Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 11. 1. 2009 12:24

rainbow
♥♥♥----
Místo: Praha

Zoloft

Ahoj všem... chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tímto preparátem. Mám ho 5. den a je mi neskutečně děsně. Lékařka mě varovala, že zezačátku se ty stavy spíše prohloubí, ale že poté se všechno obrátí....

Okamžik, kdy je člověk pánem svého osudu, se nevyskytuje nikdy dvakrát. /Zeyer/

Není tady

#2 11. 1. 2009 12:34

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

Re: Zoloft

Ano, měla jsem to samé, nechutenství, motání hlavy, vysadila jsem a přešla na Cipralex smile

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#3 11. 1. 2009 12:56

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥

To prejde a bude dobre (a mozno aj nie) ... mne to prestalo po 2 tyzdnoch.

Upravil(a) Oxi (11. 1. 2009 12:58)

http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

#4 11. 1. 2009 13:04

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda

Já jsem začla brát Zoloft právě kvůli tomu, že jsem se léčila na neurologii pro motání hlavy. Po veškerých vyšetřeních se ale zjistilo, že mi neurologicky vpodstatě nic není, takže mne posalali na psychiatrii a zkoušíme to antidepresivy. Do toho mne potkala panická ataka zcela nečekaně. Ze Zoloftu mi bylo zpočátku neskutečně zle. Nebyla jsem schopna ani skoro vstát a starat se o malého. Motala se mi hlava víc, bušilo mi srdce o 106 a úzkosti jsem měla ještě větší. Taky mi řekli, "Vydrž, prka, vydrž", tak jsem držela. Ale měla jsem z něho svědění celého těla, tak jsem přešla na Citalon. Ten je celkem dobrý,ale změnila jsem psychiatričku ,protože jsem se přestěhovala a ta mi řekla, že Citalon je zastaralý lék a že mi ho popř.změní na Citalex, že to je to samé,akorát vymazlenější a elegantnější(Takto ona o těch lécích hovoří, nejsem blázen, jen cituji. big_smile) Takže to, že ti je zle je normální,ale prý by to nemělo být delší dobu než je měsíc. Mě bylo zle skoro 6 týdnů na ZOloftu, než se to upravilo. Taky mi jednou bylo tak zle, že jsem volala lékařce a řekla mi, at si ho zvýším o půlku denně. To jsem byla jak na centrifuze,takže jsem to zase snížila. Myslím, že Citalon mi pomáhá lépe a lépe ho snáším.

"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

#5 12. 1. 2009 10:16

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Brala jsem Zoloft a již nikdy více, neseděl mi (měla jsem pocit, že jsem jen tělo, necítila jsem skoro vůbec duši), necítila jsem skoro žádné pocity, dotyky.....můj lékař říkal, že si ten název mám pamatovat a nemá mi ho už nikdo nikdy předepisovat. Přešla jsem pak na Coaxil- téměř žádné vedlejší účinky, jen zpočátku únava. Pak jsem vysadila úplně, ale znovu jsem se musela vrátit k antidepresivům. Tak mi zkusily Mollome (výborný na úzkostné poruchy a panické ataky) a nemohla jsem si ho vynachválit - po x letech jsem byla úplně bez úzkostí i panických atak a to jsem brala jen poloviční dávku, kterou mi chtěla lékařka nasadit...

Upravil(a) Račice dračice (12. 1. 2009 10:16)

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#6 12. 1. 2009 11:13

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem po zoloftu necítila skoro nic. stavy se možná trochu zlepšily, ale nic výrazného. jako bych každý den zobala paralen. jak to tu čtu tak sem asi divná.

Není tady

#7 12. 1. 2009 11:57

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

mirka.. napsal(a):

Já jsem po zoloftu necítila skoro nic. stavy se možná trochu zlepšily, ale nic výrazného. jako bych každý den zobala paralen. jak to tu čtu tak sem asi divná.

mirko... proč bys byla divná.... Každý jsme unikát - tedy každému, ikdyž stejná chemie, prostě bude působit v těle odlišně.....

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#8 12. 1. 2009 12:13

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Já požírám serlift, což je zoloft a bylo to po 5ti letech první antidepresivum, které mi opravdu pomohlo. Už 4 roky nemám žádné deprese. Neměla jsem při braní nikdy žádný problém, žádné vedlejší účinky, kromě neexistence libida. Dřív jsem měla nálady jak na houpačce, byla jsem cholerik, to se úplně zklidnilo. Já si serlift (zoloft) nemůžu vynachválit.

Není tady

#9 12. 1. 2009 12:17

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

Ivana napsal(a):

Já požírám serlift, což je zoloft a bylo to po 5ti letech první antidepresivum, které mi opravdu pomohlo. Už 4 roky nemám žádné deprese. Neměla jsem při braní nikdy žádný problém, žádné vedlejší účinky, kromě neexistence libida. Dřív jsem měla nálady jak na houpačce, byla jsem cholerik, to se úplně zklidnilo. Já si serlift (zoloft) nemůžu vynachválit.

na mě úplně stejně - tedy stabilizace výbuchů - působí Cipralex big_smile
serlift na mě neúčinkoval nijak, kromě neustálých motolic.
každý si musí holt vyzkoušet sám, co mu vyhovuje a blbý je, že musí počkat dva, tři týdny, alespoň pokud já vím, že je doba začátku působení AD.

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#10 12. 1. 2009 12:57

rainbow
♥♥♥----

Díky za odpovědi... dnes jsem na Zoloftu 6. den a pomalu se to zlepšuje, ale víkend byl pekelný. Motání hlavy, duchem mimo - jako bych předtím pařila dvě noci. Ale jednu věc pozoruji úplně jasně - tak ze 70% jsem ztratila chu k jídlu... t.j. ne že bych přímo měla nechutenství, ale přestala jsem uzobávat a pojídat malé kousky všeho možného mezi hlavními jídly.... z této stránky se cítím o moc líp.... jelikož s váhou bojuju průběžně.

Ono asi záleží na každém, co mu vyhovuje.... snad mám to nejhorší za sebou... a taky jsem se konečně vyspala...... hezký den hjarta

Není tady

#11 12. 1. 2009 13:01

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

rainbow napsal(a):

Díky za odpovědi... dnes jsem na Zoloftu 6. den a pomalu se to zlepšuje, ale víkend byl pekelný. Motání hlavy, duchem mimo - jako bych předtím pařila dvě noci. Ale jednu věc pozoruji úplně jasně - tak ze 70% jsem ztratila chu k jídlu... t.j. ne že bych přímo měla nechutenství, ale přestala jsem uzobávat a pojídat malé kousky všeho možného mezi hlavními jídly.... z této stránky se cítím o moc líp.... jelikož s váhou bojuju průběžně.

Ono asi záleží na každém, co mu vyhovuje.... snad mám to nejhorší za sebou... a taky jsem se konečně vyspala...... hezký den hjarta

Já jsem tenkrát shodila šest kg smile
Tak a je líp smile

Není tady

#12 12. 1. 2009 13:07

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

holky já budu trochu OFF ... ale zírám kolik lidí bere takový prášky....to berete celoživotně nebo se dá "po tom" vysadit?
musí být i velice obtížné najít ty správné léky pro toho kterého člověka....občas mi taky pěkně hrabe a mám pocit že vyletím z kůže...BI...

co to je ta panikcá ataka...?

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#13 12. 1. 2009 13:18

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Adro, někdo to má celoživotně (ale to se podle mě nedá říct nikdy dopředu jasně...protože nikdy nevíš...), někdo to bere dočasně....jako třeba já....(ikdyž mám předpoklady, že se k nim budu při větších zátěžových situacích vracet....trpím úzkostnou poruchou a psychosomatickou dysfunkcí - "sedlo" mi to na zažívání.... )

panická ataka - je stav, kdy tě  popadne panika, ikdyž k tomu není důvod....někomu začne bušit srdce, má stavy podobné infarktu, klidně tě může odvést sanitka.....to tělo opravdu takhle reaguje....vyšetření však neprokážou nic - je to psychické...
Já měla mírnější formy, většinou v prostorech, ze kterých jsem nemohla ihned odejít - návaly horka, pocení, mᚠchu utéct s pocitem, jak kdyby to byla tvoje poslední minuta..ale protože před nikým, ničím neutíkáš, reálné riziko ti nehrozí, tak není důvod utíkat - řeklo by se důvodem není ani panika - ale ta bohužel přicházela - ikdyž jsem třeba jen seděla v autobuse a jela odněkud někam.....
- někdo  se zas nemůže odlepit od zdi - má pocit, že v prostoru omdlí atakpod...

Upravil(a) Račice dračice (12. 1. 2009 13:19)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#14 12. 1. 2009 13:24

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#15 12. 1. 2009 13:51

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

dekuju koukala jsem na to...to já nemívám...spíš pocit že bych se měla roztříštit na tísíce kousků...a bolí mě srdce jako by mě ho někdo svíral v dlaních...zatím stačí občas lexaurin...  sad

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#16 12. 1. 2009 13:58

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Adři, lexaurin je svinstvo....já ho taky brala, ale fakt jen v nejnutnějších případech, kdy už jsem fakt padala na hubu.... a pak mi doktorka ubírala...až mi jednou řekla, zvládla jste to delší dobu bez lexaurinu, mažu vám ho z medikace...a už se mnou nediskutovala smile protože na tom vzniká psychická závislost (vezmu si ho, ono to přejde...nevezmu si ho, nepřejde to..), ale bohužel i na tomto druhu, fyzická závislost....
Dneska by mi je už nepředepsala, a jako psychiatrička úplně šílí, jak obvoďácí předepisují lexaurin a léky jim podobné jak na běžícím pásu....
Podle mě to může pomoc, když není zbytí....ale nic to neřeší, jen na chvíli utlumí.....
Je to berlička, která ale dlouhodobě podle mého spíš škodí, než pomáhá (je to ale jen můj názor), na druhou stranu, díky že tyto léky existují, když je fakt obrovská krize....

Upravil(a) Račice dračice (12. 1. 2009 13:59)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#17 12. 1. 2009 14:48

pencila
♥♥♥----

Brala jsem Zoloft - prvních 14 dnů šílených, únava, úzkosti atd. Pak se to nějak srovnalo. Když jsem je brala, byla jsem víc v klidu, tzn. ani né velké depky, ale ani bohužel velké radosti..  skoro nemožnost orgasmu.  Už ho neberu. Musela jsem jej pomalu vysazovat, protože jinak se mi motala hlava. Brala jsem jej asi rok - pomohl mi na to kvůli čemu jsem jej začala brát - občasné odkrvování a necitlivost prstů, což mi dělalo od nervů :-P

Není tady

#18 12. 1. 2009 15:38

Krevetka
♥♥♥----

Račice, ale antidepresiva jsou také berlička. Ty léky ti neléčí příčinu tvé nemoci, tvých stavů, jen ti pomáhají to lépe zvládnout a řešit právě to, co ti tu nemoc přivodilo. Je třeba ale nezůstat jen na medikaci,ale zkusit vyhledat i psychoterapii a pracovat sama na sobě touto cestou.
Ale pravdou je, že lexaurin, neurol a jiné uklidňující léky s okamžitým účinkem jsou vysoce návykové, kdežto AD ne. Moje známá brala dlouho neurol a lékařka jí vynadala a nasadila jí AD. Bohužel ona nevydržela ten začátek, kdy je nám po AD ještě hůře a vysadila to a o to víc do sebe ládovala neuroly. Musela na detox. Žádná psina.

Není tady

#19 12. 1. 2009 15:45

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Krevetko, no svým způsobem jsou antidepresiva taky berličkou.....to souhlas, a taky souhlas, že bez intenzivní psychoterapie, nácviků relaxace, autogenního tréninku a jiných metod to nejde.....
Jenže je rozdíl mezi "berličkou", která dodává mozku to, co při takových stavech depresí a úzkostí mozku chybí, nebo podle mě opravdovou berličkou, jako je lexaurin - kdy ty léky otupí smysly do té míry, že "neléčí", ale oblbnou, aby "znecitlivěly" a potřely okamžitě nechtěné reakce na nějaké podněty.....
Aspoň tak to vidím já....

Upravil(a) Račice dračice (12. 1. 2009 15:47)

o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#20 12. 1. 2009 15:59

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

no, myslim, že pokud se někdo narodí s tim, že má poruchu výroby serotoninu apod. nejsou AD berlička, ale lék řešící problém. stejně jako když někomu nefunguje výroba inzulinu, musí si ho píchat,ne?

Není tady

#21 12. 1. 2009 16:02

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

račice,souhlasím...
na mě prásky asi nefungují, ani lexaurin, ani neurol...je mi po nich jako bez nich...stejně jako se zoloftem

Není tady

#22 12. 1. 2009 17:21

rainbow
♥♥♥----

Ano - antidepresiva jsou na nedostatek serotoninu v mozku... není to něco, co by byl schopen člověk zvládnout sám svou vůlí. Vím to dobře, jelikož AD beru (s menšími - delšími pauzami) od doby, co se mi narodily děti. Psychoterapii jsem absolvovala několikrát, též pohovory s psychologem - troufám si říci, že nic přelomového se během nich nestalo, i když v něčem mi určitě pomohly.

Co se týká léků na uklidnění jako Lexaurin, Neurol, Xanax apod., tak k těm sahám opravdu v nouzi nejvyšší. Ale nyní jsem dostala od lékařky předpis na preparát "Frisium" - a po něm nejsem tolik zblblá. Vlastně se cítím úplně fajn. Ale prý není skoro na trhu. V Praze ho mají pouze v jedné lékárně.

Není tady

#23 12. 1. 2009 19:36

Krevetka
♥♥♥----

Račice, s tím souhlasím. Není berlička jako berlička, stejně jako není psych.nemoc jako psych.nemoc. Já jsem jen myslela, že si myslíš, že AD tě vyléčí. Proto jsem to napsala. Jinak to nezpochybňuji. Mᚠzcela pravdu.

Rainbow, já taky beru AD. Je fakt, že je mi 31 let a beru je ted druhý měsíc prvně v životě. Ale měla jsem 2 roky neskutečného stresu a taky jsem od nervů a ze žalu zhubla 6kg za 2 měsíce. A to jsem i před tím byla hubená. sad

Každopádně taky se divím, kolik lidí bere AD. Já jsem se tomu hrozně bránila, protože jsem zásadně proti lékům. Já neberu ani antikoncepci. Na bolesti sáhnu pro lék když už je mi fakt hodně mizerně. Jinak jsem spíš bylinkářka a raději vše řeším alternativní medicínou. Tentokrát mi šlo ale doslova o to, zda budu fungovat pro své dítě nebo budu ležet, takže jsem AD musela začít. sad Ale neberu to tragicky. Věřím,že to dříve či později bez problémů vysadím. Nejdřív si ale vyřeším svůj život a vyřeším to, co mě na braní těch léků přivedlo. Snad to půdje. smile

Není tady

#24 12. 1. 2009 19:38

Krevetka
♥♥♥----

Mirko, to není možné, aby ti žádný lék nepomohl, ne? Proboha, přeci se nemůžeš trápit celý život? Musíte s lékařkou zkoušet a zkoušet. Určitě se najde nějaký, který ti sedne. Já už beru druhá AD a chystáme se na třetí. big_smile Sice mi už lépe je, ale pořád to není vončo. Říkala jsi to lékařce?

Není tady

#25 12. 1. 2009 19:55

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

krevetko, já jsem sama na sobě po čase poznala, že moje deprese nejsou zrovna charakteru, který by nějak řešily AD. je fakt, že prášky na sobě nijak necítím, ale taky vím, že moje potíže bych měla řešit spíš nějak alternativněji. snažím se na sobě pracovat:-)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí