Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2009 23:01

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Tak už jsem taky kočkomil

Ačkoli jsem vždycky byla spíš na psy, poslední dobou mi kočka hodně vrtala hlavou. A dnes jsem čekala na nádraží a přišlo si se mnou hrát děsně milé ještě-kotě. Taková klasická venkovská kočka mourovatá, ale jak se ke mě tulila, vrněla a pak si začala hrát se střapcem z mých kozaček, celkem jsem se do ní zamilovala hjarta A pak přišel pan výpravčí a prý jestli ji nechci, že už jednu mají...a já že jo big_smile Takže zítra si pro ni jedeme, ani nevím jestli je to ona nebo on, ale podle té přítulnosti bych to tipla spíš na slečnu smile

Podotýkám že už jednu kočku doma máme - nebo tedy moje maminka má. To je perský kocour, který v podstatě bydlí venku (jeho volba) a domů se chodí jen nažrat a podle své vůle pomazlit (jelikož tráví hodně času venku, by vykastrovaný, dost páchne a při mazlení slintá, takže ho hladit je někdy celkem chuovka big_smile ). Po něm tady máme záchůdek (nepoužívá, chodí venku na písek),  nějaké stelivo a samozřejmě máme veškeré možné kočičí žrádlo.

Ptám se, ještě mám zítra něco koupit? Počítám s náklady na veterináře, nějakou hračku, pelíšek. Přehlídla jsem něco? Pro začátek chci jen to nejnutnější, přeci jen je to číča venkovská a kdyby se nakonec rozhodla bydlet na zahradě a domů chodit jen jíst, nechci tu zakopávat o škrabadlo a jiné atrakce...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#2 7. 1. 2009 23:39

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Tak už jsem taky kočkomil

kočkomil? to já jsem taky, a je mi jedno jestli bruneta, bloncka nebo zrzka  tongue

Není tady

 

#3 7. 1. 2009 23:45

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronjo ... jestli je to tuláček tak šampon na blechy ... a rukavice. Jinak základ - záchod , žrádlo mᚠ... víc kočka nepotřebuje ... pelechu si nevšimne, škrábadlo je dobrý tak na pyšný obcházení s ocáskem nahoru ...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#4 7. 1. 2009 23:56

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

PetrHl napsal(a):

kočkomil? to já jsem taky, a je mi jedno jestli bruneta, bloncka nebo zrzka  tongue

A taky těm svým kočkám pořizuješ Petře záchůdek a šampon proti blechám? va lol


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 7. 1. 2009 23:57

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Amri ty rukavice jsou super nápad, šampony a spreje na blechy tu mám (máme ještě psa). Tak snad jsem pro začátek vybavená a uvidíme smile Potom pošlu fotku big_smile A díky moc!


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#6 8. 1. 2009 9:50

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

jůůů no tak gratuluju k ušatýmu miminu s s ocáskem a skanduju FOTKU! FOTKU! FOTKU!

Jinak podle mazlivosti pohlaví nepoznáš, já bych např. odpřísáhla že mazlivější jsou kocouři, ale to je jedno. Číču zvedni a jukni mezi tlapínky, bude tam mít dva otvůrky, jeden je kakací a druhá dírka je na čůrání. Tak a teďka čičiny mají ty dírky těsně vedle sebe, zatímco kocourci mají čůrací dírku trochu dál. Taky se ti může zdát, že mezi těmi dírkami bude mít takový malý chlupatý polštářek, skoro neznatelný - to je minipytlíček wink Záleží na věku kotěte.

Jinak s tím sprejem na blechy opatrně, já mám pocit že kočky vyžadují něco méně agresivnějšího, kupuj všechno speciálně pro kočky (koata) a přesně dodržuj dávkování, a jí neublížíš, na chemii jsou cíové.

Není tady

 

#7 8. 1. 2009 11:51

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Fidorka napsal(a):

jůůů no tak gratuluju k ušatýmu miminu s s ocáskem a skanduju FOTKU! FOTKU! FOTKU!

Jinak podle mazlivosti pohlaví nepoznáš, já bych např. odpřísáhla že mazlivější jsou kocouři, ale to je jedno. Číču zvedni a jukni mezi tlapínky, bude tam mít dva otvůrky, jeden je kakací a druhá dírka je na čůrání. Tak a teďka čičiny mají ty dírky těsně vedle sebe, zatímco kocourci mají čůrací dírku trochu dál. Taky se ti může zdát, že mezi těmi dírkami bude mít takový malý chlupatý polštářek, skoro neznatelný - to je minipytlíček wink Záleží na věku kotěte.

Jinak s tím sprejem na blechy opatrně, já mám pocit že kočky vyžadují něco méně agresivnějšího, kupuj všechno speciálně pro kočky (koata) a přesně dodržuj dávkování, a jí neublížíš, na chemii jsou cíové.

Díky Fi, asi teda radši řeknu M. a koupí něco speciálně na kočky, přce nechci toho našeho krasavce/krasavici hned nějak poškodit va aby jí/jemu ze mě neslezly chlupy big_smile
Ty jo já jsem pořád nějak vnitřně přesvědčená že to byla kočička, tak to bude sranda až tam najdu miniaturní pytlík big_smile Dám vědět, přijedou večer...fotky poskytnu, ale nečekejte žádný zázrak, prostě kočka mourovatá, poddruh venkovská big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#8 8. 1. 2009 13:25

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

všechny kočky jsou zázračný, žádná není obyčejná wink

a říká se, že tyhle které si tě sami najdou a vyberou si tě, jsou OSUDOVKY smile

K tomu pohlaví - je to jedno, jen pokud to bude holčička a bude chodit ven, jako že asi jo, tak opravdu brzo vykastrovat, a nečeká koata už v rané pubertě a nemáte jich doma za chvíli 8 smile
Jo a tu kočičku poznᚠlépe tak, že když jí zvedneš ocásek, má pod ním dvojtečku - obě dírky těsně pod sebou, někdo to trefně nazval dvojtečkou..

tak už se těším na fotku smile

Není tady

 

#9 8. 1. 2009 13:49

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Tak už jsem taky kočkomil

tak jsem to nestihla, ale do přípravků pro psy se můžou dávat látky, které jsou pro kočky toxický. prezentovala jsem případ, kdy se otrávila koata a psovi nic nebylo. a kdyžtak dávat i bacha ,aby kočka psa neolizovala po aplikaci na psa. jinak gratuluju ke kočce, závidím:-)

Není tady

 

#10 8. 1. 2009 14:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Tak už jsem taky kočkomil

mirka.. napsal(a):

tak jsem to nestihla, ale do přípravků pro psy se můžou dávat látky, které jsou pro kočky toxický. prezentovala jsem případ, kdy se otrávila koata a psovi nic nebylo. a kdyžtak dávat i bacha ,aby kočka psa neolizovala po aplikaci na psa. jinak gratuluju ke kočce, závidím:-)

téměř všechny odblešovadla pro psy jsou jedovaté pro kočky .

Není tady

 

#11 8. 1. 2009 15:06

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronjo a jak se bude jmenovat? smile

Není tady

 

#12 8. 1. 2009 16:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronjo,
začla bych s tím drobkem k vetovi, nechala ho prohlédnout, odčervit a dát "kapičku" mezi lopatky proti blechám. Mᚠtak jistotu, že je všechno jak má být a dostane možná  i první očkovací "včeličku" nebo alespoň "termín".

Na pelíšek bych taky zapomněla, ti moji pokemoni ho zašali používat až když jsem ho dala na pračku - aby měli přehled, když se někdo z nás sprchuje sad

Za to škrabadlo je potřeba - my přitáhli z lesa strom. Už je nez kůry smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#13 8. 1. 2009 17:41

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Škrábadlo je stopro potřeba, ale ne nějaký malý kus, ale pokud možno velké (vysoké) i s odpočivadlem, resp. několika odpočívacími plochami, pak budeš mít jistotu že nebude škrábat jinde. Navíc milují rozhled a šplh.... a dá se vyrobit a je to zábava smile

Není tady

 

#14 8. 1. 2009 17:48

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronja napsal(a):

PetrHl napsal(a):

kočkomil? to já jsem taky, a je mi jedno jestli bruneta, bloncka nebo zrzka  tongue

A taky těm svým kočkám pořizuješ Petře záchůdek a šampon proti blechám? va lol

jasně, dopřávám veškerý komfort tongue

se taky pochlubim zrzáčkem smile
http://88.86.100.16/img_orig/081207/3/f9sg_4Bx32.jpg
http://88.86.100.16/img_orig/081207/3/f9sg_4Bx2E.jpg

Není tady

 

#15 8. 1. 2009 17:53

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

ježiš to je ňuník hjarta hjarta hjarta

Není tady

 

#16 8. 1. 2009 18:14

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Registrovaný: 21. 3. 2008
Příspěvky: 2653
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronji gratuluji k adopci koátka tummenupp,

já mám obyčejnou mourovatou micinu (v avataru), ale je to ta nejkrásnější kočka na světě vissla aspoň pro mě, je to miláček. Přidávám se k názoru, že pelíšek je zbytečný, u nás kočka spí kde se jí zrovna líbí, ale pelíšek to určo není wink.

Přeju hodně radostí a málo starostí s mindou smile


hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

 

#17 8. 1. 2009 18:41

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Tak podávám průběžné hlášení naší kočičí story:

Dnes kolem čtvrté odpoledne podnikl tatínek pokus o odchyt kotěte. Ačkoli se před tím ode mě nechala hladit a drbat, když na ni naběhl tatínek (já zrovna učila), nenechala se chytit a protože utíkala, domluveno s paní výpravčí že nebudeme kočku stresovat a večer tam sjedu já a v klidu ji odchytnu (tedy tu kočičku, ne paní výpravčí). V šest jsem tedy po práci naběhla já, po kotěti ani vidu ani slechu. Sděleno paní výpravčí, že právě odjel vlak a že kotě vždycky vypraví vlak a pak se zdejchne. Jelikož bylo venku minus 15, neprojevili jsme ochotu na další vlak čekat. Domluveno s paní výpravčí, že jakmile se kotě ukáže, ona je odchytí, nechá zcela výjimečně v kabině výpravčího (kam má jinak zvěř vstup přísně zakázán) a zavolá nám, my do pěti minut přijedeme. Takže sedím na telefonu a jsem nervozní asi jako maminy co čekají až jim zavolají s kojeňáku, že pro ně mají dudlik lol

Pan souhlasím že veterina je první na řadě, naštěstí u nás máme supr veterináře, který zvířata fakt miluje. Docela se těším, že tam půjdu s něžnou kočičkou a ne se svým padesátikilovým labradorem, který se zabejčí ve dveřích a vyvádí jako by ho tam mělo čekat žhavení lebky zvané budík (ano, jednou tam dostalinjekci roll ).

Ohledne škrabadla to vidím takto: rozhodně stojí za to ho mít, máš-li kočku domácí. Jenže to se právě u nás teprve ukáže, jak moc bude číča domácí a jak moc zahradní, která se domů chodí jen nažrat. Já bych ji i klidně měla doma (vlastně tak bych to chtěla), ale pokud si bude chtít nechat svůj díl svobody a bude chodit volně ven, nezdá se mi, že by škrabadlo mělo smysl. Takže se nebráním jeho pořízení, ale teprve uvidím, jestli bude potřeba.

Máme tu výhodu, že je u nás téměř pořád někdo doma. Já pracuju na 80 % z domu a táta pracuje směny, takže zvěř (momentálně jeden kocour a jeden přerostlý labrador) není doma skoro nikdy sama, a pořád je někdo pouští na dvůr a zpět (v zimě, v létě jsou dveře dokořán). Nᚠkocour proto ani nemá doma záchod - chodí ven.  S touhle micinkou prostě uvidíme, co bude sama chtít, jaký model soužití si vybere. Já si dovedu představit mazlíka, co mi hřeje nohy když makám na PC, ale i samostatnou lady, která si přijde dvakrát denně pro jídlo a plní funkci spíše ozdobnou smile

Tolik moje story (zatím). Petře ty fotky jsou překrásné tummenupp

Upravil(a) Ronja (8. 1. 2009 18:42)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#18 8. 1. 2009 19:54

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Tak už jsem taky kočkomil

lol Ronji ..s něžnou kočinkou ? Proč myslíš, že jsem Ti radila Ty rukavice ? lol Velkej kocour je v pohodě, nechá se - nerad odčervit očkovat atd ..jen tak vrčí ...malej kocour by vydrápal oči mě, doktorovi, asistentce ..a jak nadává  smile


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#19 9. 1. 2009 11:50

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Tak mám tu čest oznámit nový přírůstek do rodiny. Je to kočička, jmenuje se Elizabeth von Bahnhof, ale přátelé jí můžou říkat Líza wink

Zatím je chudák dost vypleštěná tillfreds Narodila se v červnu a dnes ji poprvé někdo choval v náručí, pak jízda autem, seznámení s naším psem a kocourem (oba se chovali vzorně), no má toho dost chuděra...sedí v kuchyni na kočičím stolku (má tam žrádlo, mlíko vypila, konzervu zatím nechala) a kdykoli někdo vejde, trhne sebou a tváří se že chce utéct...

Tak ji tam nechávám v klidu se aklimatizovat.

Až přijde můj milý s foákem, pošlu i nějaké fotky smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#20 10. 1. 2009 18:22

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Takže tady je - omluvte sníženou kvalitu obrazu smile Včera strávila celý den za linkou, dnes se přesunula pod gauč, až teď k večeru vyšla mezi lidi, najedla se a nechala se phladit a nafotit.

A už je zase pod gaučem smile

http://img141.imageshack.us/img141/145/dsc00091rh1.jpg

http://img141.imageshack.us/img141/7369/dsc00093rl6.jpg


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#21 10. 1. 2009 18:52

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Přesně takového koáka se už týden snažíme ,,ulovit,, a moc se nám nedaří.Je to krásná pusinka,a se jí daří.

Není tady

 

#22 11. 1. 2009 9:43

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

http://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1409/1409427_d50e7c1cc3c06d0de663eed49844e441/images/Macicek001.jpg


ahojky tohle je můj mazel Macíček, akorát není se mnou, zůstal na vesnici s bráchou, on má barák na vesnici, a já se před lety odstěhovala do města, ale jezdím ho navštěvovat, nechtěla jsem ho brát do města, on je zvyklý běhat venku, a kdyby ho vzala do bytu, tak by se tu akorát trápil, má rád volnost, a rád prohání kočičky storstark supermario

kvalita fotky je špatná, foceno mobilem, tak asi před 1,5 rokem tongue smile

jinak jsem kočkomil už od malička lol stolt

Upravil(a) topazio (11. 1. 2009 9:44)

Není tady

 

#23 11. 1. 2009 10:12

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronjo,
tak moc gratuluju k Lízince smile A se jí u vás líbí a máte se rádi. Je krásná, i kdyžje vidět že se ještě bojí a choulí smile
Aklimatizace asi probíhá v pohodě, řekla bych, nᚠprďola byl taky první dva pod postelí a vylezl jen na jídlo a záchůdek smile
Dneska už se od nás nehne.

Jaké jí dávᚠmlíčko? Kravské asi nebude snášet a bude srandit, bacha... a jestli je červnová, už není malé kotě a kotěcí mléko nepotřebuje, my už po půlroce mléko nedávali, není třeba.

Topazio
, Macík je taky krásnej! Jo, mᚠpravdu, pokud je vesnickej a venkovní a šli jste do bytu, je to problém. My máme gaučáka, ven se jít bojí, je to fakt bytová kočka, ten se zas stresuje mimo město smile

Není tady

 

#24 11. 1. 2009 10:31

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Fi ta aklimatizace probíhá mnohem rychleji, než jsem doufala. Včera večer vybojovala Líza místo na gauči, kam se hodlal uchýlit kocour a dnes už šmejdí všude po bytě. Je skvělá, fakt mazlík, pořád se ale bojí prudkých pohybů. Když je v kuchyni a vlezeš tam, vystřelí za linku - ale když jí dám ke škvíře za linkou ruku a mluvím na ni, přitulí se k ruce a vyleze a nechá se hladit hjarta

Mlíko dáváme kocourovi, problém s tím nemá - dáváme ředěnou Tatru, myslíš že to není dobrý? Ona na to byla 100 % zvyklá, protože jí na nádraží občas dali nažrat a tady na dědině to bylo nejspíš normální mlíko a občas kus chleba nebo co zbylo nádražákovi od oběda. Nᚠkocour je zvyklý na ředěnou tatru, nikdy s tím neměl problém, tak doufám že Líza taky nebude...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#25 11. 1. 2009 16:48

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Registrovaný: 21. 3. 2008
Příspěvky: 2653
Web

Re: Tak už jsem taky kočkomil

Ronji,
tak kočička je nádherná gratuluju a a se jí u vás moc líbí tummenupp


hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů