Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 11. 2008 9:33

Kerrin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 436

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vero, tajé jsem si přečetla Tvůj příběh a starosti. Je mi to líto, ale s člověkěm , který pije určitě není život pohodový, kor když v té jeho rodině pili a pijí také. To nikdo nepochopí z jeho strany.
Tak nevyměkni, at si sáhne na dno. Ale jak vidíš, tak je to pořád to samé. Myslím si, že ten kdo má flašky schované všude po domě už je na léčení. POkud na to nepřijde sám, těžko mu pomůžeš ty.
Vánoce......... těš se na vnoučátka, své děti a užijete si to také. Tak nebuš smutná. ty to zvládněš.hjartahjartahjarta

Není tady

 

#27 30. 11. 2008 11:05

Somaia
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vero, když vyměkneš, budete v tom lítat znovu... dcera má zřejmě své zkušenosti a oprávněnou starost. Poslechni jí. Naše děti někdy mají do našich vztahů velmi dobrý vhled, taky mě občas dcera překvapila svou oprávněnou a konstruktivní kritikou.

 

#28 30. 11. 2008 14:07

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vera- narazila jsem na tohle téma. Je mi víc než blízké a pokud se budeš chtít kouknout na vlákno http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=31055tak nás tam najdeš víc.... Myslím, že třeba s Hanulí by sis měla o čem povyprávět...

Upravil(a) zuzi777a (30. 11. 2008 14:07)

Není tady

 

#29 30. 11. 2008 17:09

Nabuko0
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 9. 2008
Příspěvky: 758

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Veru hjarta

Mám otce alkoholika, propil si slinivku, vypil si těžkou cukrovku, v 62 vypadá na 70 (a to už docela dlouhou dobu). Je to bezva chlap, vážím si ho za mnoho věcí, ale je to alkoholik. Nikdy jsme ho nepřesvědčili, aby se šel léčit. Jednou se pokusil o sebevraždu, potom to vypadalo, že se bude snažit. Ale vydrželo to tak měsíc. Teď už prakticky nepije, protože mu stačí málo. Nemůže spát. Máma stála vždy při něm. Bylo období, kdy by ho nejradši utopila ve vaně. Přežila to, no, spíš si zvykla. Ale není šastná. Neví, jestli ho miluje. Mohla za ta léta zaížt mnoho hezkých věcí, které díky alkoholu nešly - žádné dovolené, výlety apod.

Není to o Tobě, ty nejsi vinna. Je to jen o něm. Drž se, holka.

Není tady

 

#30 30. 11. 2008 17:33

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Holky, držím se, jste moc hodné, že mi tak píšete................................vydržím
M to zkouší přes děti, ty s ním mluví, sice chladně, ale komunikují..................to je dobře, chci, aby měli mezi sebou aspoň nějaký přijatelný vztah, dětem jsem neřekla, co o nich někdy škaredého povídá, a co není pravda.
Je vzteklý a dokáže být nesprvedlivý i na ty vnoučátka, takový nebyl, to ho změnil alkohol.
Pravidelně se to objevuje na podzim, v tuto dobu.....................letos to bylo naposledy.
To mě naučil Babinet.
Děkuji, že existuješ.

Není tady

 

#31 30. 11. 2008 18:45

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Uff, tak jsem mluvila hoďku francouzsky a moc mi to šlo. Musím se pochválit. Teď to potřebuju. Jinak taková nejsem. Zvládli jsme vše vyřešit a domluvit, čechrám si peří, dnes nebude Lexaurin.

Není tady

 

#32 30. 11. 2008 19:58

hrosanek
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Ahoj Vero,

viděly jsme se taktéž u Juli na bramborácích. Můj táta kdysi pil jako duha, taktéž domácí piják. Zadělal mi na osobní dlouholetý problém nebrat si hystericky občasnou opičku mých partnerů. Ségře vlastně taky. Byl protivný, nespokojený, dokázal být neuvěřitelně agresivní. Odnaučila ho pít až nemoc. Dneska mám radost, že jsou naši spolu a babkovsky dědkovsky šastní, ale kdysi jsem si jako dítě přála nejenom kvůli tomuhle, aby nebyli.

To, že jsi řekla, že takhle nechceš žít, je v pořádku. Nikdy není pozdě s tím začít. Rozumím Ti, že ho miluješ a přesto s ním takhle nechceš být. Mně Babinet taky pomáhal a vlastně pořád pomáhá jako univerzální Miroslavova země. Je velmi příjemné nebýt na životní držkopády  sám. Držím pěsti. pussa

 

#33 30. 11. 2008 20:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Holky, vy moje zlatíčka, sluníčka, ovečky...................

Není tady

 

#34 1. 12. 2008 7:29

baroch
♥------
Registrovaný: 10. 11. 2008
Příspěvky: 16

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Dobre rano, dneska jsem si precetla navod, jak poznat, ze vas podvadi, treba to nekomu k necemu bude: http://www.forexample.cz/view.php?nazev … 2008080007

Není tady

 

#35 1. 12. 2008 8:57

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Věru,
ona už to řekla Pandorra. Já si myslím, že láska k němu je lepší, než nenávist. Myslíš, že by bylo lepší jej nenávidět, žrát se u uvnitř, jak tobě zkazil život atd? Ne.
Já když měla anorexii, tak jsem se v tom plácala asi rok. Stále si namlouvala, že jsem v pohodě, že to zvládnu. Kdykoliv začnu zase jíst. No problem. Je to taky závislot. Na nejedění, na svém těle, na počítání kalorii. V době kdy jsem si sama sobě přiznala, že mám problém, že se musím jít léčit, že je to o mě, tak bylo "Vyhráno". Já se z té nemoci dostala. V 80% nemocných se v tom pachtí celý život. Docent měl radost, děsnou a vodil mě jako medvěda po klinikách, že to jde vyléčit. Ale! Že jsem chtěla sama. Ostatní holky, tam dali rodiče, proti jejich vůli. A jakmile byly doma, zase to spadlo do normálu.
Když jsem o dva roky později znovu měla deprese, šílené deprese a pokusila se o sebevraždu, začala jsem pít. Nejdříve třeba sklenku při žehlení, pak dvě sklenky k TV. Pak panáku po příchodu z práce. Pak tři panáky k žehlení, pak čtyři v hospodě. A zjistila jsem,že piji každý den. Tou dobou jsem bydela se sestrou. Ona se mračila, nadávala mi, dala asi 3x facku,když jsem přišla domů na kaši. Byla jsem po*ná. Třeba si lehla k vodě a tam spala do rána. Špinavá. Furt byla jako nad věcí. Psycholožka mi nic nenutila. Dovedla mě jen k tomu,abych si přiznala, že já sama mám problém. Takže znovu léčba. Znovu antidepresiva, poradana, detox, kontrola. Dnes je to pohoda. Nepiji skoro vůbec. Alkohol jen dobrý a málo. Dobré víno, tvrdé téměř vůbec.  A zase jen díky tomu, že já jsem chěla.
Takže si nic nevyčítej. Je to JEHO problém v JEHO režii a TY s tím nemᚠnic společného. TY jsi ta dobrá, která ho miluje a nevyčítá, ta která je ochotna pomoci,ale nevnucuje se a věř mi, že je to dobré řešení. Já sama jsem poznala, jak jsem okolí trápila. Dlouho jsem si to vyčítala. Oni si zase vyčítali, co udělali špatně. Ale nebyla to jen jejich vina.Ąivot jde dál i když si myslíš, že jde po té nejtrnitější ceště. Věř mi, že bude líp. Je půda, kde už bodlák růst nemůže a vystřídá jej louka plná trávy, slunce, klidu.
Moc ti přeji, a všechny slzy, které padají na tvou tvář brzy uschnou a do tvé tváře se vrátí úsměv.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#36 1. 12. 2008 15:01

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

baroch napsal(a):

Dobre rano, dneska jsem si precetla navod, jak poznat, ze vas podvadi, treba to nekomu k necemu bude: http://www.forexample.cz/view.php?nazev … 2008080007

ježííííš, nač návod ? dumbomdumbomdumbom

Není tady

 

#37 1. 12. 2008 16:42

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vrátila jsem se od psycholožky...............naprosto nic..........úplná nula, nic mi to nedalo, jenom ztráta času

Není tady

 

#38 1. 12. 2008 16:55

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Tak zkus jinou, nebo jinýho....


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#39 1. 12. 2008 17:04

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Věru, neházej kolty do ječmene. Není všem dnům konec a není určitě jediná. I mistr tesař se utne a mezi každou profesí se najde blb.
Takže buď někoho jiného, nebo něco jiného. Ty jedeš do Černošek?
Ráda tě poznám.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#40 1. 12. 2008 17:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

vera napsal(a):

Vrátila jsem se od psycholožky...............naprosto nic..........úplná nula, nic mi to nedalo, jenom ztráta času

Vero,
na poprvé to nemusí být hned Objevení Ameriky, klidně to může být i Vynález zkázy stolt
Nevzdávej to.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 1. 12. 2008 18:42

hrosanek
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vero, z vlastní zkušenosti z psychology, nečekej, že napoprvé to bude blik a hurá mám řešení. On se tam člověk někdy chodí člověk vykecávat tak dlouho, až mu to začne pomáhat. smile

 

#42 1. 12. 2008 19:31

Růža
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 1098

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Vero, mne u psychologa nejvíc pomáhalo, že jsem o své situaci mohla a chtěla mluvit a taky bulet a bulet. Velký zlom nastal až na pátém sezení. Byl mi doporučen a nezklamal. Bohužel už asi nebere žádné nové klienty.

Musím se Ti omluvit - od středy se budu válet v nemocnici a nějaký slet v Brně asi tak 14 ní nehrozí :-(   to je vzkaz i pro Ivanku, Juli, Pag, Tinu, Leilu....................

Není tady

 

#43 1. 12. 2008 20:36

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Růža napsal(a):

Musím se Ti omluvit - od středy se budu válet v nemocnici a nějaký slet v Brně asi tak 14 ní nehrozí :-(   to je vzkaz i pro Ivanku, Juli, Pag, Tinu, Leilu....................

Tak to držím palec, a jsi brzo a v pořádku doma stolt

Upravil(a) Míša Kulička (1. 12. 2008 20:37)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#44 1. 12. 2008 20:44

majkafa
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

vero, nevzdávej to s psychologem. Zkus třeba ještě jednou, nebo hledat jiného.
Já byla u jedné psycholožky, ta mi absolutně nesedla, pak jedno sezení u druhé a ta mě zařadila do skupinové terapie.
Chodila jsem tam od října 2006, příští týden půjdu naposled. Po prvních dvou sezeních jsem chtěla utéct, protože jsem se cítila ještě hůř. Díky mé kolegyni, která mi hezky domlouvala, abych ještě aspoň chvilku vydržela, jsem zůstala a jsem moc ráda.
Hodně mi to pomohlo. Ale až po půlroce začaly být patrné pokroky.

Upravil(a) majkafa (1. 12. 2008 20:45)

 

#45 1. 12. 2008 20:54

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

ale já ji a priori nevěřím, mladinká, uhýbala očima,radí mi, abych s M komunikovala víc, podporovala ho.........
To už nechci, a se z toho vyhrabe sám..........ach jo
Co vám mám povídat, sedím, nebulím, ale čekám, že zavolá...........a nic............ale já nezavolám, to ne
Toto je ta hranice, za kterou nepůjdu..............takto nedokážu žít.
Jo, taky mi radila, a ho donutím k psychiatrovi, na léčení.........ale to musí chtít on sám...........už mu to navrhovat nebudu.
Ty Vánoce........

Není tady

 

#46 1. 12. 2008 21:23

hrosanek
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Ahoj Veru,

tak zkus najít jiného psychologa. Občas se to stane, že nám ten druhý (a je v jakékoliv roli) nesedne a pak se jí třeba ani neotevřeš. pussa

 

#47 2. 12. 2008 7:29

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Budu hledat, ale až po Vánocích, zatím jsem nepoznala žádného psychologa, který by za něco stál.
Můj spolužák je vedoucí psycholog manželské poradny....................4x ženatý.............hm

Dnes jsem na pěst.

Ráno jsem sežrala chleba se sádlem................to jsem neměla dělat.
Málem jsem přejela nějakou babi na přechodu................ach jo
Opravuju nepravidelná slovesa................samé pětky..................asi stojím za úplné h...o
Dnes mám příšerné pytle pod očima.

Není tady

 

#48 2. 12. 2008 8:12

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Věrko,
na měst nejsi, já ti to hned zrekapituluji, že to je jinak.

Ráno jsem sežrala chleba se sádlem................to jsem neměla dělat.
1. Tělo si řekne, co potřbuje a řeklo si o sádlo. Bože. A věř mi, že sádlo a chleba má více výživných hodnot než Milka.

Málem jsem přejela nějakou babi na přechodu................ach jo
2. To se nediv. Byla ráno tma a ona už nevidí, že jede auto, tak tam vběhla. A je na přechodu, tak se automaticky nerozhlíží. A nepřejela, tak se nic neděje.

Opravuju nepravidelná slovesa................samé pětky..................asi stojím za úplné h...o
3. Děti už mají vánoce, tak nemyslí na učení. SE nediv, těší se na ježíška. Nepravidelná slovesa jsou jim totálně vzádlená. To není tím, že jsi blbá učitelka.
Dnes mám příšerné pytle pod očima.
4. Vidíš, já si maluji linky,abych zvýraznila oči a ty to mᚠpřírodně.

Takže klid.

A k té psycholožce. Mám ve svém okolí dvě známé psychložky. K první bych nešla nikdy. Protože sama je magor. To víš, povolání jí pohltilo. Druhá je dětský psycholog a je supeeeer a má díky tomu realistický náhled na svět. Takže někdy se to nepovede.
Neboj.
Hladím a držím pěsti. Jsi skvělá par


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#49 2. 12. 2008 9:22

hrosanek
Host

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

No a není čtyřikrát ženatý spolužák klidně dobrý psycholog? Já jen, že speciálně psychologové mají těžce v jednom smůlu. Mají vhled do jiných lidí, ale ten do sebe je o něčem jiném. smile Ti, co dokážou žít ala báječné životní rovnice, kolikrát nemají zase tu schopnost to předat dál.

Veru, nepanikař. Vánoce jsou vždycky období, kdy se osamělí lidé cítí špatně. Jsou to "jen" vánoce. Zkus se k nim postavit jako k svátku, kdy nic nebude jako před rokem, ale trochu jinak a třeba líp. Dá se víc válet na gauči, chodit ven na procházky, rozmazlovat vnoučata. Čas se dá vyplnit čímkoliv, co má smysl, by třeba pro pocit duše krátkodobý. Mᚠděti, vnoučata, je si to s kým užít. pussa

 

#50 2. 12. 2008 10:13

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Musím vám to říct...................a poradíte?

Klubko napsal(a):

Opravuju nepravidelná slovesa................samé pětky..................asi stojím za úplné h...o
3. Děti už mají vánoce, tak nemyslí na učení. SE nediv, těší se na ježíška. Nepravidelná slovesa jsou jim totálně vzádlená. To není tím, že jsi blbá učitelka.

Klubko, myslíš, že děti jindy na učení myslí? lollollol

Veru, v poho - tak dᚠopravnou písemku a aspoň pár jich to určo napíše líp. A ještě ocení, že to s nima myslíš dobře smile


A k tomu zbytku
ad 1 - Sádlo je zdravé, řikala babička - a po ránu se má jíst pořádně - takže jsi udělala dobře

ad 2 - Málem nejni úplně - aspoň jste se obě probraly

ad 4 - Kdo dnes nemá kruhy pod očima? Kdybys viděla ty moje...


A ten psycholog - myslíš Tomáše Nováka? Na toho nedám dopustit, protože mi pomohl postavit se na vlastní nohy a odejít z nefunkčního manželství. A stačilo mi na to jediné sezení - odcházela jsem sice dost naštvaná, ale dnes můžu říct, že se mi všechny jeho prognózy splnily do puntíku, a že kdybych dala na jeho rady hned, ušetřila bych si dost zbytečného trápení. Ale já si asi musela odžít své, abych došla na to, že měl pravdu, a že by bylo dobré zkusit tu jeho variantu stolt


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů