Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 12. 2008 13:08

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Re: ČEZ

Kotěvbotě napsal(a):

Mě na tom nejvíc štve, že u nás budou elektřinu zvedat nejvíc. O 16 % To nechápu hmm Proč to není všude stejně? mad

Protože nemáte krematorium lol

So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

#52 5. 12. 2008 13:10

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

surikata napsal(a):

Kuty napsal(a):

Všechno špatné bude pro něcodobré-nebudeme tak tlustí a zbavímese mnohých civil.chorob.

A jaká pozitiva to přinese hubeným a zdravým?

Těm to nebude hrozit ani do budoucna-ta tlouška a civil.choroby.
A jinak jak to tady čtu mě napadá,jesli PetrV není jeden z těch z ČEZu.
Klubko - jako hrabivý národ máme tedy naše typické představitele v politicích. Je to ale malá útěcha pro ty co nehrabou,nemyslí....

Neříkám, že s PetremV souhlasím ve všem, ale jako jeden z mála tady nemá zatemněnej mozek tou "nestydatou" odměnou šéfa ČEZu tongue

Není tady

#53 5. 12. 2008 13:12

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

Když si čtu tady ty vaše stesky a srovnám to s vláknem kuchyňka,co vše se u nás vyvařuje na běžné večeře ve všední den,tak ty nářky nechápu.

to se ti povedlo lol

Není tady

#54 5. 12. 2008 14:13

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

ADFka2 napsal(a):

Těch 677 mega mě nechává klidnou. Podle mě má problém to utratit, nechtěla bych bejt v jeho kůži  lol

Já si naopak myslím, že vůbec ne lol Je úplně jedno, jaké má člověk příjmy, utratit se dá cokoliv a ani nemusíš dlouho přemýšlet. Spíš naopak mu přibyde velký stres, aby ty peníze vhodně investoval a moc neprodělal.

Není tady

#55 5. 12. 2008 14:16

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

PetrV napsal(a):

ADFka2 napsal(a):

Těch 677 mega mě nechává klidnou. Podle mě má problém to utratit, nechtěla bych bejt v jeho kůži  lol

Já si naopak myslím, že vůbec ne lol Je úplně jedno, jaké má člověk příjmy, utratit se dá cokoliv a ani nemusíš dlouho přemýšlet. Spíš naopak mu přibyde velký stres, aby ty peníze vhodně investoval a moc neprodělal.

Nebo aby mu od nich někdo nepomoh... vissla
Asi bych nechtěla takhle zazobanýho taku, odjakživa gorily za zadkem, to se člověk ani neseznámí lol

Není tady

#56 5. 12. 2008 16:02

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--

ADFka2 napsal(a):

Kotěvbotě napsal(a):

Mě na tom nejvíc štve, že u nás budou elektřinu zvedat nejvíc. O 16 % To nechápu hmm Proč to není všude stejně? mad

Protože nemáte krematorium lol

By koukali jaký máme v Pelhřimově krematorium lol

Není tady

#57 5. 12. 2008 18:30

Martinaaa
♥♥-----

ADFka2 napsal(a):

PetrV napsal(a):

ADFka2 napsal(a):

Nebo aby mu od nich někdo nepomoh... vissla
Asi bych nechtěla takhle zazobanýho taku, odjakživa gorily za zadkem, to se člověk ani neseznámí lol

Jak neseznami? JAko s nejakou slecnou? On neni zenatej ?

Není tady

#58 6. 12. 2008 18:50

Adamíra
♥♥♥♥---

My jsme nedávno částečně omezili spotřebu elektriky tak, že jsme v RD začali vytápět větší část novým plynovým kotlem a zbytek původním elektrickým přímotopným kotlem. Ty ceny elektriky jsou nehorázné a rostou neustále. Nejhorší je, že zvyšováním cen el. rostou ceny i ostatního zboží (náklady firem rostou zvyšováním ceny el)... a služeb. Tak jako tak se to týká nás všech. A odměna manažerům ČEZu mi VADÍ. Z jakých peněz jde? Z peněz nás všech zákazníků. Možná i pro ty vysoké odměny roste cena, vždy na ně musí vydělat. A vydělá na nás. Je to nehorázná sprosárna. Bohužel tady sami asi nic nesvedeme, na druhou stranu se mi nechce jen nečinně přihlížet!

Není tady

#59 6. 12. 2008 19:15

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Myslím, že ty odměny jsou naprosto zanedbatelné, na ty padne kolik, dvě procenta z čistého zisku? Spíš nikdo z vlastníků ČEZu (včetně státu) prostě nechce o takovéhle pohodlné příjmy přijít. Berte to jako nepřímou (a nepříjemnou) daň. Už takhle je jich dost, tohle je jen jedna navíc smile

Není tady

#60 6. 12. 2008 19:29

Adamíra
♥♥♥♥---

Ale kolik vedoucích pracovníků dostane jen o málo méně než je uvedeno? Kapka ke kapce (a uvedené cifry nejsou žádné kapky). Jsou to peníze vytahané z nás. Kdyby dostal takovou "odměnu" taky někdo z politiků (a co víme, že...) taky by se nám to nelíbilo a toto je srovnatelné. O x odměn méně a rázem by nestoupala cena o 16 %. Nejdříve tvrdili, že roste poptávka, roste cena ropy apod. Nyní poptávka klesá, klesla cena ropy a zase zdražují...

Není tady

#61 7. 12. 2008 14:18

Medmarta
♥♥♥----

Adamíra napsal(a):

Ale kolik vedoucích pracovníků dostane jen o málo méně než je uvedeno? Kapka ke kapce (a uvedené cifry nejsou žádné kapky). Jsou to peníze vytahané z nás. Kdyby dostal takovou "odměnu" taky někdo z politiků (a co víme, že...) taky by se nám to nelíbilo a toto je srovnatelné. O x odměn méně a rázem by nestoupala cena o 16 %. Nejdříve tvrdili, že roste poptávka, roste cena ropy apod. Nyní poptávka klesá, klesla cena ropy a zase zdražují...

Plne s tebou souhlasim a take se mi nechce necinne prihlizet. Ale co se da delat? Da se vubec nedo delat????

Zaregistrovala jsem se prozatim na www.sponel.cz

Co to mame vlastne za vladu? Patri jim tam vetsina a oni nejsou schopni s tim neco udelat.

A vubec...co je tohle za strasnej stat? Nekdo tu psal, ze muzeme byt radi, ze mame strechu nad hlavou a co jist...  A srovnaval to  s nejakyma lidma z rozvojovych zemi.... Ale my jsme pracujici, vzdelani lide. Ja mam napr VS a myslim sei, ze se nemam tak jako vysokoskolak ze zapadni Evropy.

Mam znamou v Nemecku. Je teda o hodne starsi nez ja, je jiz v duchodu. Cely zivot pracovala. Ma stredoskolske vzdelani. Jeji duchod v prepoctu na Kc cini 70 000 Kc  U nas ma duchodce desetkrat mene..... Myslite si, ze je to normalni? To jsem trosku odbocila...Ale ted jsem si na to vzpomnela, tak jsem vam to sem musela napsat :-)

Není tady

#62 7. 12. 2008 19:12

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

V ČEZu ty odměny byly podle mých informací v celkové výši jedné miliardy, což jsou dvě procenta z čistého zisku společnosti. Zanedbatelná částka. Odměny jsou ten nejmenší problém a rozhodně nijak nesouvisí se zdražením.

Vysokoškolák v Německu se pochopitelně má lépe než vysokoškolák v ČR a ten se zase má lépe než vysokoškolák na Slovensku nebo Ukrajině. Mně se to zdá naprosto normální a odpovídá to síle ekonomik jednotlivých států.

Není tady

#63 7. 12. 2008 20:42

Medmarta
♥♥♥----

PetrV napsal(a):

V ČEZu ty odměny byly podle mých informací v celkové výši jedné miliardy, což jsou dvě procenta z čistého zisku společnosti. Zanedbatelná částka. Odměny jsou ten nejmenší problém a rozhodně nijak nesouvisí se zdražením.

Vysokoškolák v Německu se pochopitelně má lépe než vysokoškolák v ČR a ten se zase má lépe než vysokoškolák na Slovensku nebo Ukrajině. Mně se to zdá naprosto normální a odpovídá to síle ekonomik jednotlivých států.

A na cem zavisi ta sila ekonomik jednotlivych statu??? :-)))))

Upravil(a) Medmarta (7. 12. 2008 20:42)

Není tady

#64 7. 12. 2008 21:38

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Medmarta napsal(a):

PetrV napsal(a):

Třeba na tom, jestli mají za sebou světovou válku, nebo třeba čtyřicet let devastujícího komunismu?

Není tady

#65 7. 12. 2008 22:12

Medmarta
♥♥♥----

PetrV napsal(a):

Medmarta napsal(a):

PetrV napsal(a):

Třeba na tom, jestli mají za sebou světovou válku, nebo třeba čtyřicet let devastujícího komunismu?

Jo sice 40 let komunismu...ale ted uz 20 let bez komunismu...a kam to speje???

Muzeme byt radi, ze se to tenkrat v tom 68. roce nepovedlo, protoze bychom ted uz v tom hnusu zili 40 let...

Není tady

#66 8. 12. 2008 8:18

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Medmarta napsal(a):

PetrV napsal(a):

Medmarta napsal(a):

Muzeme byt radi, ze se to tenkrat v tom 68. roce nepovedlo, protoze bychom ted uz v tom hnusu zili 40 let...

Spěje to k tomu, že se nám prakticky každým rokem zvyšuje životní úroveň. Ovšem abychom dohnali Německo nebo Švýcarsko, na to bude potřeba ještě několik desítek let.

Není tady

#67 8. 12. 2008 8:21

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

PetrV napsal(a):

Medmarta napsal(a):

PetrV napsal(a):

Spěje to k tomu, že se nám prakticky každým rokem zvyšuje životní úroveň. Ovšem abychom dohnali Německo nebo Švýcarsko, na to bude potřeba ještě několik desítek let.

A jak se nám zvyšuje životní úroveň?

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#68 8. 12. 2008 9:28

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Medmarta napsal(a):

Adamíra napsal(a):

Plne s tebou souhlasim a take se mi nechce necinne prihlizet. Ale co se da delat? Da se vubec nedo delat????

Zaregistrovala jsem se prozatim na www.sponel.cz

Co to mame vlastne za vladu? Patri jim tam vetsina a oni nejsou schopni s tim neco udelat.

A vubec...co je tohle za strasnej stat? Nekdo tu psal, ze muzeme byt radi, ze mame strechu nad hlavou a co jist...  A srovnaval to  s nejakyma lidma z rozvojovych zemi.... Ale my jsme pracujici, vzdelani lide. Ja mam napr VS a myslim sei, ze se nemam tak jako vysokoskolak ze zapadni Evropy.

Mam znamou v Nemecku. Je teda o hodne starsi nez ja, je jiz v duchodu. Cely zivot pracovala. Ma stredoskolske vzdelani. Jeji duchod v prepoctu na Kc cini 70 000 Kc  U nas ma duchodce desetkrat mene..... Myslite si, ze je to normalni? To jsem trosku odbocila...Ale ted jsem si na to vzpomnela, tak jsem vam to sem musela napsat :-)

Nenapadlo tě, že je to třeba právě pro to, že jim patří většina...? Umíš si představit, co na těch daních stát vybere? A že asi nechce vybrat míň?

Není tady

#69 8. 12. 2008 10:10

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥

Medmarto,

jako první se smiř nejprve s tím, že je na světě několik zemí a nikdy se nebudou mít všechny stejně dobře.
Víš, je třeba Rus nebo Ukrajinec nebo Rumun vysokoškolák a velice chytrý. Třeba i lékař ve svém oboru velice dobrý a je mu to ve své zemi na pytel. A pak jde třeba k nám pracovat jako pomocná síla za takové peníze, že ty jsi proti němu milionář.
A taky doma nadává, jak je to možné.
Není lepší se naopak konečně dívat na to pozitivní.
A že se máme ještě dobře, za tím si stojím, i když mě asi ukamenujete.

A srovnávat důchodkyni v BRD a u nás, tak to je směšné. Ale je zvláštní, že po válce a před válkou na tom Německo bylo hůře než my. Jenže u nich pak nepřišel komunismus a kde jsou teď. No když holt se tady 40 let krade a ve vládě sedí stále politici s minulostí, a lidé si žijí stále nad poměry, tak to je těžké. na to nestačí ani těch 20 let.

"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

#70 8. 12. 2008 10:46

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Klubko napsal(a):

Medmarto,

jako první se smiř nejprve s tím, že je na světě několik zemí a nikdy se nebudou mít všechny stejně dobře.
Víš, je třeba Rus nebo Ukrajinec nebo Rumun vysokoškolák a velice chytrý. Třeba i lékař ve svém oboru velice dobrý a je mu to ve své zemi na pytel. A pak jde třeba k nám pracovat jako pomocná síla za takové peníze, že ty jsi proti němu milionář.

A srovnávat důchodkyni v BRD a u nás, tak to je směšné. Ale je zvláštní, že po válce a před válkou na tom Německo bylo hůře než my. Jenže u nich pak nepřišel komunismus a kde jsou teď. No když holt se tady 40 let krade a ve vládě sedí stále politici s minulostí, a lidé si žijí stále nad poměry, tak to je těžké. na to nestačí ani těch 20 let.

Chtěla jsem něco takovýho napsat, ale byla jsem líná, takže dík!
smile
Myslím, že i kdyby Medmarta brala těch 70.000 jako důchodkyně, bude se vztekat, protože německá vrstevnice bude mít 140.000.
Medmarto, věděla jsi například, že když mᚠpráci, svou postel, něco jídla v lednici, umíš číst a psát a mᚠdokonce počítač (!!), patříš mezi hrstku nejbohatších lidí světa?
Ale tobě to nestačí, ty bys chtěla, aby ředitel ČEZu bral minimální mzdu a elektrika byla pokud možno zadarmo, nebo aspoň teda za půlku než je dnes, protože jak my k tomu přijdem, že jo. Víš, některý věci nezměníš. Ceny elektřiny mezi ně patří. S tím se buď smíříš, nebo pukneš vzteky. Já si vybrala to první.
Btw. - dvacet let je polovina ze čtyřiceti.

Není tady

#71 8. 12. 2008 11:29

Medmarta
♥♥♥----

ADFka2 napsal(a):

Klubko napsal(a):

Medmarto,

Chtěla jsem něco takovýho napsat, ale byla jsem líná, takže dík!
smile
Myslím, že i kdyby Medmarta brala těch 70.000 jako důchodkyně, bude se vztekat, protože německá vrstevnice bude mít 140.000.
Medmarto, věděla jsi například, že když mᚠpráci, svou postel, něco jídla v lednici, umíš číst a psát a mᚠdokonce počítač (!!), patříš mezi hrstku nejbohatších lidí světa?
Ale tobě to nestačí, ty bys chtěla, aby ředitel ČEZu bral minimální mzdu a elektrika byla pokud možno zadarmo, nebo aspoň teda za půlku než je dnes, protože jak my k tomu přijdem, že jo. Víš, některý věci nezměníš. Ceny elektřiny mezi ně patří. S tím se buď smíříš, nebo pukneš vzteky. Já si vybrala to první.
Btw. - dvacet let je polovina ze čtyřiceti.

No ty jsi ale nejaka divna :-)))))

Ja bych chtela aby bral minimalni mzdu a elektrika byla zadarmo??? Jsi normalni????

Není tady

#72 8. 12. 2008 11:56

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem naprosto v pořádku, nemůžu za to, že jsi nepochopila mou nadsázku. Ale ráda bys mu to takhle osolila, co? Hamounovi jednomu ošklivýmu, nestydí se brát takový odměny. Je mi jasný, že na jeho místě bys je odmítla. Viď?
Nemluvím teď o cenách elektřiny. Mluvím o tý pitomý český vlastnosti závidět každýmu, kdo má víc. A to z tebe tak nějak dost vyzařuje.
tongue

Není tady

#73 8. 12. 2008 12:49

Medmarta
♥♥♥----

ADFka2 napsal(a):

Já jsem naprosto v pořádku, nemůžu za to, že jsi nepochopila mou nadsázku. Ale ráda bys mu to takhle osolila, co? Hamounovi jednomu ošklivýmu, nestydí se brát takový odměny. Je mi jasný, že na jeho místě bys je odmítla. Viď?
Nemluvím teď o cenách elektřiny. Mluvím o tý pitomý český vlastnosti závidět každýmu, kdo má víc. A to z tebe tak nějak dost vyzařuje.
tongue

Ja mu to vubec nezavidim.. Vzdyt ho vubec neznam. Je mi jedno co si za to koupi, ja to nevidim a je mi to uplne fuk. At ma kolik chce..ty prachy mu preju....Mne jde jen o me... Ja nechci platit tak velky poplatky  CEZu..
Chapes uz to???

Není tady

#74 8. 12. 2008 12:54

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-

Medmarta napsal(a):

ADFka2 napsal(a):

tongue

Ja mu to vubec nezavidim.. Vzdyt ho vubec neznam. Je mi jedno co si za to koupi, ja to nevidim a je mi to uplne fuk. At ma kolik chce..ty prachy mu preju....Mne jde jen o me... Ja nechci platit tak velky poplatky  CEZu..
Chapes uz to???

Je ti to fuk? Já jen, že ses nad tím tak rozběsnila... To bude asi tím, že mu to přeješ.
Můžu tě ujistit, že nikdo nechce za nic platit víc než by musel.
Ale zkus i ty pochopit, že tohle prostě nezměníš a chtít to po státu je utopie. Vaří na tom závratný prachy a kvůli nám, svým voličům, to měnit nebudou. Aspoň to zkus, a se nemusíš tolik rozčilovat.

Není tady

#75 8. 12. 2008 12:56

Medmarta
♥♥♥----

ADFka2 napsal(a):

tongue

VYzaruje??? hheeheheeeeeeeeeeeee  ty me vidis????????

uz mi radsi nic nepis, nebo se nastvu, ty trdlo :-)

Ze je u nas zivotni uroven pro nektere lidi na nic, to snad vi kazdej... Par lidi se ma hodne dobre, par lidi prumer... Ale taky je plno lidi, ktery jsou na tom hodne zle.
JA to teda nejsem...i kdyz bych si s mym VS vzdelanim predstavovala lepsi plat ...myslim v mem oboru....V kterem ted nepracuju, protoze potrebuju penize, takze jinde jich vydelam daleko vic, ale nedalam to, co jsem vystudovala a co me bavi.

Ty jsi nejspis s ekonomikou tohoto statu velice spokojena...No dobre, tak bud... Vykrikuj tady jak je nase vlada super a jak vse dela pro blaho naroda....

Ja si to nemyslim, proto jsem psala svuj nazor.... To je vsechno.

CEZ mi pije krev, to je pravda....Ale nejakej Roman je mi u zadku...

Upravil(a) Medmarta (8. 12. 2008 13:01)

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí