Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 6. 11. 2008 16:59

Yohanna
♥♥♥----
Místo: Ústí nad Labem

Re: Jak se snažit o dítě (z duch. hlediska)??

Je to složitý, jenom vědět, jak z toho ven big_smile

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

#27 6. 11. 2008 17:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Yohanna napsal(a):

Je to složitý, jenom vědět, jak z toho ven big_smile

Ta cesta ven bude taky složitá...

Hele to mᚠtak: je to jako s nemocí.
Buď může být krátká a bolestivá,
nebo dlouhá, sice míň bolestivá, ale zato chronická.

Co by sis vybrala?

Řešení je: práce na sobě, práce na sobě, práce na sobě... způsobem, jaký Ti vyhovuje... meditace, kurzy, různé způsoby alternativních metod... karty... konstelace... klidně i ta kineziologie, pokud Ti bude vyhovovat... atd. atd.

Nabídka je obrovská, člověk potřebuje někde začít a ostatní se začne nabalovat samo... A pak poznáš, že je to cesta na dlouhou tra... Ale má výsledky, myslím že to stojí za to.

Není tady

#28 6. 11. 2008 17:12

Yohanna
♥♥♥----

Tak ju. Hlavně, že všechny cesty vedou do Říma... Snad i kombinace více cest účinek znásobí wink

jinak- asi bych vybrala tu kratší a intenzivnější

Upravil(a) Yohanna (6. 11. 2008 17:13)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

#29 6. 11. 2008 22:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Yohanko,
promiň, ale mě to pořád připadá jako jsem to měla dříve já (a asi ještě stále trochu mám).
Snažím se ze sebe dělat maskou lepší a uvnitř mám obrovské problémy s egem. Hned mě napadlo, že se nám tady všem snažíš vnutit, jak moc jsi skvělá a jak moc už jsi v té cestě k Bohu pokročila, že všichni ostatní jsou špatní a jak tě to moc trápí.
Ale uvnitř tě strašně žere, že taková jsi také a vše skrývᚠprávě tou maskou svatouška gloria .
Opravdu si zame před svým prahem, abys mohla k sobě přitáhnout dobrou dušičku.
Všechno moc chceš, ego si s tebou pohrává a ta tvá maska už moc dlouho nevydrží. Nebuď povrchní, zahloubej se do sebe.

Ty snad ani radu nechceš, jen schválit, jak moc jsi dobrá a jak všichni kolem tebe jsou špatní.

Mě se to radí, viď? Právě že se mi to radí, že jsem si přiznala, že to ve mě je, jinak bych ti poradit neuměla smile

Upravil(a) Tulipánka (6. 11. 2008 22:52)

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#30 7. 11. 2008 9:28

katafyge
♥♥♥♥♥--

Somaia napsal(a):

.
.
7. Všecko snáší, všemu věří, všeho se naděje, všeho trpělivě čeká.
.

yohanna mᚠpekný nick stolt

pre mňa - možno aj pre teba ? - z dôverou v lásku  prija  všetky nové skúsenosti - celé snaženie sa o bábetko dudlik  hjarta

Není tady

#31 7. 11. 2008 9:59

Hela A
♥♥-----

My lidé toho nevíme hodně proč se dějí určité věci.  Vše, co se nám nelíbí chceme změnit. Tímto se mění  a přetváří nᚠsvět. Věci se však nedějí náhodou a vše má svůj důvod. Chceme dítě za každou cenu. Děti přicházejí vždy, když nás mají něco naučit a my jsme připravení se to v tomto životě naučit. Prosazování svého ega - chci -jdeme proti sobě samým.  To to s pokorou chceme, k nám přichází samo.

Není tady

#32 7. 11. 2008 10:06

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Yohanna napsal(a):

Jak se snažit o dítě (z duch. hlediska)??

Hlavně s láskou smile

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#33 7. 11. 2008 10:33

Hela A
♥♥-----

Míša Kulička napsal(a):

Yohanna napsal(a):

Jak se snažit o dítě (z duch. hlediska)??

Hlavně s láskou smile

To je ta správná a přesná odpověď.hjarta Patnera si většinou vybíráme na základě budoucího otce našich dětí. Pokud vybíráme všek jen prtnera podle toho, tak už se stává chyba. Vždy má přednost láska, pochopení. Znám ženu, která stále jen hledá otce svých budoucích dětí a nenachází jej, protože nenašla ještě sama sebe.dumbom

Není tady

#34 7. 11. 2008 11:06

Yohanna
♥♥♥----

Děkuji vám všem za rady, nějak si to přeberu roll

Jenom Tuli (i ostatní) - troufám si tvrdit, i když sáhnu hluboko do nitra, že to, že bych si o sobě myslela, že jsem ta dobrá a všichni okolo mne špatní, není pravda. Myslím, že v každém z nás je něco dobrého a něco špatného.  A že těch nedobrých vlastností mám - jen je asi nezmiňuji v souvislosti s tímto tématem. To neznamená, že bych měla o sobě skvělé mínění a neprala se sama se sebou. To se teda peru víc než dost, možná to je ještě umocněné tím mým prokletým znamením (blíženci). A co se týče ega - mám ho určitě a je u mě silné, i když se navenek neumí projevit, dusím ho v sobě, ale na druhou stranu neznám snad nikoho, kdo by aspoň trochu egoistický nebyl... snad je to přirozené prapůvodně souvisí se sebezachováním... (??) Ego si žádá děti, ego chce, aby se jeho děti měly dobře, ego pomáhá ostatním lidem... Zkrátka si myslím, že ego vlastně ovládá snad všechno dění v našem životě - to má teorie smile

Není tady

#35 7. 11. 2008 11:13

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanno, dyk ty bojuješ, pereš se... přijmi se, přijmi svou temnou bohyni smile

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#36 7. 11. 2008 11:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

Děkuji vám všem za rady, nějak si to přeberu roll

Jenom Tuli (i ostatní) - troufám si tvrdit, i když sáhnu hluboko do nitra, že to, že bych si o sobě myslela, že jsem ta dobrá a všichni okolo mne špatní, není pravda. Myslím, že v každém z nás je něco dobrého a něco špatného.  A že těch nedobrých vlastností mám - jen je asi nezmiňuji v souvislosti s tímto tématem. To neznamená, že bych měla o sobě skvělé mínění a neprala se sama se sebou. To se teda peru víc než dost, možná to je ještě umocněné tím mým prokletým znamením (blíženci). A co se týče ega - mám ho určitě a je u mě silné, i když se navenek neumí projevit, dusím ho v sobě, ale na druhou stranu neznám snad nikoho, kdo by aspoň trochu egoistický nebyl... snad je to přirozené prapůvodně souvisí se sebezachováním... (??) Ego si žádá děti, ego chce, aby se jeho děti měly dobře, ego pomáhá ostatním lidem... Zkrátka si myslím, že ego vlastně ovládá snad všechno dění v našem životě - to má teorie smile

No dovol, jako PROKLETÉ znamení? Já jsem taky blíženec a jsem na to hrdá :-) dumbom

Není tady

#37 7. 11. 2008 11:37

Yohanna
♥♥♥----

Jájo, mám to vzdát a nestydět se za svou tmavou stránku? Jak to člověka udělá dobrým? Ne, to opravdu nerýpu, jen bych chtěla vědět, co se stane, jaký je člověk, který přijme svou temnou bohyni - vyrovnaný? Má víc energe, kterou může vědomě nasměrovat tam, kam je to žádoucí?? Vždy jsem měla strach to zlé, to, co v sobě nechci, přijmout. Co když pak budu zlá? To nechci...tak nevím hmm

Katafyge - díky za pochvalu rodna big_smile Ano, dřív ne, ale dospěla jsem k tomu, že to, co bylo, je pro to, abych si třeba dítěte víc vážila, nebo nevím... zkrátka nic se neděje náhodou (jen se přiznám, že dlouho se mi další nezdary přijímat nechce gloriabig_smile)

Není tady

#38 7. 11. 2008 11:42

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

Jájo, mám to vzdát a nestydět se za svou tmavou stránku? Jak to člověka udělá dobrým? Ne, to opravdu nerýpu, jen bych chtěla vědět, co se stane, jaký je člověk, který přijme svou temnou bohyni - vyrovnaný? Má víc energe, kterou může vědomě nasměrovat tam, kam je to žádoucí?? Vždy jsem měla strach to zlé, to, co v sobě nechci, přijmout. Co když pak budu zlá? To nechci...tak nevím hmm

Katafyge - díky za pochvalu rodna big_smile Ano, dřív ne, ale dospěla jsem k tomu, že to, co bylo, je pro to, abych si třeba dítěte víc vážila, nebo nevím... zkrátka nic se neděje náhodou (jen se přiznám, že dlouho se mi další nezdary přijímat nechce gloriabig_smile)

Ano, pokud přijmeš svou temnou stránku, staneš se - celá, celistvá - a to je podle mě ta správná cesta. Stát se celým, celistvým, úplným... přijmout všechny stránky sama sebe. Jen tak si budeš připadat plná, celá - nebude Tě nikde žádný kousek (psychický) chybět.

A postřeh - STRAŠNĚ TLAČ͊ NA PILU... dítě přijde až samo bude chtít, ne když Ty mu to přikážeš...

Není tady

#39 7. 11. 2008 11:43

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

O zrcadlech už jsi určitě četla - všechno, co Ti vadí na okolí, Ti vlastně vadí sama na sobě...
Mám doma tu knížku, co zmiňovala Tulipánka "Temná stránka hledačů světla" v el. podobě... Když mi do SZ napíšeš e-mail, a budeš chtít, tak Ti ji pošlu. Knížka jako stvořená pro Tebe - krásně popisuje, jak ta "zrcadla" fungují.

Není tady

#40 7. 11. 2008 11:46

Yohanna
♥♥♥----

Jéé, Marti, promiň, neříkám, že jiný blíženec nemůže bát dobrý lol Jen jsem se s ním u sebe ještě nějak nesrovnala, neustále mi bylo předkládáno, hlavně když jsem byla malá, jak je to hrozné znamení, že jsem jako můj otec ( taky blíženec, domácí násilí, psychický teror, alkoholismus atd.), no a do toho jsem se sama jednou s mužem v blížencích zapletla - musím říct, že to byl docela adrenalin a v té době, možná jsem byla trochu duševně masochistická, mi to vyhovovalo, tenkrát jsem si vlastně libovala ve vlastní nespokojenosti v tom vztahu a byl to člověk, se kterým mě neustálý boj nějak naplňoval. Tedy musím říct, naštěstí to bylo jen půl roku, jinak by mě to úplně vycuclo big_smile ... Zatím jsem neměla dobré zkušenosti a nějak asi předpokládám, že ve mně taky tím pádem někde shovaný "ďábel" big_smile Ale jinak mám kamarádky v blížencích a jsou moc fajn, ty, co znám, si umí naplno užívat života a jsou veselé, nejsou tak divné, jako já lol

To jen pro vysvětlení, proč své znamení mám za prokleté hmm

Marti díky, už jsem si tu knížku on.line zamluvila v knihovně, přece jen raději čtu z papíru, navíc knížky krááásně voní big_smile

Upravil(a) Yohanna (7. 11. 2008 11:51)

Není tady

#41 7. 11. 2008 11:57

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

když v sobě svou temnou stránku potlačuješ - tak jí vlastně posiluješ
proti čemu bojujeme to posilujeme
a pracovat můžu jen na tom, co přijmu...
tlačíš, chceš bejt jiná než jsi, chceš bejt taková, jakou tě chtěla máma? (mi to připomíná mě) no taková nejsi a nebudeš - nejsi tu proto, abys naplňovala něčí očekávání
Jsem mívala špatnej pocit i z toho, když jsem si vzala lepší kousek masa, že jsem sobecká lol

a znamení mᚠkrásný, jedna moje úžasná kamarádka je taky blíženec a teda občas nevim, s kterou její částí zrovna mluvim, ale stejně jí miluju lol

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#42 7. 11. 2008 12:02

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Yohanko, já znám několk blížeňkyň (to je teda slovo! smile ) a všechny jsou skvělý. Ono to není o znamení. Mᚠz dětství v hlavě spoustu vzorců chování, které tě kdysi chránily, ale dnes už ti ubližují. Máme to tak všichni a holt nám nezbyde, než je postupně najít a přepsat. Ale nenech se vystresovat, že to musíš zvládnout teď hned. Nejde věci, které jsme si ukládali spoustu a spoustu let do hlávky, najednou změnit. Postupně, v klidu, netlačit urputně na pilu. smile

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#43 7. 11. 2008 12:03

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Jája napsal(a):

a znamení mᚠkrásný, jedna moje úžasná kamarádka je taky blíženec a teda občas nevim, s kterou její částí zrovna mluvim, ale stejně jí miluju lol

godlikegodlikegodlike

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#44 7. 11. 2008 12:12

Yohanna
♥♥♥----

Jájo díky, s tím masem je to u nás stejný, vzorec v rodině je, co se týče jídla: Nejvíc a nejlepší má chlap (i když nic nedělá a tloustne), potom děti a ženská jenom vařit, otročit a bez masa, jenom brambory nebo nejlíp - načmuchat se páry a vylízat hrnec k obědu big_smile Prostě klasika. Takové přežitky a stejně se to člověka drží, viď?
No u nás byla dost tvrdá výchova, máma na mě byla sama, sestra o 9 let starší dávno v čudu a máma taky celý týden v čudu v práci - doma jen na jeden den o víkendu, bez peněz, v lednici celer a pár věcí, co se prostě nedají jíst, škola, brigády, sem tam udělat stojku a mámě pěkně věnovat výdělek z brigády... no jsem ráda, že už jsem pryč big_smile I když mámu mám ráda, taky umí i dnes pěkně citově vydírat a neustále ji vlastně ve svém životě "vidím za zády", jak hlásá že musím být perfektní, spolehlivá, za dvojku ze školy vynadáno, za trojku výprask řemenem... No byla u nás doma sranda... Ale jsem za to ráda a nelituju toho, to jen aby to nevypadalo, že se tady lituju, to vůbec. V něčem to člověka asi omezí, ale jinak posune dál... Teď mám spíš problém s manželem, tam byl pravý opak - nemusel nic, měl všechno, maminčin mazánek, šetřit neumě, vážit si věcí neuměl... No hrůza lol
Neměla jsi to doma na obdobné bázi?? Já jen, že s tím masem je to stejný, tak jestli se neshodujeme ještě jinde.

Hani, vynasnažím se pomalu, ale chci být skvělá a dokonalá teď hned!! lollol dělám si srandu, budu na tom pracovat, ale musím říct, že hnus je, co dělám často - do něčeho se pustit a jak nemám hned výsledek, tak mě to přestane bavit a už mě zajímá deset jiných věcí okolo tongue

Upravil(a) Yohanna (7. 11. 2008 12:16)

Není tady

#45 7. 11. 2008 12:21

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

tak nějaký styčný body tam jsou - třeba prázdná lednička lol
výprasky za známky, neni tak dlouho, co jsem konečně přestala rozbíjet stále nádobí lol (jsem byla dycky ta nešikovná, co všechno rozbije) - nj a člověk s tim počítá a rozbíjí dál lol dokud to nepřijme a pak jsem najednou si uvědomila, že to nádobí nějak neubejvá lol nebo když už něco upadne, tak se tim tejden netrápim

máma taky byla dobrá citová vyděračka, běžně vyhrožovala sebevraždou smile ale i to se dá odnaučit... teda nevim jak jinde, ale vůči mě už to nedělá

jsem si to potom začala hodně uvědomovat a vědomně měnit vzorce chování... takže žádný takový, že uvařim jídlo na dva dny a sama si vezmu bez masa, abych ušetřila... prostě dám masa míň každýmu

Není tady

#46 7. 11. 2008 12:23

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

jsi tu dokonalou tam dopsala - dokonalá jsem já lol ani ty nejsi dokonalejší než já lol

Není tady

#47 7. 11. 2008 12:32

Yohanna
♥♥♥----

No Jájo, to teda teď určitě nejsem a už asi nikdy nebudu lol

S tím rozbíjením - to má můj manžel, nešikovný od přírody, co už se mi narozbíjel vzácných kusů.. hodně si potrpím na hezké sklo (hlavně tenoučké, Jenské a tak)... Co se mě natrápil, od ničeho nemám celou sadu, vždycky si vybere ty nejhezčí a nejmilejší kusy... S hrůzou jsem zjistila, že tohle ve mě vzbuzuje agresi, asi to, že si věcí moc vážím a on je v tu chvíli prostě nemožnej, když něco rozbije, skoprní tak, že stojí jako socha, ani se neomluví a já kolem něj lítám jak čamrda, mávám rukama a vypouštím z úst neuvěřitelný věci lol No jednou, ze zoufalství, už se mi udělalo temno před očima a pak koukám, že se ho snažím škrtit - a noa to nejsem zvyklá - on jen stojí, kouká a nechá si všechno líbit... Rozhodně to u nás není normální. Ve finále mi řekne, když se na něj zlobím, jak mi to sluší a jak jsem roztomilá - no v tu chvíli bych snad vraždila!!! lollol

No asi máme společné mírně nestabilní rodinné zázemí, viď? To je teda věc.. roll

Není tady

#48 7. 11. 2008 12:43

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

No Jájo, to teda teď určitě nejsem a už asi nikdy nebudu lol

fígl je v tom, že dokonalá už jsi - dokonalá jsi taková jaká jsi wink
všichni jsme stvořeni dokonalí - ale je na nás jak s tím naložíme, když se budeme snažit bejt dokonalejší než dokonalý (to je blbost takhle napsaný, co) tak se budeme od dokonalosti vzdalovat

Není tady

#49 7. 11. 2008 12:53

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

no a do toho jsem se sama jednou s mužem v blížencích zapletla

Přítel je taky v blížencích... to nebude tím znamením, ale konkrétníma lidma. Nesváděj to na znamení :-)
A přijetí sama sebe začíná... třeba přijetím toho, že jsi blíženec a že je to dobré.

Není tady

#50 7. 11. 2008 12:55

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

Hani, vynasnažím se pomalu, ale chci být skvělá a dokonalá teď hned!! lollol dělám si srandu, budu na tom pracovat, ale musím říct, že hnus je, co dělám často - do něčeho se pustit a jak nemám hned výsledek, tak mě to přestane bavit a už mě zajímá deset jiných věcí okolo tongue

Že by blíženec? gloria Já to mám taky, z toho si nic nedělej :-) Dá se s tím žít

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí