Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

#26 27. 1. 2009 12:31

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Klubko napsal(a):

Stejně jako v menších městech se také zdraží téměř o polovinu pussa

Jo jasně, to je ok, neříkám že v menších městech nezdraží, určitě zdraží taky.
Ale jak sis všimla, tohle vlákno je o Praze :-) Takže menší města tu neřešíme.

Ale klidně napiš o kolik zdražili v Pardubicích nebo Hradci, i když to se zeptám našich, až pojedu na návštěvu :-) A společně si zanadáváme, kolik stojí MHD. A je jedno jestli v Praze nebo v HK nebo v Pcích.

Není tady

 

#27 27. 1. 2009 12:32

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Klubko napsal(a):

Stejně jako v menších městech se také zdraží téměř o polovinu pussa

No a pokud dobře počítám, zdražení o polovinu je zdražení o 50 procent...

Jenže zdražení v Praze bude o 135 procent... to je docela rozdíl ne? :-)

Takže ne o polovinu, ale téměř 2,5 krát tolik dumbom

I když na počty už hlavu taky nemám gloria

Není tady

 

#28 27. 1. 2009 12:34

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Martinka1 napsal(a):

Důležitá je myšlenka - motiv, proč to dělají.

MHD prodělává - zdražíme - víc lidí bude jezdit autem - budou větší zácpy - bude horší vzduch - všichni přijedem pozdějc (i ti, kteří jezdí MHD - teda asi kromě metra).

Logické, pokud město chce Praze odlehčit od aut, by bylo zlevnění MHD.

Myslím, že zlevnění MHD by nepomohlo. MHD už je teď narvaná k prasknutí a já raději všude jezdím autem, i když se mi to finančně nevyplatí. Ale zase jsem nebyl nemocný už mnoho let, zatímco v MHD jsem chytil pravidelně každý rok něco jiného :-)

Já ten krok taky nechápu, ale snad to mají spočítané dobře. Ono je fakt, že v Praze je parkování vesměs tragické, takže většina lidí to nějak překousne a MHD bude jezdit dál.

Není tady

 

#29 27. 1. 2009 12:35

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

PetrV napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Důležitá je myšlenka - motiv, proč to dělají.

MHD prodělává - zdražíme - víc lidí bude jezdit autem - budou větší zácpy - bude horší vzduch - všichni přijedem pozdějc (i ti, kteří jezdí MHD - teda asi kromě metra).

Logické, pokud město chce Praze odlehčit od aut, by bylo zlevnění MHD.

Myslím, že zlevnění MHD by nepomohlo. MHD už je teď narvaná k prasknutí a já raději všude jezdím autem, i když se mi to finančně nevyplatí. Ale zase jsem nebyl nemocný už mnoho let, zatímco v MHD jsem chytil pravidelně každý rok něco jiného :-)

Já ten krok taky nechápu, ale snad to mají spočítané dobře. Ono je fakt, že v Praze je parkování vesměs tragické, takže většina lidí to nějak překousne a MHD bude jezdit dál.

No bohužel ano. Asi bysme taky jezdili víc autem, kdyby bylo kde zaparkovat.
Jenže než se po Praze někam vydáš, tak musíš vědět, jestli tam jde zaparkovat.
A když nejde, tak stejně pojedeš MHD, a bude stát kolik chce.

Není tady

 

#30 27. 1. 2009 12:39

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Schválně jsem se díval na Londýn. Průměrný plat odhaduju na 5-7x vyšší než u nás, roční permice na MHD v rozsahu 30000 - 78000 Kč (podle toho, zda jen do centra nebo včetně všech předměstí). Takže ono těch 10 tisíc asi bohužel není až tak přemrštěné.

Není tady

 

#31 27. 1. 2009 12:41

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

No a taky je bez pochyb, že jezdit autem je pohodlnější, vlezeš do auta přímo u baráku a dojedeš až na místo.
Na autobus musíš vyrazit tak 10-15 min. dopředu (máme zastávku celkem z ruky), pak čekat, přestupovat (a pokud je špička tak se i mačkat) a pak zase dojít od zastávky na místo. No a když s sebou mᚠnějaký náklad (úplně stačí nějaký větší hudební nástroj), tak je to dost nepohodlný.
A zvl᚝ když jedeš ve víc lidech, tak jet autem je příjemnější. A pak už možná i levnější.

Jednou jsem počítala na kolik vyjde vlak versus auto... a zhruba od 2 lidí už se vyplatí jet autem... taky dost motivační :-) Nehledě k tomu, že od baráku k baráku jsem u našich za hodinu a čtvrt (autem) a veřejnou dopravou to je: cca hodinu na hl.n. (i s rezervou), téměř 2 hodiny vlakem (bez zpoždění) a dalších min. 1/2-3/4 hod. po městě... Nesrovnatelné. (ale off topic :-)

Není tady

 

#32 27. 1. 2009 12:42

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

PetrV napsal(a):

Schválně jsem se díval na Londýn. Průměrný plat odhaduju na 5-7x vyšší než u nás, roční permice na MHD v rozsahu 30000 - 78000 Kč (podle toho, zda jen do centra nebo včetně všech předměstí). Takže ono těch 10 tisíc asi bohužel není až tak přemrštěné.

No uvidíme co to udělá :-) Dopravovat se člověk nějak musí, pokud není v domácnosti.

Upravil(a) Martinka1 (27. 1. 2009 12:42)

Není tady

 

#33 27. 1. 2009 12:44

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Martinka1 napsal(a):

Klubko napsal(a):

Nevím, proč Pražští stále tak naříkají...

Klubko, já jsem si nevšimla že naříkáme, ale pro letošek stála roční MHD (na open kartu) pokud sis ji koupila včas 4 750 Kč - 500 sleva = 4250,- Kč.
Příští rok bude stát 10.000,- Kč - pokud to tak rozhodnou.

To je 235 procent oproti loňskému roku. To není málo co? stolt

Na tak to jste si jezdili za nehorázně nízké ceny a v tom případě se konečně pražáci taky podívaj trochu realitě do očí, nejen my z malých měst,kde se výdělky a vůbec možnosti práce s těmi pražskými v mnoha případech nedají srovnávat. Takže pryč s nářky nad procenty,ještě je to málo!

Není tady

 

#34 27. 1. 2009 12:46

x56325
Host

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

roll svatá prostoto...

 

#35 27. 1. 2009 12:46

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

surikata napsal(a):

sisi21 napsal(a):

To je sice hezký s vaším dojížděním....,jenže kolik potom platíte za nájem???? ..asi né 10 000-15 000kč..
a dále ..třeba v tom autě vás jede víc..pokud né pořád to vyjde levneji ..dovede si představit třeba 3-4členou rodinu??? Tak se nedoplatí!! Už takhle jsou drahé!!!.  přesně to spěje k tomu ,že lidi po Praze začnou jezdit autama ,ještě víc!!!už takhle je tady bordel dumbomdumbom..
Já jen doufám ,že p.ředitel zváží .co přednesl..a že to jentak neprojde!!!

No tos mě teda dostala...  Nejsme z Prahy, bydlíme ve svým, takže zadarmo. Opravy a údržbu nám asi platí obec! dumbomdumbom
Když si zpětně spočítám, kolik jsme nacpali za posledních pět let do baráku, tak to ten pražskej nájem hodí skoro taky. A tím jsme neskončili, protože barák se musí udržovat průběžně (tedy pokud si ho nechcem nechat spadnout na hlavu). Ono je to celkem pohodlíčko, přijít z práce, plácnout sebou na gauč ve vytopeným bytečku, a nadávat na vysoký nájmy. Ale to je už offtopic

A jen pro upřesnění: dojíždíme každý na jinou stranu, takže musíme mít ty auta 2. Přítel dojíždí do Prahy, což je zhruba 70 km. Já 25. Ani školku nemáme při cestě. K tomu si připočítej údržbu auta, dálniční známky...
Ale škoda slov. butter

Proč se hned čertíš..lol. Už jen to ,že třeba bydlíš ve svým ..To každý nemá......Ty opravy,tady taky platíme ,neboj..Tady nám nic zadarmo nenechaj....hezky nám je napočítaj do nájmu  .jo a utem do práce..hm..to já  musím taky.. Ráno ve 4h mě nic jinýho nezbývá!!! lol  a asi nebudu jedíná (ale je fakt,že nenajezdím ráno takových km).Jinak autem .co se týče údržby,známky ,jsme na tom stejně....
jinak mě šlo ,hlavně o to..,že jiný lidi na tohle mít prostě nebudou ,hlavně ani mít nemůžou ..
takže nevím ,co zas vymýšlej za bejkárny!!!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#36 27. 1. 2009 12:48

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Kuty napsal(a):

Na tak to jste si jezdili za nehorázně nízké ceny a v tom případě se konečně pražáci taky podívaj trochu realitě do očí, nejen my z malých měst,kde se výdělky a vůbec možnosti práce s těmi pražskými v mnoha případech nedají srovnávat. Takže pryč s nářky nad procenty,ještě je to málo!

Kuty, přestěhuj se do Prahy a pak dáme řeč dumbom

Čísla prostě neokecáš.

No a pryč s nářky nad malými městy, můžeš pracovat v Praze, mít možnosti práce v Praze, výdělky v Praze... ale taky pražské nájmy, ceny atd. :-)

No a v případě současné krize, ani ta nabídka práce už není co bývala... nikdo nenabírá, každý se bojí. Ale nájmy a ceny zůstávají že? :-)

A to předestírám, že jsem "naplavenina" a vůbec ne rodilý pražák, ale dost se do Pražáků navážíš a to se mi nelíbí ani jako naplavenině :-)

Takže si přestaň Ty stěžovat jak špatně se mᚠna malém městě a přijď si tu krásu a lacinost a všechno po čem toužíš do Prahy vyzkoušet :-)
(Koukni se na internet, kolik dᚠměsíčně třeba jen za pronájem mrňavý garsonky, na okraji Prahy :-)

Není tady

 

#37 27. 1. 2009 12:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Kuty, ale oni i v Praze žijí důchodci, mámy a lidi s podprůměrnými platy. Vysoký mzdový průměr dělají právě ti, kteří by do socky nesedli - ale vychází se z něho při všech zdražováních. Taky dobře vymyšlený.
Nedá mi to - možná malinko http://fora.babinet.cz/img/smilies/offtopic.gif, ale s těmi výdaji to souvisí. Tuhle vysvětloval nějaký ekonom, že při hypo XXX korun na YYY let "...vychází měsíční platba na 6.500,- Kč. Na to snad má každý."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#38 27. 1. 2009 12:50

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Není tady

 

#39 27. 1. 2009 12:51

x56325
Host

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Sisi, čertím se jednak proto, že mám poslední dny nervy fakt nadranc (čímž se omlouvám za poněkud prudší reakci) a druhak proto, že mě ten Tvůj příspěvek prostě nadzvednul ze židle. A snažila jsem se Ti spočítat, že i když ti, kdo bydlí ve velkých městech nadávají na MHD a vysoké nájmy, nezaplatí o nic víc, než kdyby bydleli na vesnici, jezdili autem a udržovali si svůj dům.
Všechno má svoje klady i zápory, ale mě štve to věčný naříkání nad vším... dumbom, to už je nad národní vlastnost. vissla

 

#40 27. 1. 2009 12:53

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

helena napsal(a):

Kuty, ale oni i v Praze žijí důchodci, mámy a lidi s podprůměrnými platy. Vysoký mzdový průměr dělají právě ti, kteří by do socky nesedli - ale vychází se z něho při všech zdražováních. Taky dobře vymyšlený.
Nedá mi to - možná malinko http://fora.babinet.cz/img/smilies/offtopic.gif, ale s těmi výdaji to souvisí. Tuhle vysvětloval nějaký ekonom, že při hypo XXX korun na YYY let "...vychází měsíční platba na 6.500,- Kč. Na to snad má každý."

Hele přítel má hypo na 40!!! let, měsíčně platí kolem 8 tisíc... a to dost velkou část hodnoty bytu splatil jako akontaci. Ono hodně záleží na ceně bytu taky :-)

A ne každýmu dají hypo na 40 let - protože to musíš splatit do 70-ti tuším... takže musíš být mladší 30-ti let, abys to stihla :-)

Já teda mám hypo na 30 let - na garsonku!!! (a ještě koupenou před 3 lety za levnější cenu, teď už takovou nepořídíš) a mám víc než 7 tisíc hypo měsíčně... tak asi pak ekonom počítal nějaká "malá města" ne? :-)

Není tady

 

#41 27. 1. 2009 12:53

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

surikata napsal(a):

Sisi, čertím se jednak proto, že mám poslední dny nervy fakt nadranc (čímž se omlouvám za poněkud prudší reakci) a druhak proto, že mě ten Tvůj příspěvek prostě nadzvednul ze židle. A snažila jsem se Ti spočítat, že i když ti, kdo bydlí ve velkých městech nadávají na MHD a vysoké nájmy, nezaplatí o nic víc, než kdyby bydleli na vesnici, jezdili autem a udržovali si svůj dům.
Všechno má svoje klady i zápory, ale mě štve to věčný naříkání nad vším... dumbom, to už je nad národní vlastnost. vissla

Suri, ale proč to vnímᚠjako naříkání?

Původní článek byl jenom PRO INFORMACI :-) Jako fakt.

Teprve až naše nepracované emoce to vidí jako "naříkání" (to jen tak na okraj)...

Není tady

 

#42 27. 1. 2009 12:54

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Kuty, přestěhuj se do Prahy a pak dáme řeč


Martinko, můžu porovnávat. Rok a něco jsem tam žila. Pak šla zpět do malého města. Když v Praze statíš práci, tka mᚠšanci do 14ti dnů najít jinou novou, a při ní hledat další, lépe placenou. Těch šancí je tam prostě více.
Náklady jsou větší když bydlíš v podnájmu (což byl můj případ) ale jídlo a hadry jsou tam stejné a jiné věci k životu tam jsou stejné jako tady.

Nikdo neříká, že je 10000 málo. Je to hodně peněz. Ale jen chci ukázat, že než někdo začne bědovat, jaký je to strašný, tak at vidí i tu druhou strnáku věci.
Věř mi, že jsem jezdila v létě i na kole do HK do práce,protože jsem neměla na benzín. Fakt. A víš, že je to oklikama hodina cesty,když necheš jet po té smrtící hlavní.
Myslím, že to je prostě o srovnání a přemýšlení.
Mě tedy rozčilují více jiné věci.
A protože je krize, tak lze počítat s tím, že benál bude dražší, tak i doprava.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#43 27. 1. 2009 12:54

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

No a navíc... je rozdíl bydlet ve vlastním domě se zahrádkou a v paneláku ne? :-)
Si teda myslím, že v tom domě je to lepší.

Není tady

 

#44 27. 1. 2009 12:56

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Do Prahy bych ráda,bohužel nejsem singl a musím brát ohledy na zájmy a přání zbývajících členů rodiny.
Na pražáky jsou napruzení všichni ostatní a pokud mají možnost tak si dokonce i pražské SPZky zakrývají,když nejsou zrovna v praze-proč asi?
Jinak už o tom tady někde byla řeč,jak je to doopravdy s drahotou v praze a pokud zde pobývám služebně,tak se tu lépe nakupuje a míň draze než kolikrát u nás,potraviny dražší u Vás taky nejsou,tak vo co go?A za bydlení klopíme téměř všichni!

Jen mě vytočila ta nehorázná nízká cena,kterou ste doposud za MHD platili,takže fakt vítejte konečně alespoň trochu v realitě.A naopak všem pražákům- když se Vám to v Praze nelíbí a je tam tak strašně draze až k nevydržení,proč se neodstěhujete někam,třeba na Moravu,tam vás budou po čertech hýčkat a ta pečená holoubátka přímo do úst,jéjda....

Není tady

 

#45 27. 1. 2009 12:57

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Prostě vesnický tohle nepochopí..lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#46 27. 1. 2009 12:57

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Klubko napsal(a):

Kuty, přestěhuj se do Prahy a pak dáme řeč


Martinko, můžu porovnávat. Rok a něco jsem tam žila. Pak šla zpět do malého města. Když v Praze statíš práci, tka mᚠšanci do 14ti dnů najít jinou novou, a při ní hledat další, lépe placenou. Těch šancí je tam prostě více.
Náklady jsou větší když bydlíš v podnájmu (což byl můj případ) ale jídlo a hadry jsou tam stejné a jiné věci k životu tam jsou stejné jako tady.

Nikdo neříká, že je 10000 málo. Je to hodně peněz. Ale jen chci ukázat, že než někdo začne bědovat, jaký je to strašný, tak at vidí i tu druhou strnáku věci.
Věř mi, že jsem jezdila v létě i na kole do HK do práce,protože jsem neměla na benzín. Fakt. A víš, že je to oklikama hodina cesty,když necheš jet po té smrtící hlavní.
Myslím, že to je prostě o srovnání a přemýšlení.
Mě tedy rozčilují více jiné věci.
A protože je krize, tak lze počítat s tím, že benál bude dražší, tak i doprava.

Já můžu taky porovnávat :-) Ale o tom to není.
V Praze když ztratíš práci... tak ještě před 2 roky, jsi našla do 14 dnů novou. Dnes je krize a taky se mě to dotýká, protože přítel přišel o práci (a nemá do 14 dnů novou, ačkoliv je programátor) a já mám smlouvu do září. Hm... dvě hypotéky na krku :-) Ale nestěžuju si.

No a o bědování to vážně není... jen konstatování a logický údiv nad tím, že když chtějí podpořit aby lidi jezdili MHD proč ho o tolik zdraží.

No a na kole po Praze jezdí jenom sebevrazi...

Jasně že krize zasáhne všechno... až bude nejhůř, tak to v Praze zabalíme a přestěhujeme se na vesnici na chalupu, budeme chodit na dřevo a tím topit a bude nám dobře dumbom

Není tady

 

#47 27. 1. 2009 12:58

x56325
Host

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Martinka1 napsal(a):

No a navíc... je rozdíl bydlet ve vlastním domě se zahrádkou a v paneláku ne? :-)
Si teda myslím, že v tom domě je to lepší.

To nepochybně! A myslím, že pokud jsou pro někoho nájmy a další životní náklady v Praze drahé, má možnost se odsunout do malého městečka nebo na vesnici... a pořídit si vlastní domeček se zahrádkou...

 

#48 27. 1. 2009 13:01

x56325
Host

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Martinka1 napsal(a):

... až bude nejhůř, tak to v Praze zabalíme a přestěhujeme se na vesnici na chalupu, budeme chodit na dřevo a tím topit a bude nám dobře dumbom

Tak teď jsi mě fakt rozesmála... lol

 

#49 27. 1. 2009 13:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

Kuty napsal(a):

Do Prahy bych ráda,bohužel nejsem singl a musím brát ohledy na zájmy a přání zbývajících členů rodiny.
Na pražáky jsou napruzení všichni ostatní a pokud mají možnost tak si dokonce i pražské SPZky zakrývají,když nejsou zrovna v praze-proč asi?
Jinak už o tom tady někde byla řeč,jak je to doopravdy s drahotou v praze a pokud zde pobývám služebně,tak se tu lépe nakupuje a míň draze než kolikrát u nás,potraviny dražší u Vás taky nejsou,tak vo co go?A za bydlení klopíme téměř všichni!

Jen mě vytočila ta nehorázná nízká cena,kterou ste doposud za MHD platili,takže fakt vítejte konečně alespoň trochu v realitě.A naopak všem pražákům- když se Vám to v Praze nelíbí a je tam tak strašně draze až k nevydržení,proč se neodstěhujete někam,třeba na Moravu,tam vás budou po čertech hýčkat a ta pečená holoubátka přímo do úst,jéjda....

Hele Kuty já Tě mám jinak ráda, ale co příspěvek, to hněvová rána... :-) Tyhle energie v sobě mám taky, takže Tě chápu, ale zase si to nemusíš vylívat na nevinných lidech :-)

A když už mimo Prahu, tak na hory, na samotu :-)

A nikdo si nestěžuje, nevím proč v oznámení o zdražení jízdného vidíš hned stěžování. gloria

A já nevnímám, že by na pražáky byli VŠICHNI napruzení... to jsi zatím jenom Ty :-)

Hele když jsem bydlela v HK, byla řevnivost s Pardubicema... a obráceně... prostě to tak funguje. No jak vidím, tak to stejný je mezi pražákama a zbytkem světa :-)

offtopic na koho seš skutečně naštvaná? (nemusíš psát na sklo, jenom popřemýšlej)...

Není tady

 

#50 27. 1. 2009 13:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???

surikata napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

... až bude nejhůř, tak to v Praze zabalíme a přestěhujeme se na vesnici na chalupu, budeme chodit na dřevo a tím topit a bude nám dobře dumbom

Tak teď jsi mě fakt rozesmála... lol

No hele když jsme byli koncem roku na chalupě... tak se mi vážně zpátky do Prahy nechtělo... A až pořešíme práci tak, abysme v ní nemuseli být fyzicky přítomní - tak hurá někam na samotu stolt

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Pražáci - průkazka na MHD za 10.000,- Kč???
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů