Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 1. 2009 10:57

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

Bety napsal(a):

slims napsal(a):

Je asi dulezite rict ze to nebude bytovy pes ale spise venkovni,kotec nebo proste sve misto na prespavani by mel mit nejspise v garazi (vytapene),do domu ho chci poustet jen na chvili (na pomazleni smile )

ne nepsala jsi že ho chceš mít určitě doma

Ja myslela stene ze bude urcite doma,dospeleho psa jsem chtela mit venku,ale ne proto ze bych nemela rada psy nebo tak neco ale proste k vuli vybaveni domu a taky jsem si myslela ze venku mu bude lip. Tot cela ma naivita.

Není tady

 

#27 12. 1. 2009 11:13

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Pejsek pro dite

mag napsal(a):

Když říkám retrívr, myslím přinašeč, to veřejnost si pod tím přezdstavuje goldena.

promiň, to mělo být na slims smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#28 12. 1. 2009 11:30

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Pejsek pro dite

kristepane, ten tvůj známý má psa nebo tak něco? to že velký pes dělá větší exkrementy je snad jasný všem. když bude mít průjem nebo zvracet, pojedeš s ním k vetovi stejným způsobem jako když  to nemá, třeba jen na očkování. nemyslim si, že by zrovna zvracení, takové jaké se běžně vidí bylo překážkou v transportu. česat se musí denně. táta má goldena a je to miláček a moc chytrý, ale i takový se musí naučit dost věcí. kdybys měla zájem, napiš mi SZ, mohla bych ti poslat nějaký prezentace, nebo odkazy...ale myslim, že nejdřív by sis měla koupit nějakou knížku a pořádně ji pročíst. chybí ti úplný základy. pokud se se šěnětem správně nakládá, naučí se rychle venčit venku a nemělo by nic moc zničit. a časem by se mělo načit být samo. ale chce to se mu věnovat a nemyslet si, že za dva dny už bude všechno ok.

Není tady

 

#29 12. 1. 2009 11:42

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pejsek pro dite

Ronja napsal(a):

mag napsal(a):

Když říkám retrívr, myslím přinašeč, to veřejnost si pod tím přezdstavuje goldena.

promiň, to mělo být na slims smile

Mi to bylo divný big_smile

Není tady

 

#30 12. 1. 2009 11:45

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pejsek pro dite

Ano, načíst si něco o plemeni a výchově psa vůbec.
Dál hledat důkladně dobrou chovatelskou stanici, zjistit si DKK a DLK nejen rodičů, ale i štěňata z jejich předchozích vrhů, dále by bylo vhodné, aby psi měli vyšetřené oční pozadí.... atd. Zjistit jaké upotřebení mají rodiče, jiné spojení je z lovecky upotřebitelných psů, jiné předpoklady bude mít štěně, jehož rodiče se věnují canisterapii. Je toho opravdu hodně

Upravil(a) mag (12. 1. 2009 12:20)

Není tady

 

#31 12. 1. 2009 12:15

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

Slims,neděs se tady těch všech výše uvedených řádků,pokud je člověk jen průměrně inteligentní a chce,není problém zvládnou běžného psa.Posílám ti SZ.

Není tady

 

#32 12. 1. 2009 12:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

mag napsal(a):

Ano, načíst si něco o plemeni a výchově psa vůbec.
Dál hledat důkladně dobrou chovatelskou stanici, zjistit si DKK a DLK nejen rodičů, ale i štěňata z jejich předchozích vrhů, dále by bylo vhodné, aby psi měli vyšetřené oční pozadí.... atd. Zjistit jaké upotřebení mají rodiče, jiné spojení je z lovecky upotřebitelných psů, jiné předpoklady bude mít štěně, jehož rodiče se věnují canisterapii. Je toho opravdu hodně

dumbom

Není tady

 

#33 12. 1. 2009 13:09

Verunka a Vanesska
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 6. 2007
Příspěvky: 848
Web

Re: Pejsek pro dite

Slims já jsem nám pořídila Bernského salašnického psa, je to mazlíček a i hlídá. Už když jsme si ho dovezli, tak byl zvyklej chodit ven. Myslím si, že nic se nemá přehánět a že to zvládnete. Je celej blaženej, když může lítat na zahradě, ale i večer ležet u nohou a mazlit se. Stačí když si přečtete nějakou knihu, co obnáší péče o pejska a v každé chovatelské stanici Vám rádi poradí, kdyby jste něco nevěděli


http://lilypie.com/pic/2009/07/09/3q8X.jpghttp://lb1f.lilypie.com/ZG3Ep2.png


http://lilypie.com/pic/2009/07/09/86Hw.jpghttp://lb3f.lilypie.com/V8Slp2.png

Není tady

 

#34 12. 1. 2009 13:53

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pejsek pro dite

Kuty napsal(a):

mag napsal(a):

Ano, načíst si něco o plemeni a výchově psa vůbec.
Dál hledat důkladně dobrou chovatelskou stanici, zjistit si DKK a DLK nejen rodičů, ale i štěňata z jejich předchozích vrhů, dále by bylo vhodné, aby psi měli vyšetřené oční pozadí.... atd. Zjistit jaké upotřebení mají rodiče, jiné spojení je z lovecky upotřebitelných psů, jiné předpoklady bude mít štěně, jehož rodiče se věnují canisterapii. Je toho opravdu hodně

dumbom

Asi nechápu. 
Každopádně si troufám tvrdit, že něco málo o retrievrech vím.

Není tady

 

#35 12. 1. 2009 14:03

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

Kuty napsal(a):

Slims,neděs se tady těch všech výše uvedených řádků,pokud je člověk jen průměrně inteligentní a chce,není problém zvládnou běžného psa.Posílám ti SZ.

No prave,me to pripadne jako uplna veda...kdyz jsem byla dite mela jsem vzdy nejakeho psa (voriska) a nepripadlo mi ze by nejake trpel ikdyz jsem byla mala a nemela ja ani rodice nastudovany zadny knihy o vychove psu...zacinam si myslet ze na psa proste nemam:/

zadna SZ mi neprisla

Není tady

 

#36 12. 1. 2009 14:05

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

mag napsal(a):

Ano, načíst si něco o plemeni a výchově psa vůbec.
Dál hledat důkladně dobrou chovatelskou stanici, zjistit si DKK a DLK nejen rodičů, ale i štěňata z jejich předchozích vrhů, dále by bylo vhodné, aby psi měli vyšetřené oční pozadí.... atd. Zjistit jaké upotřebení mají rodiče, jiné spojení je z lovecky upotřebitelných psů, jiné předpoklady bude mít štěně, jehož rodiče se věnují canisterapii. Je toho opravdu hodně

V planu mam urcite psa s PP,prave z toho duvodu ze si rikam ze bude proste "lip zvladatelnej" ale priznavam ,nerozumim tomu..

Není tady

 

#37 12. 1. 2009 14:10

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pejsek pro dite

To víš že na psa máš, ale prostě je to závazek na cca 13 let a je třeba k němu přistupovat zodpovědně. přijď se podívat na fórum labradorů, hodně se tam dovíš :-)

Není tady

 

#38 12. 1. 2009 14:22

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

mag napsal(a):

To víš že na psa máš, ale prostě je to závazek na cca 13 let a je třeba k němu přistupovat zodpovědně. přijď se podívat na fórum labradorů, hodně se tam dovíš :-)

Uz ho mam ulozeno v oblibenych smile

jasne ze je to zodpovednost..mam dite takze bych si troufla rict ze o zodpovednosti neco vim big_smile

Není tady

 

#39 12. 1. 2009 15:54

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Pejsek pro dite

zodpovědnost je asi tak jediná věc, která mi přijde s děckem společná. já se omlouvám za ten negativismus, ale z vlastní zkušenosti vidím, že většina lidí má se svým psem nějaké potíže( štěkání v nepřítomosti, ničení věcí když jsou sami doma, agrese ( at už jakákoli), kálení a močení doma, loudění u stolu a podobně. některý věci jsou tak drobný, že se vůbec neřeší, ale až ted , když mi na ně ve škole vyloženě ukázali jako chybu majitele, která se dá napravit, tak vidim, že ona to docela věda je. nakonec nejdůležitější ve výchově psa je důslednost a pozitivní motivace psa ( ne bití a křik nebo hrubý hlas, ale trest je třeba nedání pamlsku nebo pochvaly). psa můžeš naučit cokoli, když mu správně ukážeš, že tak je to správně a vlastně je pro něj výhoda to tak dělat( použití pamlsků,pochavl,clickeru v kombinaci s pamlskem a později bez). bohužel často na ulici vidim, jak lidi cloumají se svým psem a nakonec mu naplácaj na zadek a vzhledem k tomu, že ti psi jsou dospělí, nemá to žádný efekt. určitě si nějakýho pejska pořidte, až to pořádně zvážíte a pročti si nějakou knížku o psech.

Není tady

 

#40 13. 1. 2009 0:43

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

Mirko nezapomínej že nikdo není dokonalý a protože my sami lidé jsme nedokonalí,tak nemohou být dokonalí ani psi a ani jiní živí tvorové!

Není tady

 

#41 13. 1. 2009 0:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

Pro Slims - neposílám SZ ale píšu rovnou:
ahoj slims,no klasika,na foru je přeretrívováno a salašnik taky nechybí.Jako naprostí laici jsme si i my v roce 2007 pořídili štěně něm.stř.pinče-nechtěla jsem úplně malého psa,ale ani velkého též z těch důvodů jako Ty.jsme s ním nadmíru spokojeni a pes splňuje všechna naše očekávání.Je to velmi zdravá a otužilá rasa,která netrpí žádnými neduhy jako už zmínění psi a to především proto,že nejsou tolik rozšířeni a tak zvl᚝ psi s PP nejsou pokrevní příbuzní a tím jsou vyloučeny i gen.vady a případná onemocnění z toho vyplývající.Jinak návštěva veterináře je hodně drahá!
Je to velmi dobrý hlídač,bystrý,samostatný pes,někdy má svou hlavu a musíš trvat na svém a ne mu promíjet,to se ti pak vrátí v nejméně vhodnou dobu.Když měl jako štěně všechna očkování začli jsme chodit na cvičák-kvůli poslušnosti-to vřele doporučuji.Je to velký mazel a děláme to tak,jak to mᚠv úmyslu i ty - navečer si ho beru domů na mazlení k TV,i naši dnes už dospělí kluci-studenti si s ním poblbnou,ale večer před spaním jde pěkně do kotce,kde má i zateplenou boudu,takže tam spí i v zimě a je pořád zdravý,bez nachlazení.Je velmi učenlivý,v autě ho převážíme v kufru v přepravce určené pro psi a je to pohoda-on má opět své pohodlí a já nemusí řešit špinavé potahy.
Chovatelka tenkrát taky říkala něco o tom,že ale nemáme zkušenosti se psem-jsem jí řekla že než jsem měla děti,také jsem žádné zkušenosti s nimi neměla a dnes jsme dali světu 2 správné chlapáky...A mám naopak velmi zajímavé zkušenosti s lidmi,kteří tzv.už nějaké zkušenosti se psem měli-ti dnes nechávají sourozence od našeho Foxe doma i 10 hodin denně,stěžují si,že pes po nich pak vyjíždí,že je divoký a mají problém ho zvládnout a velmi se diví proč.Pes je doma v paneláku ponechán po celý den svému osudu,rozcupuje na co příjde a pak mu nakonec má někdo něco ještě poroučet?Nám se i bez jakýchkolik předcházejících zkušeností podařilo z našeho štěňátka vychovat psa k obrazu našemu,který zvládá zákl.povely a respektuje mě plně jako vůdce jeho smečky.Takže proto mě tak lezou na nervy ty řeči o nějakých předchozích zkušenostech.Většinou ty chytrosti píší holky,co už místo psa mají mít dávno rodinu...
Když s ním jdeme na procházku mnoha lidem se tento pejsek líbí, i kolikrát to řeknou nahlas,což potěší. Nevím odkud ste,když tak napiš,a klidně se na něho v reálu můžete přijet podívat.
tahle rasa je nenáročná na jídlo i na úpravu srsti,stačí jen čas od času přejet kartáčem kvůli prokrvení a to je vše.Jinak má tzv.samočistící srst,nevím co to je že by byl pes zablácen,max.tlapky,které mu utřu hadrou než ho vezmeme do bytu.V bytě je to pohoda,lehne si na své místo a spí,teda pokud si s ním nikdo nehraje,je ihned pro každou lumpárnu.

Není tady

 

#42 13. 1. 2009 1:12

jindra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 7. 2007
Příspěvky: 461

Re: Pejsek pro dite

Labrador + retvr. miluje lidi.Když ho vyšoupneš ven a "smečka" bude uvnitř, bude smutnej a formuješ mu tím povahu ( od malička ).U téhle rasy to spíš ber, že synátorovi pořizuješ sourozence se vším všudy.tummenupp
Jack russel je úlet jako prase - k dítěti a bez zkušeností = vražda vissla

Není tady

 

#43 13. 1. 2009 1:17

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

Naši sousedi mají 4 malé děti a na zahradě retrívra či labradora (trochu si ty 2 pletu a třeba mají křížence těch dvou zrovna) a pes se "tváří" stále stejně je-li na zahradě sám a nebo jsou-li tam děti,pohybuje se velmi rozvážně a nejradši leží jak lata a pozoruje okolí a je mu fuk,je-li tam sám či kolem někdo poskakuje.K aktivitě nejvyšši ho dostane zas jiná sousedka,co mu občas dá něco přes plot na zub.

Není tady

 

#44 13. 1. 2009 9:16

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

mag napsal(a):

To víš že na psa máš, ale prostě je to závazek na cca 13 let a je třeba k němu přistupovat zodpovědně. přijď se podívat na fórum labradorů, hodně se tam dovíš :-)

Tak jsem vcera vecer zabrousila na forum o labradorech..presneji na tema mame stene a co vse znici...je fakt ze jsem se tak dlouho nenasmala,i skodolibe-z tech fotek co tam byly ale ted je mi jasny ze vse co by mohl rozrtrhat bude pekne z dosahu....to byl fakt mazec:fuck:

Není tady

 

#45 13. 1. 2009 9:19

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

jindra napsal(a):

Labrador + retvr. miluje lidi.Když ho vyšoupneš ven a "smečka" bude uvnitř, bude smutnej a formuješ mu tím povahu ( od malička ).U téhle rasy to spíš ber, že synátorovi pořizuješ sourozence se vším všudy.tummenupp
Jack russel je úlet jako prase - k dítěti a bez zkušeností = vražda vissla

No on byl nebyl celej den jen zavrenej na dvore nebo v garazi..ja nechodim do zamestani,takze by byl doma jen treba nez nakoupim,nebo vyridim neco za muze na uradech,dite do skoly ze skoly,a pak zenske zalezitosti:D takze ale to neni nikdy na cely den,vzdy se to da udelat tak aby nebyl dlouho sam...a kdyz pjedem na dovolenou supnu ho mamce,stejne ho tam budu brat ,nebo ona bude chodit k nam takze se budou znat. Lip tp vymyslet neumim ale myslim si ze jsou lidi co chodi rano do prace a pes je cely den sam a taky to prezije.

Není tady

 

#46 13. 1. 2009 9:25

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

Kuty napsal(a):

Naši sousedi mají 4 malé děti a na zahradě retrívra či labradora (trochu si ty 2 pletu a třeba mají křížence těch dvou zrovna) a pes se "tváří" stále stejně je-li na zahradě sám a nebo jsou-li tam děti,pohybuje se velmi rozvážně a nejradši leží jak lata a pozoruje okolí a je mu fuk,je-li tam sám či kolem někdo poskakuje.K aktivitě nejvyšši ho dostane zas jiná sousedka,co mu občas dá něco přes plot na zub.

No ,neco takoveho bych si predstavovala:D

Jinak jsem se koukla na toho nemeckeho pince..jo tak to jsou opravdu hezci psi,ti se mi libi ale  zhledem k tomu ze mam dite jsem chtela opravdu neco klidneho,a min tak jako "akcniho" jeslti mi rozumis:D  tohle na me pusobi jako spis lovecny pes a bala bych se ho asi se synem nechat sama.hmm

Není tady

 

#47 13. 1. 2009 9:33

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Pejsek pro dite

slims napsal(a):

jindra napsal(a):

Labrador + retvr. miluje lidi.Když ho vyšoupneš ven a "smečka" bude uvnitř, bude smutnej a formuješ mu tím povahu ( od malička ).U téhle rasy to spíš ber, že synátorovi pořizuješ sourozence se vším všudy.tummenupp
Jack russel je úlet jako prase - k dítěti a bez zkušeností = vražda vissla

No on byl nebyl celej den jen zavrenej na dvore nebo v garazi..ja nechodim do zamestani,takze by byl doma jen treba nez nakoupim,nebo vyridim neco za muze na uradech,dite do skoly ze skoly,a pak zenske zalezitosti:D takze ale to neni nikdy na cely den,vzdy se to da udelat tak aby nebyl dlouho sam...a kdyz pjedem na dovolenou supnu ho mamce,stejne ho tam budu brat ,nebo ona bude chodit k nam takze se budou znat. Lip tp vymyslet neumim ale myslim si ze jsou lidi co chodi rano do prace a pes je cely den sam a taky to prezije.

Jasně např. ten náš.

Není tady

 

#48 13. 1. 2009 10:11

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Pejsek pro dite

kuty, nikdo nechce dokonalost, ale já když jdu někam na návštěvu, kde mají psa a je nějaká pochutina na stole, pes přijde a začne loudit. evidentně to je běžná praxe a je si jistý, že něco mu podaný,a le díky tomu, že jsme návštěva se najednou začne řikat: fuj, nech toho, jdi pryč, případně později začnou psa od stolu odhánět apod., i tyhle nedokonalosti vedou k tomu, že majitelé svého psa mystifikují tím, že mu jednou něco povolí, podruhé na něj křičí. to s emi prostě nelíbí.
a nemyslim si, že už bych měla mít dítě namísto psa...dyk by mě vyrazili z veteriny s pupkem:-)
dívám se na věci jinak, když jsem viděla lékařský záznamy spousty případů, kdy pes byl obě svýho pána a často byl i utracený. tak si myslim, že je lepší, když si tazatelka věc desetkrát promyslí, než když jí tu někdo napíše jo,kup si to a to, ona si psa koupí a zjistí, že je s ním najednou opravdu práce.

Není tady

 

#49 13. 1. 2009 10:34

slims
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 51

Re: Pejsek pro dite

mirka.. napsal(a):

kuty, nikdo nechce dokonalost, ale já když jdu někam na návštěvu, kde mají psa a je nějaká pochutina na stole, pes přijde a začne loudit. evidentně to je běžná praxe a je si jistý, že něco mu podaný,a le díky tomu, že jsme návštěva se najednou začne řikat: fuj, nech toho, jdi pryč, případně později začnou psa od stolu odhánět apod., i tyhle nedokonalosti vedou k tomu, že majitelé svého psa mystifikují tím, že mu jednou něco povolí, podruhé na něj křičí. to s emi prostě nelíbí.
a nemyslim si, že už bych měla mít dítě namísto psa...dyk by mě vyrazili z veteriny s pupkem:-)
dívám se na věci jinak, když jsem viděla lékařský záznamy spousty případů, kdy pes byl obě svýho pána a často byl i utracený. tak si myslim, že je lepší, když si tazatelka věc desetkrát promyslí, než když jí tu někdo napíše jo,kup si to a to, ona si psa koupí a zjistí, že je s ním najednou opravdu práce.

Chtela bych jen podotknout ikdyz tohle bylo psano Kuty .ze nejsem zadna pubertacka,myslim ze mam i neco v hlave a ze urcite nejsem ten typ co by psa nechal utratit kdyz mu je pes na obtiz..jinak mam dite,2 andulky a kocku. Vsichni ziji a jsou verte nebo ne zdravi. Mam i chlapa ale ten se v pripadne nouze vyvenci a naji sam.

Upravil(a) slims (13. 1. 2009 10:36)

Není tady

 

#50 13. 1. 2009 12:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pejsek pro dite

Slims,asi si dost pozorně nečetla i když chápu,že každý má právo na to aby se mu líbil jiný pes,tak já jen te´d na obranu německých pinčů: do loveských psů a jejich povahy mají hodně daleko,v dřívějších dobách tito psi hlídali hlavně hospodářství a zem.usedlosti,přespávali ve stájích atd.,takže jsou náležitě domestifikováni a jak jsem už psala,neexistuje,aby tito psi zdrhli tak jako třeba lovečtí a dlouho jich nebylo.jsou silně vázáni na člověka a děti milují.Žádné dítě ovšem nemůžeš nechat samotné se psem,a je jaký chce a hlavně to chce vysvětlit a naučit dítě jak se ke psu chovat a určitě poznáš,že i takové 6-7 leté dítě po čase vycíti kdy není radno brát třeba psovi kost,atd.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů