Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#101 13. 11. 2008 15:58

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Re: Vernost

Míšo,
taky se přidávám k Vandě. Napsala jsi to nádherně godlike

Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

#102 13. 11. 2008 15:59

haiel
♥♥♥♥♥♥-

hirondel napsal(a):

haiel napsal(a):

A protože na ni nikdo neodpověděl přímo (hir nepřímo už několikrát, proč nepřímo, to netuším a je to její věc), zůstala patrně přehlídnutá i tebou.   Myslím, že hir měla zcela prozaickou potřebu psát o tom, čím se teďka právě intenzivně zabývá. To tady dělá každej.  Až ty svoje stavební kameny bude mít tam, kde je chce mít, jistě odlehčí  taky. O tom nepochybuju. wink

Haiel,
me tesi ze jsi tady prave Ty.  smile
To proc odpovidam neprimo je zpusob jakym komunikuju. Vim,ze se to mnoha lidem trochu prici,presto je to me rozhodnuti. Vim proc to delam,ale rict to nemuzu.  Nebylo by to spravne pochopeny.  wink
Chci se te Haiel zeptat. Pises ze mam potrebu psat o tom,cim se ted  zabyvam intenzivne,ze skladam stavebni kameny a ze pak odlehcim.  Proc myslis ze se tim tematem zabyvam? Z jakeho duvodu? Proc myslis ze nejsem odlehcena?  K cemu a kam skladam ony kameny?  smile
Dekuju za sdileni.  smile

Proč myslím, že se tím zabýváš? To mᚠtak – kliknu na babinec, projedu pár témat a na duchovním vidím, že Hirondel už načíná několikátý téma: Ego, Projekce, Vědomí (to jsem nedokoukala, páč jsem netrpělivá), Věrnost, no a z toho usuzuju, že se tím zabýváš.  Já jsem jednoduchý člověk, Hir, žádné produchovnělé odpovědi  se ode mne nenaděješ.  Tak abys nebyla zklamaná. K tomu odlehčení – máme to tak všichni a ve všem, netýká se to jenom duchovních záležitostí –  každé úsilí čas od času pomine a člověk zvolní. Je den a noc, bdění a spánek, práce a odpočinek….včera se nějaká záležitost jevila důležitá, zítra je zapomenutá…třeba proto, že přišly jiné události a v jejich světle pak člověk vidí souvislosti jinak, včera jsem se něčím intenzivně zabývala a dneska si od toho chci odpočinout, a zítra se k tomu vrátím a díky odstupu to už třeba vezmu za trochu jiný konec. Všechno se mění, však to znáš. Může být, že za čas sama pro sebe snahu o sdílení (s ostatními) všech témat, která dnes pokládᚠza aktuální, vyčerpᚠa mínění nás ostatních ti bude šumafuk. Snad i v duchu toho neulpívání. A zůstane ti zase jenom to, co sis sama ověřila, že je pro tebe dobré. A co je pro tebe dobré, to víš jenom ty. A za měsíc hodíš do placu třeba něco úplně jinýho. A my si to přečtem a taky už nebudeme tam, kde jsme dnes. Pandora bude zrovna dobře vyspinkaná a já zase jedovatá, co ty v횅lol .Jdi svojí cestou a všechno bude dobrý. Měj se. wink

Není tady

#103 13. 11. 2008 17:46

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

haiel napsal(a):

[

Věrnost, no a z toho usuzuju, že se tím zabýváš.  Já jsem jednoduchý člověk, Hir, žádné produchovnělé odpovědi  se ode mne nenaděješ.  Tak abys nebyla zklamaná..

Neboj Haiel,nemyslela jsem zadnou produchovnelou odpoved. Zajima me PROC  ve smyslu,jako k vuli CEMU, si myslis ze se tim zabyvam.Popravde me to z Tveho psani tentokrat nedoslo rychlosti blesku.  To bude tim ze mam vypnuto.  wink

Jinak diky,svoji cestou jdu z vesela a dobre to urcite bude nebot uz je.  smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#104 13. 11. 2008 18:12

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

Míša Kulička napsal(a):

Tak já se vrátím k tématu:

hirondel napsal(a):

... Vernost pro mne neni zadne uprednostnovani mezi tim a tamtim.Je to stav vedomi (svobodna volba), sebeduvera v sebe sama a zvoleny smer... 
...Presto kazdy dojde jinou cestou k tomu jak pozna co znamena vlastne obet,laska a neublizovani si...
...Pak je potreba rozlisit dve cesty-lasku pokrivenou pozemskou a Lasku duchovni nejvyssi...

Hiro, když o tom tak přemýšlím, tak zjišuji, že je nutné vrátit se na začátek a definovat si pojem věrnost. Ten totiž každý chápem jinak. A došla jsem ke dvěma extrémům:

1. extrém tvoří lidé, kteří si pletou věrnost se závislostí a připoutaností - většinou ti nejsou rovnocenným partnerem, a protože oni sami to nepotřebují, poskytují ti jen malý prostor pro tvůj vlastní samostatný rozvoj ... držej se tě jako klíště a není před nimi úniku - ale jsou ti "věrní" ...

2. extrém tvoří lidé, kteří ti naopak poskytnou velký prostor pro tvé vlastní aktivity a rozvoj, ale totéž potřebují i pro sebe ... a když mají chu a možnost, nedělá jim problém prožít milování i s někým jiným, než s tebou ... a to je pro mnohé těžké ustát ...

A pak je spousta možností mezi tím. Ale já potřebuju k životu určitou dávku svobody, proto se přikláním spíš k té druhé půli. Mám doma lásku, zázemí, oporu a prostor pro sebe ... a nemusím se při tom zatěžovat "fyzickou věrností" (což neznamená, že udržuju nějaké paralelní vztahy). Pro mě totiž ta skutečná věrnost znamená - být si vzájemně oporou, stát při sobě v těžkých chvílích, pomáhat si, spoléhat na sebe, spoluvytvářet zázemí a pohodový vztah smile.

Míšo, vypíchla si jen extrémy - mᚠdojem, že lidé, kteří uznávají věrnost jako jeden z mnoha pilířů vztahu, se toho druhého drží jak klíště? Že vlastně toho druhého ani nenechají volně dýchat, že mu nedají prostor, aby mohl svoje já realizovat? Podle čeho tak soudíš? Z toho, že si to teda někde četla, nebo ti to povídala kamarádka? Nebo, že se o tom hlavně mluví tady, na Babinetě? A z tohoto extrému se vlastně dost velká většina (budu psát žen - protože hlavně ženy píší) žen přeobrátí právě do toho druhého extrému, protože já to tady tak z několik příběhů vyčetla - neříkám, že není dobře, aby si ženská uvědomila své já, aby zapracovala především na svém sebevědomí, které de facto měla pod bodem mrazu, jenže ten extrém, do kterého přechází je až do očí bijící a současně s vlastním přerodem přehazuje i hodnoty. Dříve tu věrnost tak nějak měla v sobě, teď ji vlastně ani tak moc "neuznává" a dokonce si troufnu říct, že pociuju, že s tímhle nasáknutím přehnaného sebevědomí mnohá činí to, co dříve ji ublížilo. Píšu mnohá - nepíšu každá. A také mnohá to svoje nabyvší přehnané sebevědomí dává druhým na obdiv. A také mnohá na to své extra sebevědomí také dojela - to bez urážky. Z extrému č.1 se po důkladné "masírce" přehoupnou do extrému č.2, se vším všudy - tzn. nedělá jim problém prožít milování s jiným (klidně i zadaným), dokonce bych řekla, že se tím i chvástají a ty, které na sobě teprve začínají "pracovat by chtěly být, jak ony. Vidí jen to, co je momentálně skvělé, od těch, co jsou "dál",  nevidí však všechno - ale dá se to vyčíst mezi řádky. A ta jejich snaha si to všechno důkladně a patřičně "omluvit" jako by se očistit, že nedělají nic špatného - vždy dělají jen to, co valná většina ostatních.
Míšo, dotaz pro tebe - nezatěžovala by ses nevěrností svého muže, ty by si šla pouze za "skutečnou"věrností tak, jak si ji popsala - tj. vzájemná opora, stát při sobě v těžkých chvílích, pomáhat si, spoléhat na sebe, spoluvytvářet pohodový stav a zázemí? Pro tebe by to byl "pohodový vztah a zázemí" kdyby např. v době, kdyby ses spoléhala na svého muže, že ti bude oporou a on by měl momentálně "něco jiného"? A otázka na tělo - neznám tvůj příběh - ale nevěra u Vás asi byla, že? Jak jste dořešili? Jak teď žiješ? Mᚠpartnera? Mnoho všetečných otázek, já vím - nemusíš odpovídat, pokud se ti nechce wink Co tobě to dalo - myslím nevěra, jaké "poučení do dalšího života".

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#105 13. 11. 2008 18:26

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Vanda napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Proč mᚠpořád potřebu , aby jiní hovořili a psali pouze o svých prožitcích a zkušenostech. Tohle, co je psáno, je přeci o názoru a jejím osobním zaměření - nemusím přeci napřed všechno prožít, abych mohla otevřít pusu a něco říct. Mám přeci mozek, mám přeci možnost myšlení a přemýšlení. Nevím, nikde jsem neviděla, že by Hir napsala, že osoba skrz naskrz musí být zdrženlivá, nebo dokonce vůbec  ve směru požitků a smyslnosti by pro ni mělo být tabu. Znovu ti píšu, že se jedná o partnerské soužití (nebo mᚠsnad dojem, že duchovně zaměření lidé nesmí mít, nebo si nesmí dovolit mít partnera?), kde právě tam není potřeba - resp. nemají potřebu hledat nějakou smyslnost, vášeň a potěšení mimo jejich svazek, ale rozhodně to přeci není o tom, že by tito lidé tyto pocity neznaly, nebo je měli zakázány (možná je to tvá utkvělá představa - vidět někoho duchovně zaměřeného a automaticky ho pasovat do role jeptišky, nebo mnicha a uvrhnout je do celibátu). Proč by podle tebe měli být tito lidé zdrženlivý? Vždyt to, co jiní hledají (a mnohdy marně, nebo s nevalným výsledkem) oni mají v tom svém partnerském svazku - o to tu jde - nemají potřebu vyhledávat a honit "zlaté prase" - ono stejně není, většinou to bývá jen iluze, která tě na nějaký čas obloudí a pak se octneš ještě ve větším bahně, než jsi...
Btw. pokud se nehodlᚠpouštět do debaty, či diskuze...proč si vůbec tuto poznámku psala? A ještě s dovětkem, že je to mimo debatu?

Je velký rozdíl stát před podobnou volbou skutečně, v reálném životě, s veškerou odpovědností a důsledky za to rozhodnutí, a když sem píše názory člověk, který partnera třeba ani nemá (může to být třeba taky svobodná volba), nebo před podobnou volbou nikdy nestál, nemusel nic podobného řešit ani z jedné strany.... to mᚠjako když ti někdo radí s výchovou dětí a sám žádné nemá, například. Proto si myslím, že osobní zkušenost je důležitá, i když psát sem může samozřejmě kdokoli cokoli.....jen to pro mě nemá tu váhu. Jako že šedá je teorie a zelený strom života, a vlastní zkušenosti včetně té svobodné, vědomé volby - pokud je skutečná - zrovna tomuhle tématu dodají na autentičnosti. Chápeš...pokud hlasuju pro vědomou volbu "věrnosti" a například nežiju v partnerství, je to přístup poněkud hraběcí....
Taky nechápu, proč Hirondel tohle téma zanesla na duchovní...asi se tu cítí jistější, ale to je její věc.

Vando - radit s výchovou dětí ti může např. i doktorka, co sama děti nemá - jak budeš přijímat její rady? Dle toho, jak tady píšeš? proč? Samozřejmě, že osobní zkušenost je důležitá, ale důležité je i nastavení člověka, jeho postoje k určitým věcem, jeho priority, jeho celkový pohled na žití. Přeci, když něco neprožiju, neznamená to, že o tom nemohu přemýšlet? Proč může někdo, kdo třeba určitou věc neprožil mít stejný názor, jako například já - co to prožila a byla postavena před řešení? Já jsem ještě nebyla vdaná a věděla jsem, že věrnost v manželství je jeden ze základních pilířů vztahu. nepíšu - nejzákladnější, píšu základní a roven těm, které jsem vypsala na jiném vlákně. Vím, že mě čteš, takže nemusím snad opakovat. Proč si tedy myslíš, že ten, kdo možná (víme obě, jaký život jiní žijí, nebo je to jen domněnka?) nemá partnera, ví houbeles o nějaké věrnosti, navíc, aby o ní vůbec co psal, či povídal.?
A ještě dovětek - proč je to zaneseno na duchovní? Ty se domníváš, že se tu Hirondel cítí jistější - já se domnívám, že věrnost a přemýšlení nad tím se nám tvoří v myšlenkách, poté v našem jednání, v našem nastavení způsobu života a žití. Že se nad tím člověk pozastaví a popřemýšlí a tak nějak vnitřně si uspořádá, co je pro něho nejlepší, co mu vyhovuje a co už ne. Já osobně nejsem duchovně založený člověk, neznamená to však, že bych se nedokázala tímto směrem byt jen malinko zaměřit.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#106 13. 11. 2008 18:34

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Míša Kulička napsal(a):

Ale já potřebuju k životu určitou dávku svobody, proto se přikláním spíš k té druhé půli. Mám doma lásku, zázemí, oporu a prostor pro sebe ... a nemusím se při tom zatěžovat "fyzickou věrností" (což neznamená, že udržuju nějaké paralelní vztahy). Pro mě totiž ta skutečná věrnost znamená - být si vzájemně oporou, stát při sobě v těžkých chvílích, pomáhat si, spoléhat na sebe, spoluvytvářet zázemí a pohodový vztah smile.

Miso,
jasne ze clovek ktery ma lasku se nemusi zatezovat "fyzickou vernosti"  v tom smyslu, ze absolutne nepostrada ve svem vztahu,potrebu vyhledavat ten opak=fyzickou neveru.smile

Otazkou neni podle mne co je VERNOST a co NEVERA.  Otazkou bylo-viz. otazka od Vanilka ,proc valna vetsina lidi v monogamni spolecnosti je neverna(fyzicky).

No a VANDO,na duchovnim jsem proto ze se to duchovniho zivota tyka nejen svetskeho.Je to tak tezke pochopit. Hledas misto toho jiny zpusob k vysvetleni jako napriklad,ze se citim vic bezpecne? Tak nevim ale to je legracni.  smile

Není tady

#107 13. 11. 2008 18:35

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Věrnost není jednoduchý pojem. Je to stejné jako třeba s láskou. láska může být univerzální a přesto na sebe může brát různé podoby, at už lásku rodičovskou, mileneckou, lásku k vlasti.

Pojem věrnost také neznáme pouze z úzkého manželského nebo partnerského svazku. Věrnost kamarádská je také o trochu něco jiného než věrnost vlasti, za kterou se udělují vyznamenání.

Čistě hypoteticky může být věrnost stejně univerzální. Je to slib především sobě samému, svým zásadám a ideálům. Jiný člověk může mít zásady a ideály týkající se věrnosti posunnuty, to však neznamená, že jeho chápání věrnosti je horší či lepší.

Co věrnost znamená pro mě osobně? Především se zabývám jen tou částí, kterou mohu ovlivnit. Partnerova věrnost mě nezajímá, ba naopak, moc by mě mrzelo, kdybych někdy byla postavena před otázku ji řešit. To je jeho věc. Jsou to jeho zásady. Tedy ráda bych byla věrnou kamarádkou, životní partnerkou i věrnou občankou státu. Může se stát, že mne situace postaví před nutnost volby, pak ji budu řešit, až nastane.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#108 13. 11. 2008 19:54

Petr I.
♥♥-----

Zklamaná napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

- Když jsem si tohle ujasnila, došlo mi, že nechci-li býti za šaška a tlučhubu, tak v ŽÁDNÉM případě
  NESMÍM

- na JASNĚ položené otázky odpovídat jen přemoudřelým rozborem osobnosti tazatele
               - používat vyčtené fráze a zmatené poučky               
               - zapomínat na humor a brát se pořád jen smrtelně vážně
               - bát se, že se zmýlím a někdo to pozná
               - fungovat jak ozvěna, která vyřčené bez smyslu a rozmyslu jen vrátí zpět
               - být chytrá jak rádio
               - kličkovat a ignorovat to, na co neumím odpovědět
               - dovolit, aby mne lidé vnímali jako ET
               - zapomenout na to, že úúúplně všechno vůbec nemusí být pro mne znamením a důvodem k
                 meditaci a rozjímání
              - zapmenout, že kolem mne žijí normální lidi s normálními starostmi a chápáním
               - NEZBLBNOUT

Sorry - ale ač píšeš, že sis to ujasnila - stále a vědomě (nebo snad nevědomě?) to dělᚠ:co:
Jinak ještě k tomu ztrácení času - ty, tak nadmíru uvědomělá (ty to přeci o sobě víš!) tady ztrácíš čas? Za jakým účelem? Za účelem toho, komukoliv ač tě oto výslovně nežádá, dávat "rady"? Jaké ?Jediné, co vždy od tebe čtu na jakýmkoliv vlákně, má co dočinění s výše popsaným, o čemž sama píšeš, že to mᚠujasněné....přesto v tom duchu stále druhým odpovídáš.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je zde nejchytřejší?:supermario: Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi!:dumbom:
Proč  tolik negativní energie a přitom věrnost je důležitá součást k fungování zdravvé rodiny. Bez ní se manželství hroutí, zvláště pokud jde jen o odplatu za případnou zjištěnou nevěru. Šasten ten, kdo toto nemusí řešit!:godlike:
Žijeme často hlavně pro naše děti a pokud na toto zapomeneme, činíme chybu. 
Je to jen a jen věc daného jedince. Nikdy neznáme pro a proti. Neodsuzujte prosím, abychom nebyli souzení sami!:kapitulation:

Jde jen o sebeovládání a zodpovědnosti k rodině. Zklamaný pak následně používá zcela jiné argumenty, proč nebýt věrný - což je ale jen jeho věc.:(
Jen on ponese tíhu svoho činu.:D:D:D

Není tady

#109 13. 11. 2008 20:25

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

haiel napsal(a):

Tímto je pro mne slovník tvůj čitelný až až.  Nic víc nic míň.

Zbožné přání.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#110 13. 11. 2008 20:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zklamaná napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

- Když jsem si tohle ujasnila, došlo mi, že nechci-li býti za šaška a tlučhubu, tak v ŽÁDNÉM případě
  NESMÍM

- na JASNĚ položené otázky odpovídat jen přemoudřelým rozborem osobnosti tazatele
               - být chytrá jak rádio
               - zapomenout na to, že úúúplně všechno vůbec nemusí být pro mne znamením a důvodem k
                 meditaci a rozjímání
               - NEZBLBNOUT

Sorry - ale ač píšeš, že sis to ujasnila - stále a vědomě (nebo snad nevědomě?) to dělᚠva
Jinak ještě k tomu ztrácení času - ty, tak nadmíru uvědomělá (ty to přeci o sobě víš!) tady ztrácíš čas? Za jakým účelem? Za účelem toho, komukoliv ač tě oto výslovně nežádá, dávat "rady"? Jaké ?Jediné, co vždy od tebe čtu na jakýmkoliv vlákně, má co dočinění s výše popsaným, o čemž sama píšeš, že to mᚠujasněné....přesto v tom duchu stále druhým odpovídáš.

Zrcadlo jak prase viď.
Tu část, kde jsem napsala, že STÁLE DĚLÁM chyby ty ovšem neokopíruješ, protože tak daleko ještě nejsi.
Takže kladeš zbytečné otázky druhým, zeptej se raději sama sebe stolt

Není tady

#111 13. 11. 2008 20:30

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zklamaná napsal(a):

Míšo, vypíchla si jen extrémy - mᚠdojem, že lidé, kteří uznávají věrnost jako jeden z mnoha pilířů vztahu, se toho druhého drží jak klíště? Že vlastně toho druhého ani nenechají volně dýchat, že mu nedají prostor, aby mohl svoje já realizovat? Podle čeho tak soudíš? Z toho, že si to teda někde četla, nebo ti to povídala kamarádka? Nebo, že se o tom hlavně mluví tady, na Babinetě?

taky jsem napsal(a):

1. extrém tvoří lidé, kteří si pletou věrnost se závislostí a připoutaností - většinou ti nejsou rovnocenným partnerem, a protože oni sami to nepotřebují, poskytují ti jen malý prostor pro tvůj vlastní samostatný rozvoj ... držej se tě jako klíště a není před nimi úniku - ale jsou ti "věrní" ...

2. extrém tvoří lidé, kteří ti naopak poskytnou velký prostor pro tvé vlastní aktivity a rozvoj, ale totéž potřebují i pro sebe ... a když mají chu a možnost, nedělá jim problém prožít milování i s někým jiným, než s tebou ... a to je pro mnohé těžké ustát ...

A pak je spousta možností mezi tím. Ale já potřebuju k životu určitou dávku svobody, proto se přikláním spíš k té druhé půli.

Ano, mám osobní zkušenost s tím, že lidé, kteří příliš lpí na věrnosti partnera se pro něj stávají zátěží. A tento extrém jsem měla tu čest zažít v jednom ze svých tří dlouhodobých vztaků. Na nevěru v tomto vztahu nedošlo, ale skončil velmi nepříjemným a zdlouhavým rozchodem, protože ten pán velmi dlouho nechápal, že já takto žít nemůžu a nechci.

Mimochodem, většina lidí nežije v extrémech a ani se neposouvají z extrému do extrému. Většina lidí své hodnoty mění jen velmi pozvolna.

Zklamaná napsal(a):

Míšo, dotaz pro tebe - nezatěžovala by ses nevěrností svého muže, ty by si šla pouze za "skutečnou"věrností tak, jak si ji popsala - tj. vzájemná opora, stát při sobě v těžkých chvílích, pomáhat si, spoléhat na sebe, spoluvytvářet pohodový stav a zázemí? Pro tebe by to byl "pohodový vztah a zázemí" kdyby např. v době, kdyby ses spoléhala na svého muže, že ti bude oporou a on by měl momentálně "něco jiného"?

Můj muž i já máme často "něco jiného" ... oba jsme docela pracovně vytížení, oba máme své koníčky ... takže si naopak užíváme chvilky, které máme jenom sebe a rozhodně si je nemíníme kazit blbinami...

Zklamaná napsal(a):

A otázka na tělo - neznám tvůj příběh - ale nevěra u Vás asi byla, že? Jak jste dořešili? Jak teď žiješ? Mᚠpartnera? Mnoho všetečných otázek, já vím - nemusíš odpovídat, pokud se ti nechce wink Co tobě to dalo - myslím nevěra, jaké "poučení do dalšího života".

Nevěrná jsem byla svému bývalému manželovi. Ale to už jsem někde psala... prostě to zajiskřilo a bylo. Ta nevěra neměla vliv na konec našeho manželství. K tomu byly jiné důvody.
A to poučení? Nevěra není zas taková tragédie, ve vztazích se stávají daleko horší věci.

Upravil(a) Míša Kulička (13. 11. 2008 20:36)

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#112 13. 11. 2008 20:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míšo,
souhlas.

Není tady

#113 13. 11. 2008 20:48

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

NESMÍM

- být chytrá jak rádio
                 meditaci a rozjímání
               - NEZBLBNOUT

Sorry - ale ač píšeš, že sis to ujasnila - stále a vědomě (nebo snad nevědomě?) to dělᚠva

Zrcadlo jak prase viď.
Tu část, kde jsem napsala, že STÁLE DĚLÁM chyby ty ovšem neokopíruješ, protože tak daleko ještě nejsi.

Čí zrcadlo: Tvé? no nedivím se ti, ukazuje ti jen přesně co činíš sama...a tobě se to nelíbí? Proč?
Vždy je to zde, zejména v tvých kruzích častý jev, že se kopíruje pouze část - na co se dá ukázat prstem - nelíbí se ti to? Proč?
Kladu zbytečné otázky? proč se snažíš odpovídat? Kdyby byly pro tebe tak zbytečné, nebudeš tu přeci ztrácet čas zbytečným slovíčkařením stolt
Já se tě na nic neptám - já pouze dala diskuzní otázku a na ni jsem si také odpověděla - nepotřebuju znát tvou odpověď, já ji od tebe čtu wink

Není tady

#114 13. 11. 2008 20:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zklamaná napsal(a):

Já se tě na nic neptám - já pouze dala diskuzní otázku a na ni jsem si také odpověděla - nepotřebuju znát tvou odpověď,

Ok, v tom jsi přeborník, to ti jde skvěle stolt
Podivná diskuze.

Zklamaná napsal(a):

já ji od tebe čtu wink

I pro tebe platí: zbožné přání.

Nu a jinak: někdo zatěžuje serwer kopírováním celých sáhodlouhých textů, někdo udržuje pouze kontext nebo odpoví jen na to, co ho JAKKOLIV zaujalo.
Takže TVOJE zrcadlo, dávej si na to bacha.
Tobě to téma nevěry tedy skutečně dává kapky.
A nejen tobě reta

Tak si to tu užijte, zavřete oči, odcházím rock

Není tady

#115 13. 11. 2008 21:03

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

Zrcadlo jak prase viď.

Pandoro protoze jsi stale tady se stejnym scenarem,reknu Ti k tomu neco.  Ty nemas v zadnem pripade schopnost rozeznat kdo je jak daleko.  Proste nemas.  Chtela bys ale nedokazes to.  Zkusila bych to byt Tebou prijmout a najit tak klid v dusi.   pussa

Není tady

#116 13. 11. 2008 21:10

Petr I.
♥♥-----

Nebylo to proiti Zklamané!kapitulation
Nelíbí se mi slogan: Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.smilesmilesmile O čemsi vypovídá.yikes

Upravil(a) Petr I. (13. 11. 2008 21:12)

Není tady

#117 13. 11. 2008 21:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Petr I napsal(a):

Zklamaný pak následně používá zcela jiné argumenty, proč nebýt věrný - což je ale jen jeho věc.sad
Jen on ponese tíhu svoho činu.big_smilebig_smilebig_smile

Petre,
moc se me libi zpusob jakym si to vyjadril.  smile
Diky za Tvuj nazor. smile

Není tady

#118 13. 11. 2008 21:14

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

1/Ok, v tom jsi přeborník, to ti jde skvěle stolt
2/... zbožné přání.
3/Tak si to tu užijte, zavřete oči, odcházím rock

1/mám skvělou učitelku
2/Pandory zbožné přání - aby jí všichni rozuměly/i (ale ono ta moc nejde, nemají nastavení jak ty stolt)
3/utíkᚠz boje? dumbom

Zajímá mě tvá odpověď na otázku - proc valna vetsina lidi v monogamni spolecnosti je neverna(fyzicky). Takto stála otázka v záhlaví této diskuze, odpovídᚠna cokoliv, ale na to, kvůli čemu je zde tato diskuze, to odpověď neznáš...

Není tady

#119 13. 11. 2008 21:15

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Petr I. napsal(a):

Nebylo to proiti Zklamané!kapitulation
Nelíbí se mi slogan: Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.smilesmilesmile O čemsi vypovídá.yikes

winkJá to pochopila smile

Není tady

#120 13. 11. 2008 21:34

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Petře, jistě bude důvod, proč se ti ten slogan nelíbí.

Není tady

#121 13. 11. 2008 21:50

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Míša Kulička napsal(a):

Můj muž i já máme často "něco jiného" ... oba jsme docela pracovně vytížení, oba máme své koníčky ... takže si naopak užíváme chvilky, které máme jenom sebe a rozhodně si je nemíníme kazit blbinami...

Misaku ,jako napriklad jakymi blbinami?

Misa Kulicka napsal(a):

Nevěrná jsem byla svému bývalému manželovi. Ale to už jsem někde psala... prostě to zajiskřilo a bylo. Ta nevěra neměla vliv na konec našeho manželství. K tomu byly jiné důvody.
A to poučení? Nevěra není zas taková tragédie, ve vztazích se stávají daleko horší věci.

Miso,
Uvedomujes si proc si byla neverna? Vim,proste to zajiskrilo,ale to nemam na mysli.
Rikas ze nevera nemela vliv na konec manzelstvi. Presto nejaky vliv a duvody na konec manzelstvi existoval a nevera kraci s vlivem a jinym duvodem ruku v ruce. Protoze vsechno je propojeny.  stolt
Nevera neni tragedie,to teda urcite ne pro toho kdo dokaze chapat cim je zpusobena.  Nevera, neni tragedie,ale stale spoustu lidi si s ni nevi rady ve vztazich. Nedokazou zit tak aby jim nehrozila.
A ackoli existuji daleko horsi veci  ve vztazich mezi partnery,tak ty horsi veci bez lasky mezi partnery v nesnazich, neni mozne ustat.   smile
Nikomu ale nevera i v horsich situacich v partnerstvi, nepomuze.    smile

Upravil(a) hirondel (13. 11. 2008 21:51)

Není tady

#122 13. 11. 2008 21:57

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

PavlaH napsal(a):

Petře, jistě bude důvod, proč se ti ten slogan nelíbí.

Ty znas ten duvod? ze o tom brublas?   smile

Není tady

#123 13. 11. 2008 22:03

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Hirondel, přemýšlej, ten zná jen Petr, ne? A mezi námi holčičko, neoslovila jsem tě, nevšímej si mě.

Není tady

#124 13. 11. 2008 22:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

PavlaH napsal(a):

Hirondel, přemýšlej, ten zná jen Petr, ne? A mezi námi holčičko, neoslovila jsem tě, nevšímej si mě.

Co je me do toho holcicko ze jsi me neoslovila,musim se tazat myslis?   smile
Navic pochopila jsi to presne.Petr zna a vi proc to rekl.  Tak proc se namahas mu psat ze duvod nejaky ma.  Proto jsem prisla abych ti to pripomnela.
Dej si pojov berusinko.   lol

Není tady

#125 13. 11. 2008 22:31

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

hirondel napsal(a):

Misaku ,jako napriklad jakymi blbinami?

Třeba rozebíráním nerozebiratelného smile.

hirondel napsal(a):

Uvedomujes si proc si byla neverna? Vim,proste to zajiskrilo,ale to nemam na mysli.

Jistě - byla v tom prostá zvědavost. Do té doby jsem se milovala pouze se svým manželem. Bylo to pro mě zajímavé, nové a vzrušující dobrodružství smile.

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí