Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 17. 1. 2009 23:06

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

O stresu

Hezký den smile

Poslouchala jsem dnes rozhovor s doktorem Cimickým(v pořadu Před půlnocí) o stresu apod. a napadlo mě, že bych sem mohla dát pár myšlenek, se kterými se podělil, možná to bude někoho inspirovat smile

"Existují tři základní oblasti, ve kterých by člověk neměl selhávat, to znamená kontakt s přáteli, měla byste mít do jedné hodiny docházkové vzdálenosti někoho, s kým můžete sdílet svoje emoce, city, komu můžete něco povídat a kdo je schopen vás poslouchat. Na druhém místě je kontakt s kulturou, to jsou knížky, to jsou filmy, muzika, kterou člověk potřebuje, je to taková ta nadstavba, kterou získává, která ho zklidňuje. Konečně je to kontakt s přírodou, nemusí to být rovnou sport, ale může to být třeba jenom procházka parkem, třeba jednou týdně si vzpomenete, že nepůjdete domů rovnou, ale vystoupíte někde dřív a půjdete se podívat, co to tam kvete."

Pak mluvil o tom, že ráno by člověk neměl hned vyskočit z postele, ale představit se wink a vzpomenout si, co ho čeká a pak jít do koupelny a usmát se na sebe do zrcadla. Mluvil o nastartování vnitřního počítače, že tím povolí vnitřní napětí. Díky tomu jsem si vzpomněla, že jsem kdysi něco podobného praktikovala, když mě čekaly věci, ze kterých jsem měla obavy. Představila jsem si různé scénáře, od nejlepšího po nejhorší a pak jsem si řekla, co všechno by se mohlo přihodit, kdyby se věc opravdu vyvedla tou nejhorší variantou. No a pak už z toho nikdy nebyl strašák, karty byly odkryty, nějak se nebylo čeho bát smile
Taky mě napadlo, že někdy se není snadné na sebe hned po ránu usmát, ale vstát s tím, že dnes to bude zase den na píp není taky nejspíš to nejlepší řešení pro milé a úspěšné dny.. a tak jsem si vzpomněla na věc, která mě vždy rozesměje. Je to soška, kterou mi kdysi mamka koupila při stěhování z domu, soška vrány, na které je napsáno: Jmenuji se vrána a budu tu s vámi bydlet. Pokaždé se při pohledu na ni musím usmát, takže ji dám do koupelny a bude mě vítat každé ráno lol

Tož toliko pár řádků o stresu. Fajn večer!


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#2 18. 1. 2009 0:04

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: O stresu

D. napsal(a):

Hezký den smile

Pak mluvil o tom, že ráno by člověk neměl hned vyskočit z postele, ale představit se wink a vzpomenout si, co ho čeká a pak jít do koupelny a usmát se na sebe do zrcadla. Mluvil o nastartování vnitřního počítače, že tím povolí vnitřní napětí.
!

no jo chodit do práce jako p.Cimický taky bych se usmála do zrcadla..... lol Já jsem ráda,že ve 4h ráno vůbec najdu oblečení... a to se ještě na sebe podívat do zrcadla..bych se spíš sebe sama lekla.. godlike
ale jo .jinak to myslí dobře..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#3 18. 1. 2009 0:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

to nechutný vstávání ve 4 ráno dobře znám .... roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#4 18. 1. 2009 8:18

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: O stresu

No jo, já vstávám na etapy, probouzím se postupně sova , asi 25 minut, budík mám na 4.20 a pak se pomalu probouzím a ukecávám, abych vstala, zrcadlo - jasně, napřed se leknu  yikes , pak si "něco" udělám s vlasama řeknu si- je to ještě dobrý tummenupp a jdu. Vím, že do práce musím, tak si to nebudu ještě hnusit, i když někdy..... stoltstoltstolt


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#5 18. 1. 2009 10:18

verkakou
♥------
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 17

Re: O stresu

Modroočka napsal(a):

No jo, já vstávám na etapy, probouzím se postupně sova , asi 25 minut, budík mám na 4.20 a pak se pomalu probouzím a ukecávám, abych vstala, zrcadlo - jasně, napřed se leknu  yikes , pak si "něco" udělám s vlasama řeknu si- je to ještě dobrý tummenupp a jdu. Vím, že do práce musím, tak si to nebudu ještě hnusit, i když někdy..... stoltstoltstolt

Jo, Modroočko, vím o čem mluvíš. Můj první budík na 4,30, druhý na 4,45 a když v 5,00 zazvoní třetí - tak to je už poslední varování a chtě nechtě z postele musím. A jak píšeš... zrcadlo atd. funguje to u mě taky tak. sova

Upravil(a) verkakou (18. 1. 2009 10:19)

Není tady

 

#6 18. 1. 2009 10:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: O stresu

verkakou napsal(a):

Modroočka napsal(a):

No jo, já vstávám na etapy, probouzím se postupně sova , asi 25 minut, budík mám na 4.20 a pak se pomalu probouzím a ukecávám, abych vstala, zrcadlo - jasně, napřed se leknu  yikes , pak si "něco" udělám s vlasama řeknu si- je to ještě dobrý tummenupp a jdu. Vím, že do práce musím, tak si to nebudu ještě hnusit, i když někdy..... stoltstoltstolt

Jo, Modroočko, vím o čem mluvíš. Můj první budík na 4,30, druhý na 4,45 a když v 5,00 zazvoní třetí - tak to je už poslední varování a chtě nechtě z postele musím. A jak píšeš... zrcadlo atd. funguje to u mě taky tak. sova

Jak se tak můžete trápit? Zazvoní budík a jsem čiperná , nedokázala bych budík posouvat dumbom.

Není tady

 

#7 18. 1. 2009 10:32

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

To posouvání taky nechápu. Přece po prvním zazvonění už se člověk vzbudí, jakej má smysl usnout zase na pár minut? big_smilebig_smilebig_smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#8 18. 1. 2009 10:34

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: O stresu

aprill napsal(a):

verkakou napsal(a):

Modroočka napsal(a):

No jo, já vstávám na etapy, probouzím se postupně sova , asi 25 minut, budík mám na 4.20 a pak se pomalu probouzím a ukecávám, abych vstala, zrcadlo - jasně, napřed se leknu  yikes , pak si "něco" udělám s vlasama řeknu si- je to ještě dobrý tummenupp a jdu. Vím, že do práce musím, tak si to nebudu ještě hnusit, i když někdy..... stoltstoltstolt

Jo, Modroočko, vím o čem mluvíš. Můj první budík na 4,30, druhý na 4,45 a když v 5,00 zazvoní třetí - tak to je už poslední varování a chtě nechtě z postele musím. A jak píšeš... zrcadlo atd. funguje to u mě taky tak. sova

Jak se tak můžete trápit? Zazvoní budík a jsem čiperná , nedokázala bych budík posouvat dumbom.

nedokážeš posouvat ,tak to já ho i přemlouvám godlike


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#9 18. 1. 2009 10:36

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: O stresu

Určitě na tom něco je,kdybych nechodila do práce(nepočítám nynější mateřskou) a vstávala bych třeba v deset tak se na sebe klidně směju.Představa vstávání v půlpátý a ještě na poslední chvíli a honem honem at to stihnu do práce a ještě se na sebe podívat do zrcadla tak spíš brečím lol dumbom .


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#10 18. 1. 2009 10:41

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

aprill napsal(a):

verkakou napsal(a):

Modroočka napsal(a):

No jo, já vstávám na etapy, probouzím se postupně sova , asi 25 minut, budík mám na 4.20 a pak se pomalu probouzím a ukecávám, abych vstala, zrcadlo - jasně, napřed se leknu  yikes , pak si "něco" udělám s vlasama řeknu si- je to ještě dobrý tummenupp a jdu. Vím, že do práce musím, tak si to nebudu ještě hnusit, i když někdy..... stoltstoltstolt

Jo, Modroočko, vím o čem mluvíš. Můj první budík na 4,30, druhý na 4,45 a když v 5,00 zazvoní třetí - tak to je už poslední varování a chtě nechtě z postele musím. A jak píšeš... zrcadlo atd. funguje to u mě taky tak. sova

Jak se tak můžete trápit? Zazvoní budík a jsem čiperná , nedokázala bych budík posouvat dumbom.

já taky posouvám, kdybych měla vyskočit hned jak zazvoní, měla bych snad infarkt ... musím otevřít nejdřív jedno oko, pak pomalu to druhý, pak je zase zavřít a zase znovu ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 18. 1. 2009 10:44

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

To já vyskočím a jedu ... smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#12 18. 1. 2009 10:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

Želvička17 napsal(a):

To já vyskočím a jedu ... smile

no to já taky pokud je víkend a můžu vyskočit až jsem vyspaná big_smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 18. 1. 2009 10:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: O stresu

Želvička17 napsal(a):

To já vyskočím a jedu ... smile

Taky tak, občas stihnu ještě uvařit a v šest jsem v práci jako na koni lol .

Není tady

 

#14 18. 1. 2009 10:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

aprill napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

To já vyskočím a jedu ... smile

Taky tak, občas stihnu ještě uvařit a v šest jsem v práci jako na koni lol .

tak to bys měla léčit lol


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#15 18. 1. 2009 10:48

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

já třeba dneska vyskočila v devět vissla a už jsem jela big_smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#16 18. 1. 2009 10:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: O stresu

Želvička17 napsal(a):

To posouvání taky nechápu. Přece po prvním zazvonění už se člověk vzbudí, jakej má smysl usnout zase na pár minut? big_smilebig_smilebig_smile

Ne, usnout, ale probouzet se pomalu, mně to tak vyhovuje, dělám to tak už léta a líp se mi vstává.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#17 18. 1. 2009 10:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

teda tak to se máš, to ti tak dlouho spí mrně ? to je ale nespravedlnost, to moje mě kdysi táhlo z postele kolem půl pátý hmm


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#18 18. 1. 2009 10:49

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

Modroočka napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

To posouvání taky nechápu. Přece po prvním zazvonění už se člověk vzbudí, jakej má smysl usnout zase na pár minut? big_smilebig_smilebig_smile

Ne, usnout, ale probouzet se pomalu, mně to tak vyhovuje, dělám to tak už léta a líp se mi vstává.

já bych začala být nervózní, že takhle plýtvám časem, když už stejně nespím, tak že už jsem mohla udělat tohle a tamto... big_smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#19 18. 1. 2009 10:50

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

PPavlaa napsal(a):

teda tak to se máš, to ti tak dlouho spí mrně ? to je ale nespravedlnost, to moje mě kdysi táhlo z postele kolem půl pátý hmm

poslední dobou způsobně čeká tak do těch půl osmé v postýlce... vstává manžel...smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#20 18. 1. 2009 10:51

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

Modroočka napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

To posouvání taky nechápu. Přece po prvním zazvonění už se člověk vzbudí, jakej má smysl usnout zase na pár minut? big_smilebig_smilebig_smile

Ne, usnout, ale probouzet se pomalu, mně to tak vyhovuje, dělám to tak už léta a líp se mi vstává.

mně Oli též a když se někdy stane že zaspím a musím vyletět hned, nemám ten čásek na to se probrat, tak pak je ten den celej takovej divnej, rozlítanej a nemůžu se srovnat stolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#21 18. 1. 2009 10:52

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: O stresu

PPavlaa napsal(a):

aprill napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

To já vyskočím a jedu ... smile

Taky tak, občas stihnu ještě uvařit a v šest jsem v práci jako na koni lol .

tak to bys měla léčit lol

Když já jsem skřivan, ale pak se setmí a se mnou není kloudná řeč tongue .

Není tady

 

#22 18. 1. 2009 10:53

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

to mám stejný, já do deseti vytuhnu spolehlivě... big_smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#23 18. 1. 2009 10:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: O stresu

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

aprill napsal(a):


Taky tak, občas stihnu ještě uvařit a v šest jsem v práci jako na koni lol .

tak to bys měla léčit lol

Když já jsem skřivan, ale pak se setmí a se mnou není kloudná řeč tongue .

já bych čumákovala do rána, ale to vstávání ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 18. 1. 2009 10:56

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 24. 2. 2008
Příspěvky: 7946

Re: O stresu

já spaní miluju. teď co nevstávám do práce, tak spím od deseti cca do osmi ve všední dny... a stejně mám pocit, že to nestačí big_smile


http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

 

#25 18. 1. 2009 11:07

Astra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 605

Re: O stresu

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

To posouvání taky nechápu. Přece po prvním zazvonění už se člověk vzbudí, jakej má smysl usnout zase na pár minut? big_smilebig_smilebig_smile

Ne, usnout, ale probouzet se pomalu, mně to tak vyhovuje, dělám to tak už léta a líp se mi vstává.

mně Oli též a když se někdy stane že zaspím a musím vyletět hned, nemám ten čásek na to se probrat, tak pak je ten den celej takovej divnej, rozlítanej a nemůžu se srovnat stolt

Já to mám přesně tak, když rychle vstanu, jsem jak praštěná, taky vstávám na nejmíň třikrát a to se ještě přemlouvám, ale když vstanu v 4.30, tak pak se už v té koupelně na sebe usměju a fakt to pomáhá. Člověk se hned líp naladí a má takový příjemný pocit.


Každý chce být šťastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů