Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 12. 2008 11:04

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: 16ti letá holka a mariuhana

aprill napsal(a):

PetaZ napsal(a):

Aprill, částečně hradí rodiče, ale kolik to je, to nevím.. Rozhodně to není velká částka.

Měla jsi na mysli tuto komunitu?
Řevnice, Cesta
Terapeutická komunita, pobytový program
Diagnostický ústav Dobřichovice
Sádecká 169, Řevnice, 252 30
telefon: 257 721 231
MUDr. Ivan Platz
http://www.cbox.cz

To www je nějaké .. jiné smile
ale díky moc, večer jsme protelefonovaly hodně peněz smile když jsme probíraly vaše reakce

Upravil(a) cilka (28. 12. 2008 11:04)

Není tady

 

#27 28. 12. 2008 11:24

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: 16ti letá holka a mariuhana

aprill napsal(a):

PetaZ napsal(a):

Aprill, částečně hradí rodiče, ale kolik to je, to nevím.. Rozhodně to není velká částka.

Měla jsi na mysli tuto komunitu?
Řevnice, Cesta
Terapeutická komunita, pobytový program
Diagnostický ústav Dobřichovice
Sádecká 169, Řevnice, 252 30
telefon: 257 721 231
MUDr. Ivan Platz
http://www.cbox.cz

ano, to je ono smile

Není tady

 

#28 28. 12. 2008 11:26

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: 16ti letá holka a mariuhana

eremuruss napsal(a):

PetaZ napsal(a):

Aprill, částečně hradí rodiče, ale kolik to je, to nevím.. Rozhodně to není velká částka.

Kdyz jsem tam chtela syna dat tak me rekli,ze pobyt stoji 1700-2000 kc. mesicne.Pochybuju,ze tam se sve zavislosti zbavi.

Úspěšnost mají vysokou.. Byla jsem před 12-ti lety na tvrdých drogách a 12 let úspěšně abstinuji.. Prošla jsem Bohnicema, a až v Řevnicích mi pomohli, tak proč to nezkusit, že smile

Upravil(a) PetaZ (28. 12. 2008 11:30)

Není tady

 

#29 28. 12. 2008 11:30

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Cilko, v Řevnicích se mi líbilo, že tam zapojují i rodinu a tehdy jsem se mámě otevřela, takže přišlo na pozitivní emoce.. Nevlastní otec neměl nikdy enormní zájem, abych se z toho dostala.. Každopádně to byl můj problém a já jsem cestu ven našla..

Není tady

 

#30 28. 12. 2008 11:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PetaZ napsal(a):

aprill napsal(a):

PetaZ napsal(a):

Aprill, částečně hradí rodiče, ale kolik to je, to nevím.. Rozhodně to není velká částka.

Měla jsi na mysli tuto komunitu?
Řevnice, Cesta
Terapeutická komunita, pobytový program
Diagnostický ústav Dobřichovice
Sádecká 169, Řevnice, 252 30
telefon: 257 721 231
MUDr. Ivan Platz
http://www.cbox.cz

ano, to je ono smile

Píšou, že je to spadá pod DÚ.

Není tady

 

#31 28. 12. 2008 12:38

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Míša Kulička napsal(a):

To by možná chtělo méně psychologů a psychiatrů, méně příkazů a zákazů, více svobody, ale s tím, že dcerka ponese všechny důsledky, které to přinese. A nějaké cíle, jakékoliv ... Má dcerka nějaké koníčky, sny, přání? Proč jí s nimi nepomoct ... stačí třeba jen malá rada, jak na to ...
... protože na to, že s marjánou se většinou nedosáhne ničeho jiného, než pár minut euforie, si musí přijít sama.

já si nemyslím, že v 16 letech by měla mít bůh ví kolik svobody. zvlášt, pokud je s ní problém.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#32 28. 12. 2008 12:42

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

cilka napsal(a):

Odp kamarádky:

Koníčky, přání, sny nemá, ona nic nechce, o nic se nezajímá, nic jí nechytne – vždy jsme skončili s tim, že jsem zaplatila kroužek, kterej strašně chtěla, ale kam déle než měsíc nechodila...Pokud v poslední době přišla s tim, že by někam šla, dopadlo to tak, že si vzala peníze třeba na cvičení, ale  cvičit nebyla. Teď už ani nic nechce, teda mimo peněz. Když není s kamarádama, tak vydrží celej den ležet v posteli.
Tzn.její větší volnost znamená, že bych jí měla dávat víc peněz, aby mohla chodit „ven“. O příkazech a zákazech se mluvit nedá, protože by je stejně nedodržovala, nedělá nic co nechce ona sama. Jak nést důsledky svých činů? Mám jí jít udat na policii, když mi vezme peníze? Už na základce jsme řešili neomluvené hodiny a neomluvila jsem jí je, i když to víceméně po mě učitelka chtěla...
Těch pár minut euforie je pro ní asi dost velkym lákadlem, protože si je neumí navodit sama jinak.

ona nemá doma žádné povinnosti ? nemusí pomáhat s vařením, úklízení ? jak se jen válí v posteli ?
ani moc nechápu to s tím kroužkem, pokud ho dítěti zaplatím, tak to tam prostě odchodí, pokud nemá pádnej důvod, proč ne - že ho to neba není pro mně důvod, to si mělo rozmyselt, než se tam přihlásilo.
a co na to její otec ? z něj nemá víc respektu, ani on na ni neplatí ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#33 28. 12. 2008 12:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

cilka napsal(a):

Když už jsem nastínila problém kamarádky s dcerou, tak také napíšu svůj pohled.
Moje kamrádka se o dceru stará sama, žije s ní sama. Situace je už tak daleko, že doma nemá žádné peníze, vše cenné nosí stále u sebe. Dcerka doma v klidu kouří nereaguje na žádné zákazy. Dřív bydlely v domku od té doby mají psa, kterého má dcera od mala, ale je schopná toho psa v návalu vzteku zbít, stejně tak v návalu lásky "umazlit" k smrti. Stejně jako o něj pečuje, tak se i nestará, třebas i to, že s ním nejde ven, dlouho, hodně dlouho... Pes se počůrá ona ho zbije, nereaguje na naprosto žádné vysvětlení mámy, na tresty ani prosby, ani pochvaly, prostě na nic.
Příklad se psem uvádím záměrně, dá se to připodobnit na jakoukoli životní situaci: co je dnes skvělé, zátra nenávidí, co miluje ve 12:00, ve 13:00 neexistuje. Kamarádka chtěla psa dát pryč, ale dcera začala vyhrožovat útěkem. Protože výhružky trvají déle a byly i typu - já se podřežu a několikrát se to stalo, kamarádka vyhledal psychiatra. Proto ti lékaři. Naprosto k ničemu - můj pohled.
Já jsem tky máma problémového dítěte, vím jak je náročné starat se o dítě o kterém nikdy nevím, co bude. Vnímám svou kamarádku jako hodně moc unavenou ženu, běhající v začarovaném kruhu. A udělala cokoli, vždy to dopadlo špatně. V současné době své dítě skoro nenávidí, myslím, že jí má ráda ale už je to někde hrozně hluboko. Říkala mi: víš, dřív bych po takovém zjištění nespala, teď už spím klidně. Kamarádka je rozvedená, nemá žádného přítele, je sama. Je milá a tichá, nemá ráda konflikty. Je bezradná a zoufalá. Jak můžu pomoct jí?

cilko, já mám z té holčiny pocit, že dobře ví, že má matinku v hrsti. vydírání útěkem a podřezáním žil .. to  je fakt na cvokaře


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 28. 12. 2008 12:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

eremuruss napsal(a):

PetaZ napsal(a):

Aprill, částečně hradí rodiče, ale kolik to je, to nevím.. Rozhodně to není velká částka.

Kdyz jsem tam chtela syna dat tak me rekli,ze pobyt stoji 1700-2000 kc. mesicne.Pochybuju,ze tam se sve zavislosti zbavi.

erem, zkusit se má všechno wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#35 28. 12. 2008 12:57

Dana 1
♥------
Registrovaný: 26. 3. 2007
Příspěvky: 21

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Ahoj Cilka,je ozaj problém Ti poradit,lebo podla mna to chce jednoznačne odborníka na drogy.Hovorím Ti to preto,lebo moj syn začal s mariškou a neskor už mu bolo jedno čo berie.U nás bol problém,že už mal 18  a nemali sme ho ako donutit.Dokonca i lekár na protidrogovom nám povedal,že je dospelý a ked nebude chciet ,aby nám povedal o jeho stave,tak nám nepovie.Nepomohlo,že som argumentovala,že my s ním bývame.Absolvoval tri liečenia,pokradol nám zlato,vyniesol z domu čo mohol,trvalo to desat rokov.Bolo to peklo.Preto radím kamarátke,aby čo najskor išla s dcérou za lekárom ,ktorý sa zaoberá touto problematikou.Nás to stálo zdravie,financie a kopec energie.Chvalabohu je už 5 rokov čistý,má dve deti a o rodinu sa vzorne stará.Ale do dnešného dna Ti nepoviem impulz,prečo prestal.Bola taka situácia,že sme boli s mužom už na konci síl a udali sme ho na polícii,že nás okradol.V ten večer  ho muž zbil a ja som pojedla tabletky.Asi už videl,že sme na konci,lebo od toho dna prestal.Sám.Dovtedy nezaberali liečenia,vyhodenie na ulicu,nič.Ja si do dnes hovorím,že sa stal zázrak.Kamarádka to asi bude mat velmi tažké.Záleží i na tom,aký vztah mala doteraz s dcerou.Ja som si s týmto synom rozumela vždy najlepšie z mojich troch detí.Ale další dvaja jeho fetactvom nesmierne trpeli.Povedz kamarátke,nech to rieši čím skor,lebo po mariške nastupuju tvrdé drogy.On si ku koncu pichal kdečo.Dostal i hepatitídu C.Ked skončil,liečil si pečen a dobré to už nebude.Páá a držím palce.

Není tady

 

#36 28. 12. 2008 13:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

na mně to spíš dělá dojem, že holka je rozmazlený spratek, který nikdy nic nemusel. maminka ji evidentně nezvládala nikdy, dcerunka si dělala co chtěla, nemá žádné povinnosti, jen práva.
že nesnižuje její důstojnost, nebije ji a neuráží je sice fajn, ale nevím, jestli zrovna u ní na místě. obávám se, že být její matinkou já, šlo by ji o život.
nejsem pro bití dětí, ale tenhle způsob výchovy, kdy se na dítě nesmí sáhnout se mi taky nelíbí. někdy je prá facek v pravou chvíli lepší jak dvouhodinové vysvětlování.

asi by měla zkusit ty řevnice, sama to nezvládne, holka ji přerostla přes hlavu sad

jo a to s tím fyzickým napadením - to měla kolegyně v práci - mají s manželem tři děti, ale s jejich výchovou si neví rady. došlo to tak daleko, že když ji ujely nervy a synáčkovi už jednu hvízdla, tak ji ji vrátil roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#37 28. 12. 2008 13:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PPavlaa napsal(a):

na mně to spíš dělá dojem, že holka je rozmazlený spratek, který nikdy nic nemusel. maminka ji evidentně nezvládala nikdy, dcerunka si dělala co chtěla, nemá žádné povinnosti, jen práva.
že nesnižuje její důstojnost, nebije ji a neuráží je sice fajn, ale nevím, jestli zrovna u ní na místě. obávám se, že být její matinkou já, šlo by ji o život.
nejsem pro bití dětí, ale tenhle způsob výchovy, kdy se na dítě nesmí sáhnout se mi taky nelíbí. někdy je prá facek v pravou chvíli lepší jak dvouhodinové vysvětlování.

asi by měla zkusit ty řevnice, sama to nezvládne, holka ji přerostla přes hlavu sad

jo a to s tím fyzickým napadením - to měla kolegyně v práci - mají s manželem tři děti, ale s jejich výchovou si neví rady. došlo to tak daleko, že když ji ujely nervy a synáčkovi už jednu hvízdla, tak ji ji vrátil roll

A na mě to dělá dojem, že  holčina  se snaží na sebe upoutat pozornost. Ano, matka ji nezvládá a ani nijak nevychovává (mám pocit, že i matka má dost problémů sama se sebou) . A docela dost pozdě hledá řešení.

Není tady

 

#38 28. 12. 2008 13:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

nevychovává, to je ten správný výraz - ona ji jen má a ted se diví


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#39 28. 12. 2008 13:26

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PPavlaa napsal(a):

...já si nemyslím, že v 16 letech by měla mít bůh ví kolik svobody. zvlášt, pokud je s ní problém.

Víš, PPavlí, to kolikrát přijde pomalu ze dne na den... myslím ty problémy... a rodiče zprvu ani nemusí nic tušit...
Můj kamarád, kterýmu je lehce přes 50, takhle před pár lety přišel o syna... sad ...kluk, kterej nepil, nekouřil, sportoval... v 18 letech byl 3. na mistrovství Evropy juniorů v thajským boxu... pak se přes holku chytnul party, začal na trávě, pak přitvrdil a do dvou let, bohužel, konečná... sad sad sad ... taky bral doma rodičům peníze i jiné cennosti, aby měl na fet... jsou to hrozný příběhy, já vím, ale takovej bohužel bývá často dnes život mladistvých a my se můžeme jen snažit, aby naše (třeba zrovna Tvoje a moje) děti nepropadly podobnýmu svinstvu... sad


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#40 28. 12. 2008 13:59

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PO telefonu odp kamrádky:

Dcera má pozornosti spoustu, kdykoliv přijde chce si povídat, chce něco řešit, věnuju se jí. Problém je i v tom, že se časem dozvídám, že vše bylo úplně jinak a její vyprávění, její problém byl vymyšlenej. Stejně znovu se jí věnuju, abych náhodou jí nenechala ve skutečném problému samotnou. Aktivně volný čas se mnou trávit odmítá a když teda někam jde, vyvolá hádku - tzn. už se nesnažim.
Nezačínám řešit teď ale řešim problémy tak jak přicházeli - určitě už dobrých 6 let, možná i dýl, proto jsme začali navštěvovat psychology, protože na ní nepůsobilo to, co na jiné děti - dostala trest a nehlo to s ní, absolutní nezájem. Jsme se dostali do situace, že nebylo co zakazovat, protože se zákazy kupily jak byly k ničemu.
Povinnosti doma má a měla, jenže je prostě neudělá a sebere se a odejde z domu, přijde až když uzná za vhodné.

Není tady

 

#41 28. 12. 2008 14:03

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PPavlaa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

To by možná chtělo méně psychologů a psychiatrů, méně příkazů a zákazů, více svobody, ale s tím, že dcerka ponese všechny důsledky, které to přinese. A nějaké cíle, jakékoliv ... Má dcerka nějaké koníčky, sny, přání? Proč jí s nimi nepomoct ... stačí třeba jen malá rada, jak na to ...
... protože na to, že s marjánou se většinou nedosáhne ničeho jiného, než pár minut euforie, si musí přijít sama.

já si nemyslím, že v 16 letech by měla mít bůh ví kolik svobody. zvlášt, pokud je s ní problém.

Moje dcera (17) ji má a s ní i patřičný podíl zodpovědnosti ... Kupodivu se mě i přes to ptá, jestli může být večer déle venku s kamarády (tzn. i po osmé hodině), jestli s nimi může jet na sraz, jestli u nás může přespat kamarádka atd. Spousta jejích kamarádů si jede po své lajně a s rodiči vůbec nic neřeší. Tož oceňuji, že ona jo. Jen teda nemám ponětí, jak jsem toho dosáhla. Možná je to skutečně tím, že spolu probíráme kde co...
Jenže si myslím, že na to je už u té berušky Cilčiny kamarádky trochu pozdě. Kdyby šlo jen o marjánku, tak to není tak hrozné, ale ve světle toho dalšího, co tu popsala ... opravdu bych v tomto případě nastavila striktně pravidla s tím, že je buď bude dodržovat, nebo půjde do ústavu ... ale asi bych jí dala poslední šanci. Přece jen je ta holka v tom nejcitlivějším věku a a blbne jak blbne, máminu lásku stejně potřebuje.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#42 28. 12. 2008 15:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: 16ti letá holka a mariuhana

cilka: strašně nerada to říkám, ale v popisované situaci už nehraje roli "marihuana", ale dceruška podle všeho už ujíždí na tvrdých drogách (střídání nálad, nepřiměřené reakce, doma se ztrácejí peníze a cennosti, zapírání, vydírání, výhrůžky).Tvoje kamarádka musí ihned celou situaci začít razantně řešit přímo s odborníky na drogové závislosti a to okamžitě. Svojí pasivitou totiž jednak dceři pomáhá přímo do pekel, za druhé život se závislou dcerou ji samotnou může dohnat až k tomu, že psychiatra začne brzo potřebovat sama.
Situace dospěla totiž tak daleko, že dcera musí pryč z domova na ústavní léčení a to čím dříve, tím lépe (včera už bylo pozdě). Komunita v Řevnicích je výborný nápad, a tam kamarádka zavolá a domluví se s nimi na postupu. Mám ale takový pocit, že před nástupem do komunity musí dcera projít detoxifikační jednotkou v Bohnicích aby do komunity mohla již "čistá". V každém případě je třeba si bleskurychle zjistit potřebné informace. Nesmírná výhoda je v tom, že dcera je ještě nezletilá, takže léčba - i proti její vůli - je možná.
A cilko, Ty budeš muset té nešastné mámě vysvětlit že vůči dceři nezbývá jiné řešení, nežli nastolit tvrdé sankce, jestli se z toho všeho nechce sama nervově zhroutit. Vysvětli jí, že odlifrovat dceru na tři měsíce do Bohnic a potom na půlroční pobyt v řevnické komunitě je jediné možné řešení její neutěšené situace. A se nenechává zviklat pláčem, citovým vydíráním nebo výhrůžkami: když se doma zase něco ztratí, okamžitě podat trestní oznámení na policii, když dcera uteče z domova, nahlásit ji policii jako pohřešovanou , když se pokusí podřezat se, okamžitě zavolat záchranku a nechat ji odvézt jako drogově závislou do Bohnic. Z tohohle už nevede jiná, měkká cesta - nakonec už se kamarádka o tom měla možnost se přesvědčit. Vysvětli jí, že tvrdý a nesmlouvavý postup je jedině pro dceřino vlastní dobro a nakonec i pro dobro její vlastní: je to její dítě, kterému tímto dává šanci na vyléčení.
Držím kamarádce palce a přeji pevné nervy: bude je ještě dlouho potřebovat hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#43 28. 12. 2008 15:35

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Tak jsem to všechno přelouskala a ...jsou to smutné příběhy. Mám ještě malé děti, ale z tohodle mám vítr už teď.
     Naprosto souhlasím s Kiarou, pokud už doma takhle krade, tak to skutečně neni pouze na marihuanu. Ta holka jede ve tvrdym. Už jen jak popisuješ to, jak se chová ke svému psovi, takové reakce by pouze z marihuany určitě nebyly! Kamarádka musí zatnout zuby a být k holce opravdu tvrdá, určitě detox a pak následná komunita a hlavně nepovolit, pokud by začala holka škemrat, že už je to v pohodě a chce domů. Držim palce, at to obě dotáhnou do zdárnýho konce.

Není tady

 

#44 28. 12. 2008 15:36

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: 16ti letá holka a mariuhana

aprill napsal(a):

PetaZ napsal(a):

aprill napsal(a):


Měla jsi na mysli tuto komunitu?
Řevnice, Cesta
Terapeutická komunita, pobytový program
Diagnostický ústav Dobřichovice
Sádecká 169, Řevnice, 252 30
telefon: 257 721 231
MUDr. Ivan Platz
http://www.cbox.cz

ano, to je ono smile

Píšou, že je to spadá pod DÚ.

O.K., ale ta náplň programu je o něčem jiném.. smile

Není tady

 

#45 28. 12. 2008 15:38

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: 16ti letá holka a mariuhana

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

na mně to spíš dělá dojem, že holka je rozmazlený spratek, který nikdy nic nemusel. maminka ji evidentně nezvládala nikdy, dcerunka si dělala co chtěla, nemá žádné povinnosti, jen práva.
že nesnižuje její důstojnost, nebije ji a neuráží je sice fajn, ale nevím, jestli zrovna u ní na místě. obávám se, že být její matinkou já, šlo by ji o život.
nejsem pro bití dětí, ale tenhle způsob výchovy, kdy se na dítě nesmí sáhnout se mi taky nelíbí. někdy je prá facek v pravou chvíli lepší jak dvouhodinové vysvětlování.

asi by měla zkusit ty řevnice, sama to nezvládne, holka ji přerostla přes hlavu sad

jo a to s tím fyzickým napadením - to měla kolegyně v práci - mají s manželem tři děti, ale s jejich výchovou si neví rady. došlo to tak daleko, že když ji ujely nervy a synáčkovi už jednu hvízdla, tak ji ji vrátil roll

A na mě to dělá dojem, že  holčina  se snaží na sebe upoutat pozornost. Ano, matka ji nezvládá a ani nijak nevychovává (mám pocit, že i matka má dost problémů sama se sebou) . A docela dost pozdě hledá řešení.

Moje teorie je, že holčina chce na sebe upoutat pozornost, protože chce pomoct, ale o pomoc si sama říct nechce.. Žádnýho drogově závislýho nebaví takový život, ale z toho kruhu se hodně špatně vyskakuje..

Není tady

 

#46 28. 12. 2008 15:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Mikeš napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

...já si nemyslím, že v 16 letech by měla mít bůh ví kolik svobody. zvlášt, pokud je s ní problém.

Víš, PPavlí, to kolikrát přijde pomalu ze dne na den... myslím ty problémy... a rodiče zprvu ani nemusí nic tušit...
Můj kamarád, kterýmu je lehce přes 50, takhle před pár lety přišel o syna... sad ...kluk, kterej nepil, nekouřil, sportoval... v 18 letech byl 3. na mistrovství Evropy juniorů v thajským boxu... pak se přes holku chytnul party, začal na trávě, pak přitvrdil a do dvou let, bohužel, konečná... sad sad sad ... taky bral doma rodičům peníze i jiné cennosti, aby měl na fet... jsou to hrozný příběhy, já vím, ale takovej bohužel bývá často dnes život mladistvých a my se můžeme jen snažit, aby naše (třeba zrovna Tvoje a moje) děti nepropadly podobnýmu svinstvu... sad

kočičáku já přece vím - snažit se můžeš sebevíc, ale holt se to kolikrát zvrtne právě na té partě - jen z toho co jsem tu četla jsem měla pocit, že holčina byla víceméně znuděná, nevěděla co by, navíc ji doma všechno prošlo, zkouší kam až může a vono může - protože máma si s ní nevěděla rady už dřív.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#47 28. 12. 2008 16:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

cilka napsal(a):

PO telefonu odp kamrádky:

Dcera má pozornosti spoustu, kdykoliv přijde chce si povídat, chce něco řešit, věnuju se jí. Problém je i v tom, že se časem dozvídám, že vše bylo úplně jinak a její vyprávění, její problém byl vymyšlenej. Stejně znovu se jí věnuju, abych náhodou jí nenechala ve skutečném problému samotnou. Aktivně volný čas se mnou trávit odmítá a když teda někam jde, vyvolá hádku - tzn. už se nesnažim.
Nezačínám řešit teď ale řešim problémy tak jak přicházeli - určitě už dobrých 6 let, možná i dýl, proto jsme začali navštěvovat psychology, protože na ní nepůsobilo to, co na jiné děti - dostala trest a nehlo to s ní, absolutní nezájem. Jsme se dostali do situace, že nebylo co zakazovat, protože se zákazy kupily jak byly k ničemu.
Povinnosti doma má a měla, jenže je prostě neudělá a sebere se a odejde z domu, přijde až když uzná za vhodné.

jasně, když je udělat nemusí a klidně může odejít a přijít kdy se ji zamane.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#48 28. 12. 2008 16:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Míša Kulička napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

To by možná chtělo méně psychologů a psychiatrů, méně příkazů a zákazů, více svobody, ale s tím, že dcerka ponese všechny důsledky, které to přinese. A nějaké cíle, jakékoliv ... Má dcerka nějaké koníčky, sny, přání? Proč jí s nimi nepomoct ... stačí třeba jen malá rada, jak na to ...
... protože na to, že s marjánou se většinou nedosáhne ničeho jiného, než pár minut euforie, si musí přijít sama.

já si nemyslím, že v 16 letech by měla mít bůh ví kolik svobody. zvlášt, pokud je s ní problém.

Moje dcera (17) ji má a s ní i patřičný podíl zodpovědnosti ... Kupodivu se mě i přes to ptá, jestli může být večer déle venku s kamarády (tzn. i po osmé hodině), jestli s nimi může jet na sraz, jestli u nás může přespat kamarádka atd. Spousta jejích kamarádů si jede po své lajně a s rodiči vůbec nic neřeší. Tož oceňuji, že ona jo. Jen teda nemám ponětí, jak jsem toho dosáhla. Možná je to skutečně tím, že spolu probíráme kde co...
Jenže si myslím, že na to je už u té berušky Cilčiny kamarádky trochu pozdě. Kdyby šlo jen o marjánku, tak to není tak hrozné, ale ve světle toho dalšího, co tu popsala ... opravdu bych v tomto případě nastavila striktně pravidla s tím, že je buď bude dodržovat, nebo půjde do ústavu ... ale asi bych jí dala poslední šanci. Přece jen je ta holka v tom nejcitlivějším věku a a blbne jak blbne, máminu lásku stejně potřebuje.

Míšo, ale rozdíl je právě v tom, že tvoje dcera nedělá průser za průserem, že se na ni můžeš spolehnout. Když tohle je, pak je to ok a nemá smysl, utahovat smyčku a ubírat volnost.
U téhle holčiny to ale nejde, zřejmě se to mělo řešit už dřív, ale třeba ještě není pozdě.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#49 28. 12. 2008 16:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: 16ti letá holka a mariuhana

PetaZ napsal(a):

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

na mně to spíš dělá dojem, že holka je rozmazlený spratek, který nikdy nic nemusel. maminka ji evidentně nezvládala nikdy, dcerunka si dělala co chtěla, nemá žádné povinnosti, jen práva.
že nesnižuje její důstojnost, nebije ji a neuráží je sice fajn, ale nevím, jestli zrovna u ní na místě. obávám se, že být její matinkou já, šlo by ji o život.
nejsem pro bití dětí, ale tenhle způsob výchovy, kdy se na dítě nesmí sáhnout se mi taky nelíbí. někdy je prá facek v pravou chvíli lepší jak dvouhodinové vysvětlování.

asi by měla zkusit ty řevnice, sama to nezvládne, holka ji přerostla přes hlavu sad

jo a to s tím fyzickým napadením - to měla kolegyně v práci - mají s manželem tři děti, ale s jejich výchovou si neví rady. došlo to tak daleko, že když ji ujely nervy a synáčkovi už jednu hvízdla, tak ji ji vrátil roll

A na mě to dělá dojem, že  holčina  se snaží na sebe upoutat pozornost. Ano, matka ji nezvládá a ani nijak nevychovává (mám pocit, že i matka má dost problémů sama se sebou) . A docela dost pozdě hledá řešení.

Moje teorie je, že holčina chce na sebe upoutat pozornost, protože chce pomoct, ale o pomoc si sama říct nechce.. Žádnýho drogově závislýho nebaví takový život, ale z toho kruhu se hodně špatně vyskakuje..

Peo, ale máma se ji prý věnovala a tohle není první její problém, ona je evidentně problematická už x let ... nemyslím že, je to o tom na sebe strhnout pozornost.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#50 28. 12. 2008 17:21

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: 16ti letá holka a mariuhana

Ahoj, problémem je , že dcera se závislosti na drogách nezbaví , pokud se sama nerozhodne, že chce přestat - a to bude chtít až po tom, když si uvědomí, že má problém
napadání psa a hlavně  maminky je podle vážný problém a myslím, že maminka sama to nevyřeší
komunita je dobrý nápad, ale nevím jestli ji tam rovnou přijmou, u nás do komunit berou ty, kteří mají zájem se sebou něco dělat- je to založené na dobrovolnosti ,  a nepřijímají u nás pod vlivem drog, ale až po detoxu
většinou není jiné cesty, pokud se sebepoškozuje ( by demostračně, aby vydírala matku) a pokud napadá matku - tedy je potencionálně nebezbečná sobě nebo  pro své okolí  než  uzavřené oddělení s detoxem a pokud se dostane do stadia, že s tím něco dělat chce , tak poté komunita je ten správný pokračující krok

Upravil(a) janabas (28. 12. 2008 17:33)


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů