Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 2. 12. 2008 17:40

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ústí nad Labem

Re: Kolik utratíte na mateřské?

Já mám DM drogerii ráda, akorát mě nebaví furt sbírat nějaký body...
Hloupá si nepřipadám....Kam na to chodíš?

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#52 22. 12. 2008 20:31

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, proc jste na sebe takove? Myslim ze otazka pro nekoho kdo miminko nema je docela bezna, a taky jsem se pred mimi zajimala co co stoji a co je dobre a neni...
Osobne do makra nejezdim pravidelne, kdyz jede tchyne, juknu do letaku a koupi mi co je v akci a co pouzivame, na miminko treba ubrousky Linteo ve vetsim baleni atd.
Dm mam rada, mam kuponky na slevy atd.. a uzivam je. nekdy jsou slevy opravdu dost, je tam vyber a vyhovuji mi prikrmy bio od alnatury, ktere nejsou rozhodne moc drahe atd... sbiram i body, a kdyz jdu pak na vetsi nakup, tak pouziji 10%slevu za body....

JInak já osobne jsem nepocitala kolik me stala vybava, ale za pliny dam taky tak tech 700 asi, pouzivala jsem levnejsi,ale mala mela ekzem a musely jsme najet na lepsi... tak to ted stridame, pampers, huggies, tesco atd.. opravu do pul roka toho moc dite nepotrebuje... od te doby dost, jidlo, ja se snazim uz varit,ale kdyz nekam jdem, nebo nestiham, dam sklenicku a ty vetsi s masem jsou docela drazsi, kdyz dam presnidavku, ne jablicko cerstve, taky zaplatim, uz nekojim, takze Sunar, do tho vecer kase.... atd, atd... deti rostou, takze sice nejake veci jsem dostala,ale body a trika porad musime dokupovat, v lete letni veci, v zime zimni... uf... ale Veru mi neprijde zase takovy zasah do rozpoctu. Jde spis o to, ze mam ja mene penez(7600) a to je dost znat oproti jednou tolik vysokemu platu.

Není tady

#53 22. 12. 2008 21:18

Verunka a Vanesska
♥♥♥♥♥--
Web

Teda nedá mi to, než reagovat, teď nám tu otevřeli Makro, na některé produkty je dobré a na něco je to zase drahé, ale to je všude a ještě si musím sehnat hlídání, protože malé děti tam nesmí. Pokud budeš mít mateřskou 7 600,-, tak musíš nakupovat plenky, sunary a řekla bych že všechny potřeby nejlépe v akcích je to dost velká úspora penízek, některé maminky nekupují skleničky, ale vaří. Co se týká kočárků, můj názor je si raději připlatit samozřejmě ne kupovat luxusní kočárky za desetitisce, ale ten střed a dobře vybrat, aby si z kočárku nebyla nešastná a nemusela ho měnit, pokud plánujete v blízké době třeba sourozence, tak také na to myslet. Oblečení mám ozkoušené i značkové obchody, kde se dají sehnat velmi levně věci, ale trošku musí člověk předvídat a sledovat to. Až budeš maminka, tak nebude to s financema lehký, ale při troše šikovnosti se to dá zvládnout a hlavně děti jsou dar, takže když se na mě dcerka usměje, dá mi pusu, tak hned člověk zapomene na všechny strasti, co mu stát nasolil. Já naštěstí podnikám, takže mám peníze na víc, některé maminky si berou brigády domů, aby měly nějaké korunky k rodičáku.

Jo a ještě jedna věc název mateřská dovolená, to opravdu vymyslel chlap, protože moje představa dovolený je opravdu jiná.smile

http://lilypie.com/pic/2009/07/09/3q8X.jpghttp://lb1f.lilypie.com/ZG3Ep2.png

http://lilypie.com/pic/2009/07/09/86Hw.jpghttp://lb3f.lilypie.com/V8Slp2.png

Není tady

#54 9. 1. 2009 21:59

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

Já jsem ještě před narozením prďolky kupovala nějaké věci v Second handu. Samozřejmě jsem vybírala jen ty pěkné - a jsou to pěkné materiály, dobře ušité, kvalitní provedení, po oprání taky pěkné - byla jsem spokojená. Plánuju si tam kupovat zase.

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#55 10. 1. 2009 13:19

host5522
Host

Asi před týdnem jsem si udělala seznam všech věcí, které jsem kupovala jako výbavičku + veškerá spotřeba do 5 měsíců (včetně plínek atd) a vyšlo mi rovných 60 tisíc va (bylo v tom teda i těhotenské oblečení pro mě). Docela mě to překvapilo, pěkně se to nasčítalo va Tedy nějaké věci jsem už zase prodala, takže asi 3500 mám zpátky a minimálně 15000 ještě zpátky časem postupně dostanu, ale stejně dumbom

Upravil(a) yellow108 (10. 1. 2009 13:24)

#56 10. 1. 2009 16:42

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Yellow - týýbrďo!!! No, ale asi tak nějak to bude sad  Ale co, přece bychom ty peníze neprožraly, no ne? big_smile

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#57 16. 1. 2009 19:42

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Naše nakupování výbavy se chýlí ke konci, už zbývá pár maličkostí, udělala jsem si mezisčot a jsme v tom za 30000.-, počítám že ještě tak 5 tisíc necháme v těch posledních věcech (kosmetika, kojící podprdy, odsávačka, pokud bude na co).

Až na kočárek a přebalovák, matraci a povlečení jsou všechny věci z druhé ruky a takové ty dobré koupě ála Ikea. Spoustu oblečení, kojící polštář a šátek na nošení jsme dostali, na tom jsme ušetřili majlant.

Děsí mě ta spotřeba prvních 5 měsíců, jsem na to zvědavá kam to ještě vyskáče. Každopdáně kdybych měla kupovat všechno (nic nedostala) a nové, tak mi 60 nestačí už teď.

Není tady

#58 17. 1. 2009 14:31

host5522
Host

Fidorka napsal(a):

Naše nakupování výbavy se chýlí ke konci, už zbývá pár maličkostí, udělala jsem si mezisčot a jsme v tom za 30000.-, počítám že ještě tak 5 tisíc necháme v těch posledních věcech (kosmetika, kojící podprdy, odsávačka, pokud bude na co).

Až na kočárek a přebalovák, matraci a povlečení jsou všechny věci z druhé ruky a takové ty dobré koupě ála Ikea. Spoustu oblečení, kojící polštář a šátek na nošení jsme dostali, na tom jsme ušetřili majlant.

Děsí mě ta spotřeba prvních 5 měsíců, jsem na to zvědavá kam to ještě vyskáče. Každopdáně kdybych měla kupovat všechno (nic nedostala) a nové, tak mi 60 nestačí už teď.

No Fidorko nevím, jestli narážíš na můj příspěvek, ale ono už toho tolik potom (po porodu) moc nebylo. Největší investice byla vždycky na začátku - kosmetika, oblečení atd. a postupně se dokupovaly už jen plínky, no ale vlastně i ty jsem měla nakoupené na půl roku dopředu ještě před porodem. rodna Takže pak už to nebylo moc (z těch nutných věcí). No ale já napíšu, že to "nebylo moc", ale kdybych se podívala dotoho svýho papíru, tak to asi pár tisíc bylo smile Po porodu jsem vlastně kupovala odsávačku (1800) a chůvičky (1300) a nějaké hračky (3000). Minulý měsíč židlička z Ikey (500), nosítko Ergo (2500), no fíha, docela to leze... va big_smile

Já jsem bohužel kupovala všechno sama a z 90% nové, dostala jsem jen maličkosti (typu lahvička na pití, hračka, ponožky, dva overaly....) To si nestěžuju, jen konstatuju smile

#59 17. 1. 2009 16:03

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Fi v těch tvých 30 tácech je i kočár? Já měla dojem že jen ten byl přes 20, takže to vše ostatní dohromady by nebylo tak děsné - nebo je to bez kočáru?

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#60 17. 1. 2009 19:14

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Yellow, blbý je, že člověk dopředu ještě neví. Třeba ta odsávačka. Budu ji potřebovat? Jak dlouho? Potom bych chtěla elektrickou, ale vyplatí se mi raději počkat, aby mi pak neležela ve skříni a nemusela jsme ji prodat pod cenou. Další věc kterou nevím je, jestli nebudeme rovnou na UV, to hned ty částky budou jiné... anebo taky plíny... ráda bych po zajetí režimu látkové, pokud bude ale prcek s*ací typ, zůstanu raději u jednorázovek. takže vůbec zatím nemůžu odhadovat náklady na prvních 5 měsíců, ale asi to ještě bude výživné wink

Ronjo, kočár nás vyšel jenom na 16500, takže těch 13500 tvoří výbavička - autosedačka, sterilizátor, pult, vanička, postýlka, koš na spaní, povlečení a oblečení. Spoustu jsme toho dostali  - vibrační lehátko, kojící polštář, chůvičky, lahvičky, ohřívačka lahví a jídla, fusak, šátek, těhotenská kosmetika - a na tom jsme ušetřili fakt hodně, to jsou ty největší rány, byli bychom v tom asi ještě aspoň o 10 tisíc víc.
Ono se to nezdá, ale fakt se to nasčítá.

Moje kamarádka se kterou jsme to teď počítaly, je v tom právě za těch 60 sakumprdum, nakupovala všechno od píky asi tak jako ty Yellow, takže to opravdu bude někde tady jak píšeš. Když si člověk ještě přičte ušlý nebo snížený výdělek, tak je to teda kšeft s těma našima zlatíčkama hjarta tongue

Není tady

#61 17. 1. 2009 19:19

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

tak teď mi manžel říká že za kočár jsme dali o 900 víc, dokupovali jsme adaptéry na autosedačku. Takže 17400.

Není tady

#62 17. 1. 2009 19:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Fidorka napsal(a):

blbý je, že člověk dopředu ještě neví. Třeba ta odsávačka. Budu ji potřebovat? Jak dlouho?

Nevím proč, ale odsávačka mi připadá jako zbytečnost. A vlastně neznám nikoho kdo ji má či měl.

Není tady

#63 17. 1. 2009 19:20

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

A když budu mít přebytek mlíka a bude mě to bolet, tak se budu dojit? tongue

v mém okolí maminky odsávačku používají a pokdu začínaly s levným manuálním typem, litovaly že nekoupily hned lektrickou a později ji dokupují. Ale záleží to na tvorbě mlíka, někomu je fakt k ničemu. proto chci počkat.

Upravil(a) Fidorka (17. 1. 2009 19:22)

Není tady

#64 17. 1. 2009 19:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Fidorka napsal(a):

A když budu mít přebytek mlíka a bude mě to bolet, tak se budu dojit? tongue

v mém okolí maminky odsávačku používají a pokdu začínaly s levným manuálním typem, litovaly že nekoupily hned lektrickou a později ji dokupují. Ale záleží to na tvorbě mlíka, někomu je fakt k ničemu. proto chci počkat.

Asi jsem  měla žravá mimina, co se vytvořilo to vypily.

Není tady

#65 17. 1. 2009 19:28

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

to je ideální případ smile

Odsávání má ale i výhodu, že se dá připravit mlíko dopředu a dát pozděj z lahve, můžeš pak nechat jedno krmení pro změnu třeba na manželovi a schrupnout si nebo si jít zacvičit, nebo prostě jen vysadit jedno kojení, aby si člověk nepřipadal jak non stop mléčnej bar wink

Není tady

#66 17. 1. 2009 20:00

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Web

k těm výbavičkám, je to teda hodně peněz, ale myslím, že se toho spousta dá koupit z druhé ruky a je to skoro jako nové.. kupovat nové věci je asi hodně velký luxus vzhledem k mateřským a výplatám a výpovědím, které v důsledku krize jsou takové jaké jsou.. My asi nedostaneme nic, ale nové nebudeme kupovat určitě téměř nic, max. ten koš a povlečení, pleny, lahve atd.. ale myslím, že do 30tisíc se vlezem, teda doufám smile Třeba kočár po jednom dítěti mi nepřipadá jako katastrofa, je třeba ho asi zkusit, ale nebojím se toho, pokud bude kvalitní a třeba za poloviční cenu.

http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

#67 17. 1. 2009 21:26

petrželka
♥♥♥♥♥--

Souhlasím s posledním příspěvkem, rozhodně není třeba utrácet horentní sumy. Jasně že každá nastávající mamka, i já, jsem chtěla mít všechno krásné a načančané, ale je třeba se nejdříve rozhlédnout a podívat se, co kde stojí. Když půjdete do značkových obchodů, necháte tam za pět bodýček klidně tisícovku. Nebo holt můžete zajít do Tesca, kde pod hlavičkou Cherokee mají kvalitní bodýčka s pevnými patentky a pěknými obrázky za super cenu.
Kočárek za dvacet tisíc také není nutností, ale kolikrát jen módním výstřelkem. My kočárek kupovali nový, počítali jsme, že ho využijeme i pro druhé mimčo a stál mě před dvěma lety šest tisíc. Vydržel všechno bez jediné závady. Poté jsme přešli na sporák za čtyři tisíce a na aukru jsme koupili ještě lehonké golfky na dovču za devět stovek. A to byly nové...vissla
Samozřejmě zase nelze šetřit za každou cenu, kvalitní věc vydrží mnohem déle smile , ale myslím, že každé mamince vyhovuje něco jiného a sama si postupně musí najít ty svoje výrobky, které vyhovují jí i mimču. Já v těhotenství byla v záplavě těch všech vymožeností úplně ztracená va , ale jsou to hezký starosti, že jo? smile

[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

#68 17. 1. 2009 23:18

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

No já se v tom kolikrát taky ztrácela.
Kočárek mám jen ten nejlevnější, stál 5 a půl tisíce, jde z něj udělat i sporák. Sedačka do auta je po 1 dítěti a ničemu to nevadí. Další sedačku máme taky koupenou použitou.
Postýlku máme tu nejlevnější co měli. Povlečení mi našila známá z darovaných látek.
Novou máme sedačku od Fisher Price, momentálně v ní krmíme a i jinak je to bezva věc.
V obýváku máme cestovní postýlku - levnější varianta.
Odsávačku jsem vůbec nepotřebovala. Spoustu věcí není potřeba kupovat, protože do lékárny můžete skočit kdykoliv a koupit co potřebujete. já jsem nakoupila krémů a mastiček a je mi to k ničemu, malá měla ekzémek, tak na ní žádný voňavý krémy ani nezkouším.
Kupovala jsem od nejmenších velikostí bodýčka přes hlavu, pak jsem je nevyužila, malá měla zpočátku široké balení a taky to přetahování přes hlavu byla hrůza. Aspoň teda ze začátku, teď už je to lepší. ALe ono je skoro všechno přes hlavu. ANebo s kapucí, to mi taky nevyhovuje.
Teď nejvíce utratíme za plínky, za kaše a HA mléko, dopřávám si komfort ve formě vložek do podprsenky Fixies.
Výživa ve skleničkách a přesnídávky - mít to denně, necháte v obchodě majlant. Takže jen velice opatrně a na prostřídání a na cesty. Jinak vařím a dusím jablíčka.
Docela mě překvapilo, kolik ta základní výbavička stojí. Já to radši nepočítala. Nakupovali jsme postupně, tak mi to ani nepřišlo.

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#69 18. 1. 2009 9:35

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Dey,
i mě to přijde zbytečné kupovat nové, když si můžu z tepla obejváku objednat výbavičku z druhé ruky a za babku.
I když i to nakupování na bazárcích má svá pravidla - například nakupování dupaček po kusech se prodraží, protože ke všemu je potřeba přičíst ještě poštovné, to je kolem 45 korun, a teď ještě nějak zdražili.
Nejlepší je poohlédnout se a dostat se k výbavičce miminka narozeného ve stejném období, vyzobat z toho nejlepší kousky a nechat si to poslat naráz. Takhle jsem pořídila 25 kousků za 500 + poštovné po jarním chlapečkovi z loňska. I když mě třeba zaujala jen jedna věc, tak jsem maminku vyzpovídala a pomohla jí aspoň od dalších pěti :) Když si takovou maminku vyhlédneš a jsi s prádlem spokojená (ne každá umí dobře věci prát a udržovat), můžeš být stálá odběratelka i do budoucna.

Taky doporučuju začít okukovat věcičky co nejdřív, aby se člověk dobře zorientoval a pak cíleně a dobře nakupoval. Odsouvání nákupů co nejpozději (třeba z pověrčivosti atd.) se pak podle mě můžou prodražit. Navíc se člověk připraví o radost z dobrých úlovků, je to fakt jako hra :)

Kočárek za 6 tisíc bych s prominutím nekoupila (pokud by mě k tomu situace vysloveně nenutila), ne každý má štěstí na kvalitu a řešit s miminkem reklamaci a být měsíc bez kočáru, to je to poslední po čem toužím. Bohužel je to fakt případ všech těhle Tako, Dorjanů a Firkonů, čistě statisticky.
To je opravdu mnohem lepší pořídit "jetý" udržovaný kočár značky, na kterou jsou dobré reference. Nejlepší je skočit zase na net a číst zkušenosti. S novým kočárem je každá mamka nadšená, ale po roce už z nich člověk dostane víc - která trojkolka je nestabilní, u kterého kočárku začne brzy padat brzda, který začne zatáčet do strany, strašně šisovat nebo je těžký jako kráva.

Souhlas s Petrželkou, že ty předražené kočáry bývají spíš výstřelky, na Modrém koníkovi v diskusi o kočárcích bezvadně a otevřeně popisuje jedna paní své zkušenosti s Bugaboo za 26 tisíc v plné palbě - prý jeho konstruktéra a designéra navrhuje na Idioty roku či tak nějak. ;)

Není tady

#70 18. 1. 2009 10:15

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

Ahojky,
tak ja se taky pridam smile

s castkou na miminko jsem na tom podobne jako Yellow,
pocatecni investice byly kolem 60tis. (kocar trojkombinace 25, prebalovak s postylkou 6, moje tehu obleceni 5, odsavacka elektricka 3,5 + dalsi veci obleceni, latkove plinky,satek, kosmetika, hracky)
v prubehu roku jsem dokupovala jeste - golface 8.000, latkove pliny 4.000 (to jsme se rozmazlily smile), obleceni cca 4.000, jidelni zidlicka 2.500, moc jsme toho nedostaly, jen nejake obleceni, jo a prispevek od moji mamky na kocarek, to byla podstatna suma.

Priznavam rovnou, ze nesetrim, na zacatku jsem nakupovala hodne na mmb a v sekacich, ted na to nemam cas. Kocar jsem kupovala kvalitni, stejne tak i ostatni veci, pocitam s tim, ze to vsechno potom prodam. Pokud bych chtela setrit, myslim, ze bych se dostala tak na polovinu castky.

Co bych nekupovala - rychlozavinovacky - byly nam k prdu, nejak to nedrzelo, proste jsem s nima nebyla spokojena, lehatko Fisher Price - Sofinka v nem nechtela byt dyl nez pet minut, jidelni zidlicku bych koupila z Ikei
, obleceni bych mela tak polovinu lol
Naopak jsem hooodne vyuzila elektrickou odsavacku, sla jsem brzy na par hodin do prace a bez ni bych to nezvladla. S normalni jsem neodsala nic.

Vydaje nyni jsou uplne na tom, jak se financne citim, S. uz tak moc neroste, takze obleceni vydrzi dyl, plinky ma latkove, porad kojim, sklenicky nekupuju, protoze varim, jime v podstate to same, jen ja si jidlo osolim a okorenim.

Jooo akorat jsem zapomnela na cenovy masakr - boty va ted jsem kupovala prvni boticky za 44euro.... a to vydrzi tak dva mesice.....

Upravil(a) bajaja (18. 1. 2009 10:26)

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#71 18. 1. 2009 10:55

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

já nejvíc vyhazuju za hračky big_smile

http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/gSkVyMR.jpghttp://lb5m.lilypie.com/gSkVp2.png
http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/sNH41tS.jpghttp://lb2m.lilypie.com/sNH4p2.png

Není tady

#72 18. 1. 2009 11:08

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Čau Bajajo,

tak lehátko Fisher Price můj synovec taky zcela bojkotoval, takže je téměř nepoužité. Jestli ho nᚠprcek bude taky odmítat, tak jde z domu brzo.

Jídelní židlička - mám spoustu skvělých referencí na tu Ikeáckou za 400 (vč. podnosu), synovec ji taky má rád, takže jinou taky kupovat nebudu. hned se dvojka ušetří wink

Jo a boty jsou prý fakt masakr, a blbé je, že se nedoporučuje kupovat použité - ne kvůli hygieně, v tomto věku zpravidla ještě nic nehrozí, ale prý každé dítě vyšlápne jinak vnitřek a může se zadělat na ortopedické problémy.

A ty plíny se ti teď bohatě vrátí, protože nebudeš utrácet za nové jednorázovky...

Jiank tu odsávačku mᚠMedelu elektrickou? nebo jakou?

Jo a nakonec jsem v týdnu zjistila že ti dlužím odpověď v SZ - promiň, napíšu večer, už budu vědět jak to je, ale úplně bez problému ten shipping není, bohužel sad nakonec to jde z Německa sad

Není tady

#73 18. 1. 2009 11:14

bajaja
♥♥♥♥♥♥-

Fidorko, to je v klidu, vubec se neomlouvej smile

Pliny vim, ze se vrati, prvni varku uz mamm prodanou, takze toho se nebojim smile S tou zidlickou jsem to prekombinovala, mam Chicco Polly, je skvela, o tom zadna, ale ta z Ikea by stacila.

Odsavacku mam elektrickou Medelu Swing http://www.medela.cz/produkty/swing.php a je fakt vyborna, jedna z mala veci, ktere si chci schovat, kdybych jeste nekdy naaaahodou lol mela sestricku pro Sofinku smile

no a s tema botickama si myslim, ze tady se opravdu setrit nevyplati.... boty z druhe ruky bych nekoupila nikdy....

jo  a jeste jsem zapomnela na plavani a cviceni, to se taky nasbira 160 tydne plavco + 50 cviceni....

oproti tomu hracky skoro nekupuju - jen na vanoce toho S. dostala na cely rok.... ted bude mit narozky, to bude dalsi prival smile

Upravil(a) bajaja (18. 1. 2009 11:19)

http://img524.imageshack.us/img524/9357/138io.jpg

Není tady

#74 18. 1. 2009 11:31

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Web

To plavání se dá nějak částečně nechat proplatit od pojišovny, ne?
Manžel má naštěstí v práci relax passy, takže veškeré sportovní vyžití dotujeme z toho.

Tak dík za refernci, přesně tuhle medelu bych PŘÍPADNĚ chtěla taky, i když je to rána. Moc ti přeju aby Sofinka tu ségru nebo brášku měla a pokud možno se stejným tatínkem, polepšeným wink

Není tady

#75 18. 1. 2009 12:10

Želvička17
♥♥♥♥♥♥♥

V lednu proplácí VZP za plavání dva tácy tummenupp

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí