Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#151 10. 12. 2008 20:42

Vanda
Host

Re: rodiče

majkafa napsal(a):

Když přijdu na návštěvu a nebydlím tam, není mi nic do toho, jak to dotyční doma mají. Je to jejich věc. Byť jsou to mí rodiče.

Ano, je to jejich věc, ale není mi to jedno. Zrovna tak rodiče, kteří vidí, že v partnerství jejich dětí jsou neshody, nezasahují (tedy neměli by, jen ve výjimečných a vážných případech), ale není jim to jedno. O tom je řeč, přeciž.

Upravil(a) Vanda (10. 12. 2008 20:44)

 

#152 10. 12. 2008 20:48

majkafa
Host

Re: rodiče

Nepíšu, že je mi to jedno.
Píšu, že mi do toho nic není, je to jejich vztah.

 

#153 10. 12. 2008 20:59

Vanda
Host

Re: rodiče

majkafa napsal(a):

Nepíšu, že je mi to jedno.
Píšu, že mi do toho nic není, je to jejich vztah.

No vidíš, a Kukačka psala, že jí to není jedno (vpodstatě). Ale to už je teď taky jedno, jen by to taky chtělo líp číst.

 

#154 10. 12. 2008 21:02

majkafa
Host

Re: rodiče

Kukačka se ptala, jak  má říct tatínkovi, jak má říct mamince atd. atd.
Já jí odpovídala, že nijak, že je to jejich vztah.
Ale je to vážně fuck.

 

#155 11. 12. 2008 7:38

Vanda
Host

Re: rodiče

Majko, přečti si příspěvek 14.
Protože vás obě znám, myslím si, že ti tady na tom vlákně spíš naběhlo, opravdu bez ironie, tvoje oblíbené zrcadlo.
A to je fakt všechno k tomuhle vláknu, přeju všem krásný pohodový den.

 

#156 11. 12. 2008 8:37

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: rodiče

Myslím si, že plést se někomu DOSPĚLÉMU do života, je nevhodné. Každý člověk je svobodný a má právo na vlastní rozhodnutí, na vlastní chyby. Neberme jim toto právo, neberme jim jejich sebeúctu.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#157 11. 12. 2008 11:32

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: rodiče

skurt často jsem pak usazena od obou "ty jsi naše dítě, ty nás nemáš co poučovat..."  skurt

Kukačko, když tě takhle rodiče odbydou .... tak se jim do toho asi fakt nemontuj. Třeba si v těch hádkách rochní .. co ty víš ....


BB

Není tady

 

#158 11. 12. 2008 12:39

hrosanek
Host

Re: rodiče

KALIK napsal(a):

Myslím si, že plést se někomu DOSPĚLÉMU do života, je nevhodné. Každý člověk je svobodný a má právo na vlastní rozhodnutí, na vlastní chyby. Neberme jim toto právo, neberme jim jejich sebeúctu.

Hmmm svým rodičům rozhodně neberu sebeúctu, neberu jim jejich styl života. Neplést se do života pro mě neobnáší jim neříct:"Hele vy dva, přestaňte na sebe řvát kvůli hovadině." Moje názory na jejich prožívání čehokoliv jsou korektní v rámci nevměšování se. Jsou dospělí, jak píšeš, pro to si myslím, že ať řeknu cokoliv s jejich sebeúctou, právem na řešení to nezahýbe. Je tenká hranice mezi onou korektností, nekorektností a sklouznutím k tomu, že je úplně buřt jak se mají, abych se jim nedejbože nepletl do života. Žiju zřejmě v jiné rodině, ale u nás se názory na rodinné problémy říkají, pomáháme si v krizích osobních, partnerských a přesto nemám pocit, že se nenecháváme žít, jak chceme. Ono z přemíry touhy po svobodě ducha, z přemíry žít a nechat žít vzniká i odcizení, kdy se lidé přestanou vnímat, protože všechno je někoho pouze někoho osobní problém.

 

#159 11. 12. 2008 12:42

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: rodiče

Víš, mám ten názor, že až bude někdo chtít poradit, jistě se zeptá. Do té doby je to čistě na něm smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#160 11. 12. 2008 12:50

hrosanek
Host

Re: rodiče

Pak je to v pořádku, my za sebou chodíme a říkáme si o radu. Leckdy jen o ucho. smile

 

#161 11. 12. 2008 12:51

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: rodiče

Moc hezky jsi to Hrošánku napsala. Jak já ti rozumím.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#162 11. 12. 2008 13:18

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: rodiče

Hrošánku - děkuji.
hlavně já jsem nikde nenapsala, že by mě někdo (otec, matka) o radu žádali...že by máti plakala "prosím tě, řekni tátovi..."
Už toho nechte.
Opakuji po stý, že se nikomu do života nepletu, nedávám nevyžádáné rady a podobně.

Není tady

 

#163 11. 12. 2008 13:55

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: rodiče

Já jsem jenom zvědavá, Kuki, jestli budeš mít odvahu založit ještě někdy vlákno... wink big_smile


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#164 11. 12. 2008 14:04

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: rodiče

snad ani ne

Není tady

 

#165 11. 12. 2008 14:57

hrosanek
Host

Re: rodiče

Neblázni Kuki, tohle vlákno mělo svůj smysl. Došlo na ona nenáviděná a přesto opravdová zrcadla, střety a porozumění. Během tohohle vlákna mi třeba došlo, že máti koupím lístky do divadla pro mě, mamku a ségru. Mám jí ráda, její život s mým přese všechno mnou milovaným otcem jí nezávidím nechňápu, vím, že je to její volba a je takhle přese všechno šťastná. I kdyby byla vědomě nešťastná, tak je to její volba, můžu jí dát jen kousek své lásky, aby bylo líp. Beru jí do divadla, protože bude mít o další důvod víc si uvědomit vypadnouc od něho, proč má toho cholerického dědulu tak ráda. pussa

Za tvými písmenky (za všemi písmenky) vždycky vidíme jen to, co nám dovolí odkrýt. A vždycky je v tom kus sebe. wink

Upravil(a) hrosanek (11. 12. 2008 14:59)

 

#166 11. 12. 2008 17:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: rodiče

KALIK napsal(a):

Víš, mám ten názor, že až bude někdo chtít poradit, jistě se zeptá. Do té doby je to čistě na něm smile

Moja mama nie. Ona bude fňukať, ale na názor či radu   anespýta, radšej si nechá ruku odseknúť. Ale ja už buď poradím(ccheš-necheš), alebo ju zruším so slovami: "Mama, neskuhraj, ale zmeň to." Drsné, ale odmietam donekonečna počúvať niečo, k čomu nemám právo vyjadriť sa.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#167 11. 12. 2008 22:18

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: rodiče

čáast diskuze kvůli častým vulgaritám promazána. děkuji za pochopení, tina.


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#168 11. 12. 2008 22:42

majkafa
Host

Re: rodiče

Smažu to.
Život je krátký.

Upravil(a) majkafa (11. 12. 2008 22:58)

 

#169 11. 12. 2008 22:52

hrosanek
Host

Re: rodiče

Majko stačí si přečíst pravidla, jest to tam. Včetně banu, který je moderátorech. Vzpomínám si na jednu diskusi k banu, kde jsi je docela dobře znala.

A co si budou myslet "ostatní" je fuk.

Upravil(a) hrosanek (11. 12. 2008 22:53)

 

#170 11. 12. 2008 22:52

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: rodiče

pravidlům babinetu odporovaly právě ty vulgarity
nikdo z uživatelů babinetu zásah nežádal

no, a než to napíšu, tak zmizí příspěvek, na který reaguju... to je dneska den...

Upravil(a) tina (11. 12. 2008 22:58)


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#171 11. 12. 2008 22:57

majkafa
Host

Re: rodiče

hrosanek napsal(a):

Majko stačí si přečíst pravidla, jest to tam. Včetně banu, který je moderátorech. Vzpomínám si na jednu diskusi k banu, kde jsi je docela dobře znala.

A co si budou myslet "ostatní" je fuk.

Znala. Ale mně se to nedotklo, nebylo to o mně, ale o druhé straně. Takže mi to tentokrát neva.
Vlastně jsou to mé zkoušky, jestli jsem OK. Tahle mi potvrdila, že se cítím dobře, že umím zvládat i krizovky. Učím se to, v práci jich mám nepočítaně.
Kukačce děkuju. I ostatním. BI.

No, krizovky. Mě se to skutečně vůbec nedotklo. Přemýšlím nad tím.

Mizing, bo jsem mimo téma.

Upravil(a) majkafa (11. 12. 2008 23:04)

 

#172 11. 12. 2008 23:02

majkafa
Host

Re: rodiče

tino, omlouvám se.
Je mi jedno, jestli si budou myslet, že jsem žádala já.
Já vím, že nežádala a to je pro mě důležité.

Ale děkuji ti za tvé vyjádření.

 

#173 11. 12. 2008 23:57

Alosek
Host

Re: rodiče

Tak na tomhle vlákně mám velmi silný pocit "dežavi" (né, Deža ví dumbom - i když ten možná taky)...
Tohle už tu bylo. Včetně slov Majky, jejího mazání napsaných příspěvků, přemíry děkovaček a slušnosti vůči všem zúčastněným.
To si stokrát raději přečtu jedno upřímné poslání do prd..e.

 

#174 12. 12. 2008 0:37

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: rodiče

ja taky. jsou mi lidsky sympatictejsi lide, kteri davaji volne pruchod emocim a nefiltruji je pres naucene mustry.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#175 12. 12. 2008 6:44

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: rodiče

hrosanek napsal(a):

KALIK napsal(a):

Myslím si, že plést se někomu DOSPĚLÉMU do života, je nevhodné. Každý člověk je svobodný a má právo na vlastní rozhodnutí, na vlastní chyby. Neberme jim toto právo, neberme jim jejich sebeúctu.

Hmmm svým rodičům rozhodně neberu sebeúctu, neberu jim jejich styl života. Neplést se do života pro mě neobnáší jim neříct:"Hele vy dva, přestaňte na sebe řvát kvůli hovadině." Moje názory na jejich prožívání čehokoliv jsou korektní v rámci nevměšování se. Jsou dospělí, jak píšeš, pro to si myslím, že ať řeknu cokoliv s jejich sebeúctou, právem na řešení to nezahýbe. Je tenká hranice mezi onou korektností, nekorektností a sklouznutím k tomu, že je úplně buřt jak se mají, abych se jim nedejbože nepletl do života. Žiju zřejmě v jiné rodině, ale u nás se názory na rodinné problémy říkají, pomáháme si v krizích osobních, partnerských a přesto nemám pocit, že se nenecháváme žít, jak chceme. Ono z přemíry touhy po svobodě ducha, z přemíry žít a nechat žít vzniká i odcizení, kdy se lidé přestanou vnímat, protože všechno je někoho pouze někoho osobní problém.

Rodinný problém je, jaká se koupí televize, kdy se bude malovat a z čeho se to zaplatí. Pokud mají dva lidé z rodiny mezi sebou při, je to jejich soukromá věc, obzvláště, pokud jsou to partneři.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů