Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 2. 1. 2009 11:57

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

přestupková komise -zrušení oznámení

Chtěla bych poradit.dnes mi přišlo převolání jako svědectví k přestupku dle § 27 odst. 1 písm.j) z č. 409/2008 Sb.
Od začátku. Napadl mi volně pobíhající pes. Oznámila jsem  tuto událost písemně Městské policii. Majitele psa našli  Po této informaci jsem zašla k majiteli psa a vyptávala se v blízkém okolí. Pes byl vypuštěn z kotce dětmi (na soukromé zahradě-násilné vniknutí-přes plot) a ještě předtím drážděn.Věřím,že  majitel za útěk psa nemůže. Okamžitě jsem došla na Městský úřad a dopisem vyzvala,aby věc byla odložena( s vysvětlením) a nebyla předána před trestní komisí.
Přesto mi přišlo předvolání k svědecké výpovědi přestupku.Nesouhlasím s tím. Může mi někdo poradit,proč nedošlo ke stažení ohlášení a přesné znění paragrafu?

Není tady

#2 2. 1. 2009 13:08

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: přestupková komise -zrušení oznámení

Svědeckou výpověď odmítnout v podstatě nemůžeš. Je přesně stanoveno, kdy ji můžeš odmítnout. Ve svém důsledku přestupková komise nebude řešit tvé pokousání, ale něco úplně jiného a to, že on nemá psinec zajištěn před možným puštěním psa do volného výběhu. Ty se můžeš připojit k řízení jako napadený či přesněji jako poškozený a nebo nemusíš. To pak bude mít dopad na výrok komise. Tak se neboj oné výpovědi.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#3 2. 1. 2009 13:47

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Děkuji,nebojím,ale pro mne je to ztráta času. Jen to datlování na policii zabralo dvě hodiny a celkem majitel je slušný člověk,tak jsem nechtěla,aby věc se řešila dál. Potvrdím,že pes běhal sám a nic víc.Ten paragraf je v pořádku nebo kde ho rychle najdu?

Není tady

#4 8. 1. 2009 19:56

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Tak napíšu ,jak jsem dopadla u přestupkové komise. Přestože jsem vše stáhla, byla jsem předvolána jako svědek.Chtěla jsem jen svědčit o volném pohybu psa,ale byla jsem stále nucena se vracet k mému napadení psem.Předseda řekl,že to nemůžu odvolat,že je už napsán policejní zápis a musí se to projednávat. Odvolat to jde pouze v příbuzeneckém vztahu.Do protokolu, po dlouhém dohadování, jsem uvedla pouze napadení mého psa.Jinak,že k celé věci nemám co dodat. Předseda na mne vyrukoval,že mohu být trestána pro křivou výpověď.Odcházela jsem od komise celá rozhozená. Nakonec jako bych lhala,přestože jsem uvedla důvody proč nechci napadení vyšetřovat (pes byl cizí osobou vypuštěn z kotce).Jen za řízení dostane majitel 1.000 Kč + pokuta.Je to mladý táta se třemi dětmi.Takže jsem se snažila vše zmírnit,ale asi marně.Ach jó! grater

Není tady

#5 9. 1. 2009 7:33

Jarka
♥♥♥♥---

Vladěno, ale tak to prostě je. Ten předseda měl naprostou pravdu. Nejde jen tak nahlásit přestupek a pak si to rozmyslet a říct, že vlastně o nic nešlo a že mᚠteď najednou zpětně nějaké důvody pro to, aby se to neprojednávalo.

Pokud se totiž nejedná o tzv. návrhový přestupek (přestupek mezi osobami blízkými - příbuznými), kdy lze věc opravdu na základě zpětvzetí návrhu neprojednat, tak se všchny oznámené přestupky projednávají z úřední povinnosti. To znamená, že jakmile se o nich příslušný orgán dozví, tak je prostě projednat musí, a už se to hodí nebo chce či nikoli.

No a pokud jsi při oznamování přestupku policii řekla, jak se celá věc stala (je to zapsáno ve spise) a pak jsi při ústním jednání k projednávání přestupku tvrdila něco úplně jiného, a ještě jsi v podstatě sdělila předsedovi KPPP, že budeš lhát nebo neřekneš všechno, aby majitel psa nebyl potrestán, tak jsi opravdu mohla být ty sama postižena pro přestupek. Předpokládám, že tě předseda poučil, že mᚠvypovídat pravdu a nic nezamlčet, jinak .... Tuhle povinnost mᚠze zákona.

Jinak já chápu, že když jsi se dozvěděla celé okolnosti případu, tak jsi změnila názor a najednou už Ti nepřišlo fér, aby byl majitel potrestán za to, že mu někdo vypustil psa a on pak někoho pokousal. Ale bohužel, majitel psa má holt smůlu, musí prokázat, že on opravdu nic nezanedbal. Ale zase i on musel vypovídat a jestli vypověděl, jak se to stalo a shodovalo se to s tím, co jsi vypověděla ty (pokud jsi tedy řekla i to, co ses o útěku psa sama dozvěděla), tak třeba žádnou pokutu ani nedostal, jen ho napomenuli.

Není tady

#6 9. 1. 2009 7:57

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Ale Vladěno. Já bych to a to jsem právník  ochránce všeho co je v rozporu s pravidly a přirozenými zákony, viděl jinak.
Dneska zaplatí 1000,- za dá se říci tvoji "ukvapenost". Ale dovedeš si představit, že bys to nenahlásila, a jeho pes pokousal malé dítě, které by třeba na následky zemřelo? Nebo by i přežilo a on do konce života platil tomu dítěti bolestné a další odškodné? Holka za tu 1000 korunovou zkušenost by ti měl ještě děkovat.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#7 9. 1. 2009 9:32

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Děkuji,celou noc jsem nespala,migréna jako hrom. Je to hodně sociálně slabá rodina,takže přemýšlím,že mu půlku přispěji. Nechtěla bych být soudcem,nebo je asi hrozný pocit ,,ápnout" vedle. Avšak soudce se včera
choval celkem profesionálně a největší vztek měl na mě. Třeba dostanu pokutu taky,něco v tom smyslu naznačil.Ale to už by mě tak nemrzelo,nebo to byla jen a jen moje volba, a on dobře věděl proč to dělám.

Není tady

#8 9. 1. 2009 10:31

šarik
Host

Nějak si pleteš pojmy. U přestupkové komise žádný soudce není. Kromě toho jakápak sociálně slabá rodina, když si ještě můžou dovolit živit psa, poplatky za očkování a další náklady. Pokud bys vypovídala, tak jak to bylo doopravdy, tak by se nejspíš vyvinil a mohlo to být jen projednáno bez finančních sankcí. Taktos nepomohla ani jemu ani sobě s tím svým útlocitem.
Přestupková komise se musí řídit právním řádem a nikoliv nějakými city a to ještě ne svými.
Takto si majitel řádně uvědomí, že jeho pes může i v jeho doprovodu napadnout psa, či člověka a musí s tím počítat a udělat odpovídající opatření.

#9 9. 1. 2009 16:39

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Děkuji. offtopic

Není tady

#10 11. 1. 2009 17:12

lindaB
♥♥♥♥♥♥-

šarik napsal(a):

Nějak si pleteš pojmy. U přestupkové komise žádný soudce není. Kromě toho jakápak sociálně slabá rodina, když si ještě můžou dovolit živit psa, poplatky za očkování a další náklady. Pokud bys vypovídala, tak jak to bylo doopravdy, tak by se nejspíš vyvinil a mohlo to být jen projednáno bez finančních sankcí. Taktos nepomohla ani jemu ani sobě s tím svým útlocitem.
Přestupková komise se musí řídit právním řádem a nikoliv nějakými city a to ještě ne svými.
Takto si majitel řádně uvědomí, že jeho pes může i v jeho doprovodu napadnout psa, či člověka a musí s tím počítat a udělat odpovídající opatření.

sice to není k tématu,ale je dost lidí, co krmí psa šrotem za supermarketu.Včera přede mnou kupovala paní 10kg pytel za 150Kč.To si snad mohou dovolit i sociální slabší

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí