Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 2. 2006 9:47

Lucy
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1716

Porodné

Ahoj Millis porodné se teď vydává na základě rodného listu od sociálního úřadu v místě trvalého bydliště a od dubna je to na jedno dítě kolem 17000,- Kč na dvě kolem 50000,- Kč a na tři kolem 70000,- Kč. Je to nově a doufáme s ostatními maminami,  že schválí i ty rodičovské přídavky a to od ledna 2007 na cca.7000,- Kč měsíčně. Hezký den přeje Lucy.smilesmilesmile

Upravil(a) Lucy (1. 2. 2006 9:50)


Život je jen zavření a otevření očí, záleží jen na Tobě, co v tom krátkém okamžiku uvidíš.

Není tady

 

#2 1. 2. 2006 16:12

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Porodné

Také bych Vám to přála, a se rodí hodně dětí a svět je veselejší.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#3 2. 2. 2006 13:46

J.J.
Host

Re: Porodné

Porodné se žádá na Úřadu práce, odboru státní sociální podpory podle místa trvalého pobytu - zpravidla v místě tzv. úřadu s rozsířenou působností.

 

#4 3. 2. 2006 9:21

kolka
Host

Re: Porodné

mají zvedout přídavky,jedná se o tom?to mi uniklo a to plošně nebo podle věku dětí?
To porodné je sice prima, ale nic moc to neřeší zase na druhou stranulepší něco nežli nic

 

#5 3. 2. 2006 10:20

Petina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 271

Re: Porodné

Přídavky na děti se nemají zvyšovat, ale rodičovský příspěvek.

Není tady

 

#6 9. 2. 2006 16:02

Petruš
Host

Re: Porodné

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s mateřským příspěvkem (cca 3600,- Kč). Před nástupem na mateřskou jsem byla nezaměstnaná, tudíž mě bude místo zaměstnavatele vyplácet PSSZ. Ale mě by zajímalo od kdy mi bude příspěvek poskytován, jestli po narození dítěte, nebo po nástupu na mateřskou dovolenou?
Díky

 

#7 16. 2. 2006 14:27

taka
Host

Re: Porodné

Petruš napsal(a):

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s mateřským příspěvkem (cca 3600,- Kč). Před nástupem na mateřskou jsem byla nezaměstnaná, tudíž mě bude místo zaměstnavatele vyplácet PSSZ. Ale mě by zajímalo od kdy mi bude příspěvek poskytován, jestli po narození dítěte, nebo po nástupu na mateřskou dovolenou?
Díky

Ahoj,

to by mě taky zajímalo... včera ve zprávách říkali, že v některých okresec (?) si úřady vykládají zákon tak, že rodičovský příspěvek vyplácí souběžně s mateřskou, tj. hned od narození dítěte a ne až po 6 měsících. Máme doma půlroční holčičku, a nic nám nevypláceli, tak přemýšlím, jestli nás zase stát neošidil...  yikes(

Má o tom někdo nějaké bližší informace? Máme si zpětně zažádat o doplacení?

???

 

#8 17. 2. 2006 6:18

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Porodné

kolka napsal(a):

mají zvedout přídavky,jedná se o tom?to mi uniklo a to plošně nebo podle věku dětí?
To porodné je sice prima, ale nic moc to neřeší zase na druhou stranulepší něco nežli nic

přídavky se zvyšují pokaždé, když se zvedne životní minimum, teď mi zase přišlo oznámení o zvýšení, na syna 14 let o 13 Kč a na dceru 17 let 17 Kč, no není to skvělé?
Ale tady  asi paní myslí rodičovskou dovolenou podle § 158 předpokládám. Je pravda, že příjmy, které žena dostává nyní rodičovským příspěvkem jsou opravdu nedostačující


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#9 17. 2. 2006 6:24

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Porodné

Dano, není pravda že tyto příspěvky jsou nedostačující, jsou trapné a směšné!


Mája

Není tady

 

#10 17. 2. 2006 8:50

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Porodné

rodičovský příspěvek: koukněte na porodní asistentky, tam se to probírá

Není tady

 

#11 20. 2. 2006 14:04

/ počkat Ivan.
Host

Re: Porodné

[Dano, na větší přidání, nebo lépe řečeno slibu velkého přidání si musíme/ voliči/ počkat až na předvolební sliby. Nic jiného mne při Tvé odpovědi a sledování naší pol. scény nenapadlo. Jinak samozřejmě jen přeju aby nebylo rozhodování o dítěti ekonomickým kalkulováním zda si to člověk, nebo pár může dovolit či nikoliv.

 

#12 20. 2. 2006 14:24

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Porodné

Májajája napsal(a):

Dano, není pravda že tyto příspěvky jsou nedostačující, jsou trapné a směšné!

no já jsem brala do roka nic  a pak 600 kč, nepatřím k těm, kteří by si mysleli, že je to dost, taky mi peníze chyběli, přežili jsme, přežijí i další, přesto přeji maminkám, aby konečně byla jejich péče o novou generaci dostatečně ohodnocena nejenom slovy, ale hlavně finančně.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů