Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#1 29. 1. 2006 22:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

záloha na byt

Chtěl jsem se zeptat, zda-li je možné u soudu chtít půlku zálohy, co dostala manželka na byt, jedná se o 100 000,- a dostala to od svých rodičů. Na stvrzence je napsáno, že peníze jsou od manželky. Všechno se stalo v době manželství. Je možné chtít u soudu těch 50 000,- po manželce? Jaké jsou šance, že je dostanu?

Žádná darovací smlouva nebyla udělána.

Děkuji

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#2 30. 1. 2006 9:04

ABC
Host

Re: záloha na byt

A ona ty peníze má? Pokud jste je spotřebovali na koupi bytu, spotřebovali jste je společně, i když byly případně darovány výhradně manželce. Pokud peníze darovali rodiče manželky vám oběma v době manželství, vložili jste je do bytu a v případě vypořádání SJM máte stejný vypořádací podíl. Pokud byly darovány výhradně manželce, byl to pouze její vklad a v tom případě má v případě rozvodu a následného vypořádní SJM nárok na větší podíl ze společného majetku, protože částku 100.000 vložila do bytu ona ze svých výlučných prostředků.
Navíc nikdy nemůžete vědět, jestli v případě rozvodových problému jí rodiče nějaku tu smlouvu nenapíší, aby ochránili její peníze. Jen velmi těžko budete u soudu dokazovat, že žádná taková smlouva neexistovala (darovací smlouva nemusí být písemná a rodiče pak v případě soudního jednání mohou tvrdit, že to mysleli tak, že peníze dávají výhradně jí). V žádném případě nepočítejte s tím, že by vám nějaké peníze dávala ze "společného daru" - to platí i opačně, taky by je po vás mohla chtít - z titulu, že je dostala od rodičů a vy jste je investoval.

#3 30. 1. 2006 17:47

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

To je mrzuté. Ty peníze jsme spotřebovali na koupi bytu, mám od toho potvrzení.
A jak se u soudu dělí majetek, vždyť takhle se to dá udělat se vším a já můžu klidně odejít s holou pr...í (promiňte ten výraz)? Mám tedy na něco nárok nebo mám všechno nechat manželce, protže to stejně namá cenu?
Díky

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#4 30. 1. 2006 19:18

ABC
Host

A ten byt je tedy čí? Ten snad máte v SJM - takže máte nárok na vypořádání. Polovina by připadla vám po odečtení nákladů, které prokazatelně vynaložil jeden z manželů výlučně ze svých prostředků (darování či dědictví jednomu z manželů nebo výlučné vlastnictví před manželstvím). O SJM je lepší se dohodnout a neřešit věc soudně. Za jedno je to drahé - soudní poplatky, znalecké odhady, náklady advokáta - to vše z hodnoty majetku. A za druhé kdokoli z manželů si může opatřit různé smlouvy o půjčce, o darování peněz, svá tvrzení dokládat svědeckými výpověďmi a v takovém případě se celá věc neúměrně protahuje a náklady rostou.

#5 30. 1. 2006 20:15

Jiřinka
Host

Máš nárok na všeho polovinu a ona +100000, pokud jsi rovný chlap z takových peněz od jejích rodičů nebudeš nic chtít.

#6 30. 1. 2006 20:37

ABC
Host

Jiřinka napsal(a):

Máš nárok na všeho polovinu a ona +100000, pokud jsi rovný chlap z takových peněz od jejích rodičů nebudeš nic chtít.

tak nějak bych se v právní poradně raději nepouštěla do psychologického hodnocení. To patří jinam.

#7 30. 1. 2006 21:33

Jiřinka
Host

Omlouvám se, ale někdy se to nedá vydržet. Ještě jednou pardon.

#8 30. 1. 2006 21:44

ABC
Host

Jiřinka napsal(a):

Omlouvám se, ale někdy se to nedá vydržet. Ještě jednou pardon.

smile chápu, taky někdy. Ale toto není ten případ. S Kalikem jsem to už rozebírala jinde a myslím si, že on se naopak snaží jednat hodně slušně. smile

#9 31. 1. 2006 10:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

ABC, máš naprostou pravdu, nikdy jsem po manželce nechtěl nic navíc, ba naopak jsem byl nad věcí a takové věci, jako že jsem ze čtyřech měsíců (spíš tří) makal na bytě jeden měsíc, aby byl trochu obyvatelnej, tak nad tím jsem velkoryse mávnul rukou. To se všechno dělo už v době, kdy mě už nemilovala a hledala si aktivně náhradu. Nejvíc mě sere to, že na tom bytě makal i můj táta a to zcela zbytečně a to měl spoustu jiné práce. To na dokreslení.

Celou dobu se mnou zametá jak se dá a to i po odstěhování, její chování je dosti nefér po tom, co jsem pro ní udělal.

Byt je náš obou, jsem spoluvlastník i spoludlužník.

Aktualizace (a to potěší i Jiřinku), jsem se rozhodl, že přistoupím na vyrovnání manželky (a ta už tak velkorysá nebyla, to znamená i bez těch 50 000,-), dostanu sice pár šupů, ale rozhodně se s ní nechci u soudu hádat, protože ona je na to expert a dokázala by říkat takový hnusárny, že toho nechci být svědkem, já bohužel takový nejsem.

Co mi zbyde? Vlastně nic a tohle je spravedlnost? Asi si musím zvykat a příště si odpustit podobné kraviny jako je svatba.

Díky

Není tady

#10 31. 1. 2006 11:27

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Kaliku, nebo si to ošetřit předmanželskou smlouvou..

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#11 31. 1. 2006 12:47

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Ne, já myslím, že si dám se ženěním dlouhou pauzu sad

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí