Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#26 16. 11. 2008 12:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Re: Etika psychologa

majkafa napsal(a):

Damila napsal(a):

Bo je blbá, co Ti mám na to říct.
Syndrom týraného dítěte jen zaměnila za syndrom týrané ženy. Když žiješ ve vězení celý život, už neumíš žít svobodně...

Ale dokud ona sama nebude chtít, nikdo jí nepomůže. I kdyby se rozkrájel, přivedl ji někam v řetězech, udělal cokoliv. I kdyby ji její muž dotáhl k smrti. Jen ona sama se musí rozhodnout a pak bude možné jí pomoct, když ona sama požádá. Dřív ne.

Jenže ona žádá o pomoc.
Stěžuje si, a mezi řádky píše-co mám dělat?

Není tady

#27 16. 11. 2008 12:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Damilo,  kamarádka chce všechno změnit nebo tam šla, aby ti udělala radost?

Ne, nedělala to kvůli mně. Až takovou moc nemám. smile
Díky holky za názory.

Není tady

#28 16. 11. 2008 12:53

majkafa
Host

O pomoc možná žádá. To je jedna stránka věci. Ale druhá - ta nejdůležitější, je, že ve skutečnosti pomoct nechce. Tak to vnímám já. Protože kdyby opravdu chtěla, už by na tom dávno pracovala. Možná by už s tím mužem dávno nežila.

Taky jsem "žádala" o pomoc. Ale s vnitřním nastavením, že ti kolem mi musí pomoct. Ostatně, není tomu tak dávno, co tady jeden pisatel křičel, že mu MUSÍME pomoct.
Je to na ní. První krok musí udělat ona sama. Jinak to nejde. Ona musí chtít pomoct sama sebe a nečekat, že to někdo za ni udělá. Až pak jí můžou pomoct ostatní.

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 12:55)

#29 16. 11. 2008 12:53

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Damila napsal(a):

majkafa napsal(a):

Damila napsal(a):

Bo je blbá, co Ti mám na to říct.
Syndrom týraného dítěte jen zaměnila za syndrom týrané ženy. Když žiješ ve vězení celý život, už neumíš žít svobodně...

Ale dokud ona sama nebude chtít, nikdo jí nepomůže. I kdyby se rozkrájel, přivedl ji někam v řetězech, udělal cokoliv. I kdyby ji její muž dotáhl k smrti. Jen ona sama se musí rozhodnout a pak bude možné jí pomoct, když ona sama požádá. Dřív ne.

Jenže ona žádá o pomoc.
Stěžuje si, a mezi řádky píše-co mám dělat?

OK, píše "co mám dělat" - a kolikrát to, co jí poradíš, skutečně udělala ? Copak jsi jí neradila "Musíš od něj pryč nebo tvé děti jednou dopadnou jako ty, budou narušené, nebudou schopné žít v rovnoprávném vztah, budou lítat k psychiatrům pro prášky..... ?

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#30 16. 11. 2008 12:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Damila napsal(a):

lueta napsal(a):

Dami a co si myslíš Ty že by jí pomohlo?

Já myslím, že by jí pomohlo utéct z té rodiny. Dobrý začátek.  A pak psychiatr, prozatím, než se dá psychicky do kupy.

Pokud nemá  kam jít, může požádat v krizovém centru o azylový dům a pokud to je vážné tak ji třeba nabídnou utajené bydlení. Hlavně by se měla poradit s odborníkem, ne jako jedna u nás, která hned manželovi vyslepičila co chystá a on ji za odměnu vypálil celý byt  hmm .

Není tady

#31 16. 11. 2008 12:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

O pomoc možná žádá. To je jedna stránka věci. Ale druhá - ta nejdůležitější, je, že ve skutečnosti pomoct nechce. Tak to vnímám já. Protože kdyby opravdu chtěla, už by na tom dávno pracovala. Možná by už s tím mužem dávno nežila.

Není to tak jednoduché. Ona neumí žít jinak.

Není tady

#32 16. 11. 2008 12:56

majkafa
Host

Ona NECHCE žít jinak. V tom je zakopaný pes. Skutečně, hluboce uvnitř sama sebe, ve svém nejniternějším podvědomí NECHCE. Až bude chtít, půjde vše rychle a "jako po másle". Vlastní zkušenost.

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 12:57)

#33 16. 11. 2008 12:58

mashanka
Zablokovaný

majkafa napsal(a):

Ona NECHCE žít jinak. V tom je zakopaný pes.

Věřím, že neumí žít jinak. Ovšem, není přece nikde napsáno, že se to nemůže naučit, pokud bude chtít. Knedlíky a štrůdl se taky naučila

Není tady

#34 16. 11. 2008 12:58

majkafa
Host

A zase jsme u toho - pokud bude chtít. Chtít je to základní. Nic jiného není.

#35 16. 11. 2008 12:59

mashanka
Zablokovaný

majkafa napsal(a):

A zase jsme u toho - pokud bude chtít. Chtít je to základní. Nic jiného není.

No jasně. Ale úplně nejdřív ze všeho musí chtít chtít wink ona možná nechce chtít, protože ví, že kdyby chtěla, musela by něco dělat wink

Není tady

#36 16. 11. 2008 13:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Taky si myslím, že neumí, vlastně většinu toho co prožívá považuje za normální. Pokud ji manžel opustí, tak si zase najde něco podobného ne-li horšího.

Není tady

#37 16. 11. 2008 13:02

majkafa
Host

mashanka napsal(a):

Ale úplně nejdřív ze všeho musí chtít chtít wink ona možná nechce chtít, protože ví, že kdyby chtěla, musela by něco dělat wink

godlike

#38 16. 11. 2008 13:03

mashanka
Zablokovaný

aprill napsal(a):

Taky si myslím, že neumí, vlastně většinu toho co prožívá považuje za normální. Pokud ji manžel opustí, tak si zase najde něco podobného ne-li horšího.

Manžel ji asi neopustí, bohužel. Ono takových žen, které si nechají tolik líbit, rapidně ubývá a on takovou potřebuje. Na ženu s osobností, sebeúctou a trochou toho sebevědomí on nemá a dobře to ví

Není tady

#39 16. 11. 2008 13:07

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Damila napsal(a):

lueta napsal(a):

Dami a co si myslíš Ty že by jí pomohlo?

Já myslím, že by jí pomohlo utéct z té rodiny. Dobrý začátek.  A pak psychiatr, prozatím, než se dá psychicky do kupy.

Tak ji v tom podporuj. Myslím si totéž!

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#40 16. 11. 2008 13:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

mashanka napsal(a):

aprill napsal(a):

Manžel ji asi neopustí, bohužel. Ono takových žen, které si nechají tolik líbit, rapidně ubývá a on takovou potřebuje. Na ženu s osobností, sebeúctou a trochou toho sebevědomí on nemá a dobře to ví

Jsou případy, že opustí, není jich mnoho, ale jsou. A rozhodně nemám pocit, že týraných žen ubývá butter . Mimochodem jsou i týraní muži tongue .

Není tady

#41 16. 11. 2008 13:08

majkafa
Host

Tohle už přeci trvá léta. Ona se asi raději nechá zabít, v lepším (nebo horším) případě zmrzačit, než by překonala svou lenost a chudinkovství a NĚCO UDĚLALA. dumbom

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 13:09)

#42 16. 11. 2008 13:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Tohle už přeci trvá léta. Ona se asi raději nechá zabít, v lepším případě zmrzačit, než by překonala svou lenost a NĚCO UDĚLALA. dumbom

To není lenost. Chybí ji sebevědomí, odvaha.

Není tady

#43 16. 11. 2008 13:10

majkafa
Host

Dá se to nazvat různými jmény. smile Je v tom hodně lenosti měnit zaběhané, protože - co kdyby nááhodou bylo ještě hůř? smile

#44 16. 11. 2008 13:11

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Holky, vy co znáte depresi, vzpomínáte si, jak vám bylo, a pamatujete si, jak jste z toho chtěly ven, a nevěděly jak, a ostatní vám říkali:
"Co blbneš, normálně pojď se s námi bavit. Nebuď smutná, apod....?"

Znáte tu paralýzu, kdy to prostě nejde, ikdyž vám ukazují cestu, vy to rozumově chápete, ale udělat to nedokážete?
Jestli ano, pak jste právě porozuměli tomu, jak se ona cítí. Zamknutá.

Mluvila jsem o ní i se svým léčitelem. Pověděl mi podobný příběh své klientky.
Ona pomoc nechtěla, když došlo na konkrétní kroky. A dokonce zjistili proč. Dělali spolu regresi, a tam byl důvod...musela si něco splnit. Až bude sama cítit, že je "hotovo", sama se pustí.

Co se týče mé kamarádky, nechtěla jsem tu ani tak řešit ji, jako spíše psycholožku a její postup, který se mi zdál naprosto neprofesionální. Není možné a normální, aby ji takto srazila k zemi. právě proto, že ji neznala, neměla začínat těmi negativními programy. Můj názor.
Žádná koncepce, plán pomoci. Jen tam má chodit a posl,ouchat co dělá špatně.

Ale nebojte, kamarádku vyzpovídám, a dostanu z ní, i co pozitivního se dozvěděla.

Není tady

#45 16. 11. 2008 13:12

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Ony se občas zmátoří když hrozí nebezpečí dětem, ale to už někdy bývá pozdě.

Není tady

#46 16. 11. 2008 13:13

majkafa
Host

Myslím si, že jejím dětem hrozí velké nebezpečí. A stejně je jí to ukradeno. sad
Nechává je v takové hrůze žít. sad

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 13:14)

#47 16. 11. 2008 13:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Směruj ji jinam-do krizového centra, tam mají větší zkušenosti a možnosti ji pomoci.

Není tady

#48 16. 11. 2008 13:16

majkafa
Host

Damila napsal(a):

Holky, vy co znáte depresi, vzpomínáte si, jak vám bylo, a pamatujete si, jak jste z toho chtěly ven, a nevěděly jak, a ostatní vám říkali: "Co blbneš, normálně pojď se s námi bavit. Nebuď smutná, apod....?"

Znáte tu paralýzu, kdy to prostě nejde, ikdyž vám ukazují cestu, vy to rozumově chápete, ale udělat to nedokážete?
Jestli ano, pak jste právě porozuměli tomu, jak se ona cítí. Zamknutá. .

Ano, moc dobře to znám.
Proto taky moc dobře vím, že až ve chvíli, kdy jsem OPRAVDU ZAČALA CHTÍT, začaly se dít zázraky. To já sama jsem MUSELA začít chtít. Do té doby jsem si jenom tak foukala bolístky a navenek rozumem říkala, že já opravdu chci, ale z vnitřku to nešlo ani náhodou.

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 13:17)

#49 16. 11. 2008 13:40

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Závěr:
nezměním ji já, ani nikdo jiný.
Ale měla dostat kontakty od autority (psycholožky). A konkrétní postup.

Asi jsem zaujatá, nedávno jsem totiž  měla v telefonu rozhovor s (jinou) psycholožkou, která mi byla doporučena. K takové ženské, co je otrávená už v tlf., bych fakt nešla. Každý můžeme mít svůj den, ale takovou otrávenost a nechu, jaká z ní čišela, to jsem nečekala. Patrně je náladová. Ale dokonale mě odradila.
Napadlo mě, že psychologa snad už dnes může dělat každý s VŠ, a zcela beztrestně.
Nikoho nenapadne, jaké škody může na klientech napáchat. Není lékař, je jen "poradce", nemá žádné povinnosti a a nenese žádnou zodpovědnost?

Jdu dělat psycholožku, z fleku!

Není tady

#50 16. 11. 2008 13:44

x256987
Host

Damilo, když to trochu otočím: ty jsi vlastně naštvaná, protože paní psycholožka neudělala to, co podle tebe měla udělat (poslat kamarádku k psychiatrovi). Tobě se nelíbí, co proběhlo mezi dvěma jinými lidmi.

On opravdu každý může hýbat jenom sám se sebou... Třeba je tohle zpráva pro TEBE.

NÁŠ TIP:

Zápatí