Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 11. 11. 2008 21:32

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vernost

Somaia napsal(a):

cituji Hirondel z  vlákna Přítomý okamžik:
-----------------------------------------------------------------------------
pak si muzes i rict, ze vsechno spatne k necemu dobre. Jako  ze napriklad dobre k tomu, si na sve ceste k probuzeni uvedomit prohru lidske pripoutanosti k veces co patri do materialnoho sveta.(auto) Na ceste k probuzeni neni nutne auto. Neznamena to ze musime zit bez auta ,znamena to ze muzem ale nelpime na nem.  Rozimis me trochu?
--------------------------------------------------------------------------------
..... tááák a teď si za výraz auto dosaď  pojem věrnost... a jsme doma!!! BINGO!!! lol lol

Somaio ,
vim ze jsi to myslela dobre ,ale nenech se oklamat svou vlastni interpretaci mych slov ,nebod je zretelne ze me na tomhle vlakne vnimas spatne. To slovo spatne si troufam napsat nebot predevsim ja rozumim tomu o cem pisu a to co se me snazis rict je to co sama ze me necitis,nevnimas,nectes.

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#27 11. 11. 2008 22:18

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

hirondel napsal(a):

Somaia napsal(a):

cituji Hirondel z  vlákna Přítomý okamžik:
-----------------------------------------------------------------------------
pak si muzes i rict, ze vsechno spatne k necemu dobre. Jako  ze napriklad dobre k tomu, si na sve ceste k probuzeni uvedomit prohru lidske pripoutanosti k veces co patri do materialnoho sveta.(auto) Na ceste k probuzeni neni nutne auto. Neznamena to ze musime zit bez auta ,znamena to ze muzem ale nelpime na nem.  Rozimis me trochu?
--------------------------------------------------------------------------------
..... tááák a teď si za výraz auto dosaď  pojem věrnost... a jsme doma!!! BINGO!!! lol lol

Somaio ,
vim ze jsi to myslela dobre ,ale nenech se oklamat svou vlastni interpretaci mych slov ,nebod je zretelne ze me na tomhle vlakne vnimas spatne.

Zřetelné?
Komu?
Tvému CHTĚNÍ být vnímána tak, jak ty si PŘEJEŠ být vnímána?
ZŘETELNÉ = Tvá DOMNĚNKA č. 1

hirondel napsal(a):

To slovo spatne si troufam napsat nebot predevsim ja rozumim tomu o cem pisu

Ty PŘEDEVŠÍM rozumíš?
Pro Som, pro mne, pro ostaní to neplatí, že MY nejlépe rozumíme, tomu, co MY píšeme, že se nás odvažuješ stále opravovat?
PŘEDEVŠÍM TY ROZUM͊  = Tvá domněnka č.2

hirondel napsal(a):

a to co se me snazis rict je to co sama ze me necitis,nevnimas,nectes.

Bez komentáře.
Tvá domněnka č.3

Pokud ty hodnotíš druhé - víš, co a jak cítí x necítí, vnímají  x nevnímají, čtou x nečtou, umějí x neumějí - nauč se také ale pak ty sama ustát hodnocení druhými.
Odlož knihy, vylez z domu a běž dělat něco REÁLNÉHO pro lidi.
Takhle jen plácáš, plácáš, plácáš.
Sice "napojeně" a s "rozšířeným vědomím", ale plácᚠsmile
Jako "duchovní představení" na dobrou noc dobrý, jinak dost na pikaču.

Pro haiel:
samozřejmě, že se DOMNÍVÁM, jasně jsem tam přece napsala, že PODLE MNE smile
Nesu blbá, abych nevěděla, že PODLE například TEBE to může být úplně jinak a je mi to fuk.
"Rozšířené vědomí", ta otřepaná fráze, která tu vede spíš některé do bezvědomí, vede mne rozhodně spíš k úsměvu než k mlčení.
Takže jak říká Zklamča, okopčiv to od Helči Růžičkový z jakési české veselohry: přeber si to jak chceš, šmudlo pussa

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#28 11. 11. 2008 22:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

hirondel napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

lueta napsal(a):

tummenupp godlike ......tak nějak bych to napsala i já.

čteš (čtete) tu něco o vyžadování věrnosti? va

Vernost cloveku. Jiste ze pokud VYZADUJES vernost ,zapletas se do pripoutanosti Selimo. O tom neni pro mne mozne pochybovat pokud uz si uvedomujes moji cestu Buddhismu. Nazor si rekla a tak Ti povim ted taky zase neco z meho. Jses si jista ze chapes moji myslenku tak jak je mnou myslena?  smile

Nie a som si istá, že mi je to jedno... Vyžadova vernos od seba môže by tiež len zbytočná fixácia na hmotu alebo na tú telesnú schránku, ktorú sme dostali požičanú. Vernos v srdci je o inom, ale zasa - hlavne a možno LEN musím by verná sama sebe. To je alfa a omega, z toho sa budem zodpoveda, to je MOJA úloha.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#29 12. 11. 2008 7:33

Somaia
Host

hirondel napsal(a):

Somaio ,
vim ze jsi to myslela dobre ,ale nenech se oklamat svou vlastni interpretaci mych slov ,nebod je zretelne ze me na tomhle vlakne vnimas spatne. To slovo spatne si troufam napsat nebot predevsim ja rozumim tomu o cem pisu a to co se me snazis rict je to co sama ze me necitis,nevnimas,nectes.

Díky za odpověď, neodpověď.... vlastně jsem ani nic jiného neočekávala, zatím jsem na konkrétní otázky nebo pojmy od tebe dostala vždy něco podobného... nějaké obsáhlé téměř nesouvislé souvětí, toto však předčilo vše , co jsi kdy na mou adresu napsala big_smile big_smile

#30 12. 11. 2008 7:42

Somaia
Host

Takže se pokusím položit svou  otázku ještě jednou, Hirondel, :
Předpokládejme fakt, že jsem právě mimo tento materiální svět neohraničená svou materiální existencí. Budu tam vnímat pojem "nevěra"  stejně jako na zemi?  Jaký je tvůj názor ? A jako odpověď mi bohatě postačí jen ANO/NE. wink

Upravil(a) Somaia (12. 11. 2008 7:44)

#31 12. 11. 2008 9:44

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

hirondel napsal(a):

A taky se ptám, proč je v naší monogamní společnosti valná většina lidí nevěrných?

Zřejmě proto, že city a emoce občas převládnou nad rozumem... stolt

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#32 12. 11. 2008 10:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míša Kulička napsal(a):

hirondel napsal(a):

A taky se ptám, proč je v naší monogamní společnosti valná většina lidí nevěrných?

MOŽNÁ taky proto, že lidská přirozenost není monogamní, to znamená, že nás Tvůrce takto nenaprogramoval a tudíž je monogamnost jedna velká pitomost, která tu přirozenost nepřirozeně znásilňuje a NEBO meta, které tu máme dosáhnout, vyzkoušet si to, jelikož jako Duše nic takového neřešíme.
Nu, vzhledem k tomu, že znám Tvůrcův smysl pro humor...... wink

Není tady

#33 12. 11. 2008 11:49

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

hirondel napsal(a):

Somaio ,

Díky za odpověď, neodpověď.... vlastně jsem ani nic jiného neočekávala, zatím jsem na konkrétní otázky nebo pojmy od tebe dostala vždy něco podobného... nějaké obsáhlé téměř nesouvislé souvětí, toto však předčilo vše , co jsi kdy na mou adresu napsala big_smile big_smile

Ano mila Som,
proc bys take mela neco ocekavat. Na zadnou otazku ses me vcera v tom prispevku 24. neptala.  Priznej si ze jsi trochu nesoustredena.  smile
Tvuj vyraz,ten vcerejsi styl Tveho sdileni v prispevku 24., zase naopak ja sdilim s Tebou podle stylu svyho. Rozumime si?  Nase vlastni volba.
Cti prosim velice pozorne.Diky.  smile

Není tady

#34 12. 11. 2008 12:12

Somaia
Host

lol lol jistě Hirondel..." není to zelená, ale zelinkavá..."..." ale ´ten tón, paní Martičko, ten TÓN!!!!!!" dumbom
http://www.sms.cz/film/hodime_se_k_sobe … erie/18597

Upravil(a) Somaia (12. 11. 2008 12:17)

#35 12. 11. 2008 12:16

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Nie a som si istá, že mi je to jedno... Vyžadova vernos od seba môže by tiež len zbytočná fixácia na hmotu alebo na tú telesnú schránku, ktorú sme dostali požičanú. Vernos v srdci je o inom, ale zasa - hlavne a možno LEN musím by verná sama sebe. To je alfa a omega, z toho sa budem zodpoveda, to je MOJA úloha.

Selimo,
To slovo VYZADOVAT,at jiz od sebe nebo od nekoho,to je to slovo, co absolutne vyskrtavam. Zadna zadost a vyzadovani v tom nehraje roli. 
Pises: Byt verna JEN sama sobe,mit vernost v srdci.  Ano, jasne. Pokud to prave takhle mas,takhle to citis.  Otazkou je,co za tou vetou- 'byt verna sama sobe', se skryva.  Ty jsi tu vetu napsala,znamena to ze predevsim Ty vis co tim hluboko uvnitr myslis.
Ty slova ktery tady pisem zpusobujeou hodne zmatku. Nevim ale pevne doufam ze si to kazdy plne uvedomuje.  smile

Není tady

#36 12. 11. 2008 12:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

lol lol jistě Hirondel..." není to zelená, ale zelinkavá..."..." ale ´ten tón, paní Martičko, ten TÓN!!!!!!" dumbom

YES,pomalu a jiste Ti to dochazi a ja mam z toho radost.  rock

Není tady

#37 12. 11. 2008 12:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

hirondel napsal(a):

MOŽNÁ taky proto, že lidská přirozenost není monogamní...

Jo, to z toho logicky vyplývá wink

PS: Tvůrce musí oplývat smyslem pro humor, páč jináč by nás nestvořil takové, jací jsme ... vč. téhož smyslu vissla ... Ale v tom případě by mohl být taky suchar(ka), puntičkář(ka) ... i sukničkář(ka?) va

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#38 12. 11. 2008 12:36

Somaia
Host

Ještě tak mít trpělivost než to dojde tobě, Hirondel a na Babinetu pak  zavládne konečně ona pověstná nirvána... wink lol

Upravil(a) Somaia (12. 11. 2008 12:36)

#39 12. 11. 2008 12:37

Somaia
Host

(čili stav blaženosti na sedm big_smile, kdyby někdo nevěděl ...co to je  nirvána lol)

Upravil(a) Somaia (12. 11. 2008 12:37)

#40 12. 11. 2008 12:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

PS: Tvůrce musí oplývat smyslem pro humor, páč jináč by nás nestvořil takové, jací jsme ... vč. téhož smyslu vissla ... Ale v tom případě by mohl být taky suchar(ka), puntičkář(ka) ... i sukničkář(ka?) va

No pokud vím, tak tím, vším například antičtí bohové, v čele s Diem byli stolt
To až ten křesanskej bůh je nějakej divnej...roll

Není tady

#41 12. 11. 2008 12:42

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Somaia napsal(a):

Ještě tak mít trpělivost než to dojde tobě, Hirondel a na Babinetu pak  zavládne konečně ona pověstná nirvána... wink lol

A sakra Som va
Snad si nemyslíš, že babinetí nirvána nastane, až hirondel něco dojde???
To jsem tě asi blbě pochopila, viď wink

Není tady

#42 12. 11. 2008 12:56

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Spíš blbě odprezentovanej smile

Není tady

#43 12. 11. 2008 12:58

Somaia
Host

Pandorraa napsal(a):

Somaia napsal(a):

A sakra Som va

ne-e... ale já budu v nirváně, až se mi přestanou vařit ty krávy ...gloria gloria
lol lol lol lol lol lol lol lol

#44 12. 11. 2008 13:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Mila Pandoro,
Cely Tvuj prispevek 27. o necem vypovida. Me napovedel hodne uz nejenom tenhle a nejenom tenhle dlouhy=v nemz je prilis mnoho slov utkanych z Tveho vlastniho nedorozumeni.
Je v nem predevsim prilis malo o tematu.O tom proc jsem to vlakno otevrela.
Opet jsi necetla pozorne.Opet jsi obeti sveho podvedomi.
Priznej si ze nedokazes normalne diskutovat o tematu aniz bys neuvizla v iluzi,ve svych domnenkach a projekcich.  Tve nitro se zveda jako prach.

Tve domnenky o mem hodnoceni jsou Ti trnem v oku,jsou Tvym sebeklamem.  Jsou tim co vytvari celou atmosferu,tim co vytvari Tvuj zpusob komunikace.No,jak jinak taky, dokud se nezbavis sveho stinu. Ja je dokazu vzit do Tebe a pritom zustat sebou.

Prisla jsi snad opet proto ze se chces tady bavit o svych domnenkach a hodnocenich smerem k diskutujicim(nebot se domnivas ze to taky delaji)? Skoda.
Nebo konecne pochopis proc to vlakno tady je.?

Nakonec ale me skutecne nejvic privadi k soucitu Tva veta,rada o tom, ze mam vyjit z domu,odlozit knihy a jit neco delat. 
Nezapomenu Ti k tomu jeste rict,zkus se prosim naucit rozlisovat.Zkus se trochu vic poznat.     smile

Není tady

#45 12. 11. 2008 13:24

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Míša Kulička napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Spíš blbě odprezentovanej smile

Áno aj.
I tak to může být stolt

Není tady

#46 12. 11. 2008 13:24

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Míša Kulička napsal(a):

hirondel napsal(a):

Ahoj Misaku,
Mozna taky proto ze nepochopili jeste sami sebe.  smile  Jeste neodmaturovali a uz si mysleli ze jsou zraly.  lol

Není tady

#47 12. 11. 2008 13:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Somaia napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Somaia napsal(a):

A sakra Som va

ne-e... ale já budu v nirváně, až se mi přestanou vařit ty krávy ...gloria gloria
lol lol lol lol lol lol lol lol

Ahááááá lollollol Jo tááááák winkwinkwinkwink
"Tati, ty si stejně dobrej tak jako jááá" coolcoolcoolcoolcool

Není tady

#48 12. 11. 2008 13:29

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Somaia napsal(a):

Vim,ta Tvoje trpelivost s tim si na tom spatne.  Radeji snad neocekavej rekla bych.  wink

Není tady

#49 12. 11. 2008 13:37

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Som, Pan, už tu Hiro nezlobte. Už se snad i Budha obrací v hrobě roll roll

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#50 12. 11. 2008 13:38

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

hirondel napsal(a):

Mila Pandoro,
Cely Tvuj prispevek 27. o necem vypovida. Me napovedel hodne uz nejenom tenhle a nejenom tenhle dlouhy=v nemz je prilis mnoho slov utkanych z Tveho vlastniho nedorozumeni.
Je v nem predevsim prilis malo o tematu.O tom proc jsem to vlakno otevrela.
Opet jsi necetla pozorne.Opet jsi obeti sveho podvedomi.
Priznej si ze nedokazes normalne diskutovat o tematu aniz bys neuvizla v iluzi,ve svych domnenkach a projekcich.  Tve nitro se zveda jako prach.

Tve domnenky o mem hodnoceni jsou Ti trnem v oku,jsou Tvym sebeklamem.  Jsou tim co vytvari celou atmosferu,tim co vytvari Tvuj zpusob komunikace.No,jak jinak taky, dokud se nezbavis sveho stinu. Ja je dokazu vzit do Tebe a pritom zustat sebou.

Prisla jsi snad opet proto ze se chces tady bavit o svych domnenkach a hodnocenich smerem k diskutujicim(nebot se domnivas ze to taky delaji)? Skoda.
Nebo konecne pochopis proc to vlakno tady je.?

Nakonec ale me skutecne nejvic privadi k soucitu Tva veta,rada o tom, ze mam vyjit z domu,odlozit knihy a jit neco delat. 
Nezapomenu Ti k tomu jeste rict,zkus se prosim naucit rozlisovat.Zkus se trochu vic poznat. smile

A víš že jsem ani nečekala, že překročíš svůj Rubikon?
Tak třeba někdy jindy stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí