Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 25. 1. 2009 15:21

sugar
♥♥♥♥---

proč morče pelichá?

Ježíšek nám přinesl morče, ale zatím jsme v jeho chování začátečníci, potřebovali bychom poradit. Asi tři týdny byl v pohodě, ale pak téměř najednou začal pelichat, na hřbetě vypadá, jako bychom ho vzali holicím strojkem a břicho má úplně lysé. Jinak nevypadá "nemocně", je čilej, žere, jak nezavřenej. Dala jsem mu jiný druh hoblin, umyla ho šamponem na štěňata a postříkala sprejem na parazity. Myslíte, že musíme k veterináři?

Není tady

#2 25. 1. 2009 19:42

Janila
♥♥♥♥♥♥♥

Re: proč morče pelichá?

Od kdy morče pelichá,že by nový druh s peřím?

Asi mu chybí nějaký vitamín.

Není tady

#3 26. 1. 2009 0:04

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

mě morče jen trochu pouští chlupy. pokud takhle mu takhle moc vypadaly chlupy, tak bych šla radši k vetovi. nevim jak moc je dobrý mýt morče šamponem a sprejovat ho. jak vypadá kůže? suchá,mastná, se šupinkama?nebo vypadá zdravě?

Není tady

#4 26. 1. 2009 9:08

sugar
♥♥♥♥---

prohlížela jsem ho, ale nezdá se mi, že bych našla něco nenormálního. Jinak ten sprej byl proti parazitům, to mu snad neuškodí a že se má/může jednou za čas umýt to mi říkali ve zverimexu, když jsem ho kupovala.

Není tady

#5 26. 1. 2009 9:10

sugar
♥♥♥♥---

Janila napsal(a):

Od kdy morče pelichá,že by nový druh s peřím?

Asi mu chybí nějaký vitamín.

prosím, pouč mě, jaké je vhodné slovo? smile

Není tady

#6 26. 1. 2009 9:23

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

třeba línání:-) já svoje minulý morče nikdy nekoupala a byla jak řípa skoro devět let:-) čím  morče krmíš?

Není tady

#7 26. 1. 2009 9:29

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

sugar napsal(a):

Ježíšek nám přinesl morče, ale zatím jsme v jeho chování začátečníci, potřebovali bychom poradit. Asi tři týdny byl v pohodě, ale pak téměř najednou začal pelichat, na hřbetě vypadá, jako bychom ho vzali holicím strojkem a břicho má úplně lysé. Jinak nevypadá "nemocně", je čilej, žere, jak nezavřenej. Dala jsem mu jiný druh hoblin, umyla ho šamponem na štěňata a postříkala sprejem na parazity. Myslíte, že musíme k veterináři?

nemůže být v nějakým stresu ..myslím jestli ho někdo neustále netahá..a nebo zkus změnit podestýlku..Nevím co dáváš...hobliny už se moc nedoporučují ,spíš takový ten kočkolit..nejlepší je vůbec Asan ,ale je málokdy..ten i absorbuje pachy..Někdy stačí ,že je větší teplo a může taky začít pelichat..
Chvilku bych počkala a uvidíš..

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#8 26. 1. 2009 10:08

sugar
♥♥♥♥---

dík, Sisi, taky myslím, že to mohlo být tou podestýlkou, koupila jsem hobliny v marketu a až později jsem si všimla, že jsou nějaké parfémované, či co. Co je to Asan? Teplo má přiměřené, je v chodbě, ale ne na průvanu. A přiznávám: "trochu" ho taháme, jsme z něj nadšení. Zkusíme ho nechat víc v klidu. Ale zase jsem četla, že morče chce společnost, jinak se nudí ...
Krmím ho koupeným suchým krmivem, ovocem, zeleninou, zelenými natěmi, seno dostává "čerstvé" každý den, tak si myslím, že krmením to nebude.

Není tady

#9 26. 1. 2009 10:49

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

http://www.zoo-hobby.cz/kocka/steliva/asan-10l/
možná prodávají i jiné,,stímhle mám zkušenosti.
.Je jasný,že si  sním chcete hrát ,Je to společenský zvířátko, Jestli je to ,mláďě,je z toho chudák hotovej a neví co se s ním děje ..Takže pomalu ,musí si na vás zvyknout,,prostě si ho brát a mazlit se sním ,,né ho tahat jak horkej brambor,z ruky do ruky...a když ho budete i pouštět(někde aby ti někam neutekl) a volat na něj ..Poslouchá třeba jak pejsek .a hlavně mu dávat tvrdý rohlík y (né chleba)a mu nepřerostou přední zuby..pak nemůžou žrát..

Není tady

#10 26. 1. 2009 11:46

sugar
♥♥♥♥---

sisi21 napsal(a):

http://www.zoo-hobby.cz/kocka/steliva/asan-10l/
možná prodávají i jiné,,stímhle mám zkušenosti.
.Je jasný,že si  sním chcete hrát ,Je to společenský zvířátko, Jestli je to ,mláďě,je z toho chudák hotovej a neví co se s ním děje ..Takže pomalu ,musí si na vás zvyknout,,prostě si ho brát a mazlit se sním ,,né ho tahat jak horkej brambor,z ruky do ruky...a když ho budete i pouštět(někde aby ti někam neutekl) a volat na něj ..Poslouchá třeba jak pejsek .a hlavně mu dávat tvrdý rohlík y (né chleba)a mu nepřerostou přední zuby..pak nemůžou žrát..

jo, na to jsem zapomněla: tvrdý pečivo mu taky dáváme. Říkáš, že ne chleba, to slyším prvně, proč?

Není tady

#11 26. 1. 2009 11:55

sugar
♥♥♥♥---

ten Asan vypadá skvěle, zkusím ho sehnat, díky za radu.

Není tady

#12 26. 1. 2009 14:10

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

to by mě taky zajímalo..moje minulá morčina nechtěla rohlíky žrát ale chleba vesele hned sešrotovala

Není tady

#13 26. 1. 2009 14:36

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

To nevím ..kdysi mě to řekl veterinář.,že ,když už chleba tak pouze jen tu kůrku a opravdu občas....Jinak .že prej nafukuje.a že se na chlebu dělává taky plíseň víc než na rohlíkách....tak jsem dávala tvrdé rohlíky....i když je fakt ,že morče s ní opravdu vše a asi se i podřídí...Jedno moje morče za celých 10let vůbec nepilo vodu prostě odmítal ,spíš se v ní vždycky vyrochil..lol..sám veterinář se divil...Dostával teda hodně salátu, pampelišky,seno ,rajče.....Zkoušela jsem i vajíčko, kedlubny to taky mají radi...jinak oni  opravdu schroupu všechno..

Není tady

#14 27. 1. 2009 8:52

sugar
♥♥♥♥---

Tak jsem zakoupila Asan, uvidím, jak se osvědčí. To by člověk neřekl, co peněz se dá utratit za potřeby pro morče, smile  měly tam  domečky, přepravky, hračky, krmení, stelivo a různé jiné vychytávky...

Není tady

#15 27. 1. 2009 9:49

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň

Většinou to bývá alergie na podestýlku.

Není tady

#16 27. 1. 2009 10:34

sugar
♥♥♥♥---

To jsem ráda, že máme stejný názor.

Není tady

#17 27. 1. 2009 13:45

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň

Taky se morčata nekoupají, měli jsme morče několik let a nikdy mě to ani nenapadlo. Pokud bych měla dojem, že je špinavé, tak bych mu vlhkým hadrem utřela břicho a nohy, ale jen vodou (žádné šampony a mýdla) a vysušila suchým hadrem do sucha, aby neprochladlo. Pokud se často vyměňuje podestýlka, ani nemá být morče z čeho špinavé.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí