Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 11. 12. 2008 9:08

maya
♥♥♥♥♥--

Školní družina - pravomoc školy

Ahoj,
ráda bych se dozvěděla, zda má škola právo nepřijmout dítě do družiny jen proto, že je matka s mladším dítětem na MD. Jde o to, že spousta prvňáčků navštěvuje v naší škole různé odpolední kroužky, ale pokud matka nepracuje, musí si pro svoje dítě ihned po škole (nebo ihned po obědě) dojít, protože do družiny nesmí - a dítě nemůže počkat ani ve vestibulu školy, musí být venku. Pak ho matka musí (třeba už za půl hodiny nebo za hodinu) přivést zpátky na kroužek... Připadá mi to jako pakárna - zvl᚝ třeba pro mámy, které mají kromě prvňáka další 2 malé děti a musejí se s nimi zbytečně vláčet 2x tam a zpátky. Zajímalo by mě, zda má na tohle škola právo, anebo si to jen usnadňuje a žák ZŠ by měl mít automaticky nárok navštěvovat i ŠD? Díky!

Není tady

#2 11. 12. 2008 9:12

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Re: Školní družina - pravomoc školy

Dneska nikdo nemá na nic automaticky nárok. Na vzdělání ve škole, to samozřejmě ano, ale jinak, prostě si každý vybere službu, která mu vyhovuje

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#3 11. 12. 2008 19:12

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Samozřejmě, že je v pravomoci školy stanovit pravidla pro zařazení do školní družiny. Dětí přibývá, prostor je málo, navíc málo je i penízků. Jediné, co by mohlo pomoci, je domluvit se a obrátit se na zřizovatele školy se žádostí a bomardovat a bombardovat, popřípadě pokud funguje rada školy napsat i jí. Nejlépe je, pokud se vás najde víc rodičů.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#4 12. 12. 2008 19:31

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

maya napsal(a):

Ahoj,
ráda bych se dozvěděla, zda má škola právo nepřijmout dítě do družiny jen proto, že je matka s mladším dítětem na MD. Jde o to, že spousta prvňáčků navštěvuje v naší škole různé odpolední kroužky, ale pokud matka nepracuje, musí si pro svoje dítě ihned po škole (nebo ihned po obědě) dojít, protože do družiny nesmí - a dítě nemůže počkat ani ve vestibulu školy, musí být venku. Pak ho matka musí (třeba už za půl hodiny nebo za hodinu) přivést zpátky na kroužek... Připadá mi to jako pakárna - zvl᚝ třeba pro mámy, které mají kromě prvňáka další 2 malé děti a musejí se s nimi zbytečně vláčet 2x tam a zpátky. Zajímalo by mě, zda má na tohle škola právo, anebo si to jen usnadňuje a žák ZŠ by měl mít automaticky nárok navštěvovat i ŠD? Díky!

Asi kapacita družiny nedovoluje více dětí a je jasné, že děti zaměstnaných rodičů mají přednost .

Není tady

#5 12. 12. 2008 22:15

Helča2
♥♥♥♥♥--

U nás byla zase družina jen do 3.třídy a jak jsme rodiče bojovali o to, aby byla i ve čtvrté třídě.Nezdálo se nám ,aby 9.-10.let staré děti byly sami od 12:30 hod doma. Jsme velké pražské sídliště a je tu hodně kriminality. Nakonec se to nám rodičům povedlo a družina byla otevřená. Dnes chodí syn do 6.třídy a stejně trnu,zda přijde vpořádku domů.

http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

#6 19. 12. 2008 11:27

Tiffany
♥♥♥♥♥--

maya napsal(a):

Ahoj,

Jestli chceš vědět, na co má a nemá škola právo, tak být tebou, asi bych se obrátila přímo na ministerstvo školství.

Mám školáka ve druhé třídě a jsem také na MD. U nás to naopak chodí tak, že prvňáčci nesmí chodit sami na oběd, aby se jim něco nestalo, takže automaticky musí chodit do družiny. Je pak už jedno, kdy si je rodiče vyzvednou. Ve druhé třídě už to s těmi obědy neplatí. Ale do družiny můžou chodi samozřejmě nadále.Syn tam taky pořád chodí. Přesně jak píšeš, jsou zde různé kroužky a bylo by dost těžké lítat sem a tam.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí