, dej mu vědět proč jsi odešla - dᚠmu tím šanci přemýšlet nad sebou a ne nad tebou.

Není tady

 

#31 29. 1. 2009 21:00

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

Mamka si samozřejmě nabízí jak otevřené dveře tak fin. podporu, nemyslím tím, že by mě dotovala, ale bydlení a jídlo prostě bez starostí, půjdu do toho, bude to nejrozumější, já budu psychicky v pohodě a dítě to ani nepozná, že s námi otec není....stejně se nestaral, držte mi palce, písnu zítra večer. Jinak manželé naštěstí nejsme, rozvod řešit nemusím.

Není tady

 

#32 29. 1. 2009 21:01

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: "Partner" si žije svůj život...

Ale výživné ano, nezapomen na to, písni na právní. Postav kluka před zodpovědnost. At se učí situace řešit a být zodpovědný za následky svůch činů.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#33 29. 1. 2009 21:11

REŇAS
Host

Re: "Partner" si žije svůj život...

Sama si v sobě musíš srovnat,jestli chceš žít takový život,jestli chceš žít sním..a proč. Já chápu,že máte dítě,ale je ještě poměrně malé a mohlo by si "lépe" v uvozovkách,zvyknout na jinou,novou situaci,myslím,že pokud bude máma v pohodě bude i malý. A tátu bude mít přece pořád. Mně to osobně připomíná prvního BM,my jsme,ale neměli žádné dítě,nikdy bych neposuzovala,proč sis našla právě jeho,láska je fakt někdy slepá,obzvl᚝,u krátkodobých známostí jako v mém případě!! Také ho pobuřovalo,když jsem se zeptala,kde byl třeba celý den,potom,už to bylo i 2 dny a přes noc..a já čekala a strachy nespala,jestli se mu nestalo něco v práci..v těžkém provoze..Řekl,že jsem nemusela čekat,měla jsem prý pro něj navařit a uklidit..a pak šel dospávat bez omluvy,byl arogantní,až sprostý a ještě byl uražený.. Nestalo se mu nic,jen si musel po nocích dokazovat,jaký je chlapák..alkoholem a bůhví s kým ..já ho nekontrolovala,pak později a během rozvodu se to postupně dozvídala,dokonce se mi ještě přiznal.. Ani,pak té práci,moc nedal..zrovna,když jsem čekala jeho dítě o které jsem stejně přišla,tak se rozhodl..nepracovat.. a další jeho úlety.neutral Kde bych dnes byla,nebo,kdo bych dnes byla,kdybych se velmi brzy nerozhodla pro rozvod..(jak mě od toho má máma a sestra tenkrát odrazovali..) Rozvedla jsem se a bylo to to NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ.wink Dohromady jsme spolu byli cca 1,5 roku. Je fakt,že mě pak čekalo,ještě pár nepříjemností,hrál divadélko,vyhrožoval,pak brečel,pak se pochlubil kterou měl doma,někdy byl sprostý,no a nakonec mě málem mohl zabít,to vlastně udělal,poprvé a taky naposledy mad(ono nožem a  ryb.harpunou,to zas není takový problém,že..)tak ho odsoudili s podmínkou,tak za "odměnu" mi vzal mé poslední úspory po mém otci a odešel a pak mi poslal pohled z dovolené a dopis,že mám co jsem chtěla..,tak pak ho opět sháněla policie,no néž nás rozvedli,trošku to trvalo,ale samotné stání,trvalo cca 20 minut a ještě ten jeho frajerský postoj..ruce v kapsách..atd. To,už to i ta soudkyně ho tam tehdy napomenula..,že je jaksi u soudu.. roll Já měla,ale i to štěstí,že,už v té době jsem poznala fajn chlapa, a to je můj nynější manžel,tenkrát mě dost podržel i  a dnes máme dvě bezva děti. stolt Měla jsem tehdy jen životní minimum,3+1 a žila jsem..,ale žila jsem,tak jak chci já! smile A to by sis Báro,měla rozmyslet,co vlastně chceš.. Ale já rozhodně bych manželovi vyložila karty na stůl,zeptala se ho třeba,jak si to vše představuje on a rozhodně bych nenechala sebou vláčet,druhá možnost,je,že mu to vše budeš trpět a nic se nezmění,protože on v tom bude náramně spokojený.., hmm ale pak je otázka,jestli budeš spokojená Ty. vissla To je můj názor.

Upravil(a) REŇAS (29. 1. 2009 21:12)

 

#34 29. 1. 2009 21:32

majkafa
Host

Re: "Partner" si žije svůj život...

tempora napsal(a):

Tak třeba proto, že láska je slepá? Proto, že věci, které nám prvně připadají atraktivní nám po nějakém čase přijdou nesnesitelné? Promiň Majko....teď mluvíš jak moje máti.....prostě proto, teď už jen najít cestu ven a bez financí to půjde hodně, hodně těžko hmm

Já se ptám Báry. smile

 

#35 29. 1. 2009 21:37

majkafa
Host

Re: "Partner" si žije svůj život...

PetrHl napsal(a):

Bára smile napsal(a):

tempora napsal(a):

Tak třeba proto, že láska je slepá? Proto, že věci, které nám prvně připadají atraktivní nám po nějakém čase přijdou nesnesitelné? Promiň Majko....teď mluvíš jak moje máti.....prostě proto, teď už jen najít cestu ven a bez financí to půjde hodně, hodně těžko hmm

Díky za zastání, opravdu jsem nemohla tušit, jak se bude chovat...to prostě všem nevyjde.

to skoro nikdo netuší, když si jako mladý někoho bere a zakládá s ním rodinu, jak se ten druhý bude chovat.
Takže takových hloupých otázek bych si nevšímal, po bitvě umí bít každý generálem.

lol Petře, vždy psala, že takový byl už před narozením dítěte, takže to asi viděla. wink

Báro, držím ti palce, aby ses rozhodla správně pro tebe a pro tvého synka.

Upravil(a) majkafa (29. 1. 2009 21:45)

 

#36 29. 1. 2009 21:52

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: "Partner" si žije svůj život...

Nevím, jestli mu to říct nebo ne, že o tom vím...je to potupa.

Potupa to je, a mu to řekneš nebo ne, nemýlím se ?

Jinak, těžko hodnotit situaci ve vaší rodině. Není samozřejmě učebnicová, ale nevíme, co tomu předcházelo. Občas se stává, že žena svého partnera k dítěti víceméně dotlačí, protože po něm touží (tím nechci říct, že je to vᚠpřípad, jen, že to prostě nevíme) a pak se diví, že s té situace není nadšen a hledá úniky. Prostě mít rodinu ještě neměl - není na to zralý.
Na druhou stranu, čekat odměnu za to, že se starᚠo rodinu, to je také podivné


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#37 29. 1. 2009 22:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: "Partner" si žije svůj život...

Bára smile napsal(a):

Ahojky všem, to, co se vám pokusím sdělit není prosba o radu...v podstatě v tom mám jasno, ale ráda bych slyšela, jak by jste se vy chovali na mém místě. Jsem s 20-ti měsíčním prckem na RD a partner si stále žije po svém. Už ani nevím jak to chodí v normálních rodinách...on odjede do práce v 7hod, tam celý den chatuje na seznamce se slečinkami a v 16hod je doma. Mám to opravdu ověřené, nekecám, nechápu, jak při tempech jeho vzkazů může stíhat pracovat...je mi to záhadou. Se slečnami si píše sexuálně motivované zprávičky, je zřejmé, že vážný vztah nehledá. Dnes si s jednou holčinou domluvil návštěvu sauny a poté vínečko... bože, jsem tady za vola...poskytuju plný servis celé rodině, všem vařím, peru, poklízím, s láskou se starám jak nejlépe dovedu o dítě, je mi 25, myslím, že jsem pohledná holka a tohle má být odměna? Já mu ještě neřekla, že o tom vím. Nevím, jestli mu to říct nebo ne, že o tom vím...je to potupa. Navíc nemá žádnou chu plánovat rodinné aktivity, o víkendech si radši jede za kamarády než aby si pohrál s prckem...mluvit na něj nesmím, protože je věčně unavený, nemocný nebo ospalý...bože jak vypadá normální chlap...vždy já už ani nevím, jestli jsem normální...podle něj za vše můžu já, povídat si se mnou nechce, protože jsem moc zvědavá...např. když se ho zeptám, kde byl celou sobotu až do 21hod? ...to ho pobouří, ...už fakt nevím, normální tatínek se snad věnuje rodině ne...? Jak to u vás funguje, on je pořád v pr...,...každý den a navíc to svádí na to, že "má vedlejšáky" a přitom nahání slečny, no co s tím, ...chápu odejít od něj, ale mám mrňouska, mám mu říct, že to vím...?

Čau, Báro. Na tohle ti můžu jen říct, že jaký si to uděláš, takový to máš. A že každý jde tak daleko, jak ho partner pustí. Jestli chceš něco  změnit, musíš to udělat ty. On se měnit nebude. Chápu, že to není jednouchý, ale porovnej si, co v životě od chlapa chceš a co ti ten tvůj dává. Mně kdysi pomohlo dát si to na papír a pak dlouho přemýšlet...během pár měsíců jsem měla jasno. Protože nějaký rozmluvy nepomáhaly, rozvedla jsem se wink A měla jsem to udělat dřív. Dneska žiju hlavně podle sebe, mám srovnaný, co zkousnu a přes co vlak nejede, někdo tvrdí, že jsem sobec apod., ale mně je vážně dobře. Slečinky, chatování, dělat služku...tak tohle mám za sebou a už NIKDY. Fakt že né smile ani kdybych s ním měla deset dětí... naštěstí jsem se vždycky sama zvládla uživit, i dítě. Tak držím palce k řešení a přeju víru v sebe, budeš ji potřebovat.

Není tady

 

#38 29. 1. 2009 22:25

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: "Partner" si žije svůj život...

Bára smile napsal(a):

Mamka si samozřejmě nabízí jak otevřené dveře tak fin. podporu, nemyslím tím, že by mě dotovala, ale bydlení a jídlo prostě bez starostí, půjdu do toho, bude to nejrozumější, já budu psychicky v pohodě a dítě to ani nepozná, že s námi otec není....stejně se nestaral, držte mi palce, písnu zítra večer. Jinak manželé naštěstí nejsme, rozvod řešit nemusím.

Báro,
matka tě ale bude dotovat. A je to v pořádku jako první pomoc. Al nelze to využívat na napořád, řaduměsíců.
Podívej se sem: http://www.eva-21.cz/pravni.php
Vyber si jednoho z právníků a nech si vysvětlit, jaká mᚠpráva, jaké bude pro tebe mít důsledky opuštění společné dopmácnosti, co mᚠudělat, aby tvůj partner platil na dítě, ale i na tebe, dokud si sama nezačneš vydělávat.

Pokud se to budeš snažit zvládnout SAMA a vlastně využiješ nabídky své mámy, aniž bys konečně nechtěla zodpovědnost i po svém partnerovi, on se nikdy nic nenaučí a ty vlastně taky ne - příští tvůj partner bude stejný jako tenhle a tvoje matka bude starší a unavenější...
Neboj se a vezmi to do svých rukou.

A jemu řekni, pokud nekomunikuje, tak napiš, jak PŘESNĚ se cítíš, co PŘESNĚ ti vadí a jak PŘESNĚ si představuješ řešení. Čím to bude přesnější, konkretnější a stručnější, tím rychleji on to pochopí. Pak se nebude moci vymlouvat, že nevěděl....
Pak to bude zase na něm, aby něco udělal sám se sebou.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 29. 1. 2009 22:28

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: "Partner" si žije svůj život...

A jak říká mashanka: taky si sáhni do svého vlastního svědomí, co jsi na tomhle klukovi vlastně viděla, co jsi přehlédla a co jsi od něj vlastně očekávala.
A čím ho teď od sebe vlastně odháníš.
Nepřemýšlej nad tím, proč ON něco dělá, přemýšlej nad tím, co dělᚠTY.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#40 29. 1. 2009 22:32

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

REŇAS napsal(a):

Sama si v sobě musíš srovnat,jestli chceš žít takový život,jestli chceš žít sním..a proč. Já chápu,že máte dítě,ale je ještě poměrně malé a mohlo by si "lépe" v uvozovkách,zvyknout na jinou,novou situaci,myslím,že pokud bude máma v pohodě bude i malý. A tátu bude mít přece pořád. Mně to osobně připomíná prvního BM,my jsme,ale neměli žádné dítě,nikdy bych neposuzovala,proč sis našla právě jeho,láska je fakt někdy slepá,obzvl᚝,u krátkodobých známostí jako v mém případě!! Také ho pobuřovalo,když jsem se zeptala,kde byl třeba celý den,potom,už to bylo i 2 dny a přes noc..a já čekala a strachy nespala,jestli se mu nestalo něco v práci..v těžkém provoze..Řekl,že jsem nemusela čekat,měla jsem prý pro něj navařit a uklidit..a pak šel dospávat bez omluvy,byl arogantní,až sprostý a ještě byl uražený.. Nestalo se mu nic,jen si musel po nocích dokazovat,jaký je chlapák..alkoholem a bůhví s kým ..já ho nekontrolovala,pak později a během rozvodu se to postupně dozvídala,dokonce se mi ještě přiznal.. Ani,pak té práci,moc nedal..zrovna,když jsem čekala jeho dítě o které jsem stejně přišla,tak se rozhodl..nepracovat.. a další jeho úlety.neutral Kde bych dnes byla,nebo,kdo bych dnes byla,kdybych se velmi brzy nerozhodla pro rozvod..(jak mě od toho má máma a sestra tenkrát odrazovali..) Rozvedla jsem se a bylo to to NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ.wink Dohromady jsme spolu byli cca 1,5 roku. Je fakt,že mě pak čekalo,ještě pár nepříjemností,hrál divadélko,vyhrožoval,pak brečel,pak se pochlubil kterou měl doma,někdy byl sprostý,no a nakonec mě málem mohl zabít,to vlastně udělal,poprvé a taky naposledy mad(ono nožem a  ryb.harpunou,to zas není takový problém,že..)tak ho odsoudili s podmínkou,tak za "odměnu" mi vzal mé poslední úspory po mém otci a odešel a pak mi poslal pohled z dovolené a dopis,že mám co jsem chtěla..,tak pak ho opět sháněla policie,no néž nás rozvedli,trošku to trvalo,ale samotné stání,trvalo cca 20 minut a ještě ten jeho frajerský postoj..ruce v kapsách..atd. To,už to i ta soudkyně ho tam tehdy napomenula..,že je jaksi u soudu.. roll Já měla,ale i to štěstí,že,už v té době jsem poznala fajn chlapa, a to je můj nynější manžel,tenkrát mě dost podržel i  a dnes máme dvě bezva děti. stolt Měla jsem tehdy jen životní minimum,3+1 a žila jsem..,ale žila jsem,tak jak chci já! smile A to by sis Báro,měla rozmyslet,co vlastně chceš.. Ale já rozhodně bych manželovi vyložila karty na stůl,zeptala se ho třeba,jak si to vše představuje on a rozhodně bych nenechala sebou vláčet,druhá možnost,je,že mu to vše budeš trpět a nic se nezmění,protože on v tom bude náramně spokojený.., hmm ale pak je otázka,jestli budeš spokojená Ty. vissla To je můj názor.

Tak tohle je síla...i mě se stalo to, že když jsem byla těhotná, zhruba měsíc před porodem, přestal pracovat...jen tak, že prý zkusí podnikat, nezajímalo ho to, že potřebuju finance na prcka, domácnost, dostudování VŠ, šel si slepě za svou růžovou představou...trvalo to 1,5 roku...do té doby než jsem se psychicky složila a vše řekla jeho otci...ten ho donutil najít si práci a sekat latinu, z podnikání jsou leda dluhy... Děkuju ti za příspěvek, já si stejně nedokážu představit, že bych s ním byla do konce života, není mi oporou, jen mě život s ním přináší trable...stejně bych od něj jednou odešla tak to prostě zkusím, možná bude lepší udělat to ihned než se trápit další měsíce a měsíce...

Není tady

 

#41 29. 1. 2009 22:34

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

Pandorraa napsal(a):

Bára smile napsal(a):

Mamka si samozřejmě nabízí jak otevřené dveře tak fin. podporu, nemyslím tím, že by mě dotovala, ale bydlení a jídlo prostě bez starostí, půjdu do toho, bude to nejrozumější, já budu psychicky v pohodě a dítě to ani nepozná, že s námi otec není....stejně se nestaral, držte mi palce, písnu zítra večer. Jinak manželé naštěstí nejsme, rozvod řešit nemusím.

Báro,
matka tě ale bude dotovat. A je to v pořádku jako první pomoc. Al nelze to využívat na napořád, řaduměsíců.
Podívej se sem: http://www.eva-21.cz/pravni.php
Vyber si jednoho z právníků a nech si vysvětlit, jaká mᚠpráva, jaké bude pro tebe mít důsledky opuštění společné dopmácnosti, co mᚠudělat, aby tvůj partner platil na dítě, ale i na tebe, dokud si sama nezačneš vydělávat.

Pokud se to budeš snažit zvládnout SAMA a vlastně využiješ nabídky své mámy, aniž bys konečně nechtěla zodpovědnost i po svém partnerovi, on se nikdy nic nenaučí a ty vlastně taky ne - příští tvůj partner bude stejný jako tenhle a tvoje matka bude starší a unavenější...
Neboj se a vezmi to do svých rukou.

A jemu řekni, pokud nekomunikuje, tak napiš, jak PŘESNĚ se cítíš, co PŘESNĚ ti vadí a jak PŘESNĚ si představuješ řešení. Čím to bude přesnější, konkretnější a stručnější, tím rychleji on to pochopí. Pak se nebude moci vymlouvat, že nevěděl....
Pak to bude zase na něm, aby něco udělal sám se sebou.

Děkuju za radu, zkusím to s ním nejprve po dobrém, zda bude ochotný sepsat výši výživného na prcka na papír dohodou, když ne, určitě okamžitě právník.

Není tady

 

#42 29. 1. 2009 22:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: "Partner" si žije svůj život...

Bára smile napsal(a):

Děkuju za radu, zkusím to s ním nejprve po dobrém, zda bude ochotný sepsat výši výživného na prcka na papír dohodou, když ne, určitě okamžitě právník.

Zkusit to po dobrém a nejprve se poradit s právníkem, se nevylučuje.
Nebo ty víš, jaká mᚠpráva?
Zjišuji, že mnoho žen to stále neví....a nechávají se partnerem oblbovat, že on vydělává, tedy je všechno jeho, protože ony se jen válejí na mateřské doma...
Já myslím, že je lepší jít do těhle rozhovorů poučena.
Ale dělej, jak myslíš.
Drž se.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#43 29. 1. 2009 22:42

Jía
♥♥-----
Místo: Hustopeče u Brna
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 41

Re: "Partner" si žije svůj život...

Milá Barčo,
četla jsem tvůj příspěvek..no něco mi to připomíná, i když bych řekla, že jsi na tom snad hůř než jásad... Spíš než radu ti chci říct, že tě chápu. Vím, jaké to je..když ženská přemýšlí, proč zůstat s chlapem, který ubližuje. Já mám téměř tříletou dceru, manžel mi sice nezahýbá/tedy jsem to nezjišovala/, o rodinu se jakž takž stará, ale komunikace u nás tedy těžce vázne, pořád řešíme neřešitelné,jsme samé hádky a dokonce jsem už od něj i schytala pár facek. znali jsme se krátce a nemáme kromě dcerky snad nic společného. a také se necítím bůhvíjak šastná a milovaná..Ach jo, vím, že každý to máme tak, jak si to uděláme.. Ale je to tak hrozně těžké něco řešit, když se podívám na to, jak je s ním malá šastná a zároveň cítím, že ho mám pořád ráda a to je snad důvod, proč to zatím řešit nedokážusad Tak nějak mi připadá nefér vůči malé připravit ji o tatínka..-sice ho bude mít celý život, ale úplná rodina je úplná rodina.. Ten můj si zatím jen dokazuje, kdo je pánem doma.. no ten tvůj zřejmě potřebuje obdiv i od ostatních. Držím ti moc pěstiky a hlavu vzhůru..víš?

Není tady

 

#44 29. 1. 2009 22:42

taroka
♥------
Registrovaný: 30. 11. 2008
Příspěvky: 1

Re: "Partner" si žije svůj život...

Kašli na něj Baruško. Je to nezralej puberák a ještě nedozrál k tomu, mít rodinu. Dobře si to promysli a pomalu se připravuj k odchodu, jinak se utrápíš a tvůj kluk přece potřebuje veselou mámu, no ne? Držím ti palce.

Není tady

 

#45 29. 1. 2009 22:54

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

mashanka napsal(a):

Nevím, jestli mu to říct nebo ne, že o tom vím...je to potupa.

Potupa to je, a mu to řekneš nebo ne, nemýlím se ?

Jinak, těžko hodnotit situaci ve vaší rodině. Není samozřejmě učebnicová, ale nevíme, co tomu předcházelo. Občas se stává, že žena svého partnera k dítěti víceméně dotlačí, protože po něm touží (tím nechci říct, že je to vᚠpřípad, jen, že to prostě nevíme) a pak se diví, že s té situace není nadšen a hledá úniky. Prostě mít rodinu ještě neměl - není na to zralý.
Na druhou stranu, čekat odměnu za to, že se starᚠo rodinu, to je také podivné

Mashanko, nezlob se, ale nevím, proč jsi tak chladná... Jinak k tématu, dítě chtě on, resp. opravdu naléhal. Já v té době byla ve 4.ročníku VŠ a vůůůůůbec o tom neuvažovala...prostě s tím přišel a vyvíjel nátlak tak dlouho až jsem kývla...opravdu to nebylo tak, že bych si dítě vydupala.

Není tady

 

#46 29. 1. 2009 22:56

Bára :)
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 23. 10. 2006
Příspěvky: 323

Re: "Partner" si žije svůj život...

Jía napsal(a):

Milá Barčo,
četla jsem tvůj příspěvek..no něco mi to připomíná, i když bych řekla, že jsi na tom snad hůř než jásad... Spíš než radu ti chci říct, že tě chápu. Vím, jaké to je..když ženská přemýšlí, proč zůstat s chlapem, který ubližuje. Já mám téměř tříletou dceru, manžel mi sice nezahýbá/tedy jsem to nezjišovala/, o rodinu se jakž takž stará, ale komunikace u nás tedy těžce vázne, pořád řešíme neřešitelné,jsme samé hádky a dokonce jsem už od něj i schytala pár facek. znali jsme se krátce a nemáme kromě dcerky snad nic společného. a také se necítím bůhvíjak šastná a milovaná..Ach jo, vím, že každý to máme tak, jak si to uděláme.. Ale je to tak hrozně těžké něco řešit, když se podívám na to, jak je s ním malá šastná a zároveň cítím, že ho mám pořád ráda a to je snad důvod, proč to zatím řešit nedokážusad Tak nějak mi připadá nefér vůči malé připravit ji o tatínka..-sice ho bude mít celý život, ale úplná rodina je úplná rodina.. Ten můj si zatím jen dokazuje, kdo je pánem doma.. no ten tvůj zřejmě potřebuje obdiv i od ostatních. Držím ti moc pěstiky a hlavu vzhůru..víš?

wink budu bojovat!

Není tady

 

#47 29. 1. 2009 23:19

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: "Partner" si žije svůj život...

držim palce

Není tady

 

#48 30. 1. 2009 8:20

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: "Partner" si žije svůj život...

Báro, co takhle zkusit nejprve přesunout nějaké zodpovědnosti na partnera a vyhradit si pro sebe dva večery v týdnu, kdy on bude hlídat malého..? Zajdeš ven s kámoškou, nebo na nějaký kurzík věcí co tě zajímají, co ráda děláš, nebo co ses vždycky chtěla naučit. Žádné opatrné našlapování kolem partnera s pro něj nepříjemnou komunikací na téma "problémy", ale prostě a jednoduše sdělit chci tohle tak a tak, určitě to pochopíš miláčku..? wink Vyvázat více sebe a jeho trochu "donutit" se víc starat..? A pak znovu vážit podle toho jak to dopadne..? wink

Ono na druhou stranu pro něj, pokaď jsi bývala veselá holka "co nepotřebovala něco pořád řešit" pro něj asi byla příjemnější varianta, než "maminka" co vše zařídí, jen s tou zábavou to s ní už není co bývalo...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#49 30. 1. 2009 8:47

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: "Partner" si žije svůj život...

xtý případ stále stejné písničky. Než napíši svoji něco víc, mám dotázek Báro. Toho špunta jste si vytvořili za jaké podmínky?
Báro ti kdož zde pronesli své názory mají velkou pravdu v onom, že přítel nedozrál, že neví co je dítě, péče a vůbec soužití dvou lidí "dospělých" spolu. On vztah, soužití je to vlastně doživotní kompromis mezi možným a nutným.
Ale mám Báro kacířskou myšlenku. Vyzkoušej přítele tím, že uklidíš navaříš (ale jen na 1/2) a prostě v pátek odpoledne mu toho špunta dᚠdo náruče, sama si vemeš tašku a hurá za mámou na dostavbu baráku a šmitec, či k jeho rodičům. A se chlapec stará. Buď dospěje a začne se jak dítěti, tak tobě věnovat a nebo to neustojí a uteče. Pak je tu jen stanovení výživného a nalézání sebe samé bez něj. Jiné cesty není. Vlastně je ještě druhá, celý zbytek života se trápit s vlastním dítětem a "dospělým chlapem", které je také dítě. Ta druhá je cesta pekelná.

Upravil(a) Pisatel (30. 1. 2009 8:48)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#50 30. 1. 2009 9:17

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: "Partner" si žije svůj život...

Bára smile napsal(a):

mashanka napsal(a):

Nevím, jestli mu to říct nebo ne, že o tom vím...je to potupa.

Potupa to je, a mu to řekneš nebo ne, nemýlím se ?

Jinak, těžko hodnotit situaci ve vaší rodině. Není samozřejmě učebnicová, ale nevíme, co tomu předcházelo. Občas se stává, že žena svého partnera k dítěti víceméně dotlačí, protože po něm touží (tím nechci říct, že je to vᚠpřípad, jen, že to prostě nevíme) a pak se diví, že s té situace není nadšen a hledá úniky. Prostě mít rodinu ještě neměl - není na to zralý.
Na druhou stranu, čekat odměnu za to, že se starᚠo rodinu, to je také podivné

Mashanko, nezlob se, ale nevím, proč jsi tak chladná... Jinak k tématu, dítě chtě on, resp. opravdu naléhal. Já v té době byla ve 4.ročníku VŠ a vůůůůůbec o tom neuvažovala...prostě s tím přišel a vyvíjel nátlak tak dlouho až jsem kývla...opravdu to nebylo tak, že bych si dítě vydupala.

Nejsem chladná a chápu, jak Ti je, jen se snažím být racionální. Myslím, že by ses to měla také naučit. Emoce jsou jedna věc, ale druhá je to, že když má malý otce na dvě věci, zůstala povinnost, zajistit mu příjemné dětství, jen na Tobě


Jinak........... vyvíjel nátlak tak dlouho až jsem kývla.......... čí myslíš, že je to vina - toho, kdo vyvíjí nátlak nebo toho, kdo mu podlehne ?
Ale to jen pro zamyšlení, stalo se, a nemá cenu řešit proč a jak - je potřeba jednat a ty jsi jediný, kdo může pro malého něco udělat. Nalhávat si, že úplná rodina je pro něj lepší, jen proto, že se mi to nechce rozseknout, to je k ničemu. Úplná rodina je lepší pouze v případě, že je fungující

Upravil(a) mashanka (30. 1. 2009 9:21)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů