Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#76 15. 1. 2009 8:01

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Zoloft

Musim.
Paní doktorka mi na spaní psala Stillnox, že není návykový a není silný. Naopak Hypnogen takový je. Já se snažím to zobat co nejmíň. Třeba ted jsem byla ve fázi, kdy jsem 5 dní nespala a tělo si už říkalo o klid, tak jsem po něm sáhla. Ale spíše se snažím večer nějak unavit činností. Nastříkat na polšář levanduli, dát si uspávací čaj,pustit relaxační hudbu atd.
Ty prášky beru vždy jako berličku. A o Neurolu jsem už psala. Mám platíčko o lékařky. Za celý měsíc, co jsem na tom bídně jsem spolykala dva. Sice trpím jako zvíře,ale moc se bojím, že by to díky tomu bylo horší.
AD beru normálně, to je něco jiného.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#77 15. 1. 2009 8:33

rainbow
♥♥♥----
Místo: Praha

Krevetka napsal(a):

Rainbow, sluchové halucinace? Jako že jsi slyšela nějaké hlasy? To už hraničí ze schizofrenií, ne?

Jsi pořád na ta dvojčátka sama? To musí být hodně drsné. Mám taky kamarádku, která má dvojčátka, holčičky, jedna je zdravá až moc, aktivní a ta druhá má dětskou obrnu,takže ji pořád maminka musí nosit. Když bylo holčičkám necelé 3 roky, opustil je otec, takže taky hrůza. Ona je ale relativně vpohodě. sad Myslím tím, že nemá sklony k "depkám",takže žije sice v lítosti a bolesti,ale nebere na to nic. Někdo hold prožije trauma neuvěřitelné,ale nesesype se a někomu stačí málo a bez AD se neobejde. sad

Krevetko - ne, nebyly to hlasy.... byla to hudba. Je to divné, že? Byla to nějaká konkrétní píseň, která u mě vyvolávala nějaké vzpomínky... znᚠto - někdy slyšíš nějaký song a vzpomeneš si u toho na nějaký zážitek.... Nevím - nikdy jsem se s tím nesvěřila žádnému lékaři, nevzpomněla jsem si na to - nebo mi to spíš připadalo nepodstatné.

S dětičkama jsem byla sama až do jejich asi 7 let, pak jsem si našla přítele, který se mnou žil, ale nikdy si nevybudovali nijak blízký vztah. Chovali se k sobě docela hezky, ale na příteli bylo znát, že mu občas lezou na nervy - byl z nich nervózní. Nakonec jsme se stejně rozešli.....

Okamžik, kdy je člověk pánem svého osudu, se nevyskytuje nikdy dvakrát. /Zeyer/

Není tady

#78 15. 1. 2009 8:48

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Holky, já mám někdy období, kdy stilnox vůbec nepotřebuju a potom zas najdnou bez něho prostě neusnu. Teď zrovna jsem na tom tak, že ráno a přes den jsem šíleně unavená a ospalá a večer mě to všechno přejde a čím je víc hodin, tím jsem bdělejší a rozrušenější. i když si každý den ráno přísahám, že dnes si stilnix určitě nevzmu, stejně večer prostě musím, jinak bych vůbec neusnula. Jednou v sobotu jsem si ho fakt nevzala a byla jsem celou noc vzhůru - unavená, ale bdělá. Četla jsem si až do rána. A druhý den jsem byla úplně groggy. A co myslíte - večer jsem opět nemohla usnout! Už fakt nevím, jak z toho ven. Nechtěla bych být závislá na prášcích, ale nevím, jak přetnout ten začarovaný kruh.

Není tady

#79 15. 1. 2009 10:51

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda

RAINBOW... jo jo, to znám, ale neznám to tak, že bych tu hudbu opravdu slyšela,ale že si jí musím pořád broukat,aniž bych vydala hlásku. Jakoby uvnitř hlavy. Jsou to zvláštní stavy. Chjo. Někdy ani lékaři nevěří, co se nám to děje. big_smile
A ty jsi teď s dvojčátkama sama?

"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

#80 15. 1. 2009 12:55

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Zrovna dnes je v Mf dnes v příloze článek o závislosti na Stilnoxu a Neurolu.
Ivano...popisuješ mé denní stavy. Dokonce přes den usnu jako by do vody hodil,třeba jen na 15-3o min., ale večer..jako zakletá postel. Připadá mne motat se v posteli, jakobych tam byla za trest a určitě alespon 1O hodin a ono uplynulo třeba jen jedna...už i ty ovce mne štvou, když jich je třeba 15oo....
Jo, ale já se navíc k tomu potím jako kůn. Fakt mokré věci, já na převlečení, lehnu na druhou suchou stranu postele, otočím deku na suchou část a pokouším se usnout. Taky jsem si říkala, je čas něco s tím udělat. Víkendy zkouším "bez", ale to jsou pak ztracené so a ne. Nervy, žádná síla a energie.

Není tady

#81 15. 1. 2009 12:59

Musim
♥♥♥♥♥♥-

dumbom zlobí ntb, omlouvám se za dvojité odeslání.

Upravil(a) Musim (15. 1. 2009 13:00)

Není tady

#82 15. 1. 2009 15:00

rainbow
♥♥♥----
Místo: Praha

Krevetko, nejsem úplně sama - mám fajn rodiče, co mi s dětmi pomáhají v jejich maximálních možnostech. Teď už to není tolik potřeba (dětem je 13), ale dříve... to aby je pozlatili, s čím mi pomohli - někdy se docela divim, že jsem se nepověsila na zahradě na hrušce smile
Jinak pořád žiju v domácnosti s bývalým přítelem. Nejsme žádní životní partneři, žádná perspektiva, žádné plány, žádné důvěrnosti, žádné společné akce, ale dobře spolu vycházíme a je to oboustranně ekonomicky výhodné.
Za týden jdu na plánovanou operaci do nemocnice.... a vím, že bývalý se doma postará, o co má - notabene mě podrží finančně, až dostanu tu chudou nemocenskou smile

Upravil(a) rainbow (15. 1. 2009 15:03)

Okamžik, kdy je člověk pánem svého osudu, se nevyskytuje nikdy dvakrát. /Zeyer/

Není tady

#83 15. 1. 2009 19:35

Krevetka
♥♥♥----

RAINBOW... není nad to mít fajn rodiče. Na operaci ti držím palečky. Budeš mít narkozu?

HOLKY, a když nemůžete spát, co prožíváte? Jako jestli jste vpohodě, jen ne a ne usnout nebo vám je blbě, nebo se vám honí myšlenky hlavu a nemůžet díky nim zaspat nebo jaký je ten důvod, proč nemůžete usnout?
Mě se třeba včera stalo, že jsme byla unavená jako kotě. Už jsem usínala a najednou jsem prudce otevřela oči, protože jsem pocítila jak celým mým tělěm projel strach. Jakoby na mne sáhla smrt. Ale pak jsem zase nějak usla.

Není tady

#84 15. 1. 2009 21:38

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Začalo to, když 3 měsíce rachotily denně...vč.víkendů od 8,00 do 18,00 nad mou hlavou a vymlátili dlaždice a vyváželi materiál přes strop nad jedinou obytnou místnotí, kterou mám a stavební výtah byl ukotven k mé zdi, takže se to zde vše třáslo, jakoby zrovna vystartovala raketa. To je přesně rok a 4 měsíce. K tomu něco s matkou v létě a jsem bez práce od září. To myslím k nespavosti stačí. Už mám sny..a to i s práškem, jak spím pod schody na nádraží nebo bydlím ve sklepě, vyhozená z bytu a dítě mne vzaly.

Není tady

#85 16. 1. 2009 8:20

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Krevetko, já když nemůžu usnout, tak jsem zároveň hrozně unavená, bolí mě hlava a pálí mě oči, a zároveň tak nějak vnitřně rozjitřená. Pořád se nemůžu uklidnit, myšlenky se mi točí kolem samých hnusných, bolavých nebo strach a úzkost vzbuzujících věcí. A celou tu dobu si říkám: musím spát, už je tolik hodin, za chvíli vstávám, to zas bude strašný den a čím víc se na to soustředím, tím míň můžu usnout. Jsou to po*né pocity a nechci je zažívat, takže už si beru prášek preventivně. Vím, že je to špatně, nejdřív bych měla zkusit usnout bez prášku, ale já se hrozně bojím těch myšlenek a pocitů.
Jak to mᚠty?

Není tady

#86 16. 1. 2009 8:32

Krevetka
♥♥♥----

MUSIM...tak to bych na tom měla být stejně. Otec mého prcka mi ho chce vzít, úplně, takže se soudíme. Někdy mne přepadají úzkosti z toho, že až půjdu k soudnímu znalci a zjistí se, že beru AD, tak mi ho rovnou seberou. Blbost, vím to,ale někdy se těch pocitů ne a ne zbavit.

IVANA... Ivčo, já zatím spím dobře,ale čas od času se mi právě stane to, co jsem popisovala. Já do toho všeho mám ještě tinnitus (hučení v uších), takže si dovedeš představit (nebo spíš nedovedeš), jak se mi asi usíná, když nemám ticho, ale pořád mi něco šumí a bzučí v hlavě. Ale s tím jsem se už relativně naučila žít. Někdy je to hodně silné a to mi vadí,ale jinak to sice slyším,ale už nevnímám. Přesto spím teda celkem dobře, ale když ne, tak to je krušné. To se mi právě v hlavě honí , jako MUSIM, tyhle tragické věci, jakože přijdu o malého nebo že mi zase přítel ublíží, nebo právě tím, že mám problémy s "ušima", tak se bojím, že ohluchnu a takové tyhle věci. Někdy mám dny, kdy jsem naprosto vyrovnaná, že si říkám "co se má stát se stane a budu to řešit až se to stane, prtože nemá smysl zabývat se a týrat se věcma, které ještě nejsou", ale někdy mám chvilky, dny, kdy se to ve mne tak hrozně mele, že úplně vnitřně šílím. To pak pocituji něco jako MUSIM, že jsem unavená,ale vnitřeně jsem neklidná, nervní, bázlivá. Já teda ale léky neberu. Měla jsem problém začít vůbec brát AD. Jsem zásadně proti lékům. Ale když není zbytí a jde O "život", tak pro ně sáhnu, to je jasné. Snad mi to vydrží. Já si myslím, že až vyhraju Píďu do své péče 100% a začnu pracovat (jsem krátce po MD , žiju v ústeckém kraji a tady sehnat práci je fakt katastrofa), tak se mi uleví a zase začnu lépe žít. Snad zmizí i panicka porucha. Věřím tomu.

Není tady

#87 16. 1. 2009 8:51

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Ano, já se o dítě bála min. 7 let, ale pán je nezvěstný, tak snad už nic nehrozí...výživné bohužel taky ne. Soudy mne hodně vždy rozhodili.
JO, ten TINITUS je léčitelný. Já myslela, že není, ale je nato lék...ORL.
Já to slyšela delší dobu...leta, ted mne občas probudí vysloveně zvonění zvonů!!!uprostřed noci a jakobych u nich stála, tak řvou, ale to každovečerní hučení v uších je pryč.
Tedy, já se AD taky bála, měla jsem to doma půl roku, než jsem si je vzala. Teď vidím, měla jsem to začít brát už dávno, plno potíží bych si ušetřila.
Nevím, kdy mne zmizel serotonin z těla, ale všimla jsem si to na sobě.
Mᚠdůvod dítě nevyhrát? Každý muž to zásadně zkusí! I kdyby se 1OOO neuměl o dítě starat, už jenom z justu.

Není tady

#88 16. 1. 2009 11:47

Krevetka
♥♥♥----

MUSIM... ne ne, pokud má někdo chronický tinnitus, léčitelný není. Mám ho už skoro 2 roky, vím o čem mluvím. Prosšla jsem miliony vyšetřeníma, zkusila miliony léků, alternativní medicínu, akupunkturu.... Nevěřím, že mi někdo pomůže. Všichni jen slibují, když jim jde o peníze. Ty jsi měla asi jen akutní tinnitus. To je někdy při stresech a vypjaté situaci. A ted už teda neslyšíš nic? Už se to absolutně ztišilo, vymizelo?

Jinak obavu mít snad nemusím. Nepiju, nekouřím, nefetuju, o malého se starám velmi dobře si myslím, koupila jsem si byt, má tu svůj vl.pokoj, malý mě miluje, netrestám ho ani fyzicky, netýrám, prostě jsem přesvědčená, že jsem spořádaná matka. Jediného, čeho bych se obávala jsou právě ta AD. Někteří lidé si myslí, že kdo bere AD, je blázen. Ale soudní znalci jsou školení psychologové, tak snad vědí, že při panické poruše se o dítě starat lze a že nejsem žádný blázen. Navíc tomu ta situace, ve které se mne otec snaží o dítě přípravit, nabádá, abych se zhroutila, takže aspon je to velký důkaz toho, že dítě tak miluji, že se o něj bojím, až se se dostala psych.na dno. tak se to snažím brát, ale zase vím, že vše je o lidech a soudy nejsou spravedlivé, někdy. A proto se stejně obávám. sad

Není tady

#89 16. 1. 2009 12:21

Musim
♥♥♥♥♥♥-

No, to hučení už neslyším. Já vlastně přišla nato až když mne najednou ucho vyplo jako dopoledne nebo odpoledne  a bylo náhlé ticho...jako jsem slyšela normálně. Hučelo to málem furt. Teď už tak 1,5 let nehučí. Já myslela, že to je ta hnusná stará lednice, tak jsem ji na noc vypínala a hučelo to stejně. Jako mne vadil i tlukot mého srdce, ba jsem slyšela, jak mne vržou svaly a pod.
Napsala jsem ti mail.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí