Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 18. 1. 2009 13:00

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Hrůza z mammografu

Luminko Ty si hlavně uvědom, že nemᚠhrůzu z mamografu , ale z toho - co když mi něco najdou ... a to jsou dvě odlišný věci .. Víš na ten strach - co když mi něco najdou, tak tam raději nepůjdu už umřelo strašně moc lidí ...bohužel ...Nedovol a Tě to ovládne.


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#27 18. 1. 2009 13:07

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Hrůza z mammografu

Luminko neboj se. Taky chodím každý rok na mamograf, moje mamka taky zemřela na rakovinu prsu, já ten strach překonám a jdu. Lepší přijít dříve než pozdě.

Není tady

 

#28 18. 1. 2009 13:47

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Tak ja taky prispeji se svou troskou do mlyna. Jsem uz starsi, na mamogram chodim aspon 15 let, ale vzdycky nez tam jdu, tak tyden pred tim mam priserny strevni problemy a kdyz prijdu z mamogramu a cekam na vysledek jestli mne zavolaji z nemocnice, tak jsem na mrtvici a cela rodina ma ze mne soufky, ze mama zase umira na rakovinu prsu.... Uz jsem si to zaridila tak, ze jdu na mamogram vzdycky v pondeli, protoze jestli najdou nejaky nalez, tak volaji do tri dnu. No a kdyz jsem sla treba ve stredu, tak jsem musela cekat pres weekend a to jsem byla mrtvici. Pri kazdem zazvoneni telefonu moje srdce bilo jak na poplach, ze uz je to tady!  Ja se nebojim zadneho vysetreni, ale nevim proc, z mamogramu mam vzdycky strach.  Kdyz mne bylo asi 36 let, tak jsem si nahmatala bulku,(nemela jsem ani potuchy ze existuje neco jako rakovina prsu) rekla jsem to kamosce v praci, ta zavolala okamzite memu lekari, ten mne okamzite posla na vysetreni, kde mne doktor  zacal mne pichat do te bulky, jestli to neni cysta, Nebyla, musela jsem jit na operaci, Hystologicky nalez byl negativni.  Pak jsem  zacala chodit na mamogramy. Jednou mne mamogram ukazal zmenu a ja jsem musela na biopsy prsu. Co jsem si pred tim prozila, to nemusim ani psat.  Kdyz jsem prijela do nemocnice s ruzencem v ruce, vystrasena k smrti, tak jak mne pripravovali na operaci,starsi pani lekarka, ktera mne pri rentgenu zavadela jehlu k mistu, kde jsem mela nalez, tezko vzdycky zadrzovala slzy a v jednom momente jsem ji zahledla strasne plakat. No a ja stara koza, jsem si rikala, jezisikriste to ona urcite place kvuliva mne, ze tak mlada, krasna a plna zivota mam rakovinu prsu a musim umrit..... ale protoze se ta jehla pani doktorce skrz slzy nedarila vpichnout na spravne misto a musela mne pichat vicekrat, v mezicekani, za mnou prisla sestra a omlouvala pani doktorku, ze se prave dozvedela, ze jeji manzel ma rakovinu (chudak).  No a ja blbec jsem si myslala, ze je to kvuliva mne yikes))) No zase byl vysledek negativni a ja se trosku uklidnila.  Ja vzdycky v posledni fazi usinani a vrteni, usinam na brise. A jednou pri tom usinani, jsem citila bolest v prsu. Moc jsem tomu nevenovala pozornost, ale kdyz nekdy mne ta bolest vzbudila i v noci. To bylo asi v cervnu. A v cervenci jsem mela appointment na mamogram. Samozrejme, ze jsem nezavola lekari, aby mne zmenili appointment na driv, na to jsem byla srab a tak jsem trpela do cervence. Rikala jsem si, nic jim nereknu a jestli mamogram ukaze,ze je vse v poradku, tak pak  vim na 100%, ze mamogram je na nic. Ale mamogram ukazal.  Druhy den mne jsem mela message na telefonu, ze mam prijit znovu na presetreni. No a ja uz jsem se zase loucila se svymi drahymi a se svetem, raval jsem kudy jsem chodila.  Dalsi den mne udelali mamogram. ale protoze se jim zase neco nezdalo, tak mne poslali na ultrazvuk. Na tom jsem byla uplne poprve. Nejdriv jsem musela leve prso prostrcit takovou dirou a to prso mne prohlizeli tim ultrazvukem. Za malou chvili vysla lekarka a rika mne: Tak vam gratuluji,prave jste se znovu narodila. Nemate zadny rakovinovy nalez, ale mate v prsu cystu. A  potom jeste prisla dalsi lekarka a ta mne prohlizela rucnim ultrazvukem a nalez potvrdila. Ja cela stastna, ji hrdine rikam, okay, a kdy musim jit si tu cystu dat vybrat?  A doktorka  mne rekla, ze na zadnou operaci nemusim, ze cysty se po case vstrebaji samy.  No a tu cystu uz v tom prsu mam asi 10 let. Pokazde kdyz jdu na mamogram, tak uz ve dverich hulakam na sestru, pozor, v levem prsu mam cystu, to neni rakovina.  Ale proc to vsechno pisu. Ze  tu hruzu z mamogramu prozivam jako Luminka, ted jsem nebyla na mamogramu uz druhy rok, porad to odkladam i kdyz vim ze ne na 100%,ale na 1000% mamogram pomuze zachranit zene zivot, pokud se rakovina najde v rannem stadiu, ale muj strach je silnejsi. Ted jsem si slibila, ze pujdu na jare....
Luminko, ja jsem s Tebou a vim co je to normalni lidsky strach, ale ver, ze nikdy mne ani na mysl neprislo to co Tobe, ze nebudu mit chvili vlasy? To by bylo uz to nejmensi. Tady beha plno zen v satcich a nebo ji ani nezakryvaji a kdyz pozoruji ostatni tak vidim, ze vsichni lide maji v ocich obdiv k temto zenam, vcetne mne. A pokud je rakovina v prsu v rodine, je zde pravdepodobnost, ze se dedi a tyto zeny jsou pod stalou kontrolou. Ctu statistiky, rakovina prsu je na ustupu, diky prevenci, Luminko pokud mas rakovinu prsu v rodine, jedine co Ti muzu rict, chod pravidelne na vysetreni, je to nejlepsi cesta k tomu, jak byt dlouho na svete. Ver lekarum a ver vede!!! Drzim Ti palce a ja Ti zase slibuji, za na jare na ten mamogram urcite pujdu. Drzim Ti palce a posilam velikanskou pusu yikes)

 

#29 18. 1. 2009 13:55

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Hrůza z mammografu

Salvator to napsal moc hezky.
Jako žena k tomu jen dodám, že toto vyšetření jsem absolvovala jednou, doufám naposledy a jestli mám dobrá prsa, tak ze stresu z toho vyšetření a z toho bolestivého tlaku na má ňadérka ,bych se onemocnění obávala.

Není tady

 

#30 18. 1. 2009 14:01

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Hrůza z mammografu

Heluška napsal(a):

Salvator to napsal moc hezky.
Jako žena k tomu jen dodám, že toto vyšetření jsem absolvovala jednou, doufám naposledy a jestli mám dobrá prsa, tak ze stresu z toho vyšetření a z toho bolestivého tlaku na má ňadérka ,bych se onemocnění obávala.

Ach jo... a stres ze zubaře způsobí zubní kaz .... tohle nikdy nepochopím ... a na gyndu taky raději nechodit, protože na prevenci jdu se stresem - co ten děložní čípek, co když ??? ... ach jo ...
Heluško a to jestli ... víš prsa jsou orgán jako každej jinej - mění se s věkem ..jako třeba srdíčko a ledviny atd ...čili ... dobrý prsa můžeš mít ted a dál dvacet let a pak třeba ne ... ach jo ženská neblázni.

Upravil(a) Amriana (18. 1. 2009 14:06)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#31 18. 1. 2009 14:08

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Hrůza z mammografu

Lu, prosím, jakého vira jsi chytila, že je to takováí vzácnost ? Zajímám se i o ně....já mám amébu a ty ???

Není tady

 

#32 18. 1. 2009 14:25

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Hrůza z mammografu

Tak já mám taky hrůzu z  mamografu, tedy podotýkám, že ne z mamografu, ale z výsledku.  Je to  můj blbý přístup, ale nedokážu to v sobě potlačit.  Můžu si tísíckrát říkat, že to stejně neovlivním, ale strach nezapudím.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#33 18. 1. 2009 15:00

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Neli, tak tohle jsi presne popsala. Ten neuveritelny strach, jaky bude vysledek a jak to vsechno bude, kdyz ten vysledek bude pozitivni.....

 

#34 18. 1. 2009 15:15

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Hrůza z mammografu

luminka napsal(a):

Nepíšu toto téma do nějakého onkologického vlákna, protože myslím, že tam se nehodí, tam píšou lidi, co jsou už nemocní, a ti by mě poslali někam. Je mi 40 a moje maminka i její teta - moje prateta - měly rakovinu prsu. Proto jsem tak vždycky za 2 roky chodila preventivně na ultrazvuk. Nic mi tam nenašli, ale vždycky jsem si užila trochu strachu. A teď uznala paní doktorka, že už by mě mohla posílat na mammograf, když už je mi 40 (nerizikové ženy chodí od 45). Pošle mě tam někdy v létě (před půl rokem jsem byla na ultrazvuku) a já nevím, jak ten půlrok přežiju. Mám z toho hrozný strach, protože je to podrobnější než ultrazvuk. Snad nemám strach ani o prs, ani o život, protože myslím, že kdyby našli malinký nádor, tak by mi zachránili obojí. Jen prostě nevím (a teď mě asi umlátíte lopatou), jak bych přežila to období bez vlasů při té léčbě a následné období s velmi krátkými vlasy. Pro mě je to šílená představa. A paruka, to prostě není ono. Ani bych nedokázala nosit šátky, to je hned vidět, že je žena nemocná. A proč si připouštím, že bych mohla tu nemoc mít? No, je tu to dědičné zatížení, pak velmi mnoho menstruačních cyklů, což prý je špatně - začátek před 12. rokem a krátký cyklus, asi 24 dní, menstruace i při kojení hned po šestinedělí, posledních 8 let deprese - samozřejmě to začalo blbostí, mám nechu chodit spát, poslední dobou jsem spala velmi málo, navíc mám nadváhu a sklon k přejídání, pohyb skoro žádný, prostě nechu, musela bych se do něho nutit, procházky ani cvičení mi nepřinášejí radost. Prostě co je zdravé, to mi není příjemné, a stejné je to s jídlem, třeba ryby si úplně ošklivím. Jediné, co je pozitivní, že jsem měla brzy děti a nečekala do 30 se založením rodiny. Moc se bojím a úplně mě děsí články o tom, jak někomu našli nádor velikosti zrnka soli a ta žena musela na chemoterapii.

Bojíš se Mikuláše v létě

Důležitá informace - vyslovením myšlenky jí dávᚠenergii

Upravil(a) mashanka (18. 1. 2009 15:42)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#35 18. 1. 2009 17:46

lucrezia
♥♥-----
Místo: Kanada
Registrovaný: 8. 5. 2006
Příspěvky: 54

Re: Hrůza z mammografu

Chcete linky, tu su:
Tu je link z norskeho vyskumu:
http://seniorjournal.com/NEWS/Health/20 … ograms.htm
Toto je link na knizku:
http://books.google.ca/books?id=WdRrZ1u … ;ct=result
A toto je link na nespravny pozitivny nalez rakoviny:
http://articles.mercola.com/sites/artic … three.aspx

Není tady

 

#36 18. 1. 2009 18:20

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Lucrezia, diky moc.  Uz jdu cist....

 

#37 18. 1. 2009 18:23

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Hrůza z mammografu

Mně mammograf nádor odhalil, tím to beru tak, že je to OK, i mé kolegyni mmg odhalil nádor, dokonce jedné paní menší, než špendlíková hlavička, zachránilo jí to život, byl to docela agresivní druh nádoru. Takže mammografu věřím.
A dodám, že jsem se nebála, sice jsem po sdělení výsledku byla půl hodiny absolutně mimo, ale věděla jsem, do čeho jdu. Byl to útvar nehmatný, hluboko v prsu, až u žeber, nedal se nahmatat. Díky mammografu je pryč, zavčas.

Upravil(a) Modroočka (18. 1. 2009 18:25)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#38 18. 1. 2009 19:22

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Modoocko, to malinkaty to snad ani nadory nejsou. Mne taky na mamogramu zjistili, ze tam neco mam a kdyz jsem to videla, tak to taky bylo mensi nez spendlikova hlavicka.  Doktor mne rekl ze to byl calcium deposit.

 

#39 18. 1. 2009 19:58

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Hrůza z mammografu

Ale jsou, Abbo, jsou. Nebylo to něco, to malinké, co tam měla, byl velice agresivní nádor.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#40 18. 1. 2009 20:12

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Hrůza z mammografu

Taky mám z vyšetření prsou strach.  CHodím už od 25 let asi, od doby kdy mně prsa bolívala  skoro celý měsíc, bylo to ale způsobeno HA.
Teď se snažím jendou za rok, dva jít na vyšetření. Pravidlem je, že se za kontrolu odměním něčím hezkým na sebe, nejlépe drahou podprsenkou na mé přednosti velikosti E ...
TeĎ už jsem se předběhla, koupila jsem si podprdu a v úterý mám v plánu jít na kontrolu.
V loni jsem si i nahmatala bulku, byla jsem vystrašená a do týdne jsem šla k doktorovi, řekl že je to jen tukového původu, že ji mám i na druhé straně , ačkoliv tam ji tedy necítím. Je ale faktem, že tukových hrudek mám po těle spoustu, je to nějaká porucha.
Vždycky se hodně bojím, ale musím, prostě si musím zachránit život, když by na to mělo dojít. No ne?

PS: moje příbuzná, žena doktora, si nahmatala bolku v prse, do týdne šla k lékaři a tam zjistili nádorek asi centimetrový. DO 14 dnů než podstoupila nutná vyšetření se zvětšil víc než 1x, tak byl agresivní. Ona teď s nemocí bojuje, říká, že je to moc těžké, ale žít chce a konečně se zdá, že se začíná její stav trošinku lepšit. Často myslím na její sílu a odhodlání, ale taky na tu výstrahu, jak rychle může nemoc tělo přemoct.


Mája

Není tady

 

#41 18. 1. 2009 22:07

luminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 732

Re: Hrůza z mammografu

abba, nedivím se, že se tak děsíš, protože jsi toho vyšetřování a přešetřování dost prožila. Jak tady čtu, to chodíte asi na nějaký lepší ultrazvuk, já jsem žádnou dírou prso neprostrkávala, jen mi po nich doktorka jezdila tím přístrojem. Samozřejmě se vyšetřuju, a nahání mi to hrůzu, mám každé prso jiné, ale je mi známo z ultrazvuku, že mám v levém více různých cystiček než v pravém. O vlasy se tak bojím, protože na nich velmi lpím. Mám je silné, dlouhé, lesklé, živé, jak z nějaké reklamy, to jsem neměla nikdy v životě, však jsem jim taky věnovala spoustu péče.

Není tady

 

#42 18. 1. 2009 22:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Hrůza z mammografu

lumi, ve chvíli, kdy by mi přišli na něco takového jako je nádor prsu, by vlasy byly asi to poslední, co by mě zajímalo va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#43 19. 1. 2009 8:50

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Hrůza z mammografu

luminka napsal(a):

abba, nedivím se, že se tak děsíš, protože jsi toho vyšetřování a přešetřování dost prožila. Jak tady čtu, to chodíte asi na nějaký lepší ultrazvuk, já jsem žádnou dírou prso neprostrkávala, jen mi po nich doktorka jezdila tím přístrojem. Samozřejmě se vyšetřuju, a nahání mi to hrůzu, mám každé prso jiné, ale je mi známo z ultrazvuku, že mám v levém více různých cystiček než v pravém. O vlasy se tak bojím, protože na nich velmi lpím. Mám je silné, dlouhé, lesklé, živé, jak z nějaké reklamy, to jsem neměla nikdy v životě, však jsem jim taky věnovala spoustu péče.

Já asi chápu ten strach z výsledků a z toho co když ... ale Luminko, to, že na vyšetření nepůjdeš je taková pštrosí politika... nebo jako malý dítě - zavřu oči - nevidím to - tudíž to neexistuje. A vlasy ? Hele proč si schválně maluješ katastrofický scénáře ? Takže když to hodně přeženu - na mamograf teda nepůjdeš, protože by Ti mohli něco zjistit a když Ti něco zjistí, tak by tě chtěli léčit a zachránit, ale přišla bys o vlasy...Takže je lepší nikam nejít, nic nevědět, vlasy uchovány. Pochopila jsem to dobře ? A navíc mě fascinuje i to, jak vůbec nepřipustíš, že prostě a jednoduše budeš v pořádku... je to jen prevence víš ? jako chodíš k zubaři a na gyndu, preventivně aby náhodou se něco nezanedbalo, tak mamograf je taktéž prevence.Nic víc.


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#44 19. 1. 2009 13:00

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Lumi, na mamogram chodim celkem pravidelne i kdyz s notnym strachem.  Kdyz tenkrat na tom mamogramu neco zjistili,( nemusim Ti ani psat, ze jsem se plizila nemocnicim strhana strachy) dalsi den  udelali dalsi mamogram a z mamogramu jsem hned sla na ten, kde jsem si musela lehnout brichem na stul a prostrcit to leve prso takovou dirou. Nevim co to bylo za pristroj, ale radiologistka byla v takove sklenene mistnosti, tak zrejme dalsi rentgenovy pristroj. Potom vylezla  a udelala mi dalsi ultrazvuk uz tim pristrojem co jezdi po tom prsu a na monitoru mne pak ukazala tu cystu. Byla krasne kulata a velika byla asi jako  kovova desetikoruna. 
Lumi, jestli mas cysticky, tak podle zdejsich lekaru, se nemusis bat, cysta se nikdy nezvrhne na rakovinu. Ale jednu vec bych Ti fakt doporucila, na ten mamogram bez. Urcite znas ten pocit, kdyz Ti prijde zprava, ze je vsechno v poradku, tak  to ja se vzdycky znovu narodim, dostanu takovou energii, jsem plna zivota a hned si jdu neco pekneho na sebe koupit, doma se zpevem uklizim a varim, cela rodina ma za mne prcu, ale mne je to sumafuk, jsem zdrava!!!!  Tvoje vlasy Ti muzu jenom zavidet, ja mam takove jak se tady rika baby fine vlasy, ale vic bych lpela na zivote nez na vlasech, specialne, kdyz vim, ze v rodine mas rakovinu prsu a ten mamogram Ti muze zachranit zivot. A kdyz uz by na nejhorsi doslo, vlasy zase narostou!  Lumi, napis, nez na ten mamogram pujdes, trosku pokecame, jo?

Moc se omlouvam, jestli mam nejake preklepy, sedi mi pred monitorem nove nalezena cica a zatim se nechce odemne hnout.

 

#45 19. 1. 2009 13:06

abba
Host

Re: Hrůza z mammografu

Majajaja, drzim palce a v utery na Tebe budu myslet!  Asi si spatne pamatuji, ale uz nevzpominam si, ze bychom doma meli cislovani podle abecedy, pamatuju si jen , ze jsem mela ctyrky. Ted je asi doma nove cislovani, velikost "E" je ta nejvetsi? ( soude podle abecedy).

 

#46 19. 1. 2009 15:30

luminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 732

Re: Hrůza z mammografu

To jste mě špatně pochopily, já se nikdy vyšetření nevyhýbám, to bych si nedovolila. To by takového člověka mohli vyřadit doktoři z evidence a nemuseli by ho léčit, nebo, kdyby si něco zanedbal, mohl by si celou léčbu zaplatit. Aspoň zde u zubařů to tak je. Nebudeš chodit za půl roku na prohlídku, tak nazdar. A neznám volného zubaře poblíž, který by mě potom mohl vzít.
Abba, chápu tvore rozpoložení po vyšetření, já jsem jednou po ultrazvuku v práci u stolu rozdávala bonbóny.

Upravil(a) luminka (19. 1. 2009 15:32)

Není tady

 

#47 19. 1. 2009 18:27

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Hrůza z mammografu

Amriano,
ve zdraví jsem mamograf přežila,  mírně jsem  nadsadila, což asi z příspěvku nebylo poznat, , to je tak vše, co bych doplnila.
A to, že mám na mamograf jiný náhled nežli Ty, to snad nesvědčí o tom, že blázním.

Není tady

 

#48 20. 1. 2009 12:03

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Hrůza z mammografu

Heluško měj si názor jakej chceš ..o tom to není.To mý neblázni patřilo spíš k tomu - nevykašli se na to, kdyby tě tam posílali znova...tohle by bylo bláznivý ..ne ten jinej názor.


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#49 21. 1. 2009 10:30

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Hrůza z mammografu

wink
Jo, to beru

Upravil(a) Heluška (21. 1. 2009 10:31)

Není tady

 

#50 22. 1. 2009 17:38

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Hrůza z mammografu

abba napsal(a):

Majajaja, drzim palce a v utery na Tebe budu myslet!  Asi si spatne pamatuji, ale uz nevzpominam si, ze bychom doma meli cislovani podle abecedy, pamatuju si jen , ze jsem mela ctyrky. Ted je asi doma nove cislovani, velikost "E" je ta nejvetsi? ( soude podle abecedy).

Díky za podporu, prý je vše v pořádku, ale stejně mně poslali ještě na rentgen, prý už začínám být starší madskurt, to teda nesouhlasím, teprve za týden mi bude 33, ale když jinak nedají .)
Jinak velikost je i F, a kdesi jsem viděla i G, ovšem někdy G je jako jinde velikost č. 3. Jak se to začne podobat padáku, mohlo by mi to být .)))


Mája

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů