Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 14. 1. 2009 9:50

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Zoloft

Závratě nemám. Ale včera jsem jela z práce autem (neměla bych řídit, přiznávám) a v jednu chvíli jsem měla pocit, že jsem děsně u krajnice a přitom jsem jela téměř u středního pruhu silnice. Asi na 15 sekund jsem měla pocit, že mě to táhne k pravé straně. A to mě dost vyděsilo. Jezdím s kolegou, kterého nabírám po cestě do práce, takže teď řídí on.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#52 14. 1. 2009 9:57

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda

Neměla bys řídit díky AD? Já beru taky AD a řídím normálně. I při těch závratích. Naopak mi neurolog řekl,at dělám vše jako dřív, abych posilovala mozek. A je fakt, že pocit motání mám,ale dokážu přejít i po provaze, takže ve stabilitě těla to nebude. Bude to asi opravdu "hlavou".
A ty bereš jaká AD a jakou dávku? A doplňuješ to nějakými neuroly nebo tak něco? Já jsem víc jak měsíc neměla žádný takový prášek,ale už 3 dny mi je zase zle a nevím, zda to pomůže do sebe hodit Neurol. Bráním se tomu.

"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

#53 14. 1. 2009 10:07

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Já závratě mám, ale vždy se t o svede na krční páteř...Už ani k neuroložce nejdu, cítím se tam jako hypochondr. Mám na krku elastický blok, to odstraňuje chiropraktik, jiné motání se vždy připíše něčemu jinému. Kolikrát jsem šla do práce a musela se cestou zastavit a držet značky u cesty, protože jsem měla pocit, že upadnu. Někdy jsem měla i pocit, že padám ze židle ato jsem na ní pevně seděla.
Dnes mne dr. předepsala k Citalecu Neurol, ale jak jsem četla tuto diskusi, tak ani náhodou lék nevyberu a nebudu ho brát. Chtěla nahradit stillnox neurolem, protože nemohu spát a prý už jsem závislák. Tak to volím raději stillnox, beru ho už víc než rok a vždy jenom půlku.

Není tady

#54 14. 1. 2009 10:09

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Klubko napsal(a):

Račice,nepsala jsi to přesně!!!
Ano jsou situace, kdy jsem pevná v kramflecích. Totálně ustojím věci, kde ostatní padají na hubu. Ale pak pohár přeteče a já teču taky.
Asi to tak mělo být. Bude to hodně práce na sobě. A bolí. Kurev.sky.

Klubí,jojo, totálně ustojím věci, kde ostatní padají na hubu - jak já tohle znám..... a asi proto, že mám vlastní zkušenost,to umím napsat přesně.... a taky,díky tomu tak trochu na tobě vidím svou minulost a co jsem dělala špatně......
Dneska to už nedělám, proto nemám ty propady....a proto jsem ti to vlastně asi chtěla napsat....
S tím, jak jsi psala, že je omyl, že jsi silná žena....tak ti jen napíšu, že jsi silná osobnost, to se s tebou budu hádat, ale i silné osobnosti, když to na sobě přeženou, prostě něco nezvládnou.....to je jasný, když jsme jen lidi, žádní supermani....
Já myslím, že budeš mít hodně práce na sobě, hlavně v tom, upustit od té náročnosti, nebýt v tom tak neúprosná...asi se budeš muset naučit poslouchat hodně svůj vnitřní hlas, který ti vždy řekne - Klubko, uber!!! nebo to zas za tebe udělá tvé tělo a tvá psychika....

Klubí, neboj, jde to a ty to vnitřně určitě víš a cítíš... pussa par

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#55 14. 1. 2009 10:13

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

Klubko a račice díky holky....

to s tím miminkem jak někdo píšete mi napadalo včera večer když jsem usínala...jak se dokáže člověk s takovými stavy postrat o dítko?to si vubec neodvedu předsavit....a to že laktace je horší než samo těhu jsem už tady někde četla...sad

já jsem si povětšinou myslela že jsem veselá od přírody...ale ted zjišuju že to je asi "dostatkem" serotoninu a noradrenalinu...to jsou věci...
s AD tedy ve větších dávkách bych se bála řidit...(bojím si vzít i tu blbou půlku asi se o sebe zbytečně moc bojí) ale že ti řekl doktor Krevetko  at dělᚠvše normálně včetně řízení mě překvapuje - tedy hlavně a asi jen to řízení....

jo klubko, jak to píšou holky a račice...přesně takový dojem jsi na mě uděla taky.loni ..silná žena která ví co chce a jak toho dosáhnout....obdivuju tě na to jaký mívᚠstavy že jezdíš i do zahraničí....já jsem bohužel sklerotička a nepamatuju si kde jsi to byla ale prostě smekám!!!!
a "přimlouvám se"...přibrzdi  pussa
jenže vidím to u sebe - denně něco podnikáme a když můžu jednou jet rovnou domů z práce tak jsem nervní.... dumbom tak si vyber že   tongue

jo a na okolí??? na okolí to já prý působím jak veselá a hlavně "fakt v pohodě"  což nejsem - v pohodě wink

Upravil(a) adra (14. 1. 2009 10:16)

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#56 14. 1. 2009 10:32

Krevetka
♥♥♥----

MUSIM.... ono na psychiku se dá svést vše. Ale na druhou stranu, 90% zdraví je z psychiky. Takže to motání je možné. Já jsem zase celé dny jak podnapilá. Někdy vožralá ,ale to jen ve vyhrocených stavech. Jinak jsem pernamentně podnapilá. Kdysi, když to začlo, tak mi pomohl Rivotril. Proto lékař usoudil, že je to psychika, protože jinak by to nezabralo. Přestalo to zabírat ve chvíli ,kdy jsem ho brala 8měsíců 2 denně a patrně jsem se stala závislá, takže už neučinkoval. Bud jsem ho měla zvýšit nebo vysadit. Já ho vysadila a naprosto vpohodě. Já totiž netušila, co to vlastně užívám. Když mi ho dal neurolog, nenapadlo by mne, že to je něco na psychiku. big_smile

ADRO.... víš, ono je to t잚í než to vypadá. Mě totiž AD nepředepsal psychiatr,ale právě můj neurolog. Měla jsem to motání horší a on mne objednal na vyšetření,ale až za 10 dní a já mu řekla "sakra to mi nic nedáte? Nejsem schopna se pořádně věnovat malému". A na to konto on usoudil že jsem psych.v háji a dal mi Zoloft. Bez jakéhokoliv komentáře, prostě berte jeden ráno a hotovo. Jako by to byl penicilín, či co. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala pro farm.firmu a shodou okoností jsme tam propagovali Serlift a já jsem proškolená skrz na skrz, tak jsem okamžitě věděla, že mi dal AD /to mi ani neřekl/. tak jsem ho seřvala, co mi to dává a odešla jsem. Sice jsem si ho vyzvedla, přečetla příbalový leták a jelikož jsem chtěla něco jen do toho vyšetření na 10 dní, tak bylo zbytečné začít brát Zoloft,když jeho nástup nastupuje po více jak 10 dnech a nesmí se náhle vysadit. Takže jsem to nebrala ,ale týden na to mne postihla panická ataka a tak na ten Zoloft došlo. Tak asi tak. smile No a právě proto mi lékař řekl, že mám dělat vše tak jako dosud i se závratěmě, nebot mou nemoc nazval FOBICKÉ POSTURÁLNÍ VERTIGO a to mi objsnil tak, že jsem se jednou zamotala a můj mozek si to zapamatoval a ted se motá pořád i když jsem vlastně vpohodě. Proto mám dělat vše, samosebou jak se sama cítím. Mám malé dítě, takže ho ohrožova  nebudu, to je jasné. Ale nezakázal mi to.

Není tady

#57 14. 1. 2009 10:32

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Krevetko, já chvilku na AD Mollome jsem, pak zas nejsem a tak různě, stále dokola..... smile Když mi je lékařka zase nasadí, tak je to vždy poloviční dávka, která se běžně dává....pak je za nějakou dobu zas vysadím
Mám úzkostnou poruchu a panickou poruchu a trpěla jsem i depresemi... dnes se mi v menší míře objevují ty úzkosti a prostě někdy k těm AD ještě zpětně šáhnu... to pro případ, aby se nevrátily deprese...
Teď se s přítelem snažíme o dítě - lékařka mi nebrání, nevidí důvod - můj stav není dnes už nijak vážnější.
Pokud to nepůjde, nasadí mi i v těhotenství míň než minimální dávku Mollome (má s ním zkušenosti u těhotných a vždy vše bez problémů). Samozřejmě pokud to nebudu muset brát, tak jen líp.
Co se týče kojení, se uvidí, to mi říkala, že buď jde jedno, nebo druhé.
Já se toho neobávám (a to jak se cítíš, je myslím hodně rozhodující...) a ona mi říkala,že nemám ani důvod, že jsem v podstatě zdravá....takže nevidí důvod, proč nebýt těhotná, když už opravdu chci.

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#58 14. 1. 2009 10:36

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

jo a jak píšete o těch vyšetřeních, já žádné takové, neurologické nikdy neměla, od psychologa jsem se dostala k psychiatrovi, začali AD + všelijaké terapie, ale medicínsky mi nikdo "hlavu" nestudoval....
Je fakt, že jsem neměla závratě, mě to spíš sedlo na ten trávicí trakt a ten mi teda proklepli důkladně, aby vyloučily fyzický problém...

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#59 14. 1. 2009 10:37

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Krevetka napsal(a):

Neměla bys řídit díky AD? Já beru taky AD a řídím normálně. .

Taky řídím při AD normálně, mám to povoleno přímo od doktorky.

Upravil(a) Račice dračice (14. 1. 2009 10:37)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#60 14. 1. 2009 10:41

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

adra napsal(a):

Klubko a račice díky holky....

s AD tedy ve větších dávkách bych se bála řidit...(bojím si vzít i tu blbou půlku asi se o sebe zbytečně moc bojí) ale že ti řekl doktor Krevetko  at dělᚠvše normálně včetně řízení mě překvapuje - tedy hlavně a asi jen to řízení....

u dlohodobých nenávykových AD můžeš řídit, pokud se počáteční nežádoucí účinky AD upraví a doktor ti to povolí.  Lexaurin, Neurol atakpod. NEJSOU antidepresiva, ale tlumící léky, a při těch za volant nesmíš. To mi vždy doktorka připomínala.

Upravil(a) Račice dračice (14. 1. 2009 10:45)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#61 14. 1. 2009 10:48

Krevetka
♥♥♥----

RAČICE..... Tak to ti držím palečky, at mimi brzy vyjde. U mne je problém právě v tom, že já z toho mám panický strach, že to opět nevyjde a budu na dvě děti sama a nebo že i tento druhý otec by popř.chtěl se o dítě tahat. Já mám soudů plné zuby a žiji v neustálé nejistotě, jak to vše dopadne. Není to přijemný pocit. Do toho jsem si prošla psych.vydíráním a mám za sebou víc jak měsíc hrozného strestu, bázně a bolesti. Panická ataka přišla ve chvíli,kdy jsem se zklidnila. Tak je to prý vždy. Jinak jsem v těch stresech fungovala. Musela jsem.

A s těma vyšetřeníma, každému člověku to sedne jinam. Mě to sedlo do hlavy. Mám problémy i se zvoněním v uších a tak, takže proto jsem na neurologii a proto mi vyšetřují vše, co se hlavy týče. smile Moje nevl.sestra měla deprese, během 4 měsíců se z toho dostala,ale taky jí to sedlo na trávicí trakt. Prostě si myselal, že má rakovinu. Měla problémy se stolicí, krvácela, bolelo jí to a tak prošla všema vyšetřeníma střev. Asi jako ty. Vše se vyloučilo, takže to bylo psychikou. A je fakt, že jí to přešlo, jak se z toho dostala. Její ségra má deprese celoživotně, musí už pořád brát AD a té se to zase ukazuje na zádech. Po prodělaném strestu nebo horším období , jí začnou šíleně brát záda v kříži, že nemůže ani skoro chodit. A to má 3 děti, takže MUSI. Každý člověk reaguje jinak a ono se říká , že každý člověk má něco oslabeného. A jak je psych.trochu špatný, tak ta psychika mu zrovna to oslabené místo zhorší. At je to cokoliv. sad Jo jo, psychika je SVIŇA. big_smile

Není tady

#62 14. 1. 2009 11:13

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Krevetko...jojo, takhle je to s panickou poruchou, přijde, až se vše uklidí...já to taky měla tak, v mém dětství mamka "zešílela" - je maniodepres.psychotik - léčení v ústavu, celoživotní braní léků - střídání se depresí s mánií...nemělo to na mě moc dobrý vliv - již v dětské kartě mám zapsán nerovnoměrný vývoj osobnosti díky rodinným poměrům....
Dále jsem měla několikaletý vztah s gamblerem, který se pokusil šáhnout si na život - kruté dětství....pak mamčin pokus o sebevraždu - byla jsem v neustálém stresu nepočítaně let a pak přišlo období, kdy to bylo jen o úzkostech....slabých a já ani nevěděla, že to úzkosti jsou. Pak přišlo krásné období, začala jsem chodit se svým přítelem, odstěhovala jsem  seza ním, opustila práci, ve které jsem taky trochu nervů nechala...a přišla pohoda a klid - jenže, neznala jsem to, mozek se s tím neuměl vyrovnat a v tom klidu přišly první ataky....no sbírám se z toho cca 7 let, první příznaky 10 let - říká se, čím víc roků jsi se takhle stresovala, tím déle se budeš dostávat do pořádku..a je to fakt....

Jinak díky za přání, nějak se nám sice nedaří, ale stále doufám smile

A mᚠpravdu, kde je tělo nejvíc náchylné, tak se to objeví nejvíc....ano, měla jsem to podobně jak tvá nevl. sestra, jen to netrvalo 4 měsíce, ale všeho všudy do dneška 10 let

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#63 14. 1. 2009 11:28

Krevetka
♥♥♥----

RAČÍ, to je kruté. sad Tak to já jsem slabý odvar. Dalo by se říci, že v pernamentním stresu žiju od puberty, jelikož naše maminka nám se sestrou manipuluje život do dnes a je to horší a horší,ale to jsem si nějak nebrala (tedy dneska vím, že to na mne ponechalo stopy dost,ale tenkrát jsem to brala jako že to ustojím a že to není nic tragického). Ale jinak ten stres přišel od rozchodu s otcem malého. To mi začlo zvonit v uších (taky z psychiky) a to jsem si fakt myslela, že to neustojím, jelikož je to neléčitelné. ČLověk se s tím učí žít. Pak jsem si našla přítele, krásný vztah skoro rok,ale pak přišlo hodně bolesti. Nechci o tom ani psát. Pak jsme se k sobě vrátili, moc mi pomohl v mnoha věcech, omluvil se snad milionkrát za to, co udělal, jak se choval,ale ve mne už ten strach je. Bojím se, že zase udeří, ublíží a že se zase složím. Takže přesto, že jsem jakoby šastná, tak žiju ve strachu co bude, i když si to nepřipouštím. No a vlastně v době, kdy přišel a urovnalo se to, jsem se zhroutila. njn, to je život.
Tak já počítám, že 2 roky byl stres, takže 1 rok se budu dávat dohromady a pak budu FIT. big_smile

Není tady

#64 14. 1. 2009 11:32

Krevetka
♥♥♥----

Ty RAČÍ a nebojíš se, že ta maniodepresivní porucha přijde i u tebe? Hodně to bývá dědičné a ty tam ty sklony patrně máš. Mᚠsourozence nějakého? Ony ty nemoci dědí většinou ti mladší. Já to vidím u mne a sestry. Jsem o 2 roky mladší a mám vše po rodičích já. Ségra je zcela zdráva.

Já se právě toho dalšího těhotenství neskutečně bojím, i když touha po dítěti je silná, kor když prcka už mám ve školce. Ale to, co jsem si prožila, je prostě silnější. Proto i chci chodit na terapie,abych nebyla jen na lécích,ale uměla si pomoci i sama. Prostě MUSIM to zvládnout. To je můj cíl být do roka bez léků a vpohodě.

A MY TO ZVLÁDNEM.

Není tady

#65 14. 1. 2009 11:46

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Račice dračice napsal(a):

Krevetka napsal(a):

Neměla bys řídit díky AD? Já beru taky AD a řídím normálně. .

Taky řídím při AD normálně, mám to povoleno přímo od doktorky.

Jo, to jo, když je bereš dýl. Jen já jsem teď nafetovaná něčím na spaní. Neurol neberu, i když ho mám předepsaný. Nedělá mi dobře. Nachvíli pomůže,ale nechci si vytvořit návyk. Je to tím, že mi přidala AD jednou tolik po dlouhé době, tak proto to omezené řízení.
Jinak jsem jezdila normálně.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#66 14. 1. 2009 11:48

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Krevetko, nepřijde mi to až tak kruté, prostě to tak je.....s mamčinou nemocí se nedalo nic dělat a tam je úplně ten prapůvod. Znám daleko krutější osudy, proti nim jsem já slabý odvar. Beru to, jak to bylo, jak to je..., mám to v sobě zpracované, necítím z᚝, neobviňuji nikoho, i s mamkou mám celkem uspokojivý vztah, ikdyž bydlet s ní si už teda nedovedu představit:).  Mamka v rámci možností pochopila, co mi dělá problém a snaží se. Já se zas snažím ji brát takovoujaká je s příhlédnutím k její nemoci.  To byl základ, vyřešit si to takhle v sobě - k tomu mi pomohli terapie, ó jak já jim žehnám. smile
Spíš teď nemůžu nějak nalézt cestu k otci - naši jsou rozvedeni od mé plnoletosti a já si moc nerozumím s jeho současnou manželkou - je to taková žárlivá hysterka a z rovného člověka, jakým byl otec, je teď "shrbený podpantofláksmile - promiň tati smile ", který radši ani nepípne, jen aby měl doma klid... (ale to by bylo na dlouhou a ani se mi o tom nechce psát...)

No, je mi 30, ségře 31 a je fakt a opravdu pravda, že jsem ty neduhy po svých rodičích zdědila já. Náchylnost k trávicím problémům po takovi, po mamce ty depresivní, úzkostné sklony a taky vysoký krevní tlak - ten mám už snad od 11 či 12 let.  Ségra nic, zcela zdravá, ikdyž ta byla nedonošená. Měla jsem ještě jednu ségru, o 2 roky starší, ale ta zemřela jako malinká.  Takže něco na tom je.
No, k té dědičnosti, samozřejmě, že jsem se na to informovala, depresivní sklony mám, ale doktorka mi říká, že mám stejné šance tu nemoc mít či nemít, jako každý jiný. Jde o to, co se svým životem budu dělat.....asi tak.
Ale nebojím se toho, vím, že se to může stát, beru to tak, ale nepřemýšlím nad tím, ani z toho nemám strach. Jak psycholožka říká, jsem prý silná osoba, takže to zvládnu. smile

Jasně, že to zvládnem.  Vlastně žiji úplně normálním životem, jen se občas ještě zachvěji, ale ty záchvěvy úzkostí jsou fakt minimální. Už jsem se zbavila i obav, když budu mít dítě (zatím jsem bezdětná), snažím se žít přítomností a zbytečně se nestrašit. smile  To je nejlepší lék tummenupp

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#67 14. 1. 2009 11:50

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

to jo Klubko, to je něco jiného.... než se to zas usadí a prášky na spaní nebudou potřeba..

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#68 14. 1. 2009 12:38

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem jednou sledovala na TV nějaký britský pořad o depresi a tam nějaký lékař tvrdil, že AD účinkují pouze tehdy, když máte opravdu depresi - tj. nedostatek serotoninu. Pokud si zdravý člověk vezme AD, nestane se nic. nemá to na něj žádný účinek. A také tam říkali, že S AD lze normálně řídit auto a dělat vše, protože nemají žádné omamné účinky.

Není tady

#69 14. 1. 2009 15:01

Krevetka
♥♥♥----

RAČICE... díky za odpověď. Jsi opravdu silná. Rozdíl v nás dvouch je asi v tom, že já jsem se s něčím takovým setkala prvně v mých 31 letech,takže než to začnu brát takto vpohodě jako ty, k tomu budu potřebovat ještě nějaký čas. Ty se s tím potýkᚠod utlého mládí (puberty), takže už to mᚠv té hlavince srovnanější.
Držím ti palce hlavně s tím miminkem. Já bych taky moc chtěla. Snad se to vše urovná a do 35 let porodím druhého broučka. big_smile

IVANA.... to je nějaká blbost, ne? Já deprese nemám, serotonin mám prý vpořádku a přesto mi AD zabrala. Oni toho napovídají. Každou chvíli přijdou s něčím jiným. A AD přeci nejsou JEN na deprese. Mají širší záběr. To můj laický názor. kapitulation

Není tady

#70 14. 1. 2009 15:12

rainbow
♥♥♥----
Místo: Praha

Krevetka napsal(a):

Holky, napadlo mne, že bych se vás mohla optat na názor. Šly byste do miminka ve vaší situaci? Myslím tím, když nejste psych.vpohodě a berete AD? Já mám panickou poruchu, beru AD asi 2 měsíce,ale chtěla bych miminko. Ne hned,ale vůbec obecně se už do budoucna hrozně bojím, že ta hormonální změna, při těhotenství, porodu, kojení mi hodně přitíží  a já pak budu mít sice dvě krásné děti,ale matka bude na nic. sad Co vy na to?

ahojky..... u mě zrovna porod (ve 23)  nastartoval to martyrium, které s přestávkami trvá dodnes (je mi 36), ale na další stránku - kdybych měla podmínky pro další dítě, určitě bych do toho ještě šla.
Když člověk ví, co se v jeho těle děje, je schopen s tím nějak pracovat....

Okamžik, kdy je člověk pánem svého osudu, se nevyskytuje nikdy dvakrát. /Zeyer/

Není tady

#71 14. 1. 2009 15:24

Krevetka
♥♥♥----

RAINBOW... a začlo ti to hned po porodu nebo s nějakým odstupem? Já začla mít také problémy až po porodu. Vzpomínám si, že jsem i před tím zažila pár panických atak,ale neuměla jsem to popsat a asi jsem vždy natrefila na nějakou méně zkušenou lékařku nebo toto téma ještě nebylo tak otevřené, fakt netuším, ale vím, že jsem nikdy nedopadla tak, že bych se nemohla 2 dny skoro pohnout, jak mi bylo zle. A dokud jsem nedostala injekci na uklidnění, tak to prostě neodeznělo. To se mi stalo prvně ted a už v tom lítám. Já totiž hodně věřím, že porod se ženou udělá opravdu velké změny. Nemusí to být vždy horší , může lecos být i lepší , to neříkám. Např.od porodu mám méně bolestivou menses. Aspon něco. big_smile

Není tady

#72 14. 1. 2009 16:57

rainbow
♥♥♥----

Krevetko..... nevím přesně, já jsem tu dobu nějak vytěsnila z paměti, protože jsem de facto od začátku t.j. od porodu byla s dětmi sama. Narodily se mi dvojčata - kluk s holčičkou - a bylo to v 29tt, v roce 1996. Nebylo jasné, co bude - šance na přežití dětí poměrně vysoké, ale nebylo jisto, zda nebudou mít trvalé zdravotní následky. A s jejich otcem mi to, troufám si říct, neklapalo už v době mého těhotenství.
Takže když jsem porodila, začal jeden velkej kolotoč, kterej vyústil v trvalé pocity beznaděje, úzkostí, nespavosti, nepomáhalo nic. Ale pamatuji se, že když jsem poprvé navštívila psychiatra, byly děti malá miminka, to vím 100%.

Jinak si vzpomínám.... skoro jsem na to zapomněla.... ale tahle diskuse mi to připomněla... když mi bylo asi 15, zažila jsem několik neskutečně děsných záchvatů úzkosti. Tenkrát jsem to připisovala tomu, že chodím na brigádu a vstávám v půl 5 ráno (byly prázdniny) - a jsem nevyspalá. Ale nechápala jsem, co se se mnou děje - najednou bušení srdce, sluchové halucinace, absolutní mimóza - a obrovský strach jakoby ze smrti nebo z toho, že se něco strašného stane.

Není tady

#73 14. 1. 2009 17:00

rainbow
♥♥♥----

Ještě jsem chtěla dopsat.... s autem jezdím běžně. Jenom když jsem užívala Xanax, Neurol či Lexaurin, tak jsem nejezdila. To jsem opravdu měla obavy, abych se nedostala do nějaké neřešitelné dopravní situace stolt

Není tady

#74 14. 1. 2009 19:09

Krevetka
♥♥♥----

Rainbow, sluchové halucinace? Jako že jsi slyšela nějaké hlasy? To už hraničí ze schizofrenií, ne?

Jsi pořád na ta dvojčátka sama? To musí být hodně drsné. Mám taky kamarádku, která má dvojčátka, holčičky, jedna je zdravá až moc, aktivní a ta druhá má dětskou obrnu,takže ji pořád maminka musí nosit. Když bylo holčičkám necelé 3 roky, opustil je otec, takže taky hrůza. Ona je ale relativně vpohodě. sad Myslím tím, že nemá sklony k "depkám",takže žije sice v lítosti a bolesti,ale nebere na to nic. Někdo hold prožije trauma neuvěřitelné,ale nesesype se a někomu stačí málo a bez AD se neobejde. sad

Není tady

#75 14. 1. 2009 22:42

Musim
♥♥♥♥♥♥-

No, už taky vidím, že psychika třeba vyvolává různé nemoci. Mne když se děje bezpráví, tak hned cítím jakoby mne někdo zabodnul nůž za krk, vedle páteře. Možná to je ten elastický blok, negativních zážitků ve svém životě mám tedy od dětsví hodně.
V tv jsem teĎ  viděla, že na nespavost se po novým předepisují AD.
Neví někdo prosím, jak se projevuje závislost na stillnoxu? resp.absák, když si ho nevemu?Hypnox mne taky uspal a 5 nocí zabral dokonce i benosan a melatonin. Teď už zase ne. Vše beru půlku tablety, tedy každý večer půlku něčeho.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí