Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 29. 1. 2006 18:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

mytologie, pradávné moudrosti

Vloni v cervnu mne cosi posedlo a vydala jsem se po mnoha letech na 4 dny na Moravu. Zacala na Hostyne, skoncila na Rajhrade. Navstivila stara slovanska a keltska pohrebiste, zaskocila na Velkou Moravu smile  Puvodne jsem sice mela letet na Kretu za znamejsimi bohy nez je vestonicka Venuse, ale nakonec jsem te zmeny nelitovala. Naopak. Z puvodne nahradniho programu se stal nosny a stezejni. Letos se tam urcite zase na par dni vratim.  Bylo to uzasne pohlazeni. Vsem vrele doporucuji big_smile

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#2 29. 1. 2006 19:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Re: mytologie, pradávné moudrosti

Isis
studovala jsem historii, je to muj konicek a velka laska. Vlastne jsem se zhruba po triceti letech, s mensimi obmenami, vratila na mista jedne vysokoskolske exurse: Stare mesto, Mikulcice, Modra, Vestonice.... A ktere energie byly nejsilnejsi... jejda, nikomu to na mne nerikej, ale ty ve velkopavlovickem sklipku big_smile

Není tady

#3 29. 1. 2006 23:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Isis
Blizi se pulnoc a jeste ne jeden magicky, primo mysticky zazitek jsem si vzpomnela: bylo to v Recku, v Nekromantiu.... a nebylo to prijemne, i kdyz ani tohle neni to nejneprijemnejsi a nejudesnejsi, co mne v mystice potkalo. Nu v pohadkach - zboznuju je - dostava hloupy Honza pul kralovstvi a celou princeznu, v zivote, tedy pokud nesedi prave ve zminene snemovne a nemusi byt prave lordu, tak v zivote dostava spis na pr... (pardon). Zvlast, kdyz sahne tam, kam nema nebo jeste nedorostl, ze?.... Jo jo taky to znam...
A az budu zase velka a budu vydelavat, pojedu se cihnout na Inky a Asteky... tedy na to, co po nich zbylo, mozna i na Summery, ale obavam se, ze po nich do te doby nezbyde uz vubec nic sad

Upravil(a) Pandorraa (29. 1. 2006 23:54)

Není tady

#4 3. 2. 2006 16:30

BVF
♥♥-----

Isis napsal(a):

Ano, Pandorr, tu energii také znám, je poetická a obléká vzpomínky...raději si to opravdu necháme pro sebe, aby velkopavlovický sklípek nevyschnul... jinak historie - jeji exaktní tvář i ta druhá, co vykukuje ze starých kronik a zažloutlých stránek starých knih, či se jen tak zjeví citlivým duším na místech otisku časů - mne fascinuje natolik, že se stala mou srdcovou záležitostí. Spolu s mytologií, dávnými civilizacemi, skrytými naukami etc.etc - zkrátka vším, co pomáhá pochopit smysluplnost bytí... Málem bych zapomněla na pohádky ! V nich je jistě více moudrosti než v celé sněmovně anglických lordů...

Isis,
při čtení příspěvku jsem si vzpomněla na svůj zážitek z návštěvy vykopávek v Pompejích.Bylo to v roce 1990. Prohlídka byla dlouhá a výklad jsem pak už tak pečlivě nesledovala.Jen to místo si budu pamatovat do smrti, protože se mi tam dělalo nevolno.Bylo mi však líto odejít, protože mě fascinovala dokonalost a krása té minulé doby, přesto, že zasypaná popelem.Spálená těla vedle krásných fresek v koupelnách s dokonalým kanalizačním systémem.Až dodatečně jsem si uvědomila,že špatně mi dělala energie toho místa, proto ta fyzická nevolnost. Tam jako by se život všech během krátkého okamžiku zastavil a jaksi zůstal zakonzervován v těch vykopaných troskách.Snad to, že byly vykopány je pro nás mementem, že prach jsi a v prach se obrátíš.Promiňte mi, snad to nebudete brát jako příliš morbidní.

Není tady

#5 3. 2. 2006 16:58

BVF
♥♥-----

Ještě jedenou Itálie. Zažila jsem tam představení Dvořákovy opery Rusalka. My Češi jsme si mysleli, že Rusalka pro Italy není "to pravé ořechové".Bereme ji jako naši českou záležitost a pro italský tempeament snad příliš dlouhou a smutnou pohádku. Opak byl pravdou. Dvořákova hudba a dojemný příběh Rusalčiny lásky, která zpívala k měsíci v úplňku nad piniovým hájem ve starodávném amfiteátru - na to se nedá zapomenout. Představení končilo hodinu po půlnoci a publikum jásalo. Byly tam matky s malými dětmi v náručí a dupali a křičeli nadšením.
           Tato pohádka vlastně není jen český příběk. Je to zároveň Malá mořská víla z pohádek H.CH.Anddersena. Může být brána jako magický příběh. Se všemi vodními živly, které mají svůj svět, ve kterém jsou šťastni. Jen přechod do jiného světa není možný. Je třeba velké oběti.Ani přes všechny oběti se lidský svět nevzdává své připoutanosti ke svému tělu.Jen čistá,nefyzická láska je pro člověka-prince- málo.Rusalku i prince toto poznání přivádí k fatálnímu poznání. Je to ohromné téma, které v sobě zahrnuje mnoho nádherných okultních symbolů. Ukazuje existenci těchto dvou světů, světa přírodních živlů a světa lidí. A nabízí mnoho k zamyšlení o člověku a jeho duši a lásce.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí