Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 12. 2008 16:25

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

co je láska

Láska nebolí, protože neočekává, nediktuje, nevyčítá, nekupčí, nenaříká, nevyhrožuje, ne+bla bla.
Ona jen miluje.

tohle jsem si přečetla na jednom vlákně.
víte , já tomu pořád tak nějak nerozumím.když někoho miluju, chci , aby se mnou byl, ale to pak očekávám určité jednání.
Protože pokud je předešlý výrok pravda, proč  člověk chce , aby s ním ten druhý byl, žil, povídal si, miloval se....
To pak není láska?

Není tady

 

#2 8. 12. 2008 17:00

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: co je láska

prava laska boli a prinasi utrpeni. Krasne boli a prinasi krasne utrpeni. Co jineho taky muzeme cekat, kdyz chceme tem, ktere milujeme snest z nebes duhu a nedosahneme na ni?? hjarta


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 8. 12. 2008 17:01

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

agewa napsal(a):

Láska nebolí, protože neočekává, nediktuje, nevyčítá, nekupčí, nenaříká, nevyhrožuje, ne+bla bla.
Ona jen miluje.

tohle jsem si přečetla na jednom vlákně.
víte , já tomu pořád tak nějak nerozumím.když někoho miluju, chci , aby se mnou byl, ale to pak očekávám určité jednání.
Protože pokud je předešlý výrok pravda, proč  člověk chce , aby s ním ten druhý byl, žil, povídal si, miloval se....
To pak není láska?

Ano je, ale má podmínku. Budeš ho milovat, ale jen když bude s tebou. Budeš ho milovat, ale jen když bude jednat tak, jak si přeješ či očekáváš.

Ditě např. miluju vždy. Tady se to chápe snadno, samozřejmě. A´t zlobí nebo ne, a má rádo tátu a jiné lidi nebo ne. Když mě zbavuje soukromí, když mě nenechá vyspat, když donese pětku. Stále.

Partnera taky můžu milovat a nemusím s ním vůbec žít. Třeba soužití nefunguje. To je přece taky možné..

Ono se to dost těžko chápe v tom partnerském milováníse. . Ale když si člověk uvědomí, že : milovat někoho - můžu , někdo milovat mě - může. Jednoduše. Ale aby tato situace vznikla vzájemně a trvala oběma stejně dlouho, to je už horší. A vůbec to není samozřejmé. Někdo toto zažije třeba jen pár měsíců v životě. Někdo má štěstí - pár let. Není to samozřejmé. Je to třešnička na dortu. Nadstavba. Neměli bychom si na základě pohádek dělat tolik iluzí.

Není tady

 

#4 8. 12. 2008 17:07

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

Dita.L napsal(a):

prava laska boli a prinasi utrpeni. Krasne boli a prinasi krasne utrpeni. Co jineho taky muzeme cekat, kdyz chceme tem, ktere milujeme snest z nebes duhu a nedosahneme na ni?? hjarta

Dito, nevím, ale nějak s tímto nesouhlasím. Je to asi z nějakého dívčího deníčku. ? A právě v tomto výchovném směru nás i našich dětí vidím ty  obrovské iluze. Přicházení o ně pak bolí. To ano a moc.
Znamenalo by to potom, že pokud netrpím - nemiluju? Kdo nejvíc trpí  - nejvíc miluje? va
Tak já jsem divná, já miluju a netrpím. ...vlastně jo, trpím ,někdy..., ale to spíš souvisí se zažíváním....smile

Upravil(a) Wiki (8. 12. 2008 17:09)

Není tady

 

#5 8. 12. 2008 17:20

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: co je láska

Pravá láska je dávání bez očekávání, že mi ten druhý něco také dá.
Neočekávám, že on mne bude též milovat.
Nediktuju, že mne musí milovat.
Nevyčítám, že mne nemiluje.
Nenaříkám, že mne nemiluje.
Nevyhrožuji, že když mne nebude milovat, tak ...

Tak to je pravá láska hjarta


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#6 8. 12. 2008 17:25

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: co je láska

Wiki napsal(a):

Dita.L napsal(a):

prava laska boli a prinasi utrpeni. Krasne boli a prinasi krasne utrpeni. Co jineho taky muzeme cekat, kdyz chceme tem, ktere milujeme snest z nebes duhu a nedosahneme na ni?? hjarta

Dito, nevím, ale nějak s tímto nesouhlasím. Je to asi z nějakého dívčího deníčku. ? A právě v tomto výchovném směru nás i našich dětí vidím ty  obrovské iluze. Přicházení o ně pak bolí. To ano a moc.
Znamenalo by to potom, že pokud netrpím - nemiluju? Kdo nejvíc trpí  - nejvíc miluje? va
Tak já jsem divná, já miluju a netrpím. ...vlastně jo, trpím ,někdy..., ale to spíš souvisí se zažíváním....smile

Wiki, to vubec neni zadny denicek. To byli spontani pocity. Pravou laskou trpim. Vzdycky me hrozne boli, kdyz ma maly boleni a nemuzu mu pomoct. Kdyz ho musim pri ockovani drzet, aby mu nekdo zpusobil bolest. Kdyz place a nevim proc. ..... a kdyz je stastny, trpim tak silnou touhou, udelat ho jeste stastnejsim, ze vlastne trpim neustale. Tak to je pro me ta prava laska. hjarta zadne iluze. Nemuzu milovat syna nejakou iluzi.

ano, kdo nejvic trpi, nejvic miluje

Upravil(a) Dita.L (8. 12. 2008 17:25)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#7 8. 12. 2008 17:47

Vanda
Host

Re: co je láska

Dito.L, tvůj synek bude nebo je třeba čiperné dítě, a občas bude hrozit, že si například rozbije koleno. Zakážeš mu kvůli tomu běhat..aby neutrpěl bolest z rozbitého kolena, a tím jsi netrpěla také? Nebo mu dovolíš skotačit, ale budeš trpět, že si to koleno rozbije? Když mu to dovádět zakážeš, bude trpět také, a ty teda taky. Nedává to smysl. Mně připadá, že to, o čem píšeš, jsou úplně jiné pocity, a ne láska.
Teda omlouvám se, že vám sem tak vpadám, vlákno jsem nečetla, jen tenhle poslední příspěvek...safra...

Upravil(a) Vanda (8. 12. 2008 17:51)

 

#8 8. 12. 2008 17:49

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: co je láska

Tulipánka napsal(a):

Pravá láska je dávání bez očekávání, že mi ten druhý něco také dá.
Neočekávám, že on mne bude též milovat.
Nediktuju, že mne musí milovat.
Nevyčítám, že mne nemiluje.
Nenaříkám, že mne nemiluje.
Nevyhrožuji, že když mne nebude milovat, tak ...

Tak to je pravá láska hjarta

jistě, to chápu. ale, když pak chci , aby byl se mnou, miloval se se mnou, žil se mnou, tak už to není pravá láska?nebo je to tak, že se to nevylučuje?
já mu nevyčítám,
nediktuju, jen chci aby byl se mnou.

Není tady

 

#9 8. 12. 2008 17:52

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: co je láska

a nemyslím si, že při pravé lásce člověk musí trpět nebo musela bolet.

Není tady

 

#10 8. 12. 2008 19:36

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: co je láska

Vanda napsal(a):

Dito.L, tvůj synek bude nebo je třeba čiperné dítě, a občas bude hrozit, že si například rozbije koleno. Zakážeš mu kvůli tomu běhat..aby neutrpěl bolest z rozbitého kolena, a tím jsi netrpěla také? Nebo mu dovolíš skotačit, ale budeš trpět, že si to koleno rozbije? Když mu to dovádět zakážeš, bude trpět také, a ty teda taky. Nedává to smysl. Mně připadá, že to, o čem píšeš, jsou úplně jiné pocity, a ne láska.
Teda omlouvám se, že vám sem tak vpadám, vlákno jsem nečetla, jen tenhle poslední příspěvek...safra...

ja jsem prece vubec nenapsala, ze mu budu neco zakazovat va


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#11 9. 12. 2008 6:22

Vanda
Host

Re: co je láska

Dito.L, já to fakt moc neumím vyjádřit, jak to myslím...jen jsem se snažila přehnat modelovou situaci (tím zakazováním). To, co cítíš k synkovi, když mu něco je, cítí (asi) všechny maminky, ale to je pocit odpovědnosti. Možná, jak se mi z tvých písmenek zdá, mᚠtenhle pocit malinko nadměrný. Láska opravdu nebolí, a už vůbec nesouhlasím s tím, že kdo nejvíc trpí, nejvíc miluje. Dítě je radost, i když je s ním spousta práce a starání, obohacuje, přináší do života další dimenzi....a ne trápení a utrpení, přeciž.

 

#12 9. 12. 2008 7:35

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: co je láska

Nevím, jestli to, co cítím ke svému BM je pravá nebo nepravá láska. Vím jen, že ho strašně moc miluju, že se mi po něm hrozně stýská a že bych moc chtěla, aby byl zase zpátky se mnou, aby mě objímal a líbal a by mě měl taky rád. Vím, že to už nikdy nebude a je mi to strašně moc líto. Nedokážu se smířit s tím, že žije s jinou a že mě už nemá rád. Nedokážu ho milovat "jen tak" bez té touhy, aby byl se mnou. Taková jednostranná láska mě moc bolí, ale nemůžu s tím nic dělat. mockrát jsem si zakazovala ho milovat, zkoušela jsem si ho nějak zhnusit, ale nejde to. Moc po něm toužím a myslím, že mě to nepřejde nikdy. Stále na něj myslím s tou největší něhou a láskou. Je to prostě můj osudový muž, jediný v mém životě.

Není tady

 

#13 9. 12. 2008 7:52

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: co je láska

Láska má miliony podob a hlavně láska je to co más povznáší. A pokud láska bolí tak jedině v okamžiku kdy ji ztrácíme.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#14 9. 12. 2008 12:41

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: co je láska

agewa napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Pravá láska je dávání bez očekávání, že mi ten druhý něco také dá.
Neočekávám, že on mne bude též milovat.
Nediktuju, že mne musí milovat.
Nevyčítám, že mne nemiluje.
Nenaříkám, že mne nemiluje.
Nevyhrožuji, že když mne nebude milovat, tak ...

Tak to je pravá láska hjarta

jistě, to chápu. ale, když pak chci , aby byl se mnou, miloval se se mnou, žil se mnou, tak už to není pravá láska?nebo je to tak, že se to nevylučuje?
já mu nevyčítám,
nediktuju, jen chci aby byl se mnou.

Chtění už není láska, ale vzájemně se to nevylučuje smile Dávání pramení z touhy milovat a braní lásky z touhy lásku dostávat. Když očekáváš, diktuješ, vyčítáš, naříkᚠa vyhrožuješ, tak je to z pocitu, že nejsi dostatečně milována ne z pocitu lásky k tomu druhému.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#15 9. 12. 2008 12:44

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

Dita.L napsal(a):

Wiki napsal(a):

Dita.L napsal(a):

prava laska boli a prinasi utrpeni. Krasne boli a prinasi krasne utrpeni. Co jineho taky muzeme cekat, kdyz chceme tem, ktere milujeme snest z nebes duhu a nedosahneme na ni?? hjarta

Dito, nevím, ale nějak s tímto nesouhlasím. Je to asi z nějakého dívčího deníčku. ? A právě v tomto výchovném směru nás i našich dětí vidím ty  obrovské iluze. Přicházení o ně pak bolí. To ano a moc.
Znamenalo by to potom, že pokud netrpím - nemiluju? Kdo nejvíc trpí  - nejvíc miluje? va
Tak já jsem divná, já miluju a netrpím. ...vlastně jo, trpím ,někdy..., ale to spíš souvisí se zažíváním....smile

Wiki, to vubec neni zadny denicek. To byli spontani pocity. Pravou laskou trpim. Vzdycky me hrozne boli, kdyz ma maly boleni a nemuzu mu pomoct. Kdyz ho musim pri ockovani drzet, aby mu nekdo zpusobil bolest. Kdyz place a nevim proc. ..... a kdyz je stastny, trpim tak silnou touhou, udelat ho jeste stastnejsim, ze vlastne trpim neustale. Tak to je pro me ta prava laska. hjarta zadne iluze. Nemuzu milovat syna nejakou iluzi.

ano, kdo nejvic trpi, nejvic miluje

Což takhle to nazvat soucítěním? Je mi líto, že trpí.... To jo. to mi zní. Ale ta samotná láska - ta nemá důvod bolet.
Dito a co když dítě bude v pohodě a zdravé? Nebude ho nic bolet? Nebudeš trpět - to znamená, že už ho nemᚠráda?  smile Nebo si promptně najdeš důvod, abys mohla trpět?
Promiň, ale tys použila takové dramatické příklady... Pokud to, co píšeš myslíš vážně, není to komunikační šum, tak ti věru moc nezávidím, protože jsi na nejlepší cestě protrpět celý život.  Byla jsem taky takto přecitlivělá a byla jsem na to i pyšná. Ale to už je dávno. ..

Není tady

 

#16 9. 12. 2008 15:27

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: co je láska

dito - ano, kdo nejvic trpi, nejvic miluje
znamená to, že pokud mě partner týrá a já trpím, tak já miluji?
to snad ne.
přece, pokud partnera miluji a on trpí, tak  ho chci trápení zbavit, to by znamenalo, že nechci aby miloval?

Není tady

 

#17 9. 12. 2008 15:36

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: co je láska

Podle mě to trpění, o kterém se tu sem tam někdo zmiňuje, není láska, ale výsledek nějakého našeho strachu, případně nenaplněného očekávání, prostě nějakého vnitřního rozporu mezi tím co se nám v životě nedaří vybalancovat... A to s láskou nemá nic společného. To k ní vnímáme jaksi navíc, to je to co si tam sami přidáváme, to co ještě "neumíme", ale asi by to tam v ideálním případě být nemělo...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#18 9. 12. 2008 16:44

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

Andromeda napsal(a):

Podle mě to trpění, o kterém se tu sem tam někdo zmiňuje, není láska, ale výsledek nějakého našeho strachu, případně nenaplněného očekávání, prostě nějakého vnitřního rozporu mezi tím co se nám v životě nedaří vybalancovat... A to s láskou nemá nic společného. To k ní vnímáme jaksi navíc, to je to co si tam sami přidáváme, to co ještě "neumíme", ale asi by to tam v ideálním případě být nemělo...

Souhlas. Tak jsme se rozhodli my - obavy či nejistota, strach  a výsledek je že člověk trpí.
Dá se to převést i do jiné roviny. Nechceš být se mnou? nemusíš, pouštím tě a dávej na sebe pozor,opatruj se. mám tě v srdci.

Není tady

 

#19 9. 12. 2008 17:36

Alan
♥♥-----
Místo: Vsetín
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 89

Re: co je láska

Láska má tisíce podob.hjarta Jedná se o abstrakci každého z nás. Láska je mír, trpělivost, pochopení i sebeobětování se pro ostatní, aby i ostatní mohli žít v klidu v míru a v lásce. Mít pocit, že musím jít za každou cenu za sojí lásku je klam a ublížení. Žádná láska se netrácí ale znovu se vrací, na to se jaksi zapomíná. Vše je tak, jak má být a také bude.godlike
Láska je východ slunce, Láska je malé bezbranné děátko,  Láska je pohlazení, Láska je přítel do nepohody, bez nároků co za to, Láska je dobré víno, Láska je rodina, Láska je pochopení,  Láska je soucítění, Láska je nezklamat své blízké, Láska je neranit, Láska je být na blízku, když je třeba,  Láska je i nedávat falešnou naději, Láska je sněhová vločka.....hjarta

Není tady

 

#20 9. 12. 2008 18:11

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: co je láska

Wiki napsal(a):

Andromeda napsal(a):

Podle mě to trpění, o kterém se tu sem tam někdo zmiňuje, není láska, ale výsledek nějakého našeho strachu, případně nenaplněného očekávání, prostě nějakého vnitřního rozporu mezi tím co se nám v životě nedaří vybalancovat... A to s láskou nemá nic společného. To k ní vnímáme jaksi navíc, to je to co si tam sami přidáváme, to co ještě "neumíme", ale asi by to tam v ideálním případě být nemělo...

Souhlas. Tak jsme se rozhodli my - obavy či nejistota, strach  a výsledek je že člověk trpí.
Dá se to převést i do jiné roviny. Nechceš být se mnou? nemusíš, pouštím tě a dávej na sebe pozor,opatruj se. mám tě v srdci.

takhle nějak to chápu i já. je jasné, že chci s milovaným žít, ale moje láska se nemění jestli chce i on nebo nechce.takže můžu chtít, aby byl se mnou a žil se mnou atd., a nijak to nevylučuje pravou lásku, která je hlavně o tom BEZ POŽADAVKU.

Není tady

 

#21 10. 12. 2008 11:20

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

Ano. Ale my jsme si zvykli říkat "já ho /ji miluji" a mnohdy to není ten přesný výraz. Jen si to myslíme. Mnohdy to v překladu znamená: "potřebuju tě". Ale základem je vždy , aby člověk měl rád sám sebe. Když se neumím mít ráda sama, tak sipotřebuji  tu lásku projektovat do někoho jiného. A to je pak průser.

Mě by v této věci zajímalo, kde je mez dávání milované osobě. Jasně že ji každý máme jinde. .

Není tady

 

#22 10. 12. 2008 11:49

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: co je láska

Wiki napsal(a):

Ano. Ale my jsme si zvykli říkat "já ho /ji miluji" a mnohdy to není ten přesný výraz. Jen si to myslíme. Mnohdy to v překladu znamená: "potřebuju tě". Ale základem je vždy , aby člověk měl rád sám sebe. Když se neumím mít ráda sama, tak sipotřebuji  tu lásku projektovat do někoho jiného. A to je pak průser.

Mě by v této věci zajímalo, kde je mez dávání milované osobě. Jasně že ji každý máme jinde. .

A nebo v překladu to může taky znamenat ...pouhý JÁ CHCI...
A kde je mez dávání ? Tam dokud Tě to těší a jsi z toho šastná, dokud to dávání (se) neubližuje ...Tobě  ... můj názor ...

Upravil(a) Amriana (10. 12. 2008 11:51)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#23 10. 12. 2008 12:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: co je láska

Wiki napsal(a):

Ano. Ale my jsme si zvykli říkat "já ho /ji miluji" a mnohdy to není ten přesný výraz. Jen si to myslíme. Mnohdy to v překladu znamená: "potřebuju tě". Ale základem je vždy , aby člověk měl rád sám sebe. Když se neumím mít ráda sama, tak sipotřebuji  tu lásku projektovat do někoho jiného. A to je pak průser.

Mě by v této věci zajímalo, kde je mez dávání milované osobě. Jasně že ji každý máme jinde. .

Rekla bych,ze ten kdo nema rad sam sebe, ten zadnou lasku ani projektovat do nikoho nemuze.Nemuze projektovat to, co uvnitr postrada.Projektuje v podstate tu svoji nesebelasku a pritom ocekava ze dostane zpet to,co sam nedava. To znamena POTREBUJE (chce) co nema.
Myslim ze takhle jsi to myslela.  smile

A kde je mez davani? Podle mne -zadna neni.   smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#24 10. 12. 2008 14:23

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: co je láska

Dobře hirondel.  "to" co považuje za lásku projektuje (projikuje)do partnera- ok

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů