Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 1. 2009 21:44

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Peníze, peníze, peníze

Mám takový pidi problém, bydlím s přítelem (splácíme hypotéku, máme společné finance), on pracuje, učí ve škole a po večerech překládá (má toho opravdu hodně, cením si jej za to). Já jsem studentka a teď si hledám brigádu s tím, že chci vydělávat cca 5000,-Kč měsíčně. Předtím jsem vydělávala cca 4000,-Kč, jenže stalo se vyšší mocí to, že ted prostě nic nemám (takže znovu hledám). Mám jeden velký koníček (parfémy a vůně), do kterého jsem schopna docela dost investovat, jak časově, tak peněžně. A tak z mé strany nedávno vzešel nápad, že si na narozeniny v srpnu budu přát parfém za 5800 (již ted mám dva tisíce z prodeje nepoužívaných vůní na poličce a na narozeniny si budu od každého přát tisícikorunu). Přítel je razantně proti... Odůvodňuje to tím, že já si tolik nevydělávám, abych mohla mít takový drahý parfém (jenže já si jej přeci nekoupím jen tak, ale chci jej na narozeniny a teď již mám také ony dva tisíce)... On si cca za měsíc koupí zbrusu nový na trh uvedený mobil za 9000 (také tak drahý nepotřebuje), ale to tvrdí, že on si jej zaslouží, protože tvrdě makal a vydělal si. A teď kámen úrazu - máme společné finance, ale on si něco zaslouží a já ne (protože on vydělává více). Absolutně nechápu jeho myšlení, také mu ten jeho skvělý mobil neberu, tak proč mi on bere něco, na co si šetřím a co chci na narozeniny? Jen proto, že je to drahý luxus a ze zásady jej prostě nemohu mít? Nejraději bych finance rozdělila, jenže to nějak nejde, jen tak tak bych se uživila...

Není tady

 

#2 9. 1. 2009 21:51

majkafa
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

Nu, každý máme nějaké úchylky. Ale dát tolik za parfém, když nevydělávám, tomu dost dobře nerozumím. Přítel tě živí, jestli jsem to správně pochopila.

 

#3 9. 1. 2009 21:55

kristian
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

Ale tohle není pidi problém,to je obrovský problém.A sice to trošičku zavání sobectvím.Já můžu a ty ne.Dnes jde o parfém a mobil,ale přijde doba,kdy Ty budeš závislá zcela na jeho příjmech a to už nebude ani pidi,ani obrovský,ale asi neřešitelný problém.Možná bude dobré přehodnotit ten vztah jako takový,je na to ještě čas.Jsou věci,ve kterých muže nezměníš.Vztah k penězům je jednou z nich.smile

 

#4 9. 1. 2009 21:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Peníze, peníze, peníze

no mě se spíš nezdá, že nechává všechno na něm (jooo, ona si ho za tu makačku co má vlastně váží hmm) sama ničím nepřispěje, ale nároky má holka docela vysoký roll

Upravil(a) PPavlaa (9. 1. 2009 21:59)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#5 9. 1. 2009 22:00

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Re: Peníze, peníze, peníze

Prosím? Nepřispěji? Studuji a pracuji zároveň a ten parfém chci na narozeniny (podotýkám až v srpnu) ode všech dohromady, plus mám již 2000 našetřeno... Je sice drahá, to ano, ale nechci jej na úkor našich financí... A jestli mne živí? Vydělává víc (sama bych se asi uživila taktak), ale přece nemohu za to, že nemohu vydělávat jako on, když studuji, ale snažím se seč to jde...

Není tady

 

#6 9. 1. 2009 22:16

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: Peníze, peníze, peníze

Nevím no, myslím, že kdyby si Marička koupila parfém jen tak bylo by to opravdu plítvání z její strany, ale pokud to bude dárek, nevidím na tom nic špatného a z jeho strany to zavání sobectvím. Každý máme nějakou úchylku, já mám ráda něco jiného a manža taky, ale ve svých koníčcích se podporujeme a nezávidíme si, a jsou drahé nebo ne.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#7 9. 1. 2009 22:23

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Peníze, peníze, peníze

Tatínek zakazuje dcerunce drahou, z jeho pohledu celkem oprávněně zbytečnou, hračku a dcerunka se bez tatínka neobejde, takže si může jen stěžovat.
Hádejte, jak to bude dál? wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 9. 1. 2009 22:24

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Peníze, peníze, peníze

maricka napsal(a):

Mám takový pidi problém, bydlím s přítelem (splácíme hypotéku, máme společné finance), on pracuje, učí ve škole a po večerech překládá (má toho opravdu hodně, cením si jej za to). Já jsem studentka a teď si hledám brigádu s tím, že chci vydělávat cca 5000,-Kč měsíčně. Předtím jsem vydělávala cca 4000,-Kč, jenže stalo se vyšší mocí to, že ted prostě nic nemám (takže znovu hledám). Mám jeden velký koníček (parfémy a vůně), do kterého jsem schopna docela dost investovat, jak časově, tak peněžně. A tak z mé strany nedávno vzešel nápad, že si na narozeniny v srpnu budu přát parfém za 5800 (již ted mám dva tisíce z prodeje nepoužívaných vůní na poličce a na narozeniny si budu od každého přát tisícikorunu). Přítel je razantně proti... Odůvodňuje to tím, že já si tolik nevydělávám, abych mohla mít takový drahý parfém (jenže já si jej přeci nekoupím jen tak, ale chci jej na narozeniny a teď již mám také ony dva tisíce)... On si cca za měsíc koupí zbrusu nový na trh uvedený mobil za 9000 (také tak drahý nepotřebuje), ale to tvrdí, že on si jej zaslouží, protože tvrdě makal a vydělal si. A teď kámen úrazu - máme společné finance, ale on si něco zaslouží a já ne (protože on vydělává více). Absolutně nechápu jeho myšlení, také mu ten jeho skvělý mobil neberu, tak proč mi on bere něco, na co si šetřím a co chci na narozeniny? Jen proto, že je to drahý luxus a ze zásady jej prostě nemohu mít? Nejraději bych finance rozdělila, jenže to nějak nejde, jen tak tak bych se uživila...

nějak nerozumím kolik by ti měl tedy přítel přispět na dárek

Není tady

 

#9 9. 1. 2009 22:44

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: Peníze, peníze, peníze

Asi 1000,-kč jestli to dobře čtu.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#10 9. 1. 2009 23:03

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Peníze, peníze, peníze

dinosaurus napsal(a):

Asi 1000,-kč jestli to dobře čtu.

tak potom buď o tom přítel neví kolik ho ta legrace bude stát, nebo nevim hmm
A nebo o tom ví a myslí si, že ten dárek taky pak jednou prodá, aby bylo na jiný ještě dražší parfém,
stejně jako ty dva co zmizely z poličky. Vzpomínám si jak mne nas.alo, když moje ex chtěla prodat
mobil kterej jsem jí dal k svátku

Není tady

 

#11 9. 1. 2009 23:05

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Re: Peníze, peníze, peníze

Nevím, proč jste tak ironické a hnusné, o co Vám jde... Dělám, co můžu asi jako každý student a vidím, že si asi nemohu na narozeniny nic přát... Ani když mám částečně něco našetřeno... Asi máte podobné myšlení - luxus je jen pro některé, obyčejní lidé si jej nemohou dovolit, ani když si na něj tvrdě vydělají nebo si jej částečně přejí na narozeniny místo jiných hloupostí... A ten, kdo chtěl společné finance, jsem nebyla já, ale můj přítel... Já bych byla možná někdy raději zcela finančně nezávislá, jenže to můj přítel nikdy nedovolí.

Není tady

 

#12 9. 1. 2009 23:05

majkafa
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

maricka, řešíš tady přítele a sebe s ním celkem často. Já na tvém místě bych se s ním rozešla, osamostatnila, pak bych si koupila ten parfém, kdybych po něm tolik toužila a měla na něj. A počkala na toho správného partnera ke mně

 

#13 9. 1. 2009 23:08

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Peníze, peníze, peníze

no myslim že je jedno, jestli si někdo koupí zbytečně drahý parfem nebo zbytečně drahý mobil. a tisícovka mi přijde v pohodě na člověka co vydělává a ví o dárku takhle brzo, já studuju a taky šetřím, abych mohla dát dárek, který je chtěný a ne nějakou blbost. je fakt, že mě si takhle o dárek nikdy nikdo neřekl. ale pokud by partner bral věci takhle, že vydělává víc a tak může rozhodovat o tom, co je blbé a co ne, tak bych si sbalila fidlátka, našla si privát, který bych utáhla a rozhodovala si o sobě sama. nepřijde mi to, že si slečna chce něco vydupat. jen jí napadlo něco, co by na ty narozeniny opravdu chtěla. taky by mi někdy bodlo, kdyby mi někdo řekl, co by radšinež nějaký můj nápad, který se nemusí trefit. přijde mi to, že přítel si rád udělá radost, ale svojí holce jí klidně odepře. bodla bych na něj, žila si na sebe a na parfém bych si ušetřila. nějak tu nevidím ty peníze, ale to že ten chlap si hledí jen na svoje. ale dárku k narozeninám je mu líto.

Není tady

 

#14 9. 1. 2009 23:08

majkafa
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

maricko, dost si odporuješ, cituji:
Nejraději bych finance rozdělila, jenže to nějak nejde, jen tak tak bych se uživila...

 

#15 9. 1. 2009 23:14

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Peníze, peníze, peníze

jak nedovolí? proč si od něj nechᚠkakat na hlavu? vydupe si společný finance, aby ti pak mlátil o hlavu fakt, že nevydělávᚠjako on a tudíž si mᚠpřát k narozeninám tělové mléko do stovky. kdyby moje polovička měla přání mít k narozkám tak drahý dárek, řekla bych prostě kolik na to můžu přispět. a ne se vyjadřovat k tomu, jestli je to vhodné nebo ne. myslim, že řešení se netýká toho dárku, ale toho, že by sis měla najít svoje bydlení a uspořádat si svoje finance a pak i svůj soukromý život. tenhle partner mi přijde jako manipulátor. a ty se necháš

Není tady

 

#16 9. 1. 2009 23:15

x256987
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

maricka napsal(a):

A ten, kdo chtěl společné finance, jsem nebyla já, ale můj přítel... Já bych byla možná někdy raději zcela finančně nezávislá, jenže to můj přítel nikdy nedovolí.

Chápu to dobře, že tvůj přítel nechce, abys byla finančně soběstačná? Jak přesně ti to dává najevo? Uf, nějak si nedovedu představit partnerský vztah, ve kterém jeden druhému něco dovoluje hmm

 

#17 9. 1. 2009 23:15

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Re: Peníze, peníze, peníze

Nemyslím, rozdělila bych je a žila skromně, popř. makala jako šroubek a učení upozadila, abych si vydělala i na věci, pok terých toužím. ALe to je jedno...

No, možná řeším, pořád jsou nějaké problémy:-) A pokaždé jiného rázu a pokaždé se uklidní nebo vyšumí apod. Ale tak to chodí asi všude... Raději je řeším tady než s kamarádkami, nerada se takto svěřuji, jim do toho nic není, jak žiji... A pak nemám tolik kamarádek, nějak si lidi moc k tělu nepouštím, hodně si vybírám...

Přítele opouštět nechci, vím, že naše problémy vždy zmizí, tedy alespoň dosud tomu tak bylo. Jen jeden problém nezmizel a ještě možná někdy vybuchne, ale na to teď nemyslím...

Není tady

 

#18 9. 1. 2009 23:17

majkafa
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

Jo zmizí. Nu, to není řešení, to se jednou vrátí

 

#19 9. 1. 2009 23:22

maricka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 954

Re: Peníze, peníze, peníze

No dobře, tak mi prostě v hodně věcech vadí, ale pořád převažují klady naz zápory, proto ho opouštět nechci... Navíc je to ten typ stabilního člověka s chladnou hlavou, prostě flegmatik, což mi nadmíru vyhovuje. Jediné, co mě trápí docela dost je, jak to bude s námi v sexuální oblasti. Možná si někteří ještě pamatujete, že jsem to kdysi tady hodně řešila, protože on nechtěl a já ano, protože si to raději dělal sám... Pořád to tak je, jen já už sex nechci, vůbec mi nechybí, ale to bude asi kvůli tomu, jaký postoj k tomu zaujímá on: jendou týdne nebo méně nastav, pozbytek se udělám sám... Asi to dopadne nevěrou z jeho strany...prtože já už o sex s ním ani trochu nestojím, vlastně mi sex vůbec nechybí. Ale to je už jiné téma, to bych musela založit nové vlákno, ale nechci tady s tím pořád "prudit"... Sama jsem se rozhodla, že ho kvůli tomu neopustím, tak a nesu následky...

Není tady

 

#20 9. 1. 2009 23:28

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Peníze, peníze, peníze

Já nevím,když jsme s manželem začínali,koupil by mi ten parfém sám i kdyby si na něj měl vypůjčit nebo jinak sehnat peníze.Jednou šel skládat na celý den uhlí aby mi koupil obrovského plyšového psa ,který se mi líbil.Jen se mi líbil,neřekla jsem si o něj.

Není tady

 

#21 9. 1. 2009 23:34

x256987
Host

Re: Peníze, peníze, peníze

Maričko, děvče, za co se trestáš? To není pidiproblémek s dárkem, to je problém s úctou, respektem a důvěrou v oblasti vzájemného obdarovávání a sdílení, a už se to projevuje v oblasti financí nebo sexu. Zapadáte do sebe jak puzzle. Zkus prosím trochu prozkoumat tvar toho svého dílku, třeba líp pochopíš, kudy by mohla vést cesta dál.

 

#22 10. 1. 2009 11:39

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Peníze, peníze, peníze

5800 za parfem kapitulationkapitulationkapitulation Taky studuju, vydělávám kolem osmi tisíc, bydlení patíme napůl, partner má dost dluhů, který já platit odmítám, protože mě se netýkají a spoustu těch věcí, kvůli kterým si je nabral, nepotřeboval... Měla bys to přehodnotit, nebo já nevím. Mᚠaspoň nějaký kulatý narozeniny??? Nejdražší dárek, co jsem kdy dostala, bylo loni auto, ale pořád bylo levnější, než ten tvůj parfém vavava
Podle mě mᚠdost vysoký nároky. Ten jeho telefon taky moc nechápu, na druhou stranu on si na něj vydělá (ale pozor, aby to neřešil půjčkama, jako ten můj, to taky vždycky bylo "já si to na to vydělám" a najednou začlo chodit o jednu o dvě o tři složenky víc).
Každopádně i když sis velkoryse dva litry našetřila, nezdá se ti to pořád málo? Kolik lidí ti na ten dárek přispěje? U nás se teda takhle drahý dárky nedávaj. Nikdo o to nějak moc nestojí, takže to nikdo ani nežádá. Čumim jak tele.

Není tady

 

#23 10. 1. 2009 11:51

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Peníze, peníze, peníze

Luizi napsal(a):

5800 za parfem kapitulationkapitulationkapitulation Taky studuju, vydělávám kolem osmi tisíc, bydlení patíme napůl, partner má dost dluhů, který já platit odmítám, protože mě se netýkají a spoustu těch věcí, kvůli kterým si je nabral, nepotřeboval... Měla bys to přehodnotit, nebo já nevím. Mᚠaspoň nějaký kulatý narozeniny??? Nejdražší dárek, co jsem kdy dostala, bylo loni auto, ale pořád bylo levnější, než ten tvůj parfém vavava
Podle mě mᚠdost vysoký nároky. Ten jeho telefon taky moc nechápu, na druhou stranu on si na něj vydělá (ale pozor, aby to neřešil půjčkama, jako ten můj, to taky vždycky bylo "já si to na to vydělám" a najednou začlo chodit o jednu o dvě o tři složenky víc).
Každopádně i když sis velkoryse dva litry našetřila, nezdá se ti to pořád málo? Kolik lidí ti na ten dárek přispěje? U nás se teda takhle drahý dárky nedávaj. Nikdo o to nějak moc nestojí, takže to nikdo ani nežádá. Čumim jak tele.

I kdyby stál parfém 10tis Kč, příteli Maričky to může být dost putna, jelikož se ho to nijak netýká. On si taky kupuje mobil podle toho, jaký se mu líbí a ne podle toho, co na to říká Marička. Navíc, Marička už má nastřádáné 2 tis. Zbylé 3tis dostane zřejmě od rodiny. Takže jeho se to nijak nedotkne, maximálně tak, že jí na parfém taky přispěje wink Maričko, jsou to tvoje narozeniny a ty si můžeš přát, co chceš. Pro někoho je blbost parfém, pro někoho je zbytečný jazykový nebo taneční kurz, oblečení....Ale vᚠvztah s přítelem - jeví se mi to podobně, jak už bylo napsáno - dcera a tatínek....

Není tady

 

#24 10. 1. 2009 11:55

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Peníze, peníze, peníze

No asi jsem byla offtopic mě to jen vyrazilo dech. Nesoudím, to ne, ale prostě na to nejsem zvyklá, jak jsem psala, nikdy jsme si takovýhle dárky nedávali a nikdo nikdy nic takhle drahýho nechtěl. Ale to taky záleží jak kdo vyrůstal.
Nic ve zlym :-)

Není tady

 

#25 10. 1. 2009 12:03

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Peníze, peníze, peníze

Luizi napsal(a):

No asi jsem byla offtopic mě to jen vyrazilo dech. Nesoudím, to ne, ale prostě na to nejsem zvyklá, jak jsem psala, nikdy jsme si takovýhle dárky nedávali a nikdo nikdy nic takhle drahýho nechtěl. Ale to taky záleží jak kdo vyrůstal.
Nic ve zlym :-)

jj, já osobně bych ty peníze taky využila jinak, ale jak se říká "proti gustu...." smile vissla

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů