Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 18. 1. 2009 13:41

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Web

Re: Kolik utratíte na mateřské?

Fidorko, velký souhlas, my vybíráme už teď na mmb, a musím říct, jezdit např. pro nové next věcičky 60km do obchodu, a za 3x takovou cenu, to určitě dělat nebudeme, kočár chceme určo kvalitku, i když použitý, vyhrává quinny speedi sx, samo že některé věci jako boty se kupovat nedají, ale třeba už teď kupujeme plíny, když je výprodej, také jen značkové, co maminy psaly, že jsou spokojené.. ušetříme tak docela dost peněz než to pak kupovat naráz a za plné palby. Je sice hezké držet se pověr, ale na mateřské budu mít asi o 40% menší příjmy a to na to budeme 2.. a tak teď, když ještě penízky mám a dokážu si na to urvat, kupuju různé věcičky, potom si myslím, že budu vycucaná z peněz až až.. Takže a na pověry věřím či ne, investuji do toho už teď i z toho důvodu, že peníze se u nás bokem prostě dát nedají, raději to utratím a potom se rozmýšlím, zda si koupím to a to a zda to není zbytečné a nekoupím raději plenky.. Sice je to hodně předčasné, ale opravdu se bojím toho, jak to budu na mateřské zvládat a snažím se tomu předcházet.. a samozřejmě si nepřipouštět, že se stane něco zlého jen proto, že mám doma už něco na miminko..

http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

#77 18. 1. 2009 13:44

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Tak mi to nedá a přispěju zatím s teorií smile. Muž si vyrobil excellovou tabulku( je technik, programátor a tak trochu cvok lol hjarta) a do ní začal vpisovat všechny potřeby pro miminko včetně cen a součtu, a protože je to muž, tak rozepsal první cenu za danou věc, která mu padla do oka na netu - čili neřešil akce, slevy, druhou ruku, značku nic ... spíš psal tu horší verzi a vytvořil tzv katastrofický scénář jak tomu říká wink. No vyšlo mu to na nějakých 45 000,- zatím ... No to už  jsem pak nastoupila já a nedalo mi to, vyrobila jsem sloupec dva (skutečné náklady - i já jsem asi trochu cvok lol - tabulka na mimíse... švagrová si klepe na čelo) a začínám na netu a v obchodech hledat, jak ušetřit ... napíšu si vždycky kde to mají a kolik je skutečná cena ...a je to neuvěřitelný - zatím jsem řešila tři obyč položky - př. bryndáky (muž 300 za ks, já 39 za kus v relativně stejné kvalitě) a zatím pokaždý jsem tu cenu stáhla na polovinu minimálně ... začínám si myslet,  že je celá výbavička jen o přemýšlení, prostě nekoupit bezhlavě první věc, ale dát si s tím trochu práce se rozhlídnout a strašně se ušetří.Je fakt, že jsou věci který se tzv nedají okecat a na kterých se nevyplatí šetřit - třeba autosedačka a kočárek, botičky  ale osuška př. kterou muž někde našel a počítal za 350,- se dá v akci sehnat za 98,- pěkná kvalitní, jde prát na 60 st a tak mám hned 3 lol. Jasný, že by se mi líbilo mít tolik peněz abych naběhla do krámu a vzala jak to leží běží a nemusela přemejšlet ..ale takových lidí je asi málo, co to takhle můžou udělat.

Upravil(a) Amriana (18. 1. 2009 13:48)

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#78 18. 1. 2009 13:46

host5522
Host

Jo, v lednu proplácí na plavání dva tácy, ale já jsem čerpala příspěvek (1000) na těhu plavání pro sebe, takže máme smolíka dumbom Shodou okolností naše plavání, který příští týden zaplatím, stojí přesně 2000 - 10 lekcí tongue

Fidorko, stejně jako Leri jsme to lehátko (vibrační FP) užili opravdu hodně a teď tam i krmím (v poledne mrkvová šáva) a v pohodě to vydržíme do doby než bude sama sedět v lé levné židličce z Ikea. Jinak ty vibrace jsme ani moc nevyužili, ale u tohoto lehátka se mi zdál nejlepší poměr cena/výkon.

Odsávačku jsem kupovala až po porodu, bála jsem se, že mi explodujou prsa, tak jsem za ni byla fakt vděčná smile Druhá věc je, že Avent Isis je předraženej šmejd a ve 100% stavu vydržel jen měsíc a půl (koupila jsem ho po vlastní dobré zkušenosti z porodnice).

Rychlozavinovačky jsme měli dvě a využili jsme je opravdu hodně - prvních cca 2,5 měsíce na spaní a později jako peřinka nebo podložka a používáme je doteď (jako podložku)

Až dojde na pravidelné přikromování, tak budu nejspíš z 99% vařit... Dlouho jsem to řešila, že jedině prověřené sklenky a nebo bio, ale když teď došlo na lámání chleba, tak jsem bez mrknutí oka koupila kilo obyč mrkve z Mochova za 13 kč a z ní jsem udělala šávu..

Jinak souhlasím s tím, že by vše šlo pořídit levněji a bez ledačehos se obejít, ale proč?? Poprvé v životě jsem měla z nakupování radost tongue

Upravil(a) yellow108 (18. 1. 2009 14:01)

#79 18. 1. 2009 13:57

host5522
Host

Amriano, nejste cvoci, takový teorie a plány mám taky tongue Sice tedy nedělám tabulky v excelu, ale už dlouho si píšu co kupuju, dál si třeba píšu kolik plínek nám vychází denně - jak dlouho vystačí balení, a podobně.. big_smile Kolik utratím měsíčně za to a to a kolik mi zbyde... No můžu tě uklidnit, že vždycky to dopadlo uplně jinak, něco jsem o 200% podcenila a něco zase přecenila.. smile

Jo a jinak - osušky nepoužíváme vůbec, utírám normálně do plínek čtvercovek (poděděných), osušky mám dvě, jednu dárek od mámy, druhou od sestry, a ty si necháme na plavání, aby lidi viděli, jaký máme krásný osušky tongue big_smile Jo a jedna stála 39 a druhá 99.

Upravil(a) yellow108 (18. 1. 2009 13:58)

#80 18. 1. 2009 13:59

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Web

Amri, taky máme tabulku big_smile

http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

#81 18. 1. 2009 14:03

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

yellow108 napsal(a):

Amriano, nejste cvoci, takový teorie a plány mám taky tongue Sice tedy nedělám tabulky v excelu, ale už dlouho si píšu co kupuju, dál si třeba píšu kolik plínek nám vychází denně - jak dlouho vystačí balení, a podobně.. big_smile Kolik utratím měsíčně za to a to a kolik mi zbyde... No můžu tě uklidnit, že vždycky to dopadlo uplně jinak, něco jsem o 200% podcenila a něco zase přecenila.. smile

Jo a jinak - osušky nepoužíváme vůbec, utírám normálně do plínek čtvercovek (poděděných), osušky mám dvě, jednu dárek od mámy, druhou od sestry, a ty si necháme na plavání, aby lidi viděli, jaký máme krásný osušky tongue big_smile Jo a jedna stála 39 a druhá 99.

No seznam jooo ale excelovou tabulku se součtem mezisoučtem, rozdílem cen ??? wink  atd ..hele já bych se s tím nedělala, ale, když už ji chlap vyrobil lol tongue tak vyplňuju...no. Já musím co nejvíc ušetřit, aby mi zbylo na houpací křeslo ..to bych moc chtěla, chovat miminko, broukat mu a a houpat se v křesle smile no nic to je offtopic smile

Upravil(a) Amriana (18. 1. 2009 14:04)

Není tady

#82 18. 1. 2009 14:05

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

Dey napsal(a):

Amri, taky máme tabulku big_smile

Excellovou ? lol lol lol

Není tady

#83 18. 1. 2009 15:06

host5522
Host

Želvička17 napsal(a):

já nejvíc vyhazuju za hračky big_smile

a ocení to Petruška??

Michalka na hračky víceméně dlabe, sice si pohraje, ale ten zájem je takový vlažný, prázdný kelímek od Flóry nebo kolíček na prádlo ji zajímá víc... Jediný, co ji bere z hraček opravdu hodně je hrací kytička Lamaze, to byl dobrá investice (pro nezasvěcené - 750) big_smile U všeho ostatního akorát ocumlá cedulky a nezájem tongue

Fidorko, tak na to vůbec nesmíš koukat, že mᚠběhem mateřské "ušlý zisk" big_smile Vy aspoň už budete mít tu mateřskou vyšší a ne jako já nešastnice, mně končí 1.1. "Přišla" jsem cca o 45 tisíc grater A manžela máte k tomu jako bonus, tak na co si vlastně stěžujete lol

Upravil(a) yellow108 (18. 1. 2009 15:07)

#84 18. 1. 2009 15:20

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Amriano,

já si tu tabulku taky dělala (já jsem ten typ lol) a nakonec zjišuju, že některý částky jsou dost mimo, buď nadhodnocený, nebo podhodnocený, taky se časem změnilo moje povědomí o tom kolik je čeho potřeba, a co je skutečně potřeba (položky časem přibývaly), takže ve finále mi tabulka slouží spíš jako orientační seznámek wink

V novinách jsem asi před rokem četla, že výbava stojí od 30 tisíc výše a horní strop prakticky neexistuje, takže jsem původně počítala zhruba se 40 tisíci za výbavičku plus cca 20 za IVF (to bylo nakonec o 4500 méně).
No ale tím že jsme hodně věcí dostali, jsem si dost věřila, že jsem straaašně ušetřila a jsme v tom mimo kočár tak za 5-7 tisíc a realita je dvojnásobek - zatím 13500. No ale i tak mám dobrý pocit.

Snažila jsem se nají ten odkaz ale našla jsem jiný z MF Dnes.

http://www.kafe.cz/zensky-svet/domaci-f … c-398.aspx
http://finance.idnes.cz/kolik-stoji-dit … viteze_hla
http://www.babyweb.cz/Clanky/a1088-Koli … .aspx?s=82

Není tady

#85 18. 1. 2009 15:34

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

yellow108 napsal(a):

Fidorko, tak na to vůbec nesmíš koukat, že mᚠběhem mateřské "ušlý zisk" big_smile Vy aspoň už budete mít tu mateřskou vyšší a ne jako já nešastnice, mně končí 1.1. "Přišla" jsem cca o 45 tisíc grater A manžela máte k tomu jako bonus, tak na co si vlastně stěžujete lol

Jo Yellow, já vím, nechci si nijak stěžovat, ty nový podmínky jsou teďka opravdu slušný, já osobně přechod na mateřskou třeba nepocítím, no a během rodičáku už možná začnu zase trochu pracovat, ale to uvidíme až podle prcka, jeho režimu a mých sil. Na vydělávání pak budu mít ještě dalších 30 let takže kam pospíchat wink
Ale dneska má půlka mladých rodin živobytí na splátky a hypošku, takže ušlý zisk je velký zásah do rozpočtu a je nutno brát ho v potaz (nemám ráda uvažování typu "nějak to dopadne, to nějak zpytlíkujem"), spíš jsem to myslela takhle. Ale samozřejmě vím že bylo hůř a mrzí mě že se to týká tolika z vás tady, tím spíš když jde o single mamky.

Upravil(a) Fidorka (18. 1. 2009 15:35)

Není tady

#86 18. 1. 2009 15:36

host5522
Host

No já mám hypošku taky tongue 6200.

#87 18. 1. 2009 15:41

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

yellow108 napsal(a):

No já mám hypošku taky tongue 6200.

Včetně úroků? My 11500 a teď nám končí fixace a vypadá to že nám to zvednou až o 3 tácy va jsem si říkala  že je jim kdyžtak půjdem pohrozit přeúvěrováním u jiné banky, ale až mě tam uvidí s bubnem, tak se nám vysmějou reta

sorry za offtopic

Není tady

#88 18. 1. 2009 15:48

host5522
Host

Jo, sakumprásk. smile Já mám teda úvěr ze stavebka, resp. teď překlenovací úvěr. Za 5.5 roku mi končí "fix" a pak mi to taky určitě zvednou, takže bych pak ráda zaplatila celý drahý překlenovák a pak už mě čeká jen řádný úvěr 5300 měsíčně. No ale ta mimořádná splátka by byla 200 tisíc, takže musím šetřit tongue

Upravil(a) yellow108 (18. 1. 2009 15:49)

#89 18. 1. 2009 15:56

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

No žádná radost, ale furt lepší než v pražském obecním bytě 2+1 za 8 tisíc jako moje kámoška dumbom

Není tady

#90 18. 1. 2009 15:59

host5522
Host

Tak to každopádně. big_smile Přesně tím se utěšuju, když v noci nemůžu spát tongue big_smile

#91 18. 1. 2009 16:17

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

Fidorka napsal(a):

No žádná radost, ale furt lepší než v pražském obecním bytě 2+1 za 8 tisíc jako moje kámoška dumbom

tak ja za stejnou sumu ne v obecnim ale v pronajatem a od ledna me pan domaci potesil zvysenim o tisic korun dumbom a s tou hypotecni krizi nevim jestli se nekdy k vlastnimu bydleni dohrabu va

jinak ja mam excellovskou tabulku uz dlouho a ne jen na S. vydaje ale i na svoje... miluju tabulky big_smile

a Fidorko diky za prani, v polepseni tatinka uz nedoufam, ale kdo vi, co nas v zivote jeste ceka...

jo a pojistovnu mame ZPMV a ta dava "jen" tisic korun, ale diky za ne....

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#92 18. 1. 2009 17:22

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jo holky není to pr*el a nevíme jak bude v budoucnu, jak to bude se školou, školným atd... protože jsme ještě pořád hodně sociální stát a to nebude a nemůže trvat dlouho..

Řeknu vám, že máme známé v USA, čekají miminko v půlce února a nedávno jsme dopodrobna probírali jak to u nich chodí.
Tak předně oni dají 2/3 jednoho příjmu na bydlení v nájemním bytě, což je ve světě běžné, to jsem se nedivila. Co mě šokovalo spíš, bylo, že ona bude na zákonné neplacené mateřské dovolené a po ní plánuje nastoupit do práce, jinak o ni přijde. Naštěstí má docela flexibilní zaměstnání blízko domova, takže bude moci jezdit domů odstříkávat mléko a když se zrovna trefí, tak rovnou nakojit. O miminko se jí přes den bude starat maminka, která je v důchodu a přijede kvůli tomu z Izraele. Chůvu by si nemohli dovolit, resp. ten celý její plat by padl na chůvu, takže by to bylo nevýhodné, nula k nule.
Do USA odjížděli z nutnosti, on si musel udělat postdoktorát, dělá v oboru, ve kterém se takhle bude vzdělávat celý život, a brali to i jako příležitost zároveň našetřit nějaké peníze a po ukončení postdocu se vrátit domů a pořídit si vlastní bydlení, tedy přesněji ušetřené peníze použít na to, aby vůbec dostali hypotéku. Mezitím se všechno takhle pěkně podělalo, přišla krize, díky pádu dolaru přišli o velkou část úspor (to známe, nám se stalo totéž před pár lety) a nyní to dokonce vypadá, že ona přijde tak či onak o zaměstnání, její firma hromadně propouští a ruší pobočky. Zatím se to té naší známé netýká, protože je v ochranné lhůtě jako těhotná před porodem, ale už se na to pomalu připravuje.

No a v neposlední řadě moje dvě kolegyně v Belgii velmi nenápadně porodily a odbyly si 3 měsíční mateřskou, aniž jsem si toho všimla, prostě pracovaly aspoň trochu z domova, zmizet z firmy na rok nebo dva je tam nemyslitelné, ale ne kvůli tomu že by byly šouplé karieristky, ale prostě je stát neživí, pokud nemají úspory aby měly kam šahat, musí dál dělat, nikoho jejich miminko nedojme a nic jim nedá zadarmo... fakt se tu máme ještě dobře, já to říkám furt... wink

Takže jako zlatý čechy, zlatý naše sociální jistoty a to tady lidi hrozně trápí 30 korunové ($1.50) poplatky...?? Ameriku na ně wink

Není tady

#93 18. 1. 2009 17:32

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

Fi, sama bych to nerekla lip... mam detailni srovnani s holandskem kde nad bojem o poplatky u doktora nevericne kroutili hlavou..... akorat problem je, ze takovyhle socialni stat, jako mame je dlouhodobe neudrzitelny....

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#94 18. 1. 2009 17:36

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

taky to píšu hned v první větě... je to tak, všechno se nám to sečte a zase to budem jednou muset zaplatit, všechno stolt
proto jsem už dneska nervózní z plýtvání, vyhazování jídla, neřízenému nakupování zbytečností a tak...

Není tady

#95 19. 1. 2009 15:06

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

Holky, jak je to s tím příspěvkem na plavání od VZP?
Vloni mi proplatili 1 tác za předporodní kurz a ještě 1 tác za plavání miminek v rámci vánočního balíčku.
Teď mám doklad zase za 1 tisíc. Takže mám počkat, až budu platit druhou tisícovku  a jít na VZP až s doklady za 2 tácy????? Díky. godlike

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#96 19. 1. 2009 16:26

host5522
Host

Leri napsal(a):

Holky, jak je to s tím příspěvkem na plavání od VZP?
Vloni mi proplatili 1 tác za předporodní kurz a ještě 1 tác za plavání miminek v rámci vánočního balíčku.
Teď mám doklad zase za 1 tisíc. Takže mám počkat, až budu platit druhou tisícovku  a jít na VZP až s doklady za 2 tácy????? Díky. godlike

Leri, tos mi v tom udělala trochu chaos... tongue Taky jsem u VZP a loni v dubnu mi proplatili 1000 na moje plavání. Ale stránky VZP jsem si vyložila tak, že už na příspěvek na dětské plavání nemáme nárok...., takže asi špatně va

A kdy mᚠplatit tu druhou tisícovku??? Zaplat ji hned, ne? Nárok na ty 2000 mᚠjen když zaplatíš tuším do konce ledna, pak ti to jakoby propadne (pokud nebudou mít zase nějakou další akci)...

#97 19. 1. 2009 17:27

Leri
♥♥♥♥♥♥-

No, já myslela, že mám nárok na Kč 1000,-- za rok. Takže loni jsem to vyčerpala na sebe, tak bych už neměla nárok na plavání mimča, ale v rámci toho vánočního balíčku mi to dali.
A letos? Někdo tu psal, že je nárok ročně Kč 2000,--. (já se teda kouknu na stránky VZP).
Zaplatila jsem doplatek za ten základní kurz (tisíc v prosinci, Kč 1 100,-- v lednu) a až ten základní kurz skončí, tak určitě chceme pokračovat -takže ¨zase budu platit. A vím, že VZP chce, aby se daly doklady najednou.

Není tady

#98 19. 1. 2009 17:31

Leri
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#99 19. 1. 2009 17:44

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

yellow108 napsal(a):

Želvička17 napsal(a):

já nejvíc vyhazuju za hračky big_smile

a ocení to Petruška??

Michalka na hračky víceméně dlabe, sice si pohraje, ale ten zájem je takový vlažný, prázdný kelímek od Flóry nebo kolíček na prádlo ji zajímá víc... Jediný, co ji bere z hraček opravdu hodně je hrací kytička Lamaze, to byl dobrá investice (pro nezasvěcené - 750) big_smile U všeho ostatního akorát ocumlá cedulky a nezájem tongue

Ne, nejvíc si s tím vyhraju já big_smile

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#100 19. 1. 2009 17:55

Leri
♥♥♥♥♥♥-

A ještě Novoroční balíček:
http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klien … i_balicek/
Každopádně chci na VZP zajít ve čtvrtek, jestli mi to vyjde, na všechno se poptám, tak pak dám vědět.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí