Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2006 9:27

Hana1
Host

Za dobrotu na žebrotu................

Už si nevím rady. Jsem rozvedená a manželovi přišla během měsíce nějaká pošta.
Včera jsem mu zavolala, protože to tady leží,jestli ji chce poslat nebo, co s tím. Přijel si pro ni, v klidu jsem mu ji předala a za 3 hodiny mi přišla výhružná SMS, co jsem za člověka, že nemám žádnou důstojnost, jak si vážím sama sebe, že je rád že odešel, že jsem ho nikdy neměla ráda apod., prý jsem mu ji měla údajně číst. Vím, že to asi napsal proto, že ho jeho partnerka pro návratu k ní opět zmanipulovala, jinak to nechápu.
NIc s tím nenadělám, ale ta SMS mě bolí a není mi dobře na duši. Uvědomila jsem si, že s ním není možné žádné jednání. Poraďte, jak to překonat.

 

#2 29. 1. 2006 10:04

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hano,
sedla bych si ke stolu, vzala velký papír, na ten  bych napsala, všechno co si oněm myslím, nešetřila bych ani neslušnými slovy a potom, bych to celé spláchla na WC a gustem.
Pak bych BM poslala SMS, že tohle příště můžu udělat i s tou poštou.
Bláža..

Není tady

 

#3 29. 1. 2006 10:14

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Haničko, každá reakce má svojí protireakci, jenže protireakce může přijít zrovna v momentě, kdy si jí nezasloužíme. Z tohoto důvodu často vzniká přísloví ,,za dobrotu na žebrotu".  Pokud mᚠčisté svědomí, že jsi konala v dobré víře - v žádném případě si nedělej výčitky.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#4 29. 1. 2006 11:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hani,
tvuj ex neudelal nic jineho, nez ze ti poctive sdelil svuj problem, ktery ho nejspis stale trapi:
neni si jisty vlastni sebeuctou a dustojnosti, vzdy touzil po tve lasce a trapi ho pochybnosti, zda udelal dobre, ze vubec odesel.... citi vinu a chce se ji zbavit. Na tvuj ukor.
Nech ho, at se s tim popere sam, je to jeho problem. Nejspis si ho vubec nechce pripustit, ale je tam. Ty se do toho nenech zatahnout, jeho vina je jeho vina, jeho pocity jsou jeho pocity.
Pustila bych to z hlavy smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#5 29. 1. 2006 11:46

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Souhlasim s Blazou, jen s tim rozdilem, ze v te sms by nebylo napsano "muzu priste" ale rovnou "splachnu priste". Hlavu vzhuru, on si tvou dobrotu nezaslouzi


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#6 29. 1. 2006 13:28

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Nojo, Pí, tohle je ovšemúplně z jiné úrovně. V takovém případě bych se s Tebou nebál rozvádět. Dokonce bych si to možná i rozmyslel a vůbec Tě neopouštěl. wink


Crabat

Není tady

 

#7 29. 1. 2006 13:38

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Ďalšia možnos je, že tú SMS nemusel vôbec písa on, ale ona...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#8 29. 1. 2006 13:47

Hana1
Host

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Crabate:
Manžel si našel jinou ženu, pravděpodobně partnerku, s kterou je.
Rok jsem od jeho odchodu čekala  / za 3 mesíce se chtěl vrátit, ale nakonec to nedokázal, že prý by to ona nepřežila a byla by to pro ni drastické/, tak jsem pak podala žádost o rozvod a u rozvodu jsem řekla, že chci aby byl šastný, že si svobodně vybral, s kým chce žít. Sice mi to zlomilo srdce a ještě mě to někdy bolí, ale necítím vůči němu negativní emoce a on přesto reaguje takto.
Asi mě i nenávidí, nevyznám se v tom.

 

#9 29. 1. 2006 13:47

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Ale neni Crabate smile
Opustil a rad, protoze ja v podstate taktez souhlasim s Blazou. Byt na Hancine miste, pomyslim si, co jsem rekla a dalsi postu bez SMS (skoda penez) a hlavne bez vycitek, bych vyhodila do polelnice (WC by se mohl ucpat, proc si pridelavat starosti smile
Takze klid, zadny ideal, pouze pragmaticka bestie tongue


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#10 29. 1. 2006 13:49

Hana1
Host

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Příště to asi fakti vyhodím a bude klid, proč si nechat nadávat.
Je to špatný jsme dospělí , ale jinak to asi nejde.

 

#11 29. 1. 2006 13:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hani,
spis bych rekla, ze nenavidi sebe....
A opravdu to neres, nemuzes pomoci nekomu, kdo te o to nepozada. Spis davej pozor sama na sebe smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#12 29. 1. 2006 13:54

:Hana1
Host

Re: Za dobrotu na žebrotu................

ad pandorraaTak jo, asi to tak je.
Měj se, hezký den.

 

#13 29. 1. 2006 13:57

Daroly
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 144

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Ahoj Hanko.
Vidím to tak, že bývalý je zaskočen Tvou schopností neprosit, nesesypat se, ba naopak mu umožnit! to, co si tolik přál. Možná je Tebou dokonce zklamaný. Jak jsi mohla tak rychle zapomenout na jeho jedinečnost... Jak je to s těmi přáními, které se nám opravdu splní?
Měj se hezky a hoď jeho nenávist za hlavu. On ublížil Tobě a Ty ses k němu zachovala hezky. Měl by si Tě vážit a ne být sprostý. A pokud je.... D.

Není tady

 

#14 29. 1. 2006 14:55

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hana1 napsal(a):

Už si nevím rady. Jsem rozvedená a manželovi přišla během měsíce nějaká pošta.
Včera jsem mu zavolala, protože to tady leží,jestli ji chce poslat nebo, co s tím. Přijel si pro ni, v klidu jsem mu ji předala a za 3 hodiny mi přišla výhružná SMS, co jsem za člověka, že nemám žádnou důstojnost, jak si vážím sama sebe, že je rád že odešel, že jsem ho nikdy neměla ráda apod., prý jsem mu ji měla údajně číst. Vím, že to asi napsal proto, že ho jeho partnerka pro návratu k ní opět zmanipulovala, jinak to nechápu.
NIc s tím nenadělám, ale ta SMS mě bolí a není mi dobře na duši. Uvědomila jsem si, že s ním není možné žádné jednání. Poraďte, jak to překonat.

Podobné situace nazýváme "karmickým trojúhelníkem". Člověk si sebou nese náklonnost k jiným partnerům z jiných životů. Ovšem v tomto životě si neumí poradit s těmito svými pocity, či city ke dvěma nebo vícero lidem. Volí si pak mnohdy cestu "migrace", která však neřeší problém.
Vzorce a společenské normy jsou silné a člověku příliš je respektujícímu v oblasti partnerských vztahů se zužují možnosti volby. Pak je naštván sám na sebe a háže to na jednoho z partnerů, a doufá, že se mu tím uleví.

Hano, kdyby ses nenechala odradit jeho způsobem chování a měla toho muže opravdu ráda, získᚠjej zpět. Spokojený muž nemá důvod odcházet jinam. Po krátkodobém úletu má tendenci vrátit se zpět. Obvykle najde uraženou ženskou ješitnost "co že si to dovolil, když odešel za tou husou" a opravdu se naštve. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že podobná řešení nesvědčí o inteligenci žádné ze zúčastněných stran...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#15 29. 1. 2006 15:05

Hana1
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 227

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Salvator napsal(a):

Hana1 napsal(a):

Už si nevím rady. Jsem rozvedená a manželovi přišla během měsíce nějaká pošta.
Včera jsem mu zavolala, protože to tady leží,jestli ji chce poslat nebo, co s tím. Přijel si pro ni, v klidu jsem mu ji předala a za 3 hodiny mi přišla výhružná SMS, co jsem za člověka, že nemám žádnou důstojnost, jak si vážím sama sebe, že je rád že odešel, že jsem ho nikdy neměla ráda apod., prý jsem mu ji měla údajně číst. Vím, že to asi napsal proto, že ho jeho partnerka pro návratu k ní opět zmanipulovala, jinak to nechápu.
NIc s tím nenadělám, ale ta SMS mě bolí a není mi dobře na duši. Uvědomila jsem si, že s ním není možné žádné jednání. Poraďte, jak to překonat.

Podobné situace nazýváme "karmickým trojúhelníkem". Člověk si sebou nese náklonnost k jiným partnerům z jiných životů. Ovšem v tomto životě si neumí poradit s těmito svými pocity, či city ke dvěma nebo vícero lidem. Volí si pak mnohdy cestu "migrace", která však neřeší problém.
Vzorce a společenské normy jsou silné a člověku příliš je respektujícímu v oblasti partnerských vztahů se zužují možnosti volby. Pak je naštván sám na sebe a háže to na jednoho z partnerů, a doufá, že se mu tím uleví.

Hano, kdyby ses nenechala odradit jeho způsobem chování a měla toho muže opravdu ráda, získᚠjej zpět. Spokojený muž nemá důvod odcházet jinam. Po krátkodobém úletu má tendenci vrátit se zpět. Obvykle najde uraženou ženskou ješitnost "co že si to dovolil, když odešel za tou husou" a opravdu se naštve. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že podobná řešení nesvědčí o inteligenci žádné ze zúčastněných stran...

Salvatore, kde jsem udělala chybu ?.......
Mám ho ráda i dnes, jen nevím, proč mě napadá...........
Chtěla bych, aby ty vztahy byly lepší...
Vím, že se zamiloval jinde, alespoň si to myslím.
Poraď mi, co pro to udělat.

Není tady

 

#16 29. 1. 2006 15:38

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hani,
ty nejspis nepatris mezi ty urazene zenske, co nezvladly muzuv ulet. Pokud ano, to byla ta chyba... a zpusobem tveho jednani mnohem vetsi nez u zen, ktere se hrouti a delaji sceny....
Protoze si myslim, ze tvuj ex nevedel, jak situaci resit, "povlaval" mezi dvema zenami a doufal, ze to za nej rozhodnes ty, doufal, ze ho tolik milujes, ze mu to vsechno usnadnis, budes o nej vic bojovat.... ale tys mu dala volnost. Zaskocilas ho. Vyhodnotil to uplne jinak, nez tys to myslela. Ma vztek na sebe... na tebe... asi je nespokojeny s resenim, ktere jsi mu nakonec "vnutila".
Ja si porad myslim, ze mic je ted na muzove hristi, ale Salvator ti radi celkem jasne: "Hano, kdyby ses nenechala odradit jeho způsobem chování a měla toho muže opravdu ráda, získᚠjej zpět...."
Ziskas jej zpet minimalne jako dobreho pritele.
Jsem presvedcena, ze on minimalne o tohle stoji.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#17 29. 1. 2006 15:40

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

To Pandora

Směji se, až se za břicho popadám, Pí. big_smile Vždy taková situace by nikdy nemohla nastat. Takže ani neopustil, ani nezůstal. Jen krásný úsměv a pochopení.


Crabat

Není tady

 

#18 29. 1. 2006 15:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Jo jo Crabate, taky bych te nechtela smile a taky ve tvem vlastnim zajmu smile) Byla by veeeeeelkaaaaa skoda tvych jemnych antenek, navic v oblasti krizeni druhu stejne jako ty odmitam experimentovat big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#19 29. 1. 2006 16:28

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Hana1 napsal(a):

Salvatore, kde jsem udělala chybu ?.......
Mám ho ráda i dnes, jen nevím, proč mě napadá...........
Chtěla bych, aby ty vztahy byly lepší...
Vím, že se zamiloval jinde, alespoň si to myslím.
Poraď mi, co pro to udělat.

Hano,
myslím, že Pan to vystihla dobře. Neví si se sebou rady a ty mu nastavuješ zrcadlo jenom tím, že jsi. Cítí vlastní selhání, za které nechce nést odpovědnost. Zamilovanost ještě nemusí znamenat lásku, ačkoliv on je zřejmě ztotožňuje. Možná, že částečně i ty?
Zamilovanost je zrádný závoj, který spoluzastírá opravdovou lásku a nejde ji s láskou zaměňovat. Je to běžná chyba většiny lidí. Láska vzniká lety soužití a společným životním plánem obou.

Možná dělᚠnejvětší chybu svým postojem vázanosti na něj. Buď sama sebou a realizuj své opravdové já. Začni se zabývat svými zájmy, staň se tvořivou a vyzařuj emocionální pohodu, která bude výsledkem tvé vnitřní harmonie. Pak se uvidí, jestli jej ještě kdy budeš potřebovat.
Najdeš si partnera adekvátního tobě. Zbavíš se karmické závislosti na něm a najdeš štěstí. Budeš ho mít opravdu ráda, aniž bys byla závislá na tom, jestli žije s tebou, nebo někým jiným. Jinou rozumnou možnost zde nevidím...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#20 29. 1. 2006 17:41

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Si, si, anténky by se zapletly, Pí, a pak bychom byli oba nepoučitelní. Jen vůle, vášeň, hněv. Bože, to bychom si naběhli! Pak by tenhleten nádherný stav nad věcí přestal existovat, zakusujíc se jeden do druhého.

Potom by kdokoli mohl přijít ze stojících tuto: "No tak, vy dva, přáli bychom si, abyste se k tomu také vyjádřili." Jenomže v odpověď by se ozvalo jen temné zavrčení a do jeho očí se upřely dva rozlícené pohledy. Jo, někteří lidé zkrátka osudově k sobě nepatří, ale je fajn, když to včas pochopí. Takže jim mávám, mávám na pozdrav a blahopřeji k jejich poznání. smile


Crabat

Není tady

 

#21 29. 1. 2006 18:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Tyyyyyy brdo Crabate! Az takhle ze bych te prevalcovala???? Kurna! To abych se vratila do Bradavic a prihlasila se tam na nejaky opakovaci kurs pro hodne carodejky big_smile

( nevsimejte si nas, my se mame fakt radi smile )


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#22 29. 1. 2006 19:35

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Tak to abych i já oprášil pár starých knih napůl zvetšelých na půdě, ometl pavučinky a vyvolal nějaká ochranná kouzla pro šastný let. Aby ses mi Ty, blahoslavená, někde po cestě nezřítila a neurazila o kámen nožky své. wink

Pod bledým svitem luny začarované...
V bezesných nocích proklaté...
Do magické hladiny vody stojaté...
Naděje opouštějící a navždy odváté.


Crabat

Není tady

 

#23 29. 1. 2006 19:53

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Ilseli, Ilseli, Ty mᚠale srdce Ilseli
i jméno jak zakletí na věčnost,
co dávno už na svět zapomněli.


Crabat

Není tady

 

#24 29. 1. 2006 21:25

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Crabat napsal(a):

Ilseli, Ilseli, Ty mᚠale srdce Ilseli
i jméno jak zakletí na věčnost,
co dávno už na svět zapomněli.

Prosím básníku, bez toho zakletí, já k čarodějkám nepatřím a ani na mě nemají vliv.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#25 29. 1. 2006 22:36

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Za dobrotu na žebrotu................

Nu, dobrá tak to pozměníme, když se Ti vůbec nelíbí zakletí:

Ilseli, Ilseli, Ty mᚠale srdce Ilseli
i jméno jak odsouzení na věčnost,
co dávno už na svět zapomněli.

Ale řekl bych, že je to teď ještě víc ponuré. A co takhle:

Tvé zářivé srdce Ilseli
propadlo chmurám a smutku
prostupujícího semzármutku
těch, co se navždy pryč poděli.


Crabat

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů