Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 1. 2009 23:41

kopretinkadanka
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 14

OBAVA Z NOVÝCH CHUTÍ

můj syn je bezva kluk,uplně normální ale má snad nějaký blok nebo jak to nazvat.Od malička se bojí ochutnat něco pro něj neznámého,má prostě svých pár jídel,moc jich není,nejí např. vůbec maso,omáčku jen rajskou,jiné vůbec,radši sní jen přílohu,nejí salámy,tavené sýry,z ovoce sní jen jablka a banány,z mléčných výrobků jen smetanový jahodový jogurt atd.Nevíte někdo jak prolomit tu nedůvěru k novým chutím-díky.

Není tady

 

#2 12. 1. 2009 0:43

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: OBAVA Z NOVÝCH CHUTÍ

Mám doma podobně konzervativní dítko ..od malička byla jakákoliv nová věc k jídlu přijímaná s krajní nedůvěrou neochotou a určitá " podezřívavost" přetrvává dodnes a to je mu už 11 let.Nám se osvědčilo - dát mu ochutnat - prostě :  jíst to nemusíš, ale lžičku ochutnej .. a když přesto řekl : nechci -  dál jsme ho  nenutili, až zase když příště bylo to jídlo na řadě - nemusíš to jíst, ale ochutnej ... no a někdy se stalo, že řekl - mňam, já chci taky a jídlo bylo zařazeno do jídelníčku bez problémů. Dnes už si z toho děláme legraci, když máme něco relativně nezvyklýho k jídlu tak já držím linii a říkám - ochutnej a manžel "hraje" hru typu - nééé nedávej muuu wink - zachutná mu to a zbaští nám to ... a  dítě samozřejmě hru hraje taky -ne ne  jen mi dej .. mňááám ... a nebo taky občas - tohle nechci ...
Jediný co bych mu fakty nenutila a nezvykala , když sám nechce, jsou ty salámy a uzeniny vůbec - bez toho se obejde ... tyhle navykací hrátky jsme hráli hodně s např ovocem ..každej týden jsem koupila 1- 2 kousky něčeho  cizokrajnýho jako rambutan, pomelo, atd ..a celá rodina měla ochutnávací rituál...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#3 12. 1. 2009 5:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: OBAVA Z NOVÝCH CHUTÍ

Synovi je 17 let a je toho spousta co ani neochutnal,protoze proste nechce.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 13. 1. 2009 23:09

kopretinkadanka
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 14

Re: OBAVA Z NOVÝCH CHUTÍ

Já mám jen strach, aby mu nějaké důležité živiny nechyběly.Také děláme takové ochutnávací akce ale, tak v 99 procentech neúspěšně.Přitom dcera baští úplně všechno.Třeba dnes ráno- dcera dostala k snídani rohlík s máslem a s kuřecí šunkou a říkám synovy,aby to jen zkusil,že když mu to nebude chutnat tak to může vyplivnout,a on my chtěl chudák udělat radost,kousnul si a ihned se mu zvednul žaludek.Takže zase snídal svůj oblíbený suchý rohlík a čaj s citronem.K obědu chtěl zase jenom samotné těstoviny,jo a k sváče si dal dvě jablka.A tak to jde pořád.Letos začal chodit do školy,zkusily jsme škol. jídelnu ale vychovatelky říkaly že to vůbec nejedl,tak už nechodí,byly to jen vyhozené peníze. Já jsem přitom dost dlouho v práci,tak je to opravdu docela problém.
Doktorka nám nic neporadila,prý se časem rozjí.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů