Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 11. 2008 20:37

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Ahoj,

asi píchnu do vosího hnízda, ale nejde mi do hlavy, co vede holky třeba z Kolína nebo Benešova, aby jezdily rodit do Prahy? Já bych chtěla rodit co nejblíž domovu, protože chci aby to rodina ke mě měla blízko, abych do porodnice nejela v bolestech hodinu a víc, anebo aby cesta do porodnice na monitor poslední týdny těhotenství nebyl vyčerpávající celodenní výlet.

V mojí nejbližší (spádové) porodnici je neuvěřitelně narváno, na monitor se čeká čeká 3-4 hodiny a pokud vím, tak Apolinář nebo Motol na tom nejsou o nic líp. Proto se divím, že se tam někdo "cpe", když nemusí.

Navíc mi děsně vadí riziko toho, že mě po tom všem ani nemusí k porodu přijmout, protože je tam narváno a pojedu rodit do Roudnice nad Labem, kde je prázdno.

Bavila jsme se o tom s kamarádkou, které se stalo přesně to, že ji ani nezaregistrovali nikde v Praze a tak si vybrala myslím Mělník a dneska vůbec nelituje. Jezdila tam celkově 40 minut, což by jí trvalo po Praze stejně, spíš déle. Narozdíl od pražských porodnic v Mělníce pohodlně zaparkovala a na prohlídku nikdy nečekala déle než 15 minut. Když rodila, rodil ji doktor, protože na to jednoduše měl čas a kapacitu, v Praze je lékař přítomen málokdy, většinou s vámi je jen PA. Ani na 6nedělí nebyl takový hukot a sestry na ni měly mnohem víc času než před třemi lety u prvního porodu v Motole. Řekla že kdyby měla mít třetí dítě, rodila by zase mimo Prahu a vřele mi to doporučuje.

A tak se ptám co je to za divný paradox???

Není tady

 

#2 14. 11. 2008 20:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fidorko, viděla bych to jednoduše. Svoboda volby.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 14. 11. 2008 20:56

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fidorko já si celkem umím představit maminku, u které hrozí při porodu komplikace nebo předčasný porod, že chce nemocnici s dětskou Jipkou, která v porodnicích v okolí Prahy většinou nejsou, proto jde radší do Prahy. Zároveň maminka z Prahy, která má těhu bez komplikací a třeba trvá na nadstandardu, se domluví s menší porodnicí, kde se k soukromí dostane spíš.....

Jinak já rodila dvakrát na Mělníku a byla jsem spokojená co se týče lékařské péče i ostatního (i když výhrady samozřejmě mám, je co zlepšovat), ale v obou případech jsem tam šla z důvodu, že mě rodila moje gyndařka (u prvního gyndař). Byla to věc důvěry a jistoty, i když pod Mělník spadám, šla bych tam i kdybych bydlela v Praze. Ale kamarádky jezdí hodně do Neratovic i když je to tam šíleně drahý, mají pocit, že když zaplatí ranec, dostanou něco lepšího, ale každá co už to máme za sebou víme, že jestli to bolí zadarmo nebo za dva tisíce na den je celkem fuk lollollollol

Není tady

 

#4 14. 11. 2008 21:05

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Pavla: Díky za názor, ale není to vysvětlení.

neumím si představit že bych se dobrovolně vrhla do porodu někde, kde mě jako nic moc speciálního nečeká. Už jsem popisovala - je to z ruky, nezaparkuju, čekání 3-4 hoďky v poradně moje představy o pohodlí a nadstandardu taky nenaplňuje, a ještě nade mnou visí hrozba, že stejně nakonec porodím jinde atd atd.

Jediné opodstatnění vidím u vysoce rizikových gravidit, kde je předpoklad že bude zapotřebí speciální neonatologické péče, ale to je zlomek případů, že ano...

Upravil(a) Fidorka (14. 11. 2008 21:06)

Není tady

 

#5 14. 11. 2008 21:06

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

jo čekanko, s tím souhlasím smile

jinak jak jsem psala výš Pavle, rizikové těhotenství je samozřejmě něco jiného...

Není tady

 

#6 14. 11. 2008 21:14

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Víš FIdorko, ty si to představit neumíš, zato některá jiná mamina si představuje rizika u porodu a chce pro sebe a své dítě to nej, i když rizikové těhu nemá. Nebo zatím nemá. Na tvůj dotaz se dá odpovědět pouze spoustou doměnek. ALe já je nevymyslím. Tím, že každá těhule má právo se rozhodnout, kde chce rodit, tak toho práva prostě využívá. Líp odpovědět neumím.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#7 14. 11. 2008 21:25

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

domněnky taky nechci, chci to slyšet od těch, kterých se to týká.

Právě že si ta rizika představuju a tak chci pro sebe a svoje miminko taky to nej, takže zcela vážně a bez ironie uvažuji o mimopražské porodnici.  Chtěla bych aby nás nerodilo 8 najednou a aby mě měl na starosti nepřetažený personál a nejlépe doktor. chci aby na mě sestra s kojením měla víc času než 10 minut atd atd.

Třeba jednou lidi dostanou rozum a tahle porodní turistika ustane cool

Není tady

 

#8 14. 11. 2008 21:56

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Nektere maminy ziji v iluzi, ze prazska nemocnice/porodnice = lepsi kvalita.

Není tady

 

#9 14. 11. 2008 23:08

dashka
♥♥-----
Místo: Antwerp
Registrovaný: 17. 10. 2008
Příspěvky: 69

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

sunyata napsal(a):

Nektere maminy ziji v iluzi, ze prazska nemocnice/porodnice = lepsi kvalita.

Presne...maji zato ,ze v Praze se jim dostane lepsi pece

Není tady

 

#10 15. 11. 2008 12:33

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Osobní skušenost nemám, ale přidám obecně pohled na nemocniční péči:

Prošla jsem mnoha špitálama od okresních po pražské a podle mě je to asi takto: okresní, menší špitál často poskytuje domácké prostředí, krátké čekací lhůty (jak na vyšetření, tak na zákroky) a personál, který má víc času. Na druhé straně v něm často chybí odborníci na komplikované případy, mají zkušenosti jen s typickými průběhy nemocí (porodů) takže hrozí, že v případě nenadálých a méně obvyklých komplikací nedostanete tak kvalitní péči, jako byste dostali ve větší nemocnici. Je to logické - pokud někde dělají 1000 porodů ročně, mají jednu zkušenost s komplikací, která se statisticky vyskytuje třeba jednou za tisíc porodů. Tam, kde udělají 10 000 porodů už těch zkušeností mají desetkrát víc, takže je větší šance, že zareagují správně.

Takže podle mě (jen má teorie) maminky, které se bojí úrovně péče v okresní nemocnici (buď jsou opravdu rizikové, nebo mají z rizika strach) půjdou radši do Phy, aby měly jistotu prefesionální péče. Maminky, které jsou zdravé a komplikací se nebojí upřednostní menší porodnici s domáckým prostředím a rodinnou péčí...

Jasně že je to zevšeobecnění - jsou špičkové nemocnice/porodnice s rodinnou péčí a jsou okresní špitály, kde je mizerná jak péče, tak přístup, ale obecně si myslím, že to takto funguje...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#11 15. 11. 2008 21:45

evajs
Letňátka 2008
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 7. 9. 2007
Příspěvky: 9597

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Myslím, že je to jak píše Sunyata...takhle prostý...do Motola jezdí přece děti z celý republiky tak co by se tam nerozhodla rodit mamina třeba z Mělníka wink ? Já osobně jsem z Buštěhradu(spadám pod kladno) a byla jsem přesvědčená,že budu rodit v Podolí...za prvé to byla před lety jediná nemocnice,kde mě bez řečí přijali s akutní bolestí břicha(např. u Apolináře mě poslali pryč,když mě to nebolí tak,že bych upadla va ) a navíc jsem tam předloni "rodila" s kamarádkou a byla jsem nadšená... z prostředí, vybavení, přístupu tummenupp
Kladenskou nemocnici nesnáším...a že jsem tam vystřídala za těch osm let dost spec. pracoviš smile Neútulno, zastaralé ordinace, spousta nepříjemných lidí...nakonec jsem se rozhodla pro Kladno ze strachu, že to prostě do tý Prahy přes kolony nestihnu a kdybych rodila a přítel měl zrovna představení, nestihl by za mnou třeba dojet dumbom
nelituju, vzpomínám na kl. porodnici moc ráda a dodnes,když jdu kolem,mám husí kůži a říkám si,že se tam musím zastavit tummenupp
V Motole jsme nakonec byli na operaci s Kačky pupíkem...jestli to na porodním s přístupem a zázemím vypadá tak jako na chirurgii, potěš pánbůh mad a to nepočítám to šílený parkovný když odjíždíte dumbom
Ale moje rozhodování nebylo ovlivněno strachem z komplikací nebo něčím podobným, jen osobní zkušeností a přesvědčením, že v Praze to je prostě jiný, lepší roll blbka,no reta


http://www.tickerclub.com/cache/b954e19c9c.png http://evajs365.blogspot.com/ 

Za minulostí se ohlížej jen tehdy, působí -li ti to potěšení.

Není tady

 

#12 15. 11. 2008 22:23

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

No tak já rodila v Motole protože 1) je to tam skutečně lepší než nemocnice v Berouně, tady je to silně zastaralá zchátralá budova a personál na tom neni o nic líp (osobní zkušenosti),2) tu ani porodnice neni 3) patřím pod Hořovice, takže spadám pod jejich novou krásnou porodnici, ale vzhledem k poloze našeho bydliště jsem v Hořovicích za 35 - 40 minut, v Motole za 15... a taky ten pocit, že "kdyby něco" je tam dětská JIP měl určitě vysoký podíl na rozhodování. Když opomenu Evajskem zmĄiňované šílené parkovné, vůbec nějaké parkovací místo a tu zkušenost z hospitalizace na děstkém (strava, péče...ale nebyli jsme vážný případ) tak jsem byla spokojená i s tím, že jsme měli (vzhledem k vytíženosti sester) dost volného času a klidu. Takže já byla spokojená v Praze víc než prozatím kdekoliv jinde


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#13 15. 11. 2008 22:58

Izi
Letňátka 2008
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 22. 3. 2007
Příspěvky: 3488

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Tak já sice nejsem z Prahy, ale z malého města, kde se řeší stejná situace.
Už v těhu se mě KAŽDÝ ptal, jestli budu rodit u nás, odpověď zněla ano, z velmi jednoduchého důvodu, je to prostě doma, vláčet se v kontrakcích do nejbližší porodnice cca 60km se mi fakt nechtělo a hlavně rodina nablízku.
Tady totiž frčí móda, že ve "velkém" městě je větší nemocnice tudíž lepší péče, v podstatě to co popisovala Ronja.
Asi takhle, když jsem se pak bavila s maminama rodícíma u nás, z velké části byly maximálně spokojené a nic špatného na okresní nemocnici neshledávají, zato ta druhá část, rodících v krajských či "vyhlášených" porodnicích, byla vesměs zklamaná....neosobní přístup, všechno zrychlené, mraky lidí, prostě nic tak jak si to vysnily.

Rodičky z maloměsta si vybírají Prahu, protože mají pocit, že tam jsou "vyhlášené" porodnice oproti těm jejich "zaplivaným" okresním a rodičky z Prahy, znalé situace tamních porodnich vyhledávají klidnější okresní.
Nic složitějšího bych v tom nehledala..... nebavím se tu o rizikových porodech.


http://izi.webgarden.cz/image/16334439http://lb3f.lilypie.com/5cCip2.png
12.7.2008 10:50 3490g a 51cm, 29.1.2010 18měs. 90cm, 13,81kg
http://izi.webgarden.cz/image/15597799http://lb1f.lilypie.com/3Vh7p1.png
14.12.2009 17:00 3620g a 52cm, 20.5.2010 7,46kg

Není tady

 

#14 17. 11. 2008 9:29

Ivka75
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Vyškov
Registrovaný: 7. 4. 2008
Příspěvky: 1691
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fidorko, já sice neuvažuji o Praze, ale chápu, proč se tak někdo může rozhodnout.
Mám za sebou jeden porod u nás. Vůbec jsem to neřešila, naše porodnice má dobré jméno, už tenkrát měla i pokoj pro alternativní porody (to jsem chtěla - žádný porod v leže skurt), šikovné PA. Ale bohužel, přes veškerou snahu se některé věci nedařily tak, jak by mohly za jiných okolností. A hlavní vinu za to i po letech dávám doktorovi, který měl tenkrát službu. Nebudu se moc rozepisovat, co a jak se dělo, ale hodně mě to rozhodilo. Taky oddělení novorozenců je v dost děsným stavu a dodnes se nic nezměnilo (2 WC a 3 sprchy na 30 lidí a pod.) - takže jedině nadstandard, jinak v žádném případě ne.
Navíc teď došlo u nás v porodnici k mnoha personálním změnám, kromě teda toho zmíněného lékaře,  kterého u porodu nechci už nikdy vidět.

No a to je jen několik důvodů, které mě vedou  k velkým úvahám o tom, kde budeme rodit tentokrát. Moc se mi nechce, ale vážně uvažuji o Brně nebo Prostějově, o kterých jsem poslední dobou slyšela dobré reference.


http://lilypie.com/pic/2009/12/31/G0RU.jpghttp://lb1f.lilypie.com/pStmp1.png
16.12. máme 7700g, 6.1. - nožičky OK
http://lilypie.com/pic/2009/12/31/3drN.jpghttp://lbyf.lilypie.com/C6gVp1.png

Není tady

 

#15 17. 11. 2008 10:14

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Díky za odpovědi smile

já si právě vůbec nemyslím že by v Praze byla lepší péče než kde jinde (pokud pomineme dětskou JIP, neonatologii apod.) a to co vypráví o porodu moje kamarádky, švagrovky a ségra, o žádném nadstandardu nevypovídá. Jedna švagrová dokonce měla protekci a stejně dodnes musí cvičit s klukem Vojtovku a neurolog řekl že to jsou následky blbě vedeného porodu. dalšíma detailama tady nechci kazit náladu žádným nastávajícím maminkám, tak tu některý finesy pražských porodnic nebudu ani uvádět.

Nicméně rozkoukávám se po okolí Prahy a vzhledem k našemu bydlišti (horní Podolí) se nejlépe dopravně dostupná zdá Benešovská porodnice http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=280280 a potom Mladoboleslavská http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=284678.
Obě cesty bychom mohli sfouknout za 30-40 minut (tolik trvá mimojiné cesta od nás z bydliště do Motola, pokud není velká zácpa). Porodnice víc na sever od Prahy (Mělník) nebo na západ (velmi chválená Příbram) jsou už hůř dostupné, cesta by trvala dlouho.

V obou porodnicích v B i MB je možné (za poplatek) mít tatínka u sebe i potom během pobytu, to bychom využili, protože nechci aby manžel denně dojížděl na návštěvy a snažil se stihnout návštěvní hodiny. Manželovi se taková dovolená moc zamlouvá smile

Kdo máte ještě nějaké tipy na porod ve středních čechách, sem s nimi godlike hjarta

Není tady

 

#16 17. 11. 2008 11:10

Pavlík2697
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 20. 9. 2007
Příspěvky: 6480
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Pokud i já mohu přidat svůj názor, tak já jsem mimopražská, bydlím kousek od Říčan, ale rodit chci v Praze u Apolináře. Doufám, že se to i podaří. Jeden důvod je, že to máme po dálnici 15 min. pokud není špička. I ve špičce sme to vždy stihli tak do 30min. Už sem tam jednou rodila a byla moc spokojená. Porodní dr. byla naprosto skvělá a o sestřičkách ani nemluvím. Všechno mi skvěle ukázaly a vysvětlily. S jídlem je to ve všech nemocnicích tak nějak nastejno, takže o tom ani mluvit nebudu, ale bylo celkem dobré. Já jsem byla ještě v nezrekonstruované části a neměla sem nadstandart. Byly sme na pokoji 3 maminky a bylo to naprosto super. Když sme se chtěla některá jít osprchovat nebo na wc, tak ty druhé to moje pohlídaly a naopak. Když sem si chtěla odpočinout, sestra si malou vzala na chviličku k sobě. I ted sem tam navštěvovala Car. Co se týče parkování, žádný problém, zaparkuju tam dobře.
Mohla bych jít i do Benešova, ale té nemocnici nevěřím. Moje sestřenice tam rodila, a byli sme rádi že se nám vrátila domu. Takže pokud to nebude nijak nutné, tam rodit rozhodně nepůjdu. I sem to máme cca 15 min. jízdy.
Průšvih se ale může stát v každé porodnici. Proto tedy máme každá svoji volbu kam rodit půjdeme. Pokud je první porod tak se obvykle myminky rozhodují podle svých kamarádek, kde ony rodily a jaké to tam bylo. Já nejsem náročný člověk, takže žádné nadst. nepotřebuju. S Eliškou sem byla v porodnici 3 dny a kolektiv mi nevadí. tummenupptummenupp
Mě k Apolináři tenkrát poslal dr. a bylo. Dneska už sem rozhodnutá předem podle svých zkušeností.
Všem budoucím maminkám přeji at se ji v té jejich porodnici vše vydaří podle jejich představ.

Upravil(a) Pavlík2697 (17. 11. 2008 11:10)


http://lilypie.com/pic/090129/TqZh.jpghttp://by.lilypie.com/ren8p1/.png
http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/uct57wa.jpghttp://lb4f.lilypie.com/uct5p1.png

Není tady

 

#17 17. 11. 2008 11:59

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

To mi řekni jak jste se dostali od Říčan za 30 min v zácpě k Apolináři, když mojí ségře to trvalo 30 minut z Vinohradské v oblasti Flóry a já jsem dojížděla z Uhříněvse na vinohradskou kolem těch 30 minimálně, když to dobře jelo. Ale to je jedno, jestli bydlíš v Říčanech tak je to fakt jedno jestli Praha nebo Benešov, ale třeba nechápu když někdo do té Prahy jezdí právě až z Benešova.

Jinak já moc těm historkám o fatálních porodech nevěřím, protože si jednoduše myslím že to je tak otřesný a bolestivý zážitek, že až na vyjímky skoro každá má dojem, že jí pomalu šlo o kejhák. Mě švagrovka řekla že to moc řeším, že mi nakonec bude jedno kde vypouštím duši wink faktem je že mě jde opravdu spíš než o porod o tu předporodní péči (nečekat 3-4 hodiny na monitor a poradnu apod.), a o to, aby mě k porodu vůbec vzali a neskončila jsem nakonec ve vinohradské nemocnici yikes a po porodu je mi to fuck, protože 3 dny utečou jako voda a jestli budu muset počkat až se mi uvolní sprcha, záchod nebo až na mě bude mít sestra čas, mě zas tak netankuje, nebudu tam 14 dní (snad). Po tom porodu si myslím že taky člověk má trošku jiný myšlení a je rád že je rád a moc neřeší.

Není tady

 

#18 17. 11. 2008 12:06

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Do soukromé pošty jsem ještě dostala tip na Jabloneckou porodnici, což je, pokud si dobře pamatuji, po dálnici slabá hoďka jízdy.
Prý tam začínají jezdit i maminy z Prahy.
A vlastně vzpomínám si, že jsem četla na Koníkovi že tam rodila i manželka jednoho hokejisty letos na jaře.

Díky za tip smile

PS: před časem jsem tady na babinci četla i chválu na Brandýs n.L., kdyžtak pište holky smile

Není tady

 

#19 17. 11. 2008 12:20

Pavlík2697
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 20. 9. 2007
Příspěvky: 6480
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fí když jedeme po dálnici pohodově mimo špičku, tak nám to trvá 15 min. Když mě manža vezl tenkrát k porodu, stíhal to rychlovkou za 10 min. ale to bylo v noci a prázdno. Ted když sme jeli k Apolináři a byla na Nuseláku fronta, tak nám to trvalo 30 max. 40 min. Ono to tam už jde docela rychle, když není bouračka nebo nějaké omezení. Když jedeme na Vinohrady tak nám to trvá 45 min. taky. Někdy i hodinu, podle toho jak to vypadá v Uhřiněvsi a na průmyslový. Je rozdíl jet přes město a po dálnici, tam to prostě frčí.
Co se týče porodu té mé sestřenky, tak ten byl dobrý. Ale dr. jí špatně vyčistila, dali jí prý někam na poporodní, nikdo si jí nevšímal a ona málem vykrvácela, proto sem to psala. Né proto že by ho měla nějak bolestivý. Dříve tam prostě byli špatní doktroři, ale už je snad vyměnili. Je to už 6 let.  Ale tím nechci nikoho strašit.


http://lilypie.com/pic/090129/TqZh.jpghttp://by.lilypie.com/ren8p1/.png
http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/uct57wa.jpghttp://lb4f.lilypie.com/uct5p1.png

Není tady

 

#20 17. 11. 2008 18:07

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Kamarádka bude rodit mimo Prahu, protože v pražské porodnici už nesehnala místo. Jo, probudila se někdy v 16. týdnu sad
Na gyndě mi doporučovali Neratovice, uvažovala jsem o nich a četla hodně pozitvních zpráv, ale mám nakonec zkušenost  s Apolinářem a Bulovkou.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#21 17. 11. 2008 19:57

Izi
Letňátka 2008
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 22. 3. 2007
Příspěvky: 3488

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fidorko, k Tvému výběru, v Bolce rodila kamarádka a naprostá skojonest (rodila císařem) a doporučuje ji i sestřenice dětská sestra z JIPu. V Jablonci rodily dvě známé z toho jedna o 6 týdnů dříve a druhá s preeklampsií a obě si moooc chválily. Ale do Jablonce to je trochu dál, z Čerňáku cca 90km sad


http://izi.webgarden.cz/image/16334439http://lb3f.lilypie.com/5cCip2.png
12.7.2008 10:50 3490g a 51cm, 29.1.2010 18měs. 90cm, 13,81kg
http://izi.webgarden.cz/image/15597799http://lb1f.lilypie.com/3Vh7p1.png
14.12.2009 17:00 3620g a 52cm, 20.5.2010 7,46kg

Není tady

 

#22 18. 11. 2008 22:31

Ivka75
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Vyškov
Registrovaný: 7. 4. 2008
Příspěvky: 1691
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fidorko, jen ještě jeden názor.
Ono je fakt, že po porodu spoustu věcí neřešíš a jsi tam pár dní. Ale sakra hodně řešíš hygienu. Po svých zkušenostech můžu říct, že přežiju cokoli (nepříjemný sestry, x lidí na pokoji, blbý jídlo - to neřeším). Ale smradlavý záchody a ucpaný sprchy - to teda řešíš, protože šití se musí držet v čistotě, lítᚠse sprchovat min. 10 denně a bojíš se sednout na záchod, abys něco nechytla, protože se tam míjíš s různýma existencema, který normálně nemusíš.
Porod a tak ani moc neřeším (mám celkem jasnou představu, budu si brát dulu), ale aspoň minimální komfort po porodu pro mě bude při výběru porodnice teď hodně důležitým ukazatelem.


http://lilypie.com/pic/2009/12/31/G0RU.jpghttp://lb1f.lilypie.com/pStmp1.png
16.12. máme 7700g, 6.1. - nožičky OK
http://lilypie.com/pic/2009/12/31/3drN.jpghttp://lbyf.lilypie.com/C6gVp1.png

Není tady

 

#23 19. 11. 2008 10:02

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Peko,
ale to je právě diskutabilní, kdo má nakonec těch zkušeností víc.

V Podolí se narodí 4800 dětí ročně, což je v průměru necelých 13 denně. V MB jenom 1000 dětí ročně, což je 3 denně.
V Podolí má službu 5 lékařů na směnu, v MB 1. Pro oba lékaře - jak podolského, tak mladoboleslavského,  to znamená, že porodí v průměru 2 děti  za 12hodinovou službu.
A to ještě slyším názory, že v malých porodnicích rodí lékaři, ve velkých rodí porodní asistentky a lékaři chodí jen šít, a dozorovat.

Ivko, to mᚠteda pravdu, hygiena je důležitá, ale to by mě nenapadlo, že by ještě někde mohly být ucpané sprchy a špinavé záchody usch usch

Není tady

 

#24 19. 11. 2008 11:29

Ivka75
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Vyškov
Registrovaný: 7. 4. 2008
Příspěvky: 1691
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

Fi, u nás je to blbý v tom, že nemocnice se sice celá opravuje, ale na oddělení novošů se zatím nedostalo a WC a koupelna je společná se 4 pokoji rizikovýho těhotenství, kde jsem ležela teď.
Sály už jsou krásný nový, u nás je tak 500 porodů ročně, takže celkem pohoda. Rozhodně bych nechtěla rodit ve fabrice na děcka, mám představu spíš takovýho intimnějšího zážitku. Proto jsem se taky rozhodla, že si vezmu k porodu známou dulu, která má velkou praxi a bude chránit moje zájmy. Po poslední zkušenosti totiž vím, že sama matka na to prostě sílu nemá, rodit  a ještě sledovat, jestli Dr. nedělá něco, co není úplně košer. A hlavně to nepozná, že vissla
No  a po porodu bych šla na nadstandard, pokud teda bude volnej. Ony ty sprchy a WC jsou totiž fakt dost děsný a hlavně je na to moc lidí. Myslím, že to vůbec nesplňuje moderní požadavky na hygienická zařízení. Nedávno jsem spolupracovala na projektu nové klubovny skautů a tam je záchodů a sprch milion (fakt dole 4 a nahoře asi 2, že to musí být rozpočítané podle počtu lidí, kteří to užívají). No štve mě to, ale nadstandard by to řešil. wink


http://lilypie.com/pic/2009/12/31/G0RU.jpghttp://lb1f.lilypie.com/pStmp1.png
16.12. máme 7700g, 6.1. - nožičky OK
http://lilypie.com/pic/2009/12/31/3drN.jpghttp://lbyf.lilypie.com/C6gVp1.png

Není tady

 

#25 19. 11. 2008 11:52

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Co vede nepražandy rodit v Praze a pražandy mimo ni?

O nadstadardu si můžu nechat v práglu jenom zdát sad to mi řekli dopředu, že bude asi neproveditelný. Můžu si ho sice zarezervovat, ale musím si ho si dopředu zaplatit a když se rozhodnu rodit jindy, tak smolíček a navíc ty prachy propadnou, to je docela udivující. Navíc cena za jeden den a pokoj je 3násobná než jinde sad

Dulu pořád zvažuju, po porodu mojí švagrové na Bulovce, kdy měla nepříjemnou PA a když za ní švagrová přišla na sesternu pro radu co má dělat teď, když jí ve sprše odtekla voda, tak sestra se s úšklebkem obrátila na druhou sestru a řekla "no to byste měla vědět vy, maminko, co teď máte dělat, nééé?" asi bych jí dala pěstí sad
Myslím si že když je tam dula, tak si nikdo nic takového nedovolí a navíc dula se ti věnuje pořád a říká co a jak, uklidňuje, masíruje, asi je to přínosnější než tatínek (ale toho tam chci taky).

Můžu se zeptat kolik si tvoje dula za tu účast řekla?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů