Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#351 17. 11. 2008 12:24

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: darování vajíčka

Jsem už dost stará, vlastní děti mít už nebudu (ani nemůžu a ani bych už nechtěla) ale vajíčko bych nedarovala. Je to, jako bych měla nevímkde dítě - otec neznámý....   Moje vajíčko+spermie jiného muže než mojeho manžela = moje dítě s jiným mužem nevímkde. Někde (nevímke) by žilo moje dítě od cizího, vůbec nevím jakého, chlapa...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#352 17. 11. 2008 17:36

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: darování vajíčka

Trošku nechápu ty rozbouřené emoce kolem. neutral
Jasně - je to diskuse, od slova diskutovat, ale v některých případech mají někteří diskutovatelé potřebu druhé přesvědčit o tom, že JÁ mám pravdu a můj pohled na věc je správný.
Myslím, že je to zbytečné.
Názor nech si každý řekne, ale proč přesvědčovat?
Kdo nechce vajíčka darovat z jakéhokoliv důvodu, toho nejspíš nepřesvědčí jakýkoliv argument a kdo je naopak přesvědčen o užitečnosti takového počinu, učiní přesně podle svého rozumu.
Nepíšu tady příspěvek na téma: jak jsem chytrá nebo jak jsem objevila Ameriku, ale moc se mi nelíbí ton některých diskutujících.
Nemyslím, že je někdo méněcenný jenom proto, že má jiný názor na cokoliv - darování vajíček nevyjímaje.

Není tady

 

#353 17. 11. 2008 19:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: darování vajíčka

annie, ty tady vidíš nějáké emoce big_smile každej řekl svůj názor a šlus wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#354 18. 11. 2008 19:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: darování vajíčka

PPavlaa napsal(a):

Janule79    Kdyby člověk takhle přemýšlel, tak nedaruje ze sebe nikdy nic.


to si dělᚠsrandu, ne ? darovat krev, plazmu, kostní dřeň, to je snad něco jiného, ne ? tohle jsou věci, které absolutně nemůžeš srovnávat, promiň.
a tady ty řeči, jak je to jen buňka, která mě chybět nebude, ale jinýmu pomůže, na ty začínám mít docela slušnou alergii. nééé, že by mi chyběla, to samo ne, jsem si jistá, že i někomu jinýmu pomůže, ale krucifix, ta buňka, nese polovinu mé DNA. stejně jako ji nese moje dítě, které mám doma. tak by ji neslo i dítě, které béhá bůh ví kde. a bůh ví jak žije. já se té své půlce DNA co mám doma snažím v rámci možností zajistit hezký život, dávat mu lásku, věnovat se mu. zajistí tohle někdo i té mé půlce DNA co běhá bůh ví kde ?
jasně, zase mě všichni odsoudí, že jsem sobec a bla bla bla.... jenže - předpokládám, že pokud budu chtít adoptovat dítě, tak si mě stát, psychologové a bůh ví kdo ještě proklepne, jestli jsem vhodná k tomu, aby mi to dítě bylo svěřeno. jestli nejsem cvok, alkoholik a nevím co ještě.
tohle u dárcovství si myslím odpadá. je to jen o touze dvou lidí mít dítě a o penězích - aby měli na všechny tyhle procerudy umělýho oplodnění atd.
ale nikdo - se domnívám - nezkoumá, jestli někdo z nich není psychopat, notorik a já nevím co všechno ještě.
takže ta moje polovina DNA může být odkázána celý život na kde jakýho úchyla, blbce. takhle to vidím já.
Tím neříkám, že všichni jsou úchylové, aby se tady zase neozvalo x rozhořčených lidí, co si jako myslím. to je jen příklad. a i kdyby byli ok - kde je psáno, že se nerozvedou, něco se v jejich životě nezvrhne a to "moje" dítě nebude nástrojem k vydírání, nebo prostě najednou nikoho, protože si budou předhazovat kde co.

a co mě ještě sejří, jak se tady někdo hrozně diví, že se někdo vůbec dovolí se pozastavit nad tím, proč to ten druhý dělá, že vezme v potaz to, že to dělá pro prachy.
no a co ? jak tady někdo blbě napsal, že jsou to jen závistivci, bože tohle jsou ale blbý kecy ... jen proto, že si někdo dovolí používat mozek a dovolí se pozastavit na d tím proč roll
já osobně jsem už na veškerou charitu docela opatrná, dřív jsem přispívala na kde co, pak člověk zjistí, že peníze šly bůh ví kam.
takže pokud se nejdná o kapku naděje nebo něco, kam člověk ví, že ty peníze opravdu dostanou ti, co je potřebují, tak na přispívání kašlu.

a jo, docela mě zajímá, proč má někdo potřebu podstoupit všechny ty hormonální kůry, vyšetření, běhání kolem toho, spoustu rizik, počínaje tím, že kdybych si vzpoměla, že chci své dítě, byl by to už třeba problém, konče tím, že mi ty hormony můžou způsobit moji vlastní hormonální nerovnováhu - těch rizik je dle mého dost.
a že se někdo dovolí se nad tímhle pozastavit, jestli to někdo dělá jen z čisté lásky k bližnímu a touze pomoci, nebo jen pro prachy - nebudeme si nalhávat, že deset tisíc je zanedbatelná částka - tak má dost ??

jistě jsou lidi, kteří prostě chtějí pomoci, ne že ne. ale stejně tak jsou lidi, pro které jsou motivací právě ty peníze wink

Bodaj by všetky ženy boli takto zodpovedné pri sexovaní s budúcim - alebo potenciálnym - otcom svojho dieaa. Ruku na srdce - ty si skúmala celú rodinnú anamnézu toho chlapa, s ktorým si počala svojho syna? Alebo to bolo skôr o "nehode"...(ako v mnohých prípadoch) alebo o "zaláskovaní"... Vážne ste si obaja robili testy DNK a absolvovali ste genetické testy? A máte nezaažené rodiny chorobami, alkoholizmom, závislosami? Ak áno, tak klobúk dolu. Ak nie, tak si len pokrytec. Ani pri vlastnom dieati nemᚠzáruku dokonalého materiálu a toho, že spoluautor bude dokonalý rodič a manžel. Prečo čakᚠod druhých žudí viac, než sama od seba a od svojho partnera?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#355 18. 11. 2008 21:59

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: darování vajíčka

Já si jen tak rýpnu...že jak se tady pořád operuje s tím, že darované vajíčko má polovinu vaší DNA...tak darovaná krev má vaši DNA celou vissla

Ale to jen tak, samozřejmě chápu argument, že z vajíčka bude dítě, z krve nebude nic, ta jen pomůže.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#356 19. 11. 2008 6:59

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: darování vajíčka

PPavlaa napsal(a):

Janule79    Kdyby člověk takhle přemýšlel, tak nedaruje ze sebe nikdy nic.


to si dělᚠsrandu, ne ? darovat krev, plazmu, kostní dřeň, to je snad něco jiného, ne ? tohle jsou věci, které absolutně nemůžeš srovnávat, promiň.
a tady ty řeči, jak je to jen buňka, která mě chybět nebude, ale jinýmu pomůže, na ty začínám mít docela slušnou alergii. nééé, že by mi chyběla, to samo ne, jsem si jistá, že i někomu jinýmu pomůže, ale krucifix, ta buňka, nese polovinu mé DNA. stejně jako ji nese moje dítě, které mám doma. tak by ji neslo i dítě, které béhá bůh ví kde. a bůh ví jak žije. já se té své půlce DNA co mám doma snažím v rámci možností zajistit hezký život, dávat mu lásku, věnovat se mu. zajistí tohle někdo i té mé půlce DNA co běhá bůh ví kde ?
jasně, zase mě všichni odsoudí, že jsem sobec a bla bla bla.... jenže - předpokládám, že pokud budu chtít adoptovat dítě, tak si mě stát, psychologové a bůh ví kdo ještě proklepne, jestli jsem vhodná k tomu, aby mi to dítě bylo svěřeno. jestli nejsem cvok, alkoholik a nevím co ještě.
tohle u dárcovství si myslím odpadá. je to jen o touze dvou lidí mít dítě a o penězích - aby měli na všechny tyhle procerudy umělýho oplodnění atd.
ale nikdo - se domnívám - nezkoumá, jestli někdo z nich není psychopat, notorik a já nevím co všechno ještě.
takže ta moje polovina DNA může být odkázána celý život na kde jakýho úchyla, blbce. takhle to vidím já.
Tím neříkám, že všichni jsou úchylové, aby se tady zase neozvalo x rozhořčených lidí, co si jako myslím. to je jen příklad. a i kdyby byli ok - kde je psáno, že se nerozvedou, něco se v jejich životě nezvrhne a to "moje" dítě nebude nástrojem k vydírání, nebo prostě najednou nikoho, protože si budou předhazovat kde co.

a co mě ještě sejří, jak se tady někdo hrozně diví, že se někdo vůbec dovolí se pozastavit nad tím, proč to ten druhý dělá, že vezme v potaz to, že to dělá pro prachy.
no a co ? jak tady někdo blbě napsal, že jsou to jen závistivci, bože tohle jsou ale blbý kecy ... jen proto, že si někdo dovolí používat mozek a dovolí se pozastavit na d tím proč roll
já osobně jsem už na veškerou charitu docela opatrná, dřív jsem přispívala na kde co, pak člověk zjistí, že peníze šly bůh ví kam.
takže pokud se nejdná o kapku naděje nebo něco, kam člověk ví, že ty peníze opravdu dostanou ti, co je potřebují, tak na přispívání kašlu.

a jo, docela mě zajímá, proč má někdo potřebu podstoupit všechny ty hormonální kůry, vyšetření, běhání kolem toho, spoustu rizik, počínaje tím, že kdybych si vzpoměla, že chci své dítě, byl by to už třeba problém, konče tím, že mi ty hormony můžou způsobit moji vlastní hormonální nerovnováhu - těch rizik je dle mého dost.
a že se někdo dovolí se nad tímhle pozastavit, jestli to někdo dělá jen z čisté lásky k bližnímu a touze pomoci, nebo jen pro prachy - nebudeme si nalhávat, že deset tisíc je zanedbatelná částka - tak má dost ??

jistě jsou lidi, kteří prostě chtějí pomoci, ne že ne. ale stejně tak jsou lidi, pro které jsou motivací právě ty peníze wink

Darovat krev a darovat vajíčko - nevidím tak velký rozdíl. Prostě udělám pro někoho něco, co mu pomůže. Buď ráda, žes nemusela nikoho o vajíčko prosit. Jak jsem psala výš, byla jsem téměř rozhodnutá vajíčka darovat. Pro švagrovou. Potom z toho sešlo z důvodu její nemoci. Mám dvě děti a dnes jsem už na to stará, berou ženy myslím do 35. Dávám i krev a nemám z toho divný pocity. Táta byl na operaci v IKEMu a tak to tak nějak podvědomě někomu vracím.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#357 19. 11. 2008 18:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: darování vajíčka

Selima napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Janule79    Kdyby člověk takhle přemýšlel, tak nedaruje ze sebe nikdy nic.


to si dělᚠsrandu, ne ? darovat krev, plazmu, kostní dřeň, to je snad něco jiného, ne ? tohle jsou věci, které absolutně nemůžeš srovnávat, promiň.
a tady ty řeči, jak je to jen buňka, která mě chybět nebude, ale jinýmu pomůže, na ty začínám mít docela slušnou alergii. nééé, že by mi chyběla, to samo ne, jsem si jistá, že i někomu jinýmu pomůže, ale krucifix, ta buňka, nese polovinu mé DNA. stejně jako ji nese moje dítě, které mám doma. tak by ji neslo i dítě, které béhá bůh ví kde. a bůh ví jak žije. já se té své půlce DNA co mám doma snažím v rámci možností zajistit hezký život, dávat mu lásku, věnovat se mu. zajistí tohle někdo i té mé půlce DNA co běhá bůh ví kde ?
jasně, zase mě všichni odsoudí, že jsem sobec a bla bla bla.... jenže - předpokládám, že pokud budu chtít adoptovat dítě, tak si mě stát, psychologové a bůh ví kdo ještě proklepne, jestli jsem vhodná k tomu, aby mi to dítě bylo svěřeno. jestli nejsem cvok, alkoholik a nevím co ještě.
tohle u dárcovství si myslím odpadá. je to jen o touze dvou lidí mít dítě a o penězích - aby měli na všechny tyhle procerudy umělýho oplodnění atd.
ale nikdo - se domnívám - nezkoumá, jestli někdo z nich není psychopat, notorik a já nevím co všechno ještě.
takže ta moje polovina DNA může být odkázána celý život na kde jakýho úchyla, blbce. takhle to vidím já.
Tím neříkám, že všichni jsou úchylové, aby se tady zase neozvalo x rozhořčených lidí, co si jako myslím. to je jen příklad. a i kdyby byli ok - kde je psáno, že se nerozvedou, něco se v jejich životě nezvrhne a to "moje" dítě nebude nástrojem k vydírání, nebo prostě najednou nikoho, protože si budou předhazovat kde co.

a co mě ještě sejří, jak se tady někdo hrozně diví, že se někdo vůbec dovolí se pozastavit nad tím, proč to ten druhý dělá, že vezme v potaz to, že to dělá pro prachy.
no a co ? jak tady někdo blbě napsal, že jsou to jen závistivci, bože tohle jsou ale blbý kecy ... jen proto, že si někdo dovolí používat mozek a dovolí se pozastavit na d tím proč roll
já osobně jsem už na veškerou charitu docela opatrná, dřív jsem přispívala na kde co, pak člověk zjistí, že peníze šly bůh ví kam.
takže pokud se nejdná o kapku naděje nebo něco, kam člověk ví, že ty peníze opravdu dostanou ti, co je potřebují, tak na přispívání kašlu.

a jo, docela mě zajímá, proč má někdo potřebu podstoupit všechny ty hormonální kůry, vyšetření, běhání kolem toho, spoustu rizik, počínaje tím, že kdybych si vzpoměla, že chci své dítě, byl by to už třeba problém, konče tím, že mi ty hormony můžou způsobit moji vlastní hormonální nerovnováhu - těch rizik je dle mého dost.
a že se někdo dovolí se nad tímhle pozastavit, jestli to někdo dělá jen z čisté lásky k bližnímu a touze pomoci, nebo jen pro prachy - nebudeme si nalhávat, že deset tisíc je zanedbatelná částka - tak má dost ??

jistě jsou lidi, kteří prostě chtějí pomoci, ne že ne. ale stejně tak jsou lidi, pro které jsou motivací právě ty peníze wink

Bodaj by všetky ženy boli takto zodpovedné pri sexovaní s budúcim - alebo potenciálnym - otcom svojho dieaa. Ruku na srdce - ty si skúmala celú rodinnú anamnézu toho chlapa, s ktorým si počala svojho syna? Alebo to bolo skôr o "nehode"...(ako v mnohých prípadoch) alebo o "zaláskovaní"... Vážne ste si obaja robili testy DNK a absolvovali ste genetické testy? A máte nezaažené rodiny chorobami, alkoholizmom, závislosami? Ak áno, tak klobúk dolu. Ak nie, tak si len pokrytec. Ani pri vlastnom dieati nemᚠzáruku dokonalého materiálu a toho, že spoluautor bude dokonalý rodič a manžel. Prečo čakᚠod druhých žudí viac, než sama od seba a od svojho partnera?

ok, podle tebe jsem pokrytec. a víš sel, je mi to jedno. nebudu se dohadovat o hovadinách, překroutila jsi to. holt kžadej vidíme co chceme, že wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#358 19. 11. 2008 18:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: darování vajíčka

Možno len každá chápeme po svojom, to sa stáva. wink Nedorozumenia sa stávajú každý deň.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#359 19. 11. 2008 18:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: darování vajíčka

i to je možné.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#360 19. 11. 2008 21:04

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

Po precteni nazoru tady mi nejak unika smysl toho, proc je darce i prijemce anonymni.

Není tady

 

#361 18. 2. 2009 16:22

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: darování vajíčka

Můžu se zeptat, kam se chodí pro případ, že chcete darovat vajíčko? Nechystám se tam, jen jsem narazila na tuto diskusi a zajímá mě to.

Děkuji.

S.

Není tady

 

#362 18. 2. 2009 17:31

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: darování vajíčka

jej, už si nepamatuju tu kliniku, ale když to hodíš do googlu, vyjede ti to

Není tady

 

#363 18. 2. 2009 17:56

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: darování vajíčka

sandra napsal(a):

Můžu se zeptat, kam se chodí pro případ, že chcete darovat vajíčko? Nechystám se tam, jen jsem narazila na tuto diskusi a zajímá mě to.

Děkuji.

S.

Sanři myslím, že to dělá každé centrum asistované repordukce (CAR) v každém větším městě je jich myslím několik i fakultky mají většinou svá CAR. Anebooooo GOOGLE winklol

Není tady

 

#364 19. 2. 2009 9:56

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: darování vajíčka

děkuji za info smile

S.

Není tady

 

#365 19. 2. 2009 23:18

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: darování vajíčka

Krev daruji, přihlásila jsem se do registru dárců kostní dřeně, ale vajíčko bych nedala. Ani nevím, jestli bych ho chtěla přijmout. Spíš asi ne. Nejsem vůbec proti tomu, aby si je ty, které o to stojí, předávaly, ale při představě darování svého vajíčka vidím svoje dítě a to nepovažuju za stejné jako dát krev, plazmu nebo kostní dřeň, která se zase vytvoří během relativně krátkého času. Je zázrak, že si takhle dneska ženy mohou předávat život, je fajn, že jsou k tomu některé ochotné, ale nemyslím, že my co nejsme, bychom byly nějak extra sobecké.

Není tady

 

#366 25. 2. 2009 13:23

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: darování vajíčka

zeptám se: je tu někdo, kdo už vajíčka daroval? moje příbuzná o tom uvažuje, její gynekoložka ji z toho zrazovala, aby počkala, až bude mít vlastní děti, že ten hormonální zásah před odběrem by ji mohl natolik rozhodit, že by pak mohla mít problémy s otěhotněním.Já o tom nemám moc informací, baviy jsme se spole a tak se tu zkouším optat.
Nemá tedy zde někdo vlastní zkušenost?

Není tady

 

#367 25. 2. 2009 14:06

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: darování vajíčka

alenak - zkus si projít toto http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/ … 20vajíček, případně pokud zadᚠdo vyhledávače na těch stránkách darování vajíček, vyjede Ti ještě hodně dalšího.

Není tady

 

#368 25. 2. 2009 14:08

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: darování vajíčka

alenak: moje kamarádka darovala, prošly jsme spolu stimulací, ale do konce to dotáhla jen ona, mě nakonec odběr neudělali, protože jsem měla malé folikuly. No těžko říct, co stimulace opravdu udělá s organismem. Já na sobě nic nepociovala a nepociuji, kromě toho, že mě bolelo břicho, protože těch vajíček je tam více. Kamarádka jich měla hodně, nevím kolik, ale dost....nastal u ní hyperstimulační syndrom, pak jezdila ještě 4 dny na kapačky a bříško měla jak v pátém měsíci těhotenství a také měla dost velké bolesti. To se neda dopředu odhadnout. Já mám ale už jedno dítě a ona dvě, další neplánuje...Ale někde tady psala holčina, která darovala myslím 3x a teď má mimčo a úplně bez problémů. Myslím, že je to "kus od kusu" nedá se dopředu určit, jak to kdo bude snášet wink

Není tady

 

#369 25. 2. 2009 18:40

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: darování vajíčka

holky, vite co by me zajimalo? ty ktere by vajicko chtely..... nebaly byste se, ze bude od nekoho jako jsem ja? (zjistili ze jsem v kombinaci XY pravdepodobne darkyne Edwardsova syndromu ) O me se to vi, vajicko by ode me asi nikdo nevzal, ale je prece spousta darkyn, ktere nosi spouste genetickych nemoci a ani to o sobe nemusi vedet....... Sli byste do toho a riskly to?

Upravil(a) Dita.L (25. 2. 2009 18:43)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#370 25. 2. 2009 19:39

tempora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 12. 2006
Příspěvky: 384

Re: darování vajíčka

Dita.L napsal(a):

holky, vite co by me zajimalo? ty ktere by vajicko chtely..... nebaly byste se, ze bude od nekoho jako jsem ja? (zjistili ze jsem v kombinaci XY pravdepodobne darkyne Edwardsova syndromu ) O me se to vi, vajicko by ode me asi nikdo nevzal, ale je prece spousta darkyn, ktere nosi spouste genetickych nemoci a ani to o sobe nemusi vedet....... Sli byste do toho a riskly to?

Dito, to nejde, člověk, který nese v krvi nějaké genetické abnormality nemůže být dárcem. Když se příhlásíš jako dárkyně v první řadě jdeš na odběry krve, kde se dělají samozřejmě infkce, ale hlavně genetika se vším všudy, na ty výsledky se čeká 8 týdnů a až pokud tyto testy vyjdou dobře, teprve pak můžeš být dárkyní.

Není tady

 

#371 25. 2. 2009 20:10

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: darování vajíčka

aha, tak to je dobre, ze delaji genetiku. nektere holciny se tak dovedi o problemu jeste driv nez nastane. ja si treba neumim predstavit, ze bych cekala na neci vajicko treba 10 let a pak by mi rekli... "vite pani, cekate mimi s tim a tim syndromem. to by bylostrasny


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#372 3. 9. 2018 14:19

Lejla9
♥♥-----
Registrovaný: 22. 12. 2017
Příspěvky: 35

Re: darování vajíčka

holky ahoj, rada bych šla darovat vajíčka, manžel sperma. Sami už máme tři děti a rádi bychom pomohli dalším párum. Kterou kliniku mi doporučíte?

Není tady

 

#373 3. 9. 2018 14:25

Ivanaa
♥♥-----
Registrovaný: 15. 7. 2014
Příspěvky: 68

Re: darování vajíčka

záleží na tom odkud jsi. Já byla 4x na klinice ve Zlíně a nemužu si stěžovat

Není tady

 

#374 21. 10. 2018 22:50

Marketaaa
♥------
Registrovaný: 24. 9. 2018
Příspěvky: 6

Re: darování vajíčka

je to od vás holky pekné, že chodíte darovat vajíčka. Chodí i vaše polovičky darovat sperma?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů