Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

#26 29. 12. 2008 11:21

majkafa
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Jak říkal pan Dušek na Čtyrech dohodách: Když mi jeden člověk řekne, že jsem blbec, pomyslím si na to, že na světě je 6 miliard lidí, jen jeden z nich mi řekl, že jsem blbec, pár z těch 6 miliard si to možná myslí a většina si to dokonce ani nemyslí. lol

 

#27 29. 12. 2008 11:57

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Selima napsal(a):

Nie je to tarot, sú to také afirmácie... motivačné karty alebo ako to nazva. Ale aj tak je to zaujímavé, lebo ich je spolu asi 49 a ja som si rok ahala dokola stále tých istých 14... zjavne tematicky to, čo som si potrebovala rieši a afirmova. stolt

jj, přesně ty smile taky tahám jen určité dokola big_smile a dokonce jsem dospěla tak daleko, že vím, jaqkou si vytáhnu va občas fakt nechápu smile a vyzkoušený je to fakt, že si lidi tahají co potřebují nebo co jim má něco říct, i když na to nevěří...problém je, že jen málo lidí se nad tím chce zamyslet..

Není tady

 

#28 29. 12. 2008 12:56

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Stejně jako není jen jedna jediná správná bible (resp. knihy o vztahu bohu a člověka), tak nemusí nutně být i jediná správná kniha o pozitivním myšlení a sebelásce.
Hlásných trub či trubek může být vícero. A různým typům lidí sedne pak odlišná kniha či kartičky.

Takže to může být Louise Hay, Scott anebo ženská co napsala Tajemství (i když se mi zdá, že si přečetla Louise Hay a naprogramovala si pozitivním myšlením něco ve smyslu: napíšu knihu o pozitivním myšlení, natočím o tom film a vydělám spoustu prachů - což mi přijde skvělé - a pak i na svém příběhu demonstruje, jak to pozitivní myšlení funguje).

Takže všem do nového roku, nech si najdou tu svoji knihu nebo kartičku. Jak říká David Backham a Ronaldinho na 2 roky starém plakátu: nic není nemožné :-)

Není tady

 

#29 29. 12. 2008 12:57

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Nicolas napsal(a):

Stejně jako není jen jedna jediná správná bible (resp. knihy o vztahu bohu a člověka), tak nemusí nutně být i jediná správná kniha o pozitivním myšlení a sebelásce.
Hlásných trub či trubek může být vícero. A různým typům lidí sedne pak odlišná kniha či kartičky.

Takže to může být Louise Hay, Scott anebo ženská co napsala Tajemství (i když se mi zdá, že si přečetla Louise Hay a naprogramovala si pozitivním myšlením něco ve smyslu: napíšu knihu o pozitivním myšlení, natočím o tom film a vydělám spoustu prachů - což mi přijde skvělé - a pak i na svém příběhu demonstruje, jak to pozitivní myšlení funguje).

Takže všem do nového roku, nech si najdou tu svoji knihu nebo kartičku. Jak říká David Backham a Ronaldinho na 2 roky starém plakátu: nic není nemožné :-)

...což je prý podle pravidel pozitivistických afirmací špatně. Správně by asi mělo být: vše je možné!

Není tady

 

#30 29. 12. 2008 13:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

big_smile stolt godlike


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#31 29. 12. 2008 13:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Judita napsal(a):

Nevzpomínám si, že bych mluvila o manipulaci va

Peck i Luisa říkají v podstatě totéž.
A všechno je svým způsobem manipulace - motivace - ovlivňování..je jedno, jak to nazvem, lidé jsou v intrakci, nemohou se nemanipulovat - neovlivňovat - nemotivovat...
Manipulace může být slovo s kladným nábojem, stejně tak se zápo*ným. Já to mohu vnímat jako kladné slovo a výsledek bude pro mne ve finále zápo*ný, ty to můžeš vnímat jako zápo*né slovo, ale výsledek pro tebe bude ve finále kladný.... i tak to může fungovat.
Jsou to "jen" slova.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#32 29. 12. 2008 13:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

cilka napsal(a):

Pozitivní myšlení ani sebeláska se nelze naučit, pokud člověk žije v zajetí bludů
Vaše bludy - Wayne W. Dyer

Souhlas.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 29. 12. 2008 13:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

mashanka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

pencila napsal(a):

Na mě pozitivní myšlení nefunguje, četla jsem Miluj svůj život. Nemám chu si říkat do zrcadla že mi to sluší, když si zrovna ten den příjdu jak strašák do zelí.. Jsem pro reálný pohled na svět s vírou v pozitivní výsledek a v to, vše je tak jak má být.

Abych tomu dobře rozuměla:
Na tebe pozitivní myšlení nefunguje - koukᚠdo zrcadla a vidíš strašáka - ale jsi pro REÁLNÝ pohled na svět s VÍROU v POZITIVNÍ výsledek, tudíž OČEKÁVÁŠ, že strášák -podle tebe REÁLNÝ-se jaksi sám od sebec -VÍRÁ? - promění v NĚCO -POZITIVNÍHO = co to asi bude?-, aby to bylo jak má být???

Opravdu tomu nerozumím a i takto tomu rozumět lze, protože všechno LZE.

nepsala, že se změní sám od sebe, ale že pro to něco udělá

Dík, ale nezlob se, já bych si o tom skutečně chtěla popovídat s pencilou.
Osobně si myslím, že na ni platí to, co napsala cilka. Ale mohu se mýlit. Prostě mne to zajímá.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#34 29. 12. 2008 15:48

pencila
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 9. 2008
Příspěvky: 210

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Paní Hay (omlouvám se, jestli to napíšu zkresleně, ale tu knihu jsem měla před rokem a dala jsem ji mamce, takže už přesně nevím, jak to tam psala), že ráno vstane a opakuje si do zrcadla jak se má ráda a jak je skvělý den, pak někam jde a zase si opakuje jak se má ráda.. atd.. a pak si to zase opakuje a tak..
...
to fakt děláte taky tak? :-o
...
já se k pozitivismu postupně dostávám, ikdyž velmi pomalu, protože jsem spíš negativistka, a to díky životním úskalím, milující rodině, díky kurzům - rodinné konstelace, dalším knihám ap. Každý den si říkám a děkuji, že jsem šastná, že dělám práci, která mě šíleně baví, mám milujícího přítele.. ale říkám to proto, že opravdu cítím velkou vděčnost a jsem ráda, za každý takovýto den, uvědomuju si, že to nemusí být věčně atd. Ale některé poučky v této knize mi prostě nesedly, říkám si to, co cítím sama.
a jak jinak pozitivně chcete vzít to, když se v poslední době několikrát naší rodiny dotkla smrt a to že třeba nemůžu mít několik let děti, než tak, že vše je tak jak má být a vše zlé je k něčemu dobré?
podle knihy bych si asi měla říkat, budu mít krásné zdravé děatko, že atd. A já si místo toho říkám, že to nechávám v rukou vyšším silám a nemám pocit nějaké nespravedlnosti. A nevím, proč by měla ta kniha sednout všem za každé situace a v každé době, rozhodně se necítím jak exot :-D

Není tady

 

#35 29. 12. 2008 17:27

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Nicolas napsal(a):

... Jak říká David Backham a Ronaldinho na 2 roky starém plakátu: nic není nemožné :-)

...což je prý podle pravidel pozitivistických afirmací špatně. Správně by asi mělo být: vše je možné!

jasně a i podle pravidel matematiky, ne ?

  + / + / + / je +

- / - / - /  je -

Upravil(a) Heřmanka (29. 12. 2008 17:33)

Není tady

 

#36 29. 12. 2008 17:35

x256987
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Možná si fakt jenom nerozumíme, ale mně je prostě bližší než říkat si "je mi skvěle" říct si "je mi blbě, ok, beru to a mám se ráda", neboli, jak praví anonymní alkoholici - já nejsem v pořádku, ty nejsi v pořádku, ale to je v pořádku big_smile

 

#37 29. 12. 2008 17:38

x256987
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Jinak dneska jsem byla v knihkupectví (na Čáře) a dostalo mě to do totálního rauše, kolik je dneska knížek, kolik lidí je píše, vydává, prodává a čte, kolik cest vede různými, ale neřekla bych, že protikladnými směry... Říkám si, i když jde politika a ekonomika tam, kam jdou, tohle už přece nemůže zmizet, všechno to poznání a energie hjarta par

 

#38 29. 12. 2008 17:57

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

pencila,
dík za vysvětlení. Myslím si, že na tebe pozitivní myšlení funguje a že to dělᚠsprávně smile
Prostě krok za krokem.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 29. 12. 2008 17:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Judita napsal(a):

Možná si fakt jenom nerozumíme, ale mně je prostě bližší než říkat si "je mi skvěle" říct si "je mi blbě, ok, beru to a mám se ráda", neboli, jak praví anonymní alkoholici - já nejsem v pořádku, ty nejsi v pořádku, ale to je v pořádku big_smile

Rozumím, přesně jak říkala Bohunka, pamatuješ?
Každou větu pokud už nezačíná pozitivně, určitě pozitivně zakončit smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#40 29. 12. 2008 18:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Mmch i na mne je Luisa moc "sladká". Ale stále víc docházím k přesvědčení, že má pravdu.
Jen pro nás některé nemůže být na počátku, ale třeba uprostřed a nebo až na konci tohoto poznání.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 29. 12. 2008 18:09

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Judito...všechny cesty vedou do Říma... smile

jak já mám ráda rčení big_smilebig_smilebig_smile

Není tady

 

#42 29. 12. 2008 18:12

x256987
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Zato Bohunka (Bohumila Truhlářová, autorka několika knížek - pro neobeznámené) je pěkná drsoňka big_smile teda v knížkách, připadal mi taková hrozně přísná, jedu jedu makám makám, jsem ráda, že jsem ji poznala osobně jako velmi laskavou, by pevnou bytost smile

 

#43 29. 12. 2008 20:29

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

B. Truhlářovou jste tu už někde na Babi zmiňovali, uvažovala jsem, že někde něco jejího přečtu a ejhle, dostala se mi do oka alespoň ukázka z nějaké knihy a to v mém oblíbeném časopise. Moc se mi to líbilo, tak až o knihu zakopnu bez pracného hledání, určitě ji nenechám odejít bez přečtení.

L. Hay jsem přečetla a věnovala dceři, která ji má taky ráda a nakukuje do ní, když se něco děje.

Není tady

 

#44 29. 12. 2008 20:54

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Judita napsal(a):

Zato Bohunka (Bohumila Truhlářová, autorka několika knížek - pro neobeznámené) je pěkná drsoňka big_smile teda v knížkách, připadal mi taková hrozně přísná, jedu jedu makám makám, jsem ráda, že jsem ji poznala osobně jako velmi laskavou, by pevnou bytost smile

No...jak bych to řekla... Lusia je prostě Američanka smile


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#45 29. 12. 2008 22:15

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

lueta napsal(a):

No...jak bych to řekla... Lusia je prostě Američanka smile

lolloltummenupp

Není tady

 

#46 29. 12. 2008 22:25

majkafa
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Mně přijde naopak její psaní úplně jiné, než typické americké. Je jemná, laskavá, umí to podat velmi přijatelně a bez poučování.
To není to "pozitivní" usmívání se Američanů za všech okolností, ale skutečně moudré a hluboké myšlenky.

Upravil(a) majkafa (29. 12. 2008 22:26)

 

#47 30. 12. 2008 9:00

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

knížka....žádná setkání nejsou náhodná... je taky dobrá...teda podle toho co jsem do ni nahlédla...jednoduše, stručně, jasně...

Není tady

 

#48 30. 12. 2008 17:11

Nick3594
Host

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Lupi, na afirmační karty od Lusiy Hay můžeš mrknout zde http://www.artbos.cz/zbozi/4138/Dokazu- … y-4138.htm

S tím zrcadlem jste mi připomněli moji oblíbenou Helenku Růžičkovou: Ráno se podívám do zrcadla a říkám: Neznám tě, ale nakrmím tě big_smile.

 

#49 30. 12. 2008 17:30

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

lvice napsal(a):

Lupi, na afirmační karty od Lusiy Hay můžeš mrknout zde http://www.artbos.cz/zbozi/4138/Dokazu- … y-4138.htm

S tím zrcadlem jste mi připomněli moji oblíbenou Helenku Růžičkovou: Ráno se podívám do zrcadla a říkám: Neznám tě, ale nakrmím tě big_smile.

aha...tak já mluvila o těchto kartách smile od L. Hay

http://www.kosmas.cz/knihy/108628/myslenky-sily-karty/

Není tady

 

#50 31. 12. 2008 10:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?

Vidíš a ja tie Dokážu to!!!! A fakt mi jeden čas pomohli a ráno som sa už tešila na to, ako - a ktorú - si ich vytiahnem. Teraz putovali ku kamoške, ktorá ich potrebuje viac.

Upravil(a) Selima (31. 12. 2008 11:00)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Učíte se někdo pozitivnímu myšlení a sebelásce podle Louise L. Hay?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů