Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 22. 1. 2009 22:57

Alkedos
♥♥-----

Virtuální svět a virtuální seznamování

Virtuální svět je dvousečná zbraň. Dává člověku mnohem větší prostor, výběr i realizaci. Lidé úspěšní v běžném světě, bývají úspěšní i v tom virtuálním. Naopak ti neúspěšní v reálu hledají spásu za klávesnicí a monitorem.

Seznamování je vlastně podobné. Člověk je buď ze zásady nedůvěřivý, nebo naopak důvěřuje a zároveň podléhá iluzím. Spousta lidí podléhá faktu, že na seznamovací servery chodí už jen skuteční zoufalci, kteří v reálném světě neuspějí. Do jisté míry to pravda být může, ale stále se bavíme o tomtéž.
Lidé se seznamují na různých místech a v různých souvislostech. V knihovně, obchodě, hromadné dopravě, zájmovém kroužku, hospodě....zkrátka všude, kde se lidé scházejí. A také na internetu.

Já osobně seznamky moc nevyhledávám, ale nemám o nich tyto předsudky. Každá komunita může být svým způsobem seznamka a nakonec je jedno, je-li skutečná, nebo virtuální.

Vždycky je to ale jen předvoj osobnímu setkání, pokud k němu dojde.

Virtuální svět má ale i rizika. Kromě toho, že se na druhém konci může vyskytovat bůhvi kdo, což se dá dnes jakš takš odbourat hlasovou komunikací, webkamerami, fotkami...atd.

Co se týká skutečných seznamek, tak holky to mají t잚í. A pokud jsou trochu hezké a zveřejní si fotku, tak to je úplný konec. Množství vzkazů a e-mailů od různých úchyláků jim zaplní schránku ještě týž den. Ubohé dívky ruší znechucené své profily, takže když napíše kdokoli upřímný a slušný vzkaz, težko si ho někdo vůbec přečte.

Skutečná omezení jsou dvojího druhu.

Jednak se člověk zakouká do určité fikce, iluze a vysní si svůj virtuální protějšek tak, že při prvním osobním setkání následuje celkem pochopitelně deziluze a pád na tvrdou zem.

Druhak se až na výjimky nejedná o opravdový dialog, takže má člověk čas urovnat si myšlenky v hlavě, což v reálu nejde a tudíž je to také zkreslení reality. Zdánlivě nepatrné, ale v reálu někdy fatální.

To můj názor. Jaký je Váš?

Můžete stokrát dokázat nepravdivost lživého výroku, stejně se vždycky najdou lidé, kteří mu uvěří.

Není tady

#2 22. 1. 2009 23:11

x21365
Host

Re: Virtuální svět a virtuální seznamování

Ahoj chlape, ráda vidím že jsi v pohodě. stolttummenupp 
Virtuální seznamování - já našla   pár kamarádek a kamarádů , a to už navždy. Ale partnera tak nehledám, i když , co vím, tak některým se to povedlo.
Ještě zpívᚠ? winklol

#3 22. 1. 2009 23:57

Alkedos
♥♥-----

Ahoj,
také Tě rád zase čtu. :-)

No, mám se celkem fajn. Změnil jsem povolání, oslavil své třicátiny, omezil neřesti a na nezájem si nemůžu ztěžovat. Sebevědomí je holt věc důležitá a kdo jiný by jej uměl rozkrýt lépe, než Vy ženy. :-)

Momentálně jsem sám a spokojen.

A co Vy, jak válčíte?
Scházíte se ještě v Peci? :-)

offtopic

Upravil(a) Alkedos (23. 1. 2009 0:53)

Můžete stokrát dokázat nepravdivost lživého výroku, stejně se vždycky najdou lidé, kteří mu uvěří.

Není tady

#4 23. 1. 2009 15:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Mňa zoznamovanie bavilo, brala som ho ako spôsob komunikácie v danej chvíli zábavný a najpraktickejší. Vzišlo z toho pár vzahov, väčšinou krátkodobejších, a jeden trochu dlhší. Inak dve krásne rpiatežstvá, tie vydržali prakticky dodnes. Naopak zoznámila som sa vez inetrnet vtedy, keď som sa zoznamova nechcela, a nebolo to nai na Zoznamke. smile Takže všetko je to asi trochu komplikovanejšie, než sa zdá na prvý pohžad. Ja určite neodsuduzjem a nezatracujem, ale radím bra to mierne s rezervou a spolieha sa stále na intuíciu a opatrnos(som vrodene aj získane skeptická stolt ).

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5 23. 1. 2009 15:23

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Mᚠto všechno moc černobílé

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#6 23. 1. 2009 15:36

Alkedos
♥♥-----

Konkrétně?

Není tady

#7 23. 1. 2009 15:42

x62358
Host

Zdravím dlouhovlasatče smile
Vidím, že prospívᚠtummenupp

V peci už nebýváme, prý jsme moc hlučné lol

#8 23. 1. 2009 15:56

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

Cau chlape. Mas nejaku premyslavu. Co sa deje?
Babinet je tiez vlastne taka "virtualna zoznamka" a musim povedat, ze sa nemozem stazovat tongue

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#9 23. 1. 2009 15:59

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak na Babinet, jako původně ne-seznamovací seznamku, si tu stěžovat nemůže snad nikdo :-)))

Není tady

#10 23. 1. 2009 16:58

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Alkedos napsal(a):

Virtuální svět je dvousečná zbraň.
To můj názor. Jaký je Váš?

Ba, ba... a proto virtuálního světa užívám jen po kapkách... ono být i tu trochu déle znamená riskovat, že mě uklovou jako ti supi... dumbom

Není tady

#11 23. 1. 2009 17:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Nicolas napsal(a):

Tak na Babinet, jako původně ne-seznamovací seznamku, si tu stěžovat nemůže snad nikdo :-)))

stolt

Brita

Není tady

#12 23. 1. 2009 21:40

Amysterya
♥♥♥----

Tak já mám takovou zkušenost,že na seznamce se dá seznámit s lidma,které třeba nemᚠšanci v reálném životě potkat (a jsou z toho dlouholetí príma kamarádi)...
Ale myslím si,že partnera pro dlouhodobý vztah se tam podaří najít málokomu.
Za prvé -každý tam může o sobě napsat co chce a nelze poznat,je-li to pravda.Takže zbývá buď důvěřovat anebo nedůvěřovat.
Dál jako překážku vidím tu prezentaci sebe sama - vyplňování různých kolonek...
Takže když někoho oslovíš třeba na základě toho,že se ti líbí na fotce ,tak si přečteš i tu "omáčku" kolem a už si ho někam zařadíš.
Tím,že ta komunikace je "zpomalená" ,tak si můžete promýšlet odpovědi a není to spontánní.
Propíšete se spoustou témat a když se potkáte,tak se sice neznáte ,ale už o sobě víte toho dost ...
Nějak mi tam chybí to postupné poznávání a ten prvotní impulz a i ta chemie.
Kamarádka si takhle dopisovala půl roku s jedním čechokanaďanem,byla hrozně zaláskovaná a když se konečně potkali,tak se to sesypalo jak domeček z karet,protože "na živo" jí byl hrozně nepříjemný.Asi tam nebyla ta správná chemie...

Není tady

#13 26. 1. 2009 11:20

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Amysteryjo,

kamarádka udělal jednu ze  základních chyb a porušila princip. Pak se nesmí divit.
- zamilovala se do iluze
- tu iluzi ještě živila a přikrmovala

Jako v ostatních věcech, tak i v této je dobré pochopit realitu. Zopakujme si pro nováčky pár pravidel:

1. Nic není na 100%. O ničem nejde 100% říci, že to vyjde nebo nevyjde (autor výroku: Klubko). Seznámení přes internet je jen jedním z mnoha druhu seznámení. Je to asi jiné než na mši v kostele či naopak v baru "U 3 voš.uka.ných koziček". Proto se musí ctít pravidla pro dané prostředí.

2. Internet umožňuje hrát si s fantazií (tou tvojí především) a dokud člověka nepoznᚠna vlastní oči, je to vše jen o jeho literárních schopnostech. Maximálně pak o schopnostech psát SMS.

3. Oproti ustálenému času k první schůzce já osobně doporučuji sejít se CO NEJDŘÍVE!!! Eliminuješ tak svoji vlastní vykonstruovanou bájnou osobu a pana Božského. Čím dříve se setkáte, tím dříve budeš mít možnost reálné reakce a normálního poznávání. Argument, že pokud to je ten pravý, tak nějaký ten měsíc nehraje roli...je bohužel nap.rd. To by totiž žádná holka (či jinoch) neměl mít zároven svoji bujnou fantazii, do které si promítá všechny ty vlastnosti, které požaduje na ideálním protějšku. A pak když se to nesplní, co si vyfantazíroval, tak nadává na osud :-)))

4. První schůzka je nervozní. Vždy. Neočekávej zázraky. Cíl první schůzky je totiž tento...dostat se ke druhé.
Na první schůzce se muž i žena mají tendenci jen předvádět. V co nejlepším světle. A aby nepokazili ten dojem z těch skvěle napsaných vět a SMS. Jen málokdo je tak v pohodě, že řekne: ahoj Jiřino, konečně tě vidím, jsi taková, jakou jsem si tě představoval. Koukám, že jsi stejně nadržená jako já. Co kdybychom na to skočili hned po zákusku :-)

5. Až druhá schůzka je uvolněnější. Už jste překonali šok z toho, že ten druhý vypadá jinak než na fotkách z před 8 lety :-) Alespon něco může být na protějšku sympatické. A pak už podle svých vlastních zajetých kolejí a charakteru směřujeme konverzaci ke třetí schůzce:
- ženy tzv. "motýlkářky" -  musí se jim v kalhotkách rozvířit motýlci, což značí charisma u muže na druhé straně stolu a jistotu, že on je ten pravý. Pokud tam motýlci nejsou, tváří se znuděně a jsou si jisté, že to nemá cenu.
- ženy tzv. rozehřívačky - postupně se jim muž dostává pod kůži (ci jinam), nechávají se dobývat, rozehřát a vyžadují projevy zájmu
- ženy tzv. rovnou na věc - jsou nadšené z protějšku a dávají to patřičně najevo. Svatbu plánují za měsíc či dva.
- či další..

6. Divadlo, kino, koníci, výlet na hrad, projíždka na jachtě..cokoli. Dotek, letmá pusa, ne-už-tak-letmá pusa...

7. Pravidlo velkých holek a šastná sedmička: schůzky jsou od toho, aby se lidé navzájem poznali. I chodit spolu mohou přeci na začátku jen proto, aby se poznali. Aby zjistili, jestli si vyhovují. A ne nutně proto, aby MUSELI být spolu. Samozřejmě, že to stojí nějaký čas. Ale stejně by se člověk jen rýpal v nose nebo vydělával prachy. Kdežto setkávání s lidmi může velmi obohacovat. Přinejmenším v tom, že velká holka čím dál dříve rozpozná, že TENHLE tedy NE E EE E. A to je taky dobré znamení. Protože stejně tak rychle pak pozná, že TENHLE tedy ANOOOOO :-)))) (aspon na pár měsíců....)

PS: trochu následné statistiky. Znám 3 páry, které se seznámili přes seznamku a jsou spolu. Počet dětí: na jeden pár to vychází 0,66 dítěte.

Není tady

#14 26. 1. 2009 12:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Nico, to by už rozsahem stálo za knižní vydání big_smile tummenupp

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#15 26. 1. 2009 13:08

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Nicolas napsal(a):

Tak jsem asi jediná big_smile

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#16 26. 1. 2009 13:29

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Rači,

tobě snad nějaké setkání s příjemným mužem z Babinetu, u kterého jsi doufala v něco více, nevyšlo??
To mi je líto.
Okamžitě napiš veřejnou stížnost. At se to může zlepšit!! :-)

Není tady

#17 26. 1. 2009 13:38

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

big_smile lol Nico, né, takhle né big_smile

Já jen, že je na Babi nesmírně málo mužů, aby vůbec někdo mohl i za ženy napsat, že si snad nikdo (já chápu žena i muž) nemohl stěžovat wink big_smile
Ale z pohledu mužů, jasně, že je Babi seznamovací ráj wink big_smile

O tom, jestli jsem se tu s někým sešla, či nesešla - to je jiná big_smile big_smile

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#18 26. 1. 2009 13:48

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mᚠpravdu, zástupkyně předsedy. Holek je tu více.
Ale můžeme udělat družbu se serverem www.chlapinet.cz :-)))

Není tady

#19 26. 1. 2009 14:01

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Sííím, já bych ráda spíše oslovení, paní předsedkyně (že to tak není, to nemusí přece nikdo vědět ne big_smile tongue )
Nóó, družba by byla minimálně zajímavá lol

Tím vlastně vyvstala jedna odpověď na to, kterou tu pokládalo mnoho holek a žen, a to: "proč chodí muži na babské stránky". No, teď už je mi to jasný - aby se seznámili wink big_smile  A já naivně doufala, že taky jen rádi "hovoří"... big_smile

Upravil(a) Račice dračice (26. 1. 2009 14:04)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#20 26. 1. 2009 14:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Račice dračice napsal(a):

Já jen, že je na Babi nesmírně málo mužů, aby vůbec někdo mohl i za ženy napsat, že si snad nikdo (já chápu žena i muž) nemohl stěžovat wink big_smile

O tom, jestli jsem se tu s někým sešla, či nesešla - to je jiná big_smile big_smile

Môžem to napísa - nebola som sklamaná ani mužmi, ani ženami. wink Babinet je skvelá "seznamka".

Brita

Není tady

#21 26. 1. 2009 14:28

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Račice dračice napsal(a):

Môžem to napísa - nebola som sklamaná ani mužmi, ani ženami. wink Babinet je skvelá "seznamka".

"seznamka" - to pak asi jooo... smile
ikdyž já za sebe toto napsat nemůžu (takže jsem fakt možná jedinásmile) - protože já se tady s nikým neseznámila - ale Sel, věřím ti wink smile

Upravil(a) Račice dračice (26. 1. 2009 14:30)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#22 26. 1. 2009 14:39

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Bráno podle sebe (a babinetu smile ), tak virtuální svět je super na navazování přátelství.

Se seznamkami nevím, nemám zkušenost - nedávno jsem na jednu ze zvědavosti jukla a rychle, opravdu velmi rychle jsem prchla. Ó, to vám byla ozajstná nefalšovaná hrůza. Soudě podle fotek, všichni si ubrali nejmíň deset let, ti největší ušmudlánci se nechali vyfotit před luxusními vozy a tři svalnatci samo vyfotit s rozhalenou košilí a buchtičkami. lol Jó, a nejlepší byli ti "zklamaní životem". Kdyby to nebylo tak k pláči, bylo by to k smíchu. smile

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#23 26. 1. 2009 15:05

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Hani napsal(a):

Bráno podle sebe (a babinetu smile ), tak virtuální svět je super na navazování přátelství.

A to je právě to, co já tak nemám a nevím proč.
Já teda na internetové diskuze chodím třeba s problémy a svými splíny,nebo pobavit se, zabít občas čas,kdy se mi nechce pracovat , ale nějak vůbec nemám potřebu se s lidmi s diskuzí setkávat.
Je to možná proto, že si nejvíc rozumím na diskuzích s lidmi, kteří uvažují podobně jak já, mívají na nějakou věc stejný názor, mají podobné zážitky atd.  Ale přátelství - já udržuji většinou s lidmi, kteří na takové diskuze nechodí, vlastně mě od věcí, které tady řeším, úplně vytrhnou a já jsem ráda, že se těchto věcí, které řeším na diskuzích,vůbec nijak nedotknou. Prostě o tom neví vůbec nic, a o takových problémech nemají ani páru.
(a na zájmové diskuze nechodím, protože ty zájmy raděj provozuji, ne že o nich hovořím smile )

Asi neberu virtuální svět jako prostředek k navazování přátelství....ale jako naprostého projevení a ukázání na vlastní slabosti,ale v reálném světě si je chci řešit sama, ne před světem.
Jo a mám dost problém uzavírat přátelství s ženskýma.... a s chlapama, s kterýma jsem se seznámila na diskuzích (nemyslím vůbec teď Babi), tak ti zas nechtěli (jen) kamarádit se mnou.... smile

Ale, že se tak lidi seznamují a potkávají, je fajn...tummenupp

S Babi mám jednu zkušenost - kdy jsem se domlouvala s jednou Babinetkou - bydlíme od sebe kousek a na vláknech o podobných zkušenostech jsme přesně věděly o čem mluvíme, řešily jsme stejné problémy a v té době jsem měla chu se sejít, ona taky. Tak jsme si předaly fotky,a se poznáme, no a ona pak vycouvala s tím, že působím pohodově, a že by se necítíla dobře - že bych ji asi nepochopila...
Tož tak smile

Má to někdo tak podobně, nebo jsem takový exot jen já smile ?

Upravil(a) Račice dračice (26. 1. 2009 15:11)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#24 26. 1. 2009 15:15

Tiffany
♥♥♥♥♥--

Mám to podobně jako Račice smile .

I když je fakt, že člověk občas zapřemýšlí nad tim, jaký je "někdo" ve skutečnosti... smile .

Není tady

#25 26. 1. 2009 15:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ja som to tiež primárne nebrala ako nadväzovanie čohokožvek - nakoniec, ženami som obklopená a an Babinete som nečakal ŽIADNYCH chlapov... ale život to nejako vyvrbil inak a ja som sa nebránila. A osm rada, že som sa nebránila. Fajn žudí môže by veža alebo málo, ale nidky nie dos. stolt

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí