Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 14. 11. 2008 18:42

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Melatonin - kolik forem existuje?

Může mne prosim někdo vysvětlit, zda existuje vícero forem melatoninu, kromě toho, který se vytváří v mozku?
Co tedy v Číně dávali dětem do mlíka? Momentálně beru Melatonin na spaní a teď nevím, zda si vlastně neotravuji ledviny. Děkuji znalcům.

Není tady

#2 14. 11. 2008 19:16

Berry
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Melatonin - kolik forem existuje?

smile Musim, neboj se, melatonin užívám taky.... v Číně se do dětskýho mlíka dostal melamin, to je něco úúúplně jinýho, jakási sloučenina pro výrobu plastů...  tummenupp

Není tady

#3 14. 11. 2008 21:28

Musim
♥♥♥♥♥♥-

PRosim tě a dlouho? kolik na tebe účinkuje? 1mg nic, 5 mg, hned rozbolela hlava v obl.malého mozku a 2,5 mg je ok, jen mne hned zabolí ledviny a chodím v noci z toho čůrat. Jinak jsou to konečně veselé sny a dobré spaní. Je to návykové? Tedy zkouším s tím spát  zatím týden.

Není tady

#4 14. 11. 2008 21:45

Berry
♥♥♥♥♥♥♥

Mám slovenskej Melatonin Natur, píšou tam půl hodiny před spaním 1-2 tabletky, tak to tak dělám - ani nevím, kolik je to mg...   Brala jsem ho nějaký čas v létě .. od tý doby až teď, asi 14 dnů. Na spánek jsem si ani stěžovat nemohla, ale právě ty praštěný sny, co mě probouzely dumbom , tak s tímhle je to lepší. Veselý nějak ani ne... lol , ale  blbých ubylo, nebo si je spíš tolik nepamatuju, což mi stačí.  Ale stejně i tak mám pocit, že se ráno budím odpočinutější, tak asi je spánek hlubší .. . Návykový tedy určitě není, protože když jsem minule přestala, nic jsem nepozorovala.. a na krabičce taky nic nepíšou, naopak, že kromě zdravýho spánku je to i antioxidant, pak snad i na udržení dobrýho zraku a nevím co ještě.. smile , navíc je volně prodejný .  Nic mi tedy po něm nebolí, ty myslíš, že ledviny s ním souvisí?

Není tady

#5 14. 11. 2008 21:48

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Taky beru melatonin. Super věc sova .

Není tady

#6 14. 11. 2008 22:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Já jsem si zadala melatonin do hledáčku a nevím... asi bych s tím byla opatrná, našla jsem že se nemá užívat před 30. rokem věku, ani těhotné ani kojící... asi to nebude jen tak bez vedlejších účinků...
třeba tohle:
Melatonin však nesmí být podáván těhotným ženám, tam, kde je podezření na těhotenství, při rakovinném bujení postihujícím imunitní systém, jako je Hodgkinova choroba, leukémie aj.

Velké opatrnosti je třeba při podání u jedinců pod 30. rokem života. Při užívání melatoninu je nutná opatrnost při řízení motorových vozidel.

Strach je malá smrt...

Není tady

#7 14. 11. 2008 22:23

Berry
♥♥♥♥♥♥♥

Jasně, Bety, nic by se nemělo přehánět, ani potravní doplňky ne....  a být těhotná nebo kojící, tak bych na nic takovýho nepomyslela, jenže mě už nehrozí ani ta třicítka dumbom ... a o  nemocech, co bych mohla mít, to radši přemýšlet nechci, takže když to pomůže občas k dobrýmu spaní, určitě se toho nebojím.

Není tady

#8 15. 11. 2008 7:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem si objednala melatonin na americké lékárně, je tam hodně levný 3 mg, ale neměla jsem odvahu ho vzít, tak jsem to darovala kamarádce, která ho ještě nevzala také, tak nevím.....

Není tady

#9 15. 11. 2008 9:58

Musim
♥♥♥♥♥♥-

No, on by měl nahrazovan právě tu chem.látku, kvůli které pak nemůžeme v noci spát a které se nám v těle prý nevytváří dost anebo nám to ničí léky nebo depka či co.  Nebýt té čínské aféry, tak nad tím taky neuvažuji. Ale když jsem spala cca 9 měsíců jenom za pomoci Stillnoxu, tak byl čas přejít na něco, co není návykové a čistá chemie.
No, mám jenom 1 krabičku, jinak mám Persen, 2 ks taky zaberou a Benosan mám taky jako náhradu za Stillnox. Chtěla bych zase usínat sama, normálně a spát alespon pár hodin v kuse bez samobuzení.

Není tady

#10 15. 11. 2008 12:25

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Web

Musim,Melatonin mi nepomohl,zkoušela jsem to měsíc.Na spaní si bohužel musím brát Stilnox a mám z nich příšerné sny,už také nevím ,co s tím.Jinak jsem jinde četla,že ti dcera nemůže večer usnout,mám to samé se synem ,je mu 18let.Večer jde spát a usne ve dvě nebo ve tři ráno,došlo to tak daleko,že pak ráno není schopen vstát a jít do školy,má kvůli tomu spoustu absencí ve škole.Bála jsem se ,že ho vyhodí ze školy,tak jsem ho vzala minulý týden k psychiatrovi,bylo nám zděleno,že má deprese a že je dobře,že jsme přišli.Dostal antidepresivum Trittico a usíná jak mimino,jenže se zas ráno nemůže probudit.Tak už nevím ,co s ním,strašně mě to trápí.Nejhorší je,že já sama se léčím na depresi a bohužel je to dědičné.

Není tady

#11 15. 11. 2008 12:51

Musim
♥♥♥♥♥♥-

Pajajo, nechci ti psát to samé, ale i mne neuroložka sdělila, že dítě má  depresi!!!! a taky ji  dala nějaké léky a poslala nás k psych. Jí zatím zabírají homeopatika...
A proto jsem uváděla sílu Melat., že dle gramáže ti zabere. Fakt. to 1 mg ...nic, jak jsem koupila, jsem prodala dál. No, na stillnoxu bylo dobré to, že nebyly při něm ze začátku žádné!!! sny a to mne absolutně stačilo k pocitu vyspání plus spánek 5,3 hod v kuse, tedy na půlku. Nemohu nějak pochopit,že by dítě chtělé mít diagnostikovanou depku! To je přece nemoc dospělých z vážných živ.potíží, ne? Já vím, co jí může trápit.
Zkus ten benosan...smrdí, velká tabl., ale zabere.

Není tady

#12 15. 11. 2008 13:13

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Web

To jsou starosti,ach jo.Nestačí,že trpíme my?Ještě se musíme dívat na to ,jak tím procházejí naše děti.Tak hodně úspěchu při uzdravování.

Není tady

#13 16. 11. 2008 16:01

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

deprese není nemoc dospělých, může být zaviněna nějakou chybou funkce mozku. takže člověk může mít deprese,ačkoli vlastně třeba není ani ve špatné situaci.

Není tady

#14 6. 10. 2017 14:17

klaruska22
♥------

Zdravím, jak se konkretne jmenuje nejaky lek s melatoninem?? Volne prodejny?? Chtela bych vyzkouset, mivam nocni a je to utrpeni

Není tady

#15 16. 10. 2017 13:01

bacuta
♥------

klaruska22 napsal(a):

Zdravím, jak se konkretne jmenuje nejaky lek s melatoninem?? Volne prodejny?? Chtela bych vyzkouset, mivam nocni a je to utrpeni

Já mám třeba dobrou zkušenost s melatoninem allegra od firmy woykoff :-)

Není tady

#16 20. 10. 2017 8:51

klaruska22
♥------

bacuta napsal(a):

klaruska22 napsal(a):

Supr, děkuji!! Kde ho seženu a za kolik prosím??

Není tady

#17 20. 10. 2017 8:52

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Děkujeme, že respektujete pravidla fóra, a reklamní odkazy si zasíláte prostřednictvím soukromých zpráv. fuckyou

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#18 20. 10. 2017 8:53

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Mimochodem, když si takhle povídᚠsama se sebou, nedělá ti to trochu problémy v normálním životě? Víš, která zrovna jsi? va big_smile

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#19 23. 10. 2017 9:05

bacuta
♥------

klaruska22 napsal(a):

bacuta napsal(a):

klaruska22 napsal(a):

Supr, děkuji!! Kde ho seženu a za kolik prosím??

Všude možně na netu, já ho kupovala normálně přes heureku. Můžeš to zkusit i v kamenných lékárnách. Stojí 130 Kč wink

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí