Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#301 10. 11. 2008 0:04

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: darování vajíčka

Ahoj waneso ... jediný, co ti můžu napsat já za sebe, že Ti tohle dilema a rozhodování nezávidím, já bych to upřímně řečeno řešit nechtěla ..neumím si to vůbec představit ...Jen Ti držím palce, a se rozhodneš správně...správně pro to, abys s tím žila v poho a spokojená ..


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#302 10. 11. 2008 7:39

wanesa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 12. 2007
Příspěvky: 313

Re: darování vajíčka

katafyge : jsou to moje vajíčka a spermie mého manžela

Není tady

 

#303 10. 11. 2008 8:40

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

majkafa napsal(a):

Kalik, až budeš mít TY menstruaci, tak můžeš kafrat. dumbomsmile
Furt s tou menstruací. Kurnik. To je přeciž přírodní.

Jasně, a až budu mít děti a až mi bude 35 a až budu mít doktorát... smile Mimochodem, proč bych nemohl vyslovit názor na menstruaci a zabíjení vajíček? big_smile

Jinak menstruace je přírodní. Jenže co to je přírodní? Přírodou bys se neoháněl, páč příroda je vlastně jedna chemická továrna. Lidi dělají totéž co příroda, jen tomu napomůžou, urychlí. Je na tom něco nepřírodního?

elena007 napsal(a):

KALIK napsal(a):

A při menstruaci zabíjíte svoje děcka? big_smile

Kaliku, za podminky, ze z nich nebudou po svete behat dvounozci, dam vajicek, kolik mi zbylo. Ty v tom fakt nevidis rozdil? smile

Tak to je drsnej názor big_smile Já s ním ale nesouhlasím. Právě že když tím POMOHU někomu jinému, už to je skvělé.

mashanka napsal(a):

KALIK napsal(a):

Dítě bude mít jen polovinu genů matky, ale to ještě neznamená, že potkám na ulici někde nějakého jejího dvojníka. Lidé ti mohou být podobní i bez příbuznosti v genech smile

Od čeho se darování vajíčka liší od darování spermií?

Až budeš žena, ucítíš to - to se vysvětlit nedá. Spermií jsou miliony a jen jedna úspěšná, navíc je vypouštíš ze sebe ven, ale vajíčko je vajíčko mᚠho v sobě.

Které taktéž menstruací vychází ven. Ano, jinak mᚠpravdu, sperime vychází ven, jinak by k oplodnění ani nedošlo. Spermií musí být miliony, aby alespoň jedno dosáhlo cíle. Jinak to vyřešit asi nešlo smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#304 10. 11. 2008 8:43

Saďourek
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 8. 2006
Příspěvky: 14203

Re: darování vajíčka

Wanes, přesně ta samá slova jsem měla na mysli. Morální kodex: hřešíš když jdeš na um. oplodnění a zabíjíš, když nevyčerpᚠvšechna jája. Toto tvrdí ti, kteří počali kupu dětí bez problémů nebo kněží. A co my? Zajímá někoho, jak se cítí mladá žena, která nemůže mít vlastní dítě? Nezajímá. Řeknou ti, musíš se s tím vyrovnat a přijat tuto realitu. Jak? Potom si říkám, a se alespoň trochu pokusí vžít do situace této ženy (ikdyž to asi pořádně nejde) a teprve potom a mluví.

Mě by takové věci ještě před 3 lety ani nenapadly, ale už sama docházím do CAR a hold budu si muset nechat pomoci od doktorů nebo nikdy v životě dítě nedonosím. A otázka? Bude i toto jednání proti přírodě? (myslím hormony na udržení těhu) a je proti přírodě péče o děti narozené v 24tt? (dříve by tyto děti zemřely) Tak bu´d ještě stále žijeme na stromech nebo s rozvojem techniky se rozvíjí i medicína a tím pádem by měly i katolické názory jít kupředu = čistě logická úvaha.

Vůbec mě nenapadlo, mít výčitky svědomí z toho, že chci vlastně někomu pomoci!!! Je to veliké odhodlání a tyto lidi obdivuji. Jsou stateční a silní a ochotni pro někoho cizího se obětovat a riskovat své zdraví.


http://lb1f.lilypie.com/kFtMp2.pnghttp://sirmi.ic.cz/cara/135.gif

Není tady

 

#305 10. 11. 2008 8:47

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: darování vajíčka

Jsem žena a už letitější a přesto naprosto souhlasím s Kalikem.

Není tady

 

#306 10. 11. 2008 8:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: darování vajíčka

Už jsem se zmiňovala - v rodině máme 2 adoptované děti (jiná možnost nebyla) a můžu vás ujistit, že ty holky by udělaly všechno pro to, aby si to dítě "aspoň" odnosily, i kdyby podle některých názorů byly "cizí". Prd a vořech - nebyly - i z darovaného vajíčka by byly jejich, stejně jako jsou jejich ta mimča z kojeňáku - taky vlastně "cizí". Ale ani jedna z nich o tom takhle nepřemýšlela, protože někdy je prázdná náruč horší, než úvahy o "genetickém materiálu".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#307 10. 11. 2008 9:53

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: darování vajíčka

wanesa napsal(a):

katafyge : jsou to moje vajíčka a spermie mého manžela

nechala by som si čas - možno pár rokov- na rozhodnutie, ale sama si neviem predstavi ako by som to riešila

Není tady

 

#308 10. 11. 2008 9:55

lenule12
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 1. 6. 2007
Příspěvky: 4494
Web

Re: darování vajíčka

Tak tady čtu tuto debatu a nedá mi to se nezapojit. Nevidím vůbec nic špatného na tom, když někdo chce darovat vajíčka a je úplně jedno jestli za to dostane zaplaceno. Všechny ženy, které do toho jdou mají můj velký obdiv a jenom dobře když takovýchto žen bude co nejvíce godlike
Wanes co se týká darování embrijí, tak nad tím už jsem také přemýšlela. Sama mám po 1. IVF, které bohužel nebylo úspěšné a máme ještě 2 zamražená embrija, která ale s největší pravděpodobností využijem. Nevím jak bych se rozhodla na tvém místě a myslím, že bych je nenechala jen tak zničit. Přeju ti a se rozhodneš podle svého srdce hjarta


http://www.ticker.7910.org/as1cF0I0g410010MjAxZHwxODZsZHxNYXQmIzI4MztqIGEgQWTpbGth.gif

Není tady

 

#309 10. 11. 2008 11:52

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: darování vajíčka

Já na tom nevidím nic špatného a darování buňky neberu jako svoje dítě, ale teď bych do toho nešla kvůli těm hormonům a zásahům do vlastního těla.

Není tady

 

#310 10. 11. 2008 12:11

Blossom
Host

Re: darování vajíčka

wanesa napsal(a):

Omlouvám se, že Vám lezu do diskuze, ale tak nějako mi to nedá, přečetla jsem si všechny příspěvky co člověk to názor, hodně záleží na tom, co kdo na své cestě za dítětem prožil, podle toho se pak odvíjí názory ........ty co neměli problémy s otěhotněním mluví tak, ty co měli problémy mluví onak, co člověk to životní, nikomu nic proti jeho názoru, ale protože jsem prožila co jsem prožila, obdivuji všechny  co se rozhodnou pomoci...........

můj příběh je takový, že já se právě rozhoduji zda darovat sice né vajíčka ale embrya nebo je nechat nadosmrti zmražená a platit za ně nemalý peníz centru asistované reprodukce, pro přiblížení je to 2200 Kč ročně.......

zkrácená verze mého příběhu je, vysoká škola, svatba, chtěli jsme dítě, rok jsme se snažili, nešlo to, absolvovali jsme vyšetření zjistilo se, že manžel má 99% deformovaných spermií, tudíž počít dítě přirozeně absolutně nemožné, dva roky boje, otázek, přemýšlení co dál, já chtěla umělé, manžel ne, nechtěl ale ani adopci, myslel, že se to vyřeší samo, jeho nevěra, naše společná touha po dítěti, které nepřicházelo, tři roky za námi a nic.......já netoužila po kariéře, po životě bez dětí, manžel také ne, .....nakonec po 3,5 letech marné snahy umělé oplodnění, spousta hormonů, zrušená stimulace, další hormony, injekce, narkoza, naštěstí se povedlo na druhý pokus všehovšudy za pouhých 40000 Kč, narodili se krásná dvojčátka, a nám zbylo 6 krásných vajíček zmražených v mrazku......

.....a teď zase debata..........já další dítě nechci, dvě mi stačí, a to co jsem si prožila při porodu (nebyl císař) nikomu nepřeji, ale ty dvě robátka mě donutili zapomenout, .........mohli by mít 6 dalších sourozenců, no ale 8 dětí nechci, taky se mi nechce platit CARu 2200 ročně, to radši svým robátkům za ty peníze pořídím potřebné věci, ...........a teď já jsem ochotna je darovat, budu ráda když někomu pomůžou na cestě za děátkem, protože vím jaké to je, ten pocit když člověk nemůže mít dítě, musí se zpovídat před doktorama, odhalovat to, co pro někoho je samozřejmost, prostě si zašuká někde na zábavě a je to, (moje sestřenice si jednou vrzla s klukem kterého znala 14 dní a bylo to) dochází do Caru a doufá že se to povede, kdy pro ně je to jen obchod, je jim jedno jestli se to povede nebo ne, pro ně jsou to jenom další peníze, jsem ochotna je věnovat na výzkumy, protože jednou až budu vážně nemocná a na nemoc bude lék, tak si třeba řeknu, že díky mým embryím se nalezl lék na tu nemoc a já budu zachráněna.........kdežto můj manžel o tom nechce ani slyšet je věřící katolík a je ochoten platit za jejich zmražení až do smrti, ale co ta jeho nevěra, že,.....to se k tomu nehodí.......

nevadí mi je darovat, své dvě vytoužené děti mám, víc jich nechci, a když někomu pomůžou budu ráda, vím co je to trápení chtít dítě, ......vím, že 8  dětí bych prostě nezvládla, a vím, že se mi nechce platit 2200 Kč ročně za uskladnění 6 embryí, .......také tuším, že pokud je někomu daruji, tělo dárkyně je vůbec nemusí přijmout, takže mých 6 dětí nebude nikde běhat.........ale třeba také bude,.........asi jsem dost sobecká já nevím, .......

jsem matka dvojčátek, která si prošla krizí v manželství kvůli neplodnosti, mám ještě 6 zmražených embrií,.........uvažuji takhle, ..........ale vím, že kdyby to bylo jinak uvažovala bych taky jinak..............

pokud bych neměla problém s početím, o umělém bych věděla kulové, nezajímala bych se o to, také by mě asi nenapadlo jen tak do sebe cpát do sebe hormony abych měla spoustu vajíček a mohla je darovat nějaké holčině, .............ale byla jsem hozena do vody neplodnosti a uvažuji jak uvažuji.........

Waneso, na tvém místě bych dala embrya k dispozici těm, kdo děti chce a normální cestou nemůže. Já bych s tím neměla ani nejmenší morální problém - a ta embrya aspoň dostanou šanci na život, k čemu by byla věčně zmrazená? Dej někomu šanci na to mít dítě, vždy sama víš, jaké je to dlouho se marně snažit.

Píšeš, že manžel s tím má problém, jelikož je katolík. Zkuste domyslet do konce - jako že byste tam zmražená embrzya nechali až do konce vašeho plodného věku, zaplatili za to fůru peněz, a pak až vám třeba bude 50, tak co dál ? Nebo tedy po vaší smrti - když píšeš že manža je ochoten platit jejich uskladnění až do smrti. Zas by pak bylo jen rozhodování - nechat je zničit, nebo jim dát šanci na život? Myslím, že i z katolického hlediska by mělo platit "Nezabiješ".  Já to tedy tak cítím, ačkoli katolík, ani jinak věřící nejsem.

 

#311 10. 11. 2008 14:05

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

Není tady

 

#312 10. 11. 2008 14:13

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

Kaliku, co je na tom, prosim te, drsneho? Ja nemam problem darovat bunku. Kdyby se na mem vajicku dalo neco zkoumat, tak at si klidne zkoumaji. Kdyz opustim tento svet a budu mit jeste nejaky nezhumplovany organ, at ho samozrejme pouziji. Nemam ani nic proti umelemu oplodneni, ani IVF, co jsou dve odlisne zalezitosti. Jelikoz nemam nic ani proti potratum, krom sveho vlastniho, nemam nic ani proti vyzkumu kmenovych bunek. A kdyz nemam nic proti vyzkumu kmenovych bunek, nemuzu mit ani nic proti darcovstvi vajicek a spermii u lidi,  kteri to maji pocitove jinak nez ja. Ale na druhou stranu prece nemusim znasilnovat sve city a nutit se do neceho, co nechci, ze?

Upravil(a) elena007 (10. 11. 2008 14:19)

Není tady

 

#313 10. 11. 2008 14:18

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

No, není to tedy trošku pokrytecké? Jen se ptám wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#314 10. 11. 2008 14:21

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

KALIK napsal(a):

No, není to tedy trošku pokrytecké? Jen se ptám wink

Jak pokrytecke? Jakoze u jinych mi to nevadi. Neni. Je to jejich zivot, jejich volba, jejich svedomi. Kdyby se me nekdo ptal na radu, nepodporila bych jej v tom, vic ale delat nemuzu.
A neni to jenom teorie, protoze jsem taky hned tak neotehotnela, na klinice jsem byla, vlastne byli jsme oba, aby se zjistilo, jak na tom jsme, nadeje miziva - prakticky nulova. Ale protoze mam nazor, jaky mam, rozhodla jsem se, ze radsi ne. A az po tom rozhodnuti muj muz vyprodukoval jednu schopnou spermii. A byla jsem stara, tak nejake uvidime, jestli si to nerozmyslim, taky neprichazelo do uvahy.

Upravil(a) elena007 (10. 11. 2008 14:27)

Není tady

 

#315 10. 11. 2008 14:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

OK wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#316 10. 11. 2008 14:40

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

A jeste jsem si vzpomela, ze prave v te dobe, kdy jsem se rozhodovala co udelat, narazila jsem na internetu na velice zhavou debatu o tom, jestli plodna, zdrava zena (jako ja) nema radsi v tichosti poridit domu kukacku nez se nervovat s umelym oplodnenim, kdyz je to vlastne jedno a chlap doma bude mit jeste dobry pocit, ze je to jeho i geneticky. smile Praktictejsi, zdravejsi i levnejsi to urcite bude, ne? big_smile

Není tady

 

#317 10. 11. 2008 17:18

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: darování vajíčka

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#318 10. 11. 2008 17:28

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: darování vajíčka

Tajgr napsal(a):

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.

Já bych taky svoje vajíčko nedala, všechno se dá zneužít v dnešní době.

Není tady

 

#319 10. 11. 2008 17:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: darování vajíčka

Tajgr napsal(a):

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.

A si si istá, že z tvojho vajčíčka vznikne absolútne zdravý - 100% - plod a potom dokonalý jedinec? istá je len smr, všekto osttané je neisté. Je fakt, že lekárom (a vežmi ani vedcom) neverím nai dátum, ale ani príroda nedáva žiadne záruky, dvojročné garancie a možnos výmeny. wink Je fajn nauči sa ži s istou mierou rizika...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#320 10. 11. 2008 17:52

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

Tajgr napsal(a):

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.

Kdyz jsem rekla, ze dam za podminky, ze z nej nebudou dvounozci, tak ani klony. Na to, aby vytvorili muj klon, me vajicko nepotrebuji, stacilo by jim vajicko tvoje, pokud nabizis k mnozeni. wink Ale to uz je trosku divoka spekulace, i kdyz zneuzit se da vsechno. big_smile

Není tady

 

#321 10. 11. 2008 18:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: darování vajíčka

bloncka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

bloncka napsal(a):


tummenupp

ty daruješ, že tak souhlasíš ?

Musím darovat, abych mohla souhlasit? varoll Potřebovalas usadit a to Selima udělala. S tím souhlasím.

beruško, až mě bude chtít selima usadit, udělá to daleko důrazněji, to ona se zase nebojí wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#322 10. 11. 2008 18:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: darování vajíčka

Kaliku, proč se nezařadíš mezi dárce, když je ti fuk, že ti bude kdesi po světě běhat pár malých kaliků wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#323 10. 11. 2008 18:04

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: darování vajíčka

Selima napsal(a):

Tajgr napsal(a):

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.

A si si istá, že z tvojho vajčíčka vznikne absolútne zdravý - 100% - plod a potom dokonalý jedinec? istá je len smr, všekto osttané je neisté. Je fakt, že lekárom (a vežmi ani vedcom) neverím nai dátum, ale ani príroda nedáva žiadne záruky, dvojročné garancie a možnos výmeny. wink Je fajn nauči sa ži s istou mierou rizika...

Mᚠpravdu,jistotu nemám.Proto si je radši nechám big_smile .


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#324 10. 11. 2008 18:05

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: darování vajíčka

PPavlaa napsal(a):

Kaliku, proč se nezařadíš mezi dárce, když je ti fuk, že ti bude kdesi po světě běhat pár malých kaliků wink

jsem z toho vedle... Kalik může darovat vajíčko? va


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#325 10. 11. 2008 18:06

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: darování vajíčka

elena007 napsal(a):

Tajgr napsal(a):

elena007 napsal(a):

My se jednak nebavime o embryiich, ale o zarodecnich bunkach v predembryonalnim stadiu. A pak si myslim, ze se tyto neimplantuji, ale pouzivaji na vyzkum kmenovych bunek. Aspon tady urcite. Je sice krasne pomahat bliznim a i kdyz spousta lidi nepoklada tyto bunky za svoje deti, podle mne neni vhodne, aby v okoli behalo osum sice neznamych, ale presto geneticky vzato pokrevnych sourozencu necich deti. Kdyz pomineme vsechna moralni a duchovni hlediska, ani z hlediska slechtitelskeho to neni prilis zadouci. Kdyz se vzacne najdou pary, kde ani jeden nema zdrave zarodecni bunky, tak se stejne oplodni darcovske vajicko  darcovskou spermii tak, aby k tomuto nedochazelo.

A jseš si jistá že tvoje vajíčko bude použito k opravdu dobré věci pro lidstvo?Ten výzkum se dá i zneužít,klonování a tak.Možná zacházím už do extremu ale dnes nikdy nevíš.

Kdyz jsem rekla, ze dam za podminky, ze z nej nebudou dvounozci, tak ani klony. Na to, aby vytvorili muj klon, me vajicko nepotrebuji, stacilo by jim vajicko tvoje, pokud nabizis k mnozeni. wink Ale to uz je trosku divoka spekulace, i kdyz zneuzit se da vsechno. big_smile

Ne ne ne ne ne smile .Já bych sebe potkat nechtěla big_smile .


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů