Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 1. 2006 22:57

pavlah
Host

bolestivě nalitá prsa po porodu

Alžbětko,
po odstříkání si prsa hodně stáhni, když nebude kam, tak se mlíčko nebude tolik tvořit. Zpočátku je to normální, časem se tvoření mlíčka ustálí. Neboj a vydrž i když ty první dny nejsou nic extra.

 

#2 28. 1. 2006 23:09

Erica.j
Host

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Alžběta 2 napsal(a):

Včera nás s malou pustili z porodnice. Dnes se mi ještě víc nalily prsy mlékem. Malá pije dobře, ale před každým kojením, a co jich je, musím bolestivě odstříkat mléko, aby se dcerka mohla přisát. Nahřívám si prsa, zkouším to ručně i odsávačkou, ale ten uvolňovací začátek vážně moc bolí. Poraďte mi prosím zda dělám něco špatně.lollollol

To co líčíš je opravdu bolestivý počátek kojení, kterým jsme si prošla asi každá. Prsa si dál nahřívej, ale nepíšeš, jakou mᚠodsávačku. Jestli pístovou, tak ta je málo účinná. Dobrá je anglická, jmenuje se Avent Issis. Ale ty potřebuješ pomoct hned. Postupuješ v zásadě správně, ale vím, moc to bolí.
Je tu nouzové, ale nebolestivé náhradní řešení. Tím je tvůj manžel. Má v ústech dostatek síly, aby tě uvolnil. Takovou sílu novorozeňátko nemá. Je to rychlé a účinné řešení, které mᚠteď v noci po ruce. Možná mu to nebude chutnat, ale může to klidně plivat. Nestyď se, ber to pragmaticky, dělá to řada mamin. Já taky! Ale i u manžela si ohlídej správnou techniku, aby ti neponičil bradavky. Musí si vzít do pusy dvorec, ten obkroužit rty a tisknout. A si to nejdřív nacvičí na horním kloubu ukazováku.Když tak se ozvi! V nejhorším případě zajeď do porodnice na novorozenecké. Nevím odkud jsi a jak to mᚠdaleko. Držím palce.

 

#3 29. 1. 2006 12:50

Bohuna
Host

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Milá Alžběto,
zažila jsem podobnou situaci, jakou popisuješ ty. Po prvním porodu, protože druhy jsem absolvovala jako kojící matka a nalití prsou bylo
jen minimální. Plně souhlasím s Ericou, dělali jsme to u nás přesně tak, jak to líčí. Neboj se toho, uvidíš, jak snadno se tvůj bolestivý problém vyřeší.

 

#4 29. 1. 2006 13:14

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Ahoj, já mám přesně opačnou radu, než ty, co tu zazněly, takže si můžeš vybrat smile Když jsem byla v porodnici s 1. miminkem, postupovalo se tam podle klasické zásady - tj. mléko odstříkávat, protože nás strašili, že jinak dostaneme zánět atd. atd. Zažila jsem si při tom taky dost úplně zbytečné bolesti.  Podruhé jsem rodila jiné porodnici (také jedné z nejvyhlášenějších), a tam nás učili pravý opak: čím více se odstříkává, tím více se prsa stimulují k tvorbě mléka a nalijí se, čímž je bludný kruh uzavřen. Dávali nám ne teplé, ale naopak studené (ale ne zas moc ledové) obklady - stačí se přes prsa zabalit plenou namočenou ve studené vodě, případně se dá použít studený tvaroh. Funguje to a připadá mi to mnohem lepší i logičtější řešení. Pokud mᚠopravdu příliš nalitá prsa, že se malá kvůli tomu nepřisaje, pak Tě zpočátku může nejpřirozeněji a nejméně bolestivě odstát manžel, jak už tady v různých diskusích víckrát zaznělo. Ahoj, za čas to určitě bude v pohodě.

Není tady

 

#5 29. 1. 2006 19:20

VěrčaH
♥------
Místo: Plzeň
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Souhlasím s Mayou, studené obklady opravdu pomáhají a tvaroh vytáhne i horkost z prsu. Mě osobně to pomohlo, za pár dní se tvorba mléka ustálí a je pohoda.


Věrča

Není tady

 

#6 29. 1. 2006 21:45

Věra H
Host

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Jen pro pořádek, nejsem VěrčaH. Jsem jiný nick. Trochu mne zmátlo také H za jménem Věrči. Musím se také zaregistrovat. Budu Věra H Občas jsem vystupovala v Sexu po porodu.Jen jsem se sem přišla mrknout.cool
Jinak Bětuško, blahopřeji k děátku. Myslím, že jsi zvolila ten nejlepší způsob. Bude to den ze dne lepší. Zvládla jsi to obdivuhodně. Ty i maličká a taka Jiříkbig_smilebig_smilebig_smile

 

#7 3. 2. 2006 8:17

Eliška 26
Host

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Ahoj Alžběto 2,
díky za tvůj dotaz a maminkám za jejich odpovědi. Betuško, nᚠchlapeček se narodil 3 dny po tvém miminku a měla jsem stejné problémy. Neměla jsem tušení, že když se prsa nalijí, že to tak šíleně bolí. Měla jsem půjčenou tu Avenku a bolelo to i s ní a efekt změknutí prsů byl minimální. Šla jsem stejnou cestou jako ty... a  už je všechno v pořádku. Děkuji všem

 

#8 6. 2. 2006 15:43

Eliška 26
Host

Re: bolestivě nalitá prsa po porodu

Holky šlo to nádherně, prsa už jsou v pořádku. Manželovi zachutnalo, takže večer ho vždycky krmím. Docela ho to vzrušuje, tak nezůstává jen u toho kojení...

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů