Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 7. 12. 2008 14:19

klarus15
♥------

první hormonální antikoncepce

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu....je mi 17 a chtěla bych začít brát antikoncepci, ovšem gynekoložka mi řekla, a si ji vyberu sama, že mi nemůže radit...což je dost divný, ale dobře...nemoh byste mi tedy někdo poradit, jaká antikoncepce je pro začátek nejlepší? (nejlépe konkrétní...značka...) Díky moc...spěchá....

Není tady

#2 7. 12. 2008 14:21

henrietta
♥♥♥♥---

Re: první hormonální antikoncepce

Já brala od 16 asi tři roky pramino, pak Cilest až doteď. Vyhovovalo mi obojí, Cilest je levnější.

Nechápu, proč ti doktorka nechce poradit, mě se můj doktor pořád ptá jestli mi vyhovuje a kdyby nevyhovovala tak mi určitě doporučí okamžitě nějakou jinou. Ale jestli ti říká, že můžeš mít jakoukoli, tak bych si zvolila spíš nějakou levnější, a za to nemusíš zbytečně utrácet.

Není tady

#3 7. 12. 2008 14:24

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Je to smutný, ale bohužel to doktorky tak dělají... Já jsem brala jako první Cilest, a pak Pramino... pak jsem chtěla lepší (a dražší) a teď mám Jeanine...
Koukni na stránky, já jsem docela dlouho hledala po internetu než jsem si vybrala. Taky mi doktorka řekla "a co teda chcete"?
Je rozdíl jednofázová antiko a třífázová... Cilest i Jeanine je jednofázová, Pramino 3-fázová. Rozdíl je ten, že když mᚠ1-fázovou (tj. všechny pilulky mají stejný obsah hormonů), tak můžeš plata spojit (neudělᚠpauzu) a třeba v létě tím posuneš menstruaci. Je to praktický.

Není tady

#4 7. 12. 2008 14:38

henrietta
♥♥♥♥---

Martinko v čem je ta dražší lepší? Jako ptám se ze zájmu, protože jsem přemýšlela, jestli to pro mě bude mít nějaké výhody pokud bych brala dražší? Něco jako zlepšení pleti, vlasů? Nebo dlouhodobé zdravotní hledisko?

Není tady

#5 7. 12. 2008 14:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Dcera bere logest

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#6 7. 12. 2008 15:19

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

henrietta napsal(a):

Martinko v čem je ta dražší lepší? Jako ptám se ze zájmu, protože jsem přemýšlela, jestli to pro mě bude mít nějaké výhody pokud bych brala dražší? Něco jako zlepšení pleti, vlasů? Nebo dlouhodobé zdravotní hledisko?

Podrobnosti najdeš, když si Jeanine dᚠvyhledat do googlu. I diskuzí je o tom na internetu dost.
Já už si přesně nepamatuju podrobnosti, proč jsem si ji vybrala... mám ji už tak rok a půl... ale tenkrát jsem chtěla něco, co by bylo nejšetrnější, a tohle bylo nové, spolu s myslím Yadine - ten je ale ještě dražší. (Jeanine na posledy co jsem kupovala kolem 700,- Kč na 3 měsíce, Yadine ten bude tak aspoň 900,- Kč...)
Měly by tam být nízké dávky hormonů.
No ale přečti si na internetu.
Musím říct, že tenkrát jsem na tom internetu tak 14 dní strávila než jsem to všechno prolezla a tohle se mi zdálo z HA nejlepší.

Není tady

#7 7. 12. 2008 17:15

Selene
♥♥♥----

Martinka1 napsal(a):

henrietta napsal(a):

Podrobnosti najdeš, když si Jeanine dᚠvyhledat do googlu. I diskuzí je o tom na internetu dost.
Já už si přesně nepamatuju podrobnosti, proč jsem si ji vybrala... mám ji už tak rok a půl... ale tenkrát jsem chtěla něco, co by bylo nejšetrnější, a tohle bylo nové, spolu s myslím Yadine - ten je ale ještě dražší. (Jeanine na posledy co jsem kupovala kolem 700,- Kč na 3 měsíce, Yadine ten bude tak aspoň 900,- Kč...)
Měly by tam být nízké dávky hormonů.
No ale přečti si na internetu.
Musím říct, že tenkrát jsem na tom internetu tak 14 dní strávila než jsem to všechno prolezla a tohle se mi zdálo z HA nejlepší.

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu....je mi 17 a chtěla bych začít brát antikoncepci, ovšem gynekoložka mi řekla, a si ji vyberu sama, že mi nemůže radit...což je dost divný, ale dobře...nemoh byste mi tedy někdo poradit, jaká antikoncepce je pro začátek nejlepší? (nejlépe konkrétní...značka...) Díky moc...spěchá....

No, kamarádka přišla s tím, že jí nagyndě vzali krev, aby udělali testy a zjistili jaká antiko pro ní bude nejlepší kapitulation

Jinak já brala Harmonette a spokojenost, teď beru Novynette a taky žádnej problém.

Být tebou se spíš kouknu na cenu - je taky dost pilulek s úplně stejným složením, ale jiným názvem a cenou smile

Není tady

#8 8. 12. 2008 11:56

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Martinko, Yadine beru já smile Jednu dobu jsem brala Logest a nikdy víc!! Dlouhá, silná menstruace, bolesti, přibírání, nechu na sex...
Yadine je super! Sice stojí na 3 měsíce asi 850,- , ale když si to člověk rozpočítá na jednotlivé měsíce, tak to není velká položka. 100% mi zlepšila ple, mám kvalitnější vlasy, nehty, nepřibrala jsem ani gram (spíš naopak), s mou chutí na sex vůbec nic nedělá gloria ... No prostě mi naprosto vyhovuje.

Není tady

#9 8. 12. 2008 12:33

clavel
♥♥♥♥♥--

no, tak ja rozhodne nepovazuju za normalni ze doktorka rekne, at si slecna vybere antiko sama... me doktorka brala krev, a na zaklade vysledku, a na zaklade myho zdravotniho stavu mi predepsala Lindinette, coz ma malo hormonu a vseho moznyho, protoze mam problem s ucpavanim cev.. kdybych si vybrala antiko sama, tak taky muzu brzo umrit.. ne kazda je vhodna pro kazdyho, takze v tomhle pripade bych si nasla jinou doktorku....

Není tady

#10 9. 12. 2008 18:31

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Je fakt, že tohle mi taky přijde divné. Mi teda doktor nedoporučil prášky na základě rozboru krve (krev mi bral kvůli jaterním testům). Antiko mi doporučil takovou,která podle něj byla nejvhodnější a se kterou má dobré zkušenosti.

Není tady

#11 9. 12. 2008 18:40

majkafa
Host

Dcera má náplasti evra. Jsou velmi šetrné. Je po operaci srdce, prášky jí vůbec nedoporučovali, s evrou souhlasí i kardiolog.

#12 9. 12. 2008 18:58

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Web

jako první jsem brala prášky vreya, ale asi po půl roce jsem přešla na chloe a můžu říct, že jsem spokojená.

Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

#13 9. 12. 2008 19:02

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

dcera taky začala brát chloe a je nadšená ze zlepšení pleti...
jinak jsem slyšela samou chválu na jeadine... jen je tam výrazný rozdíl v ceně, takže bohužel sad

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#14 9. 12. 2008 19:06

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Web

jájo, s tím souhlasím, taky se mi po chloe dost zlepšila ple smile vreya mě v tomhle docela zklamala, pilulky jsou na chu dost sladké a měla jsem po ní strašně zvýšenou chu k jídlu, proto jsem požádala dr. o změnu. chloe mě vrátila "do normálu", nemám návaly žravosti big_smile

Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

#15 9. 12. 2008 19:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Strašně moc žen z mojeho okolí mělo problémy s Logestem, bolesti hlavy se stupňovaly až do migrény, a přestaly ho brát...

Strach je malá smrt...

Není tady

#16 9. 12. 2008 20:20

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bety napsal(a):

Strašně moc žen z mojeho okolí mělo problémy s Logestem, bolesti hlavy se stupňovaly až do migrény, a přestaly ho brát...

Logest jsem kdysi brala taky, a bolela mě to měn dost hlava, tak jsem ho brát přestala. Už ani žádnou hormonální antikoncepci nechci.

Není tady

#17 9. 12. 2008 20:29

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

moje první HA byl triquilar - vydržela jsem s ním rok, ale ty migrény a náladovost - se divím, že partner vydržel a nezahnul kramle... po vysazení jsem už do HA nešla, vše bylo zase O.K. - takže z mé zkušenosti, triquilar nebrat!

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#18 10. 12. 2008 0:18

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava

Mně dal kdysi doktor Ha takovou, která se tehdy prostě dávala, nějak se mě neptal jakou chci, tehdy ani nebylo moc možností jak si o ní něco zjistit, tak mi asi dal to, na co ho farmaceutické firmy ukecaly. stejnou HA bralo hodně holek kolem mě, byl to Minisiston. Ale po čase jsem začala špinit mimo MS, takže jsme zkusili Cilest. Opakovalo se to. Takže přišla na řadu 3 fázová antiko - Triquilar. Opět po čase stejný problém, takže změna na Marvelon. I při braní tohoto jsem špinila, během braní (myslím že Cilestu) i dost přibrala. Ani jedna HA nebyla z těch drahých (300 - 460Kč), předpokládám, že hodně mladých holek, studentek se dívá i na cenu. Pak jsem se vdala, objevila jiné možnosti antikoncepce a HA už nechci ani vidět. A propo, od vysazení nešpiním vůbec. Zato mám jiné problémy. Tělo se zatím učí pracovat samo. Kdybych si mohla znova vybrat a měla takové možnosti dovědět se o antikoncepci to, co dnešní mladé holky, vůbec bych s HA nezačínala. Ušetřila bych si dnešní problémy.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí