Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 11. 11. 2008 13:09

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Vernost

hirondel napsal(a):

Vanilka69 napsal(a):

A taky se ptám, proč je v naší monogamní společnosti valná většina lidí nevěrných?

Clovek je protkan energii. Pokud ta energie neni plne Vedoma,clovek se zapleta do svych stinu,do nevedomi z ktereho podle mne povstava i nevera.

Vanilka 69 napsal(a):

Já si myslím, že ten, kdo tak upřednostňuje věrnost nebo lépe - považuje ji za jedinou správnou cestu, tak se nadřazuje nad naprostou většinu lidí (povyšuje se) a nebere lidi takové, jací jsou, nemiluje bezvýhradně.

Vanilko,
pises, cituji- " ja si myslim".  Proc cituju prave tohle?  Protoze myslet si to samorzejme muzes,neboli myslis si to,protoze to tak dosavadne chapes,vnimas,vidis prave dnes.
Ja vsak skrze vlastni presvedceni reknu- to co dnes si myslis a takhle vnimas,takhle chapes,nahlizis timhle pohledem, nepovazuju za zcela nepokriveny a za scela nemenny jednoznacny vhled do situace okolo vernosti a nevery.

Abys lepe pochopila,napisu vec z meho pohledu.  Vernost pro mne neni zadne uprednostnovani mezi tim a tamtim.Je to stav vedomi (svobodna volba), sebeduvera v sebe sama a zvoleny smer.   Netvrdim tim ale to, co si myslis Ty,ze je to jedinna spravna cesta.  Jak vime ,tu si voli a rozhoduje o jeji spravnosti kazdy sam.
Spravna je pro mne a pro Ty kdo ji uctivaji a vedi a chapou proc.  Neni to samo sebou ze nekdo cti cestu vernosti a nekdo nejakou jinou.
Uzka souvislost nejen s Karmou ale  volba tvorit tak ci onak.
Presto kazdy dojde jinou cestou k tomu jak pozna co znamena vlastne obet,laska a neublizovani si.  wink

Nechce se me verit ze by sis mohla myslet, ze skutecne uvedomele bytosti,kraci cetou smyslnosti,cestou pudu a cestou pozitku.  Nevim o nikom kdo je skutecne duchovni bytosti skrz na skrz, aby mel potrebu jit za jinym partnerem(pokud zije v partnerskem svazku) pro poteseni,vasen a nazyval to laskou. A pak navic treba laskou k obema partnerum. 
Pak je potreba rozlisit dve cesty-lasku pokrivenou pozemskou a Lasku duchovni nejvyssi. Opet je to o stavu Vedomi cloveka.

A jsou taky lide kteri nejsou viditelne duchovne zalozeny(i kdyz maji jako kazdy clovek duchovni podstatu) a vyberou si stejnou cestu-cestu vernosti. V jejich srdci totiz ,je tenhle otisk.  Opet souvislost s Karmou a vlastnim vyberem jednani,mysleni ,tvorby.

Zkus se zamyslet kde se v Tobe vzala myslenka na to,ze lide kteri jdou cestou vernosti,se nadrazuji nad ty, kdo nejdou?

Budu mluvit za sebe- takove lidi kdo jdou cestou nevery, dokazu chapat. Jdou jinou cestou nez ja-cestou bolesti. Cestou nevedomosti a cestou ukryteho stinu.
Zda se ze nekdo bolest potrebuje k pochopeni vsech souvislosti. A nekdo tu bolest UZ nepotrebuje.  smile

Upravil(a) hirondel (11. 11. 2008 13:18)

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#2 11. 11. 2008 13:56

Vanda
Host

Re: Vernost

hirondel napsal(a):

Nechce se me verit ze by sis mohla myslet, ze skutecne uvedomele bytosti,kraci cetou smyslnosti,cestou pudu a cestou pozitku.  Nevim o nikom kdo je skutecne duchovni bytosti skrz na skrz, aby mel potrebu jit za jinym partnerem(pokud zije v partnerskem svazku) pro poteseni,vasen a nazyval to laskou. A pak navic treba laskou k obema partnerum.

Jen malá poznámka mimo tvou debatu s Vanilkou: Hirondel, i v partnerství s jedním partnerem by to bez smyslnosti, požitků, potěšení a trochou pudů  byla dost nuda, nemyslíš? Já bych teda s osobou takhle skznaskz duchovní žít moc nechtěla.

#3 11. 11. 2008 14:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Hir pussa
Celek je prostě celek....a jsou v něm i čerti s rohama a bardámy s dlouhýma nohama wink
Je to trošku, jako když se pohybujeme potmě v neznámém domě,ne? Někdo se řítí bezhlavě a teprve, když se párkrát praští o rohy nábytku, dá si pozor.
Někdo naopak postupuje pomalinku, s rukama napřaženýma......ten si tolik nenamlátí, ale zase se možná všude nedostane.....
Mně to přijde vpodstatě stejný. smile
AŽ budem duchovní entity, tak holt nebudeme probírat otázku věrnosti a nevěry, poněvadž nás prostě nebude zajímat - ale máme tělo a měli bychom se k němu přece jen chovat ohleduplně.
Možná jste si s Vanilkou prostě jen nerozuměly. Předpokládám, že věrnost je tvoje cesta...ne nějaká Správná Cesta va ?

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#4 11. 11. 2008 14:38

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana napsal(a):

AŽ budem duchovní entity, tak holt nebudeme probírat otázku věrnosti a nevěry, poněvadž nás prostě nebude zajímat - ale máme tělo a měli bychom se k němu přece jen chovat ohleduplně.
Předpokládám, že věrnost je tvoje cesta...ne nějaká Správná Cesta va ?

Lupi,
" Netvrdim tim ale to, co si myslis Ty,ze je to jedinna spravna cesta.  Jak vime ,tu si voli a rozhoduje o jeji spravnosti kazdy sam."  wink

My JSME duchovni bytosti(entity) at chceme, nebo ne.  Kdo nechce v tomhle svete jit "dal",jit a najit svou podstatu,ten si uz vybral svou cestu.  smile

Není tady

#5 11. 11. 2008 15:34

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

hirondel napsal(a):

Vernost pro mne neni zadne uprednostnovani mezi tim a tamtim. Je to stav vedomi (svobodna volba), sebeduvera v sebe sama a zvoleny smer.   Netvrdim tim ale to, co si myslis Ty,ze je to jedinna spravna cesta.  Jak vime ,tu si voli a rozhoduje o jeji spravnosti kazdy sam.
Spravna je pro mne a pro Ty kdo ji uctivaji a vedi a chapou proc.  Neni to samo sebou ze nekdo cti cestu vernosti a nekdo nejakou jinou.
Uzka souvislost nejen s Karmou ale  volba tvorit tak ci onak.
Presto kazdy dojde jinou cestou k tomu jak pozna co znamena vlastne obet,laska a neublizovani si.  wink

A jsou taky lide kteri nejsou viditelne duchovne zalozeny(i kdyz maji jako kazdy clovek duchovni podstatu) a vyberou si stejnou cestu-cestu vernosti. V jejich srdci totiz ,je tenhle otisk.  Opet souvislost s Karmou a vlastnim vyberem jednani,mysleni ,tvorby.

Hir,
moc hezky napsané a vysvětlené - ten poslední odstavec, to jsem prostě já...a tak to cítím, že tak to mám.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#6 11. 11. 2008 16:07

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

Hir, ten poslední odstavec, to jsem prostě já...a tak to cítím, že tak to mám.

Bez vahani verim.  smile

Není tady

#7 11. 11. 2008 16:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Je smutné pozorovat, jak si některé (snad)duchovní bytosti stále ještě pletou lásku se sexem, pudy a požitky...Zdůrazňují tělesnos a fatálně zapomínají právě na svou vlastní duchovní podstatu.
To vypadá, že se ještě nevymanily ze své nejspíš inkvizitorské minulosti, zato naprosto zapomněly na to, co to láska vůbec je a odkud pochází...

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#8 11. 11. 2008 16:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

Zdůrazňují tělesnos a fatálně zapomínají právě na svou vlastní duchovní podstatu.

Ano,to je ta skoda.Souhlas.   smile

Není tady

#9 11. 11. 2008 16:46

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Vanda napsal(a):

hirondel napsal(a):

Jen malá poznámka mimo tvou debatu s Vanilkou: Hirondel, i v partnerství s jedním partnerem by to bez smyslnosti, požitků, potěšení a trochou pudů  byla dost nuda, nemyslíš? Já bych teda s osobou takhle skznaskz duchovní žít moc nechtěla.

Ale Hirondel neříká, že osoba skrz naskrz duchovní musí být nutně ve směru požitků, smyslnosti a potěšení zdrženlivá, nebo dokonce odmítavá. Téma se týká věrnosti, osob žijících v určitém svazku s partnerem a jeho potřebu hledat právě tohle někde mimo patrnerství. Nebo si faskt myslíš, že ten, kdo vyznává věrnost mezi partnery, nebo pouze prostě věrnost, musí být nutně i nudný patron? Chceš tím snad říct, že jedině ten, kdo hledá smyslnost, požitky a pudy je ten správný člověk na správném místě?

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#10 11. 11. 2008 16:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

hirondel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Zdůrazňují tělesnos a fatálně zapomínají právě na svou vlastní duchovní podstatu.

Tak proč to například právě ty ve svých textech děláš???

Není tady

#11 11. 11. 2008 17:01

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

hirondel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

va a kde to dělá?? va

Není tady

#12 11. 11. 2008 17:14

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Haiel,
dekuju,je to otazka o ktery muze Pandora premyslet.  smile

Není tady

#13 11. 11. 2008 17:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

haiel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

hirondel napsal(a):

va a kde to dělá?? va

Jak říká Zklamča: hledej šmudlo wink
Nu a pokud to tam nenajdeš, ok. Mᚠzkrátka jen jinak "rozšířené vědomí" něž já, já mám jinak "rozšířené vědomí" než ty.
To není nic proti ničemu, to je naprosto přirozený vývoj.
Můj, tvůj, náš.
Jak říká lupi: celek je prostě celek stolt Až na tom zase jednou budeme všichni stejně, nebudeme mít potřebu žádnou věru nevěru řešit stolt
Nebudem si nic stavět na piedestál ani nic zavrhovat, protože si vzpomeneme nejen že jsem jeden, ale i na to, co to vlastně láska je.

Btw celá diskuze je podle mne založena na DOMNĚNCE  hirondel, že vanilka mluví o:
"Nechce se me verit ze by sis mohla myslet, ze skutecne uvedomele bytosti,kraci cetou smyslnosti,cestou pudu a cestou pozitku".

Zajímavá projekce.
Jak znám Vanilku, tak tohle mohu směle nazvat "nošením dříví do lesa" roll
Oblíbená disciplína naší hirondel hmm

Jj, tak se tu holky mějte rock

Není tady

#14 11. 11. 2008 17:26

Vanda
Host

Zklamaná napsal(a):

Vanda napsal(a):

hirondel napsal(a):

Nechce se me verit ze by sis mohla myslet, ze skutecne uvedomele bytosti,kraci cetou smyslnosti,cestou pudu a cestou pozitku. Nevim o nikom kdo je skutecne duchovni bytosti skrz na skrz,aby mel potrebu jit za jinym partnerem(pokud zije v partnerskem svazku) pro poteseni,vasen a nazyval to laskou.A pak navic treba laskou k obema partnerum.

Ale Hirondel neříká, že osoba skrz naskrz duchovní musí být nutně ve směru požitků, smyslnosti a potěšení zdrženlivá, nebo dokonce odmítavá. Téma se týká věrnosti, osob žijících v určitém svazku s partnerem a jeho potřebu hledat právě tohle někde mimo patrnerství.

Asi by teda nebylo dobře "mít potřebu jít za jiným partenerem pro potěšení, vášeň a nazývat to láskou", s tím se dá souhlasit, ale tady Hir objevuje Ameriku.
Já mám z Hir pocit, že pokud píše o smyslnosti, touze a vášni, že nepíše o svých prožitcích a zkušenostech. Jistě, láska může mít pouze duchovní dimenzi, ale v partnerství to tak nebývá (myslím si, že by ani nebylo dobře, aby to tak bylo). O tom mluvím, a tak to pro mne taky vyplývá z její první věty. Takže ano, dělá to na mne dojem, že podle Hir by osoba naskrz duchovní měla být zdrženlivá ve směru požitků a smyslnosti. Do debaty o věrnosti a nevěře se pouštět nehodlám, taky jsem napsala, že moje poznámka je mimo debatu.

#15 11. 11. 2008 17:57

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

Mᚠzkrátka jen jinak "rozšířené vědomí" něž já, já mám jinak "rozšířené vědomí" než ty.
Můj, tvůj, náš.

Takze pokud tam Haiel nevidi to co Ty,ma jinak rozsirene Vedomi.Ano, a o tom to je. 

Vidi to co vidi,Ty zase to sve,no a ted me rekni,kdo je ten kdo jako jedinej vi co je v mych slovech obsazeny?

Není tady

#16 11. 11. 2008 18:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja hlásam vernos sebe a myšlienke. Vernos človeku a hlavne vyžadovanie takejto vernosti je forma pripútanosti, ktorá podža mňa duši neprospieva, ale škodí. Je to istý druh hamižnosti matérie.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#17 11. 11. 2008 18:03

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Pandorraa napsal(a):

haiel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

va a kde to dělá?? va

Jak říká Zklamča: hledej šmudlo wink
Nu a pokud to tam nenajdeš, ok. Mᚠzkrátka jen jinak "rozšířené vědomí" něž já, já mám jinak "rozšířené vědomí" než ty.
Můj, tvůj, náš.
Jak říká lupi: celek je prostě celek stolt Až na tom zase jednou budeme všichni stejně, nebudeme mít potřebu žádnou věru nevěru řešit stolt
Nebudem si nic stavět na piedestál ani nic zavrhovat, protože si vzpomeneme nejen že jsem jeden, ale i na to, co to vlastně láska je.

Btw celá diskuze je podle mne založena na DOMNĚNCE  hirondel, že vanilka mluví o:
"Nechce se me verit ze by sis mohla myslet, ze skutecne uvedomele bytosti,kraci cetou smyslnosti,cestou pudu a cestou pozitku".

Zajímavá projekce.
Jak znám Vanilku, tak tohle mohu směle nazvat "nošením dříví do lesa" roll
Oblíbená disciplína naší hirondel hmm

Jj, tak se tu holky mějte rock

Jo, tak já zase neznám ani Vanilku  ani Hirondel, akorát si tady čtu.
Celá diskuse je tedy podle TEBE založena na nějaké domněnce Hirondel.... Ty se domníváš, že Hirondel se domnívá...I projekce může být stupňovaná, proč ne, to taky není nic proti ničemu.wink  Ani to nošení dříví do lesa. Nosíme ho tady všichni. Cokoliv kdokoliv napíše, pro x lidí už to není nic novýho ani nic k řešení a zdá se jim to vymlácená sláma a pro jiné je to zase zajímavý téma, no tak od toho jsou přece diskuse. Kdo se nudí, jde jinam.  Se ti divím, že s tvým "rozšířeným vědomím" se ještě vůbec zapojuješ a nečekáš, až tady na duchovním zavládne obecné moudré mlčení, ty šmudlo tongue

Upravil(a) haiel (11. 11. 2008 18:03)

Není tady

#18 11. 11. 2008 18:22

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

haiel napsal(a):

Celá diskuse je tedy podle TEBE založena na nějaké domněnce Hirondel.... Ty se domníváš, že Hirondel se domnívá...

Docela slusne jsi na me napojena  wink  Souznim s Tvoji opovedi,jakobych ji psala sama.

haiel napsal(a):

... a pro jiné je to zase zajímavý téma, no tak od toho jsou přece diskuse. Kdo se nudí, jde jinam.

Ano,
otevrela jsem naprosto nevinnou diskusi,na otazku kterou puvodne polozila Vanila.= "A taky se ptám, proč je v naší monogamní společnosti valná většina lidí nevěrných?"

Ja se na tuhle otazku neptala, ja na ni a nejen na ni zareagovala otevrenim tohoto vlakna na DUCHOVNIM za ucelem sdileni a diskuse.  smile
Me nenalezi projekce ktere se vyroji a vyrojily.  Ma kazdy zodpovednost za tu svou.  smile

Není tady

#19 11. 11. 2008 18:35

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Vanda napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Vanda napsal(a):

Ale Hirondel neříká, že osoba skrz naskrz duchovní musí být nutně ve směru požitků, smyslnosti a potěšení zdrženlivá, nebo dokonce odmítavá. Téma se týká věrnosti, osob žijících v určitém svazku s partnerem a jeho potřebu hledat právě tohle někde mimo patrnerství.

Asi by teda nebylo dobře "mít potřebu jít za jiným partenerem pro potěšení, vášeň a nazývat to láskou", s tím se dá souhlasit, ale tady Hir objevuje Ameriku.
Já mám z Hir pocit, že pokud píše o smyslnosti, touze a vášni, že nepíše o svých prožitcích a zkušenostech. Jistě, láska může mít pouze duchovní dimenzi, ale v partnerství to tak nebývá (myslím si, že by ani nebylo dobře, aby to tak bylo). O tom mluvím, a tak to pro mne taky vyplývá z její první věty. Takže ano, dělá to na mne dojem, že podle Hir by osoba naskrz duchovní měla být zdrženlivá ve směru požitků a smyslnosti. Do debaty o věrnosti a nevěře se pouštět nehodlám, taky jsem napsala, že moje poznámka je mimo debatu.

Proč mᚠpořád potřebu , aby jiní hovořili a psali pouze o svých prožitcích a zkušenostech. Tohle, co je psáno, je přeci o názoru a jejím osobním zaměření - nemusím přeci napřed všechno prožít, abych mohla otevřít pusu a něco říct. Mám přeci mozek, mám přeci možnost myšlení a přemýšlení. Nevím, nikde jsem neviděla, že by Hir napsala, že osoba skrz naskrz musí být zdrženlivá, nebo dokonce vůbec  ve směru požitků a smyslnosti by pro ni mělo být tabu. Znovu ti píšu, že se jedná o partnerské soužití (nebo mᚠsnad dojem, že duchovně zaměření lidé nesmí mít, nebo si nesmí dovolit mít partnera?), kde právě tam není potřeba - resp. nemají potřebu hledat nějakou smyslnost, vášeň a potěšení mimo jejich svazek, ale rozhodně to přeci není o tom, že by tito lidé tyto pocity neznaly, nebo je měli zakázány (možná je to tvá utkvělá představa - vidět někoho duchovně zaměřeného a automaticky ho pasovat do role jeptišky, nebo mnicha a uvrhnout je do celibátu). Proč by podle tebe měli být tito lidé zdrženlivý? Vždyt to, co jiní hledají (a mnohdy marně, nebo s nevalným výsledkem) oni mají v tom svém partnerském svazku - o to tu jde - nemají potřebu vyhledávat a honit "zlaté prase" - ono stejně není, většinou to bývá jen iluze, která tě na nějaký čas obloudí a pak se octneš ještě ve větším bahně, než jsi...
Btw. pokud se nehodlᚠpouštět do debaty, či diskuze...proč si vůbec tuto poznámku psala? A ještě s dovětkem, že je to mimo debatu?

Není tady

#20 11. 11. 2008 19:00

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Selima napsal(a):

Ja hlásam vernos sebe a myšlienke. Vernos človeku a hlavne vyžadovanie takejto vernosti je forma pripútanosti, ktorá podža mňa duši neprospieva, ale škodí. Je to istý druh hamižnosti matérie.

tummenupp godlike ......tak nějak bych to napsala i já.

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#21 11. 11. 2008 19:12

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

lueta napsal(a):

Selima napsal(a):

čteš (čtete) tu něco o vyžadování věrnosti? va

Není tady

#22 11. 11. 2008 19:20

Somaia
Host

lueta napsal(a):

Selima napsal(a):

a neb alfou a omegou všeho je slovo /myšlenka/  tummenupp Selimo tummenupp pro   nepřipoutané ke hmotě je tedy naprosto zbytečné vůbec pojem jako "nevěra" řešit....  ( a mám to  tADY jednou provždy vyřešeno ...dík) wink

Upravil(a) Somaia (11. 11. 2008 19:21)

#23 11. 11. 2008 20:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Zklamaná, ja píšem všeobecne môj názor na vernos, tak moju, ako aj partnerovu; a isté vyžadovanie vernosti je bežné, priam norma v tejto post-komunistickej spoločnosti. Píšem aj o veciach, ktoré som tu na tomto vlákne neprečítala. Čo sa vám nehodí, preškrtnite. wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#24 11. 11. 2008 21:13

Somaia
Host

cituji Hirondel z  vlákna Přítomý okamžik:
-----------------------------------------------------------------------------
pak si muzes i rict, ze vsechno spatne k necemu dobre. Jako  ze napriklad dobre k tomu, si na sve ceste k probuzeni uvedomit prohru lidske pripoutanosti k veces co patri do materialnoho sveta.(auto) Na ceste k probuzeni neni nutne auto. Neznamena to ze musime zit bez auta ,znamena to ze muzem ale nelpime na nem.  Rozimis me trochu?
--------------------------------------------------------------------------------
..... tááák a teď si za výraz auto dosaď  pojem věrnost... a jsme doma!!! BINGO!!! lol lol

Upravil(a) Somaia (11. 11. 2008 21:14)

#25 11. 11. 2008 21:25

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Zklamaná napsal(a):

lueta napsal(a):

Selima napsal(a):

čteš (čtete) tu něco o vyžadování věrnosti? va

Vernost cloveku. Jiste ze pokud VYZADUJES vernost ,zapletas se do pripoutanosti Selimo. O tom neni pro mne mozne pochybovat pokud uz si uvedomujes moji cestu Buddhismu. Nazor si rekla a tak Ti povim ted taky zase neco z meho. Jses si jista ze chapes moji myslenku tak jak je mnou myslena?  smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí