Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2006 18:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

mytologie, pradávné moudrosti

Vloni v cervnu mne cosi posedlo a vydala jsem se po mnoha letech na 4 dny na Moravu. Zacala na Hostyne, skoncila na Rajhrade. Navstivila stara slovanska a keltska pohrebiste, zaskocila na Velkou Moravu smile  Puvodne jsem sice mela letet na Kretu za znamejsimi bohy nez je vestonicka Venuse, ale nakonec jsem te zmeny nelitovala. Naopak. Z puvodne nahradniho programu se stal nosny a stezejni. Letos se tam urcite zase na par dni vratim.  Bylo to uzasne pohlazeni. Vsem vrele doporucuji big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#2 29. 1. 2006 19:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: mytologie, pradávné moudrosti

Isis
studovala jsem historii, je to muj konicek a velka laska. Vlastne jsem se zhruba po triceti letech, s mensimi obmenami, vratila na mista jedne vysokoskolske exurse: Stare mesto, Mikulcice, Modra, Vestonice.... A ktere energie byly nejsilnejsi... jejda, nikomu to na mne nerikej, ale ty ve velkopavlovickem sklipku big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#3 29. 1. 2006 23:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: mytologie, pradávné moudrosti

Isis
Blizi se pulnoc a jeste ne jeden magicky, primo mysticky zazitek jsem si vzpomnela: bylo to v Recku, v Nekromantiu.... a nebylo to prijemne, i kdyz ani tohle neni to nejneprijemnejsi a nejudesnejsi, co mne v mystice potkalo. Nu v pohadkach - zboznuju je - dostava hloupy Honza pul kralovstvi a celou princeznu, v zivote, tedy pokud nesedi prave ve zminene snemovne a nemusi byt prave lordu, tak v zivote dostava spis na pr... (pardon). Zvlast, kdyz sahne tam, kam nema nebo jeste nedorostl, ze?.... Jo jo taky to znam...
A az budu zase velka a budu vydelavat, pojedu se cihnout na Inky a Asteky... tedy na to, co po nich zbylo, mozna i na Summery, ale obavam se, ze po nich do te doby nezbyde uz vubec nic sad

Upravil(a) Pandorraa (29. 1. 2006 23:54)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#4 3. 2. 2006 16:30

BVF
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: mytologie, pradávné moudrosti

Isis napsal(a):

Ano, Pandorr, tu energii také znám, je poetická a obléká vzpomínky...raději si to opravdu necháme pro sebe, aby velkopavlovický sklípek nevyschnul... jinak historie - jeji exaktní tvář i ta druhá, co vykukuje ze starých kronik a zažloutlých stránek starých knih, či se jen tak zjeví citlivým duším na místech otisku časů - mne fascinuje natolik, že se stala mou srdcovou záležitostí. Spolu s mytologií, dávnými civilizacemi, skrytými naukami etc.etc - zkrátka vším, co pomáhá pochopit smysluplnost bytí... Málem bych zapomněla na pohádky ! V nich je jistě více moudrosti než v celé sněmovně anglických lordů...

Isis,
při čtení příspěvku jsem si vzpomněla na svůj zážitek z návštěvy vykopávek v Pompejích.Bylo to v roce 1990. Prohlídka byla dlouhá a výklad jsem pak už tak pečlivě nesledovala.Jen to místo si budu pamatovat do smrti, protože se mi tam dělalo nevolno.Bylo mi však líto odejít, protože mě fascinovala dokonalost a krása té minulé doby, přesto, že zasypaná popelem.Spálená těla vedle krásných fresek v koupelnách s dokonalým kanalizačním systémem.Až dodatečně jsem si uvědomila,že špatně mi dělala energie toho místa, proto ta fyzická nevolnost. Tam jako by se život všech během krátkého okamžiku zastavil a jaksi zůstal zakonzervován v těch vykopaných troskách.Snad to, že byly vykopány je pro nás mementem, že prach jsi a v prach se obrátíš.Promiňte mi, snad to nebudete brát jako příliš morbidní.

Není tady

 

#5 3. 2. 2006 16:58

BVF
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: mytologie, pradávné moudrosti

Ještě jedenou Itálie. Zažila jsem tam představení Dvořákovy opery Rusalka. My Češi jsme si mysleli, že Rusalka pro Italy není "to pravé ořechové".Bereme ji jako naši českou záležitost a pro italský tempeament snad příliš dlouhou a smutnou pohádku. Opak byl pravdou. Dvořákova hudba a dojemný příběh Rusalčiny lásky, která zpívala k měsíci v úplňku nad piniovým hájem ve starodávném amfiteátru - na to se nedá zapomenout. Představení končilo hodinu po půlnoci a publikum jásalo. Byly tam matky s malými dětmi v náručí a dupali a křičeli nadšením.
           Tato pohádka vlastně není jen český příběk. Je to zároveň Malá mořská víla z pohádek H.CH.Anddersena. Může být brána jako magický příběh. Se všemi vodními živly, které mají svůj svět, ve kterém jsou šastni. Jen přechod do jiného světa není možný. Je třeba velké oběti.Ani přes všechny oběti se lidský svět nevzdává své připoutanosti ke svému tělu.Jen čistá,nefyzická láska je pro člověka-prince- málo.Rusalku i prince toto poznání přivádí k fatálnímu poznání. Je to ohromné téma, které v sobě zahrnuje mnoho nádherných okultních symbolů. Ukazuje existenci těchto dvou světů, světa přírodních živlů a světa lidí. A nabízí mnoho k zamyšlení o člověku a jeho duši a lásce.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů