Oznámení

27. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec!

21. února : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 18. 1. 2009 2:11

luminka
♥♥♥♥♥--

Hrůza z mammografu

Nepíšu toto téma do nějakého onkologického vlákna, protože myslím, že tam se nehodí, tam píšou lidi, co jsou už nemocní, a ti by mě poslali někam. Je mi 40 a moje maminka i její teta - moje prateta - měly rakovinu prsu. Proto jsem tak vždycky za 2 roky chodila preventivně na ultrazvuk. Nic mi tam nenašli, ale vždycky jsem si užila trochu strachu. A teď uznala paní doktorka, že už by mě mohla posílat na mammograf, když už je mi 40 (nerizikové ženy chodí od 45). Pošle mě tam někdy v létě (před půl rokem jsem byla na ultrazvuku) a já nevím, jak ten půlrok přežiju. Mám z toho hrozný strach, protože je to podrobnější než ultrazvuk. Snad nemám strach ani o prs, ani o život, protože myslím, že kdyby našli malinký nádor, tak by mi zachránili obojí. Jen prostě nevím (a teď mě asi umlátíte lopatou), jak bych přežila to období bez vlasů při té léčbě a následné období s velmi krátkými vlasy. Pro mě je to šílená představa. A paruka, to prostě není ono. Ani bych nedokázala nosit šátky, to je hned vidět, že je žena nemocná. A proč si připouštím, že bych mohla tu nemoc mít? No, je tu to dědičné zatížení, pak velmi mnoho menstruačních cyklů, což prý je špatně - začátek před 12. rokem a krátký cyklus, asi 24 dní, menstruace i při kojení hned po šestinedělí, posledních 8 let deprese - samozřejmě to začalo blbostí, mám nechu chodit spát, poslední dobou jsem spala velmi málo, navíc mám nadváhu a sklon k přejídání, pohyb skoro žádný, prostě nechu, musela bych se do něho nutit, procházky ani cvičení mi nepřinášejí radost. Prostě co je zdravé, to mi není příjemné, a stejné je to s jídlem, třeba ryby si úplně ošklivím. Jediné, co je pozitivní, že jsem měla brzy děti a nečekala do 30 se založením rodiny. Moc se bojím a úplně mě děsí články o tom, jak někomu našli nádor velikosti zrnka soli a ta žena musela na chemoterapii.

Upravil(a) luminka (18. 1. 2009 2:13)

Není tady

#2 18. 1. 2009 5:19

lucrezia
♥♥-----
Místo: Kanada

Re: Hrůza z mammografu

Podla mojho nazoru mamograf nie je moc dobry  na zistenie rakoviny. Statisticky mamograf nezlepsil prezitie zien s rakovinou. Prave naopak. Ak zena ma nejaku rakovinu, mamograf prso stiskne velmi silne a pripadna rakovina po tomto stisknuti zacne tvorit metastazy. Dalej je tu asi 6% falosnych pozitivnych nalezov - co znamena, ze mamograf nasiel rakovinu ale dodatocne sa zisti, ze to ziadna rakovina nebola. Existuje lepsia technika a to je termograf, ktory sa este bezne nepouziva, ktory vysetruje prso velmi setrne bez stiskania.

Není tady

#3 18. 1. 2009 8:03

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Lumínko, měla by sis pohlídat u lékařů odběry, hlavně krev, mamograf sice není špatný, ale k odhalení nádoru by mohl posloužit. Je zcela zbytečné, aby ses zatěžovala stresem, pokud nejsi schopná to zvládat sama, klidně bych na tvém místě požádala psychologa, psychiatra o pomoc. Ano, to přejídání s tím může souvidet a myslím, že kila navíc nejsou dobrá! Evidentně to nezvládᚠsama. Ale není to ostuda, řeš to, pokud to řešit jde! Ryby nemusíš, obsahují parazity a jedy, myslím, že kdyby ti někdo pomohl, byla bys schopná to zvládnout.
Mě maminka zemřela na rakovinu, jistě, dispozice budu mít, ale že bych měla vyloženě strach, to ne. Život je plný nástrah a musíš věřit, že tebe to nepostihne ! Já mám cystičku na mozku a vím, že to rakovina není !
Takže doufat a věřit v lepší a oprostit se od strachu a obavy!!! Najít koníčky a zabavit se!

Není tady

#4 18. 1. 2009 8:12

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Luminko, byla jsem na mammografu, měla jsem nález, naštěstí se ukázalo, že nebyl zhoubný, ale na operaci jsem byla. Mám kolegyni, měla zhoubný nález, přežila to období bez vlasů celkem v pohodě, vybrala si krásnou paruku, slušelo jí to. Chodila i při chemoterapiích do práce, namalovala se, hezky oblíkla, chodila do kina, mezi lidi a zvládla to v pohodě. Je optimistka.
A nikde není psáno, že bys musela mít nález i ty. Neboj se, nestresuj se, vždy tam chodíš kvůli prevenci. Neřeš teď něco, co není. Nález jsi neměla a chodíš tam preventivně. Tak to tak ber, nebuď pesimistická, nic ti není a už se bojíš dopředu. NEBOJ SE.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#5 18. 1. 2009 8:16

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

lucrezio tos asi lumince moc nepomohla. U takových lehce kontroverzních tvrzení je vždycky dobré říct, odkud tyhle informace máš, nejléle odkázat na nějakou studii nebo článek, kdes to četla.

Luminko podle tvého psaní se zdá, že mᚠv životě víc problémů než jen strach z mammografu. Aneri má pravdu že dobrý psychoterapeut by mohl pomoct zbavit se problémů s přejídáním i přehnaného strachu z vyšetření. Jinak mammograf jako takový, pokud správně chápu jeho funkci, má smysl především když je opakovaný, Nezachycuje ani tak nádor jako takový, jako spíš jakoukoli změnu od posledního mammografu, v tom je jeho největší význam. Protože chodíš na prohlídky pravidelně (a předpokládám že se i doma vyšetřuješ sama), nemyslím se mᚠtak moc čeho bát. I když mᚠdědičné zatížení, neznamená to žde budeš mít rakovinu. A právě ten zdravý životní styl by mohl jako prevence jedině pomoct smile

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#6 18. 1. 2009 8:22

luminka
♥♥♥♥♥--

Ještě jsem zapomněla podotknout, že zažívám stres v práci, protože se nás dotkla světová krize. A to, na čem je postavený dům, kde bydlím, jsou prý samé zbytky po těžbě uranu, které sem byly navezeny!

Není tady

#7 18. 1. 2009 8:31

luminka
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Luminko, byla jsem na mammografu, měla jsem nález, naštěstí se ukázalo, že nebyl zhoubný, ale na operaci jsem byla. Mám kolegyni, měla zhoubný nález, přežila to období bez vlasů celkem v pohodě, vybrala si krásnou paruku, slušelo jí to. Chodila i při chemoterapiích do práce, namalovala se, hezky oblíkla, chodila do kina, mezi lidi a zvládla to v pohodě. Je optimistka.
A nikde není psáno, že bys musela mít nález i ty. Neboj se, nestresuj se, vždy tam chodíš kvůli prevenci. Neřeš teď něco, co není. Nález jsi neměla a chodíš tam preventivně. Tak to tak ber, nebuď pesimistická, nic ti není a už se bojíš dopředu. NEBOJ SE.

To vidím poprvé, že by se při chemoterapii chodilo do práce!

Není tady

#8 18. 1. 2009 8:40

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

a proč zažívᚠstres z práce ? světová krize se dotkla vesměs každého a pamatuj, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř smile...jinak poprvé jsem byla na mamologii v 28 a jak jsem se bála a měla čas v čekárně, tak jsem si přečetla vše co tam měli o vyšetřeních a vyplynulo mi z toho, že mamograf je jen  prevence...ultrazvuk je mnohem lepší co do podrobností a zjištění...jsem byla na obojím smile ....jo a jak se budeš stresovat a bát všeho co nechceš, tak je to nejlepší cesta k tomu to všechno vyzískat smile...a jestli chceš mít prohlídky častěji, tak co vím, není to problém jen si to budeš muset zacálovat sama wink místo pojištovny smile

jinak s tou chemo...můžeš chodit do práce, záleží jak se kdo cítí smile... jde o to, co chceš ty...nemusíš lautr nic wink

Upravil(a) Heřmanka (18. 1. 2009 8:43)

Není tady

#9 18. 1. 2009 8:45

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Luminko, já když jsem si teď pročetla tovje starší vlákna, tak se fak přikláním k tomu, že na sobě potřebuješ zapracovat celkově. Naučit se mít se ráda, pečovat o sebe, trochu zdravého sebevědémí a tak - to se bude i pravidelným prohlídkám u doktora čelit líp smile

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#10 18. 1. 2009 8:51

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ

Luminko, zkus popřemýšlet, k čemu jsou Tvoje děsy z mamografu(a nejspíš nejen z něho..) dobré a k čemu Ti pomáhají. Ke zdraví podle mě určitě ne, zkus psychoterapeuta a nejen kvůli vyšetření prsu.

Upravil(a) D. (18. 1. 2009 10:11)

Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

#11 18. 1. 2009 8:52

luminka
♥♥♥♥♥--

Já mám tak sebevědomé kolegyně, jedna třeba jde na mammograf a říká: já se nestrachuju, vím, že jsem zdravá. A čím více kolegyň a příbuzných odejde rozjásaných z vyšetření, tím spíš si myslím, že by něco mohli nalézt mně, už kvůli pravděpodobnosti. I když, před 20 lety jsem si velmi přála syna a všechny příbuzné porodily kluky. Už kvůli pravděpodobnosti jsem kupovala růžové oblečky a peřinky. A na sále jsem uslyšela: máte kluka! Ta dcera byla až napodruhé.

Není tady

#12 18. 1. 2009 8:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

luminka napsal(a):

Já mám tak sebevědomé kolegyně, jedna třeba jde na mammograf a říká: já se nestrachuju, vím, že jsem zdravá.

To je správný přístup tummenupp ! Taky si to tak musíš říkat.

Není tady

#13 18. 1. 2009 9:11

D.
♥♥♥♥---

Luminko, většina lidí se musí k sebevědomí dopracovat. Jak se říká - bez práce nejsou koláče.

Není tady

#14 18. 1. 2009 9:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Luminko, uvědom si, že důsledky stresu ( a ty ho mᚠpožehnaně) se mohou projevit  somatickým onemocněním kapitulationkapitulationkapitulation, proto by jsi měla se sebou něco dělat a věř tomu i rodina to ocení pussa.

Není tady

#15 18. 1. 2009 9:48

luminka
♥♥♥♥♥--

Taky že jo. Před nějakým časem jsem se nakazila virem, který při mém způsobu života bylo skoro nemožné chytit. Dodnes mi zůstává rozum stát, nechápala to ani moje maminka.

Není tady

#16 18. 1. 2009 9:51

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

luminka napsal(a):

Nepíšu toto téma do nějakého onkologického vlákna, protože myslím, že tam se nehodí, tam píšou lidi, co jsou už nemocní, a ti by mě poslali někam. Je mi 40 a moje maminka i její teta - moje prateta - měly rakovinu prsu. Proto jsem tak vždycky za 2 roky chodila preventivně na ultrazvuk. Nic mi tam nenašli, ale vždycky jsem si užila trochu strachu. A teď uznala paní doktorka, že už by mě mohla posílat na mammograf, když už je mi 40 (nerizikové ženy chodí od 45). Pošle mě tam někdy v létě (před půl rokem jsem byla na ultrazvuku) a já nevím, jak ten půlrok přežiju. Mám z toho hrozný strach, protože je to podrobnější než ultrazvuk. Snad nemám strach ani o prs, ani o život, protože myslím, že kdyby našli malinký nádor, tak by mi zachránili obojí. Jen prostě nevím (a teď mě asi umlátíte lopatou), jak bych přežila to období bez vlasů při té léčbě a následné období s velmi krátkými vlasy. Pro mě je to šílená představa. A paruka, to prostě není ono. Ani bych nedokázala nosit šátky, to je hned vidět, že je žena nemocná. A proč si připouštím, že bych mohla tu nemoc mít? No, je tu to dědičné zatížení, pak velmi mnoho menstruačních cyklů, což prý je špatně - začátek před 12. rokem a krátký cyklus, asi 24 dní, menstruace i při kojení hned po šestinedělí, posledních 8 let deprese - samozřejmě to začalo blbostí, mám nechu chodit spát, poslední dobou jsem spala velmi málo, navíc mám nadváhu a sklon k přejídání, pohyb skoro žádný, prostě nechu, musela bych se do něho nutit, procházky ani cvičení mi nepřinášejí radost. Prostě co je zdravé, to mi není příjemné, a stejné je to s jídlem, třeba ryby si úplně ošklivím. Jediné, co je pozitivní, že jsem měla brzy děti a nečekala do 30 se založením rodiny. Moc se bojím a úplně mě děsí články o tom, jak někomu našli nádor velikosti zrnka soli a ta žena musela na chemoterapii.

Lu, tvůj problém je v tom, že příliš věříš lékařům, jejich vědě, a jejich všemocnosti. Vše, co tady píšeš, jsou vykonstruované informace, které se tradují jako pravda a tím živí farmaceutcký průmysl.
Rakovinu prsu nezpůsobuje žádná dědičnost, ale tvé strachy a neláska k sobě. Dědčný je jenom sklon právě k těm strachům a nelásce... ovšem přijmout toto může být nesnadné, zejména, když vás média a lékaři masírují svou ideologií.
Prostuduj si práce německého lékaře - onkologa, Dr. Hammera a pochopíš, že rakovina je nemoc emocí a neskáče na člověka z ničeho nic... rakovinu spouští mozek, zatížený emočními a mentálními závadnými programy. Organismus zdravý se s rakovinou dokáže vypořádat bez problémů. Když člověk projde emočním stresem, startuje mu v těle rakovina, která v obdob 40 následujících dnů buďto: degraduje a zajizví se v tom okamžiku, kdy člověk pochopí závadnost svého myšlení, anebo se rozvine, pokud během této doby člověk nic nepochopí a trápí se neustále dál. Když jdeš na mamograf v tomto 40 denním období, lékaři zaručeně něco najdou, ale tobě se spouští stres, který spolehlivě způsobí, že původně "nezhoubné" ložisko se mění na "zhoubné" a jde to všechno do háje...

Rakovina prsu může souviset s nezvládáním mateřské role, vztahu k dětem, ale také vztahu k sobě samé a nelásky vůči sobě. To vím, protože moje matka zemřela na ni a vím jak se chovala a co dělala.
Buď radostná, miluj sebe a své děti, nebuď úzkostná a netrap se tím, co není.. to je nejlepší prevence... jo.. a na mamograf zapomeň... ten nepotřebuješ k ničemu, naopak, buď si jista, že jakmile se jednou dᚠdo spárů těch onkologických šarlatánů, nemusí to dobře dopadnout...
Oni potřebují tebe, abys byla nemocná, aby jim tekly peníze z procedur, léků, oprací... když tam půjdeš po několikáté, buď si jista, že něco určitě najdou, aby mohli řezat, pálit, ozařovat... pošli je do háje a začni žít...

Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#17 18. 1. 2009 9:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

luminko, sorry, ale ty mᚠfakt starosti. přemýšlet jak přežiju období bez vlasů, když ti nic není, já se z tebe pose.u.
mᚠnadváhu, sklony k přejídání, málo pohybu, ale pr...í nepohneš aby jsi se sebou něco dělala. a pokud jsi ta samá (nevím to jistě, nechci ti křivdit), co tady na vláknech řeší, že lidem smrdí a neví proč a spoustu jiných věcí, tak bych si asi na tvém místě našla především psychologa. promiň, ale tvůj přístup k životu - všechno je na prd, všude hledᚠproblém je pro mě osobně prostě hroznej.

já sice chápu, že mᚠstrach, nicméně nechápu proč hned vidíš všude zavším katastrofické scénáře.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#18 18. 1. 2009 10:00

luminka
♥♥♥♥♥--

Je to asi proto, že se už asi mám nějaké neblahé zkušenosti, například, jak přišla maminka s tím, že tuto nemoc má - přišla o prso, je už 23 let po operaci, ale žije. Nebo v seriálech a filmech je to pořád, někdo oznamuje rodině, že je smrtelně nemocný, nebo u vrat stojí policisté a oznamují něčí tragickou smrt. Ale je to zajímavé, už dlouho na seriály téměř nekoukám, to snad z dětství. Nebo snad katastrofické zprávy, nebo že by ty dojemné příběhy v bulvárním tisku?

Není tady

#19 18. 1. 2009 10:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ješiš luminko, já znám kočenu, co na tohle vyšetření chodí už x let snad už od 30, protože rakovinu prsu měla její maminka, babička, ... ale prostě jde, neřeší to něják extra nemyslí před tím na to, že by si měla začít shánět oblečení do rakve.
ty jsi děsná pesimistka, nezlob se.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#20 18. 1. 2009 10:08

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

luminko, doporučuju Ti znovu přečíst si příspěvek od Salvatora ( ne jednou, ale tolikrát, kolikrát bude potřeba - aby Ti to docvaklo) !!!!!!!!!

Upravil(a) lueta (18. 1. 2009 10:17)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#21 18. 1. 2009 10:13

D.
♥♥♥♥---

Luminka: .. nebo že by ty dojemné příběhy v bulvárním tisku?

Tohle jsi vymyslela sama nebo Ti to někdo našeptává?

Není tady

#22 18. 1. 2009 10:29

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Luminko,,
mamograf opravdu ,nic není .Chodila jsem na něj každý rok..Lepší je ultrazvuk,ale to je jedno..Je jasný ,že člověk má strach,ale pokud rakovina v prsu je a podchytí se včas ,tak se to dá léčit..a to jestli pak budeš chodit se šátkem nebo s parukou..To už potom neřešíš..Člověk se pak stane hodně silným..Hlavně  opravdu nevím ,proč už teď dělᚠukvapené závěry,když ještě nic nevíš.,,neznamená,když to má někdo v rodině ,že ty to bezpodmínečně musíš mít taky....

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#23 18. 1. 2009 12:08

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

lucrezia napsal(a):

Podla mojho nazoru mamograf nie je moc dobry  na zistenie rakoviny. Statisticky mamograf nezlepsil prezitie zien s rakovinou. Prave naopak. Ak zena ma nejaku rakovinu, mamograf prso stiskne velmi silne a pripadna rakovina po tomto stisknuti zacne tvorit metastazy. Dalej je tu asi 6% falosnych pozitivnych nalezov - co znamena, ze mamograf nasiel rakovinu ale dodatocne sa zisti, ze to ziadna rakovina nebola. Existuje lepsia technika a to je termograf, ktory sa este bezne nepouziva, ktory vysetruje prso velmi setrne bez stiskania.

dumbom teda už dlouho mě nikdo nenasr ..a tady na babi vlastně nikdo ...až Ty ... Můžeš mi říct odkud tyhle "úžasný " info mᚠ? Něco jako statistiky, studie, pramen info, zdroj  atd ??? Hodit do placu tohle bez argumentace je nezodpovědnost první kategorie !!!!... co když Ti to někdo uvěří a na ten mamograf nepůjde.... vezmeš si to na svědomí? Asi nejsi z oboru co ? Něco jako primární prevence, sekundární prevence atd ... nic ??? Názor mít můžeš ...ale tohle co říkᚠmůže být pro někoho psychicky labilního strašná pecka ...

Upravil(a) Amriana (18. 1. 2009 12:12)

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#24 18. 1. 2009 12:14

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Amriana napsal(a):

lucrezia napsal(a):

dumbom teda už dlouho mě nikdo nenasr ..a tady na babi vlastně nikdo ...až Ty ... Můžeš mi říct odkud tyhle "úžasný " info mᚠ? Něco jako statistikym, studie atd ??? Hodit do placu tohle ... co když Ti to někdo uvěří a na ten mamograf neůjde.... vezmeš si to na svědomí? Asi nejsi z oboru co ? Něco jako primárná prevence, sekundární prevence atd ... nic ???

Já jsem byla na mammografu, následně na ultrazvuku, na mmg našli útvar, určili velikost, druh, na ultrazvuku se to jen potvrdilo. Věřím mmg a UTZ.
Luminka se nemá čeho bát.

Upravil(a) Modroočka (18. 1. 2009 12:16)

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#25 18. 1. 2009 12:38

luminka
♥♥♥♥♥--

Dík za vaše příspěvky, trochu jste mě uklidnili tím, že ultrazvuk není zas tak bezcenné vyšetření, tak věřím, že jsem minimálně ještě v létě byla zdravá. A taky to, že pro to můžu něco udělat - hýbat se, dobře vypadat, cítit se v pohodě. Taková předsevzetí jsem si dávala mockrát, ale vždycky jsem je odložila na "jindy, potom, až zítra, až se vyřeší nějaká starost".

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí