Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 6. 11. 2008 12:21

Yohanna
♥♥♥----
Místo: Ústí nad Labem

Jak se snažit o dítě (z duch. hlediska)??

Zdravím všechny,

dnes jsem nějak aktivní, tak si dovoluji založit další nové téma big_smile Možná to bude téma " do pranice", ale přesto mne moc zajímá názor vás všech, co se zabýváte duchovnem.

Mám před sebou druhý pokus o umělé oplodnění. Vím, že zde toto téma již proběhlo, také jsem ho celé pročetla, protože jsem měla velmi špatný pocit z toho, že jdu proti přírodě atd. atd., ale nějak jsem za poslední týden změnila názor a o "špatnosti" této možnosti již přesvědčena nejsem. myslím, že pokud by to bylo tak hrůzné, nedařilo by s vůbec.. To ale v tuto chvíli není podstatné. Včera jsem byla u kartářky na tarotu a překvapivě jsem se dozvěděla, že není správné, že si myslím, že bych neměla "tlačit na pilu" a čekat až jednou a jestli se to samo nějak podaří. Mám se neustále snažit, snažit a snažit. A jelikož jaksi chyba není u mne, ale u manžela, bylo vyřčeno několik cest (vesměs strastiplných), jak docílit dítětě (a prý mi souzeno je), včetně té, bez obalu napsáno, setrvat v současném vztahu a dítě si opatřit s někým jiným.. vissla Byla bych ráda, pokud byste mi mohli napsat, jak co nejvíce zvýšit šanci na úspěch toho druhého pokusu, zda pouze pokorně prosit o to, aby Vyšší moc vdechla život novému človíčku, nebo zda spíše "vsadit karty" na moc podvědomí a dejme tomu si nějak vizualizovat, jaké to bude, že vše dobře dopadne atd... Nebo oboje kombinovat?? Bojím se totiž, že kromě fyzických překážek první pokus nevyšel i díky mé víře, že dělám špatnost a že to tak nemá být.. Ale nerada bych byla tím, že budu vizualizovat, nějak nepokorná, nebo příliš drzá. Myslím, že k Vyšší moci cítím obrovskou pokoru, ale pokud někomu pomáhá moc podvědomí, ráda bych věděla, co vlastně dělat, aniž bych Vyšší moc "urazila". Nebo prosit přímo dítě, aby k nám přišlo??

Děkuji

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

#2 6. 11. 2008 12:25

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Jak se snažit o dítě (z duch. hlediska)??

Yohanno, první co mi prolítlo hlavou bylo, nejdřív se "zbavit nenávisti" hjarta

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#3 6. 11. 2008 12:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Posílám SZ.

Není tady

#4 6. 11. 2008 12:35

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Jája napsal(a):

Yohanno, první co mi prolítlo hlavou bylo, nejdřív se "zbavit nenávisti" hjarta

stolt

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#5 6. 11. 2008 12:39

Somaia
Host

Myslím, že jeden z klíčů je taky tady:

I když nepopírám, že se v jejich očích cítím být méněcenná (i v případě, že chyba je straně manžela, tedy jejich syna).
-----------------------------------------
Vyšší moc "urazila".

Vyšší moc nemá tak veskrze lidské vlastnosti jako je  např. žárlivost , pošetilost a urážlivost... smile
Přečti si   v bibli jak lásku popisuje Ježíš ve svém kázání na hoře... pak to líp pochopíš.

Upravil(a) Somaia (6. 11. 2008 12:40)

#6 6. 11. 2008 13:09

Yohanna
♥♥♥----

Díky, to o té nenávisti mne také napadlo, jestli to není další brzdou...

Som: Bibli bohužel zatím doma nemám (což se dá napravit), nikdy jsem ji nečetla celou, ale: Láska, Vyšší moc - odpouští? Dojde jí někdy s člověkem trpělivost? Jak je to s trestáním lidí za jejich zlé činy? Tak mne to napadlo, nějak mi totiž do sebe přestává zapadat spravedlnost (dobro za dobro, trest za zlo) a odpuštění... Nebo vyšší moc (láska, či jak to kdo chce nazvat), odpouští za života na Zemi, ale v karmě se vše promítne?? Jak je to? Sice je to asi trochu mimo téma, ale byla bych moc ráda, pokud o tom něco víš, nebo někdo jiný tady, kdybyste mi to mohli trochu vysvětlit.. Díky

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

#7 6. 11. 2008 13:17

Somaia
Host

No , myslím, že jsi právě navršila otázek tolik, že by zahltily  celou sekci duchovního na Babinetu.
Já bych ti doporučila spíš postupovat pomaleji a  postupně
Pro začátek to zkusíme s tím , že budeš přemýšlet nad tou definicí lásky ( já se pokusím to najít a dát sem)a souvislosti s tím , že vyšší moc = láska.
Jinak  spoustu odpovědí na témata, která tě zajímají mᚠtady, stačí zalistovat staršími tématy na sekci Duchovní.

#8 6. 11. 2008 13:19

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

mě napadlo tu lásku přirovnat k lásce matky k dítěti - taky ho musí potrestat a přitom ho může milovat bezpodmínečně

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#9 6. 11. 2008 13:25

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

Díky, to o té nenávisti mne také napadlo, jestli to není další brzdou...

Som: Bibli bohužel zatím doma nemám (což se dá napravit), nikdy jsem ji nečetla celou, ale: Láska, Vyšší moc - odpouští? Dojde jí někdy s člověkem trpělivost? Jak je to s trestáním lidí za jejich zlé činy? Tak mne to napadlo, nějak mi totiž do sebe přestává zapadat spravedlnost (dobro za dobro, trest za zlo) a odpuštění... Nebo vyšší moc (láska, či jak to kdo chce nazvat), odpouští za života na Zemi, ale v karmě se vše promítne?? Jak je to? Sice je to asi trochu mimo téma, ale byla bych moc ráda, pokud o tom něco víš, nebo někdo jiný tady, kdybyste mi to mohli trochu vysvětlit.. Díky

Vesmír funguje podle určitých - přírodních - zákonů, a když tyhle zákony porušujeme, není nám dobře. To není trestání za to, že jsme udělali něco zlého - jenom následky porušení přírodních zákonů.
A ty přírodní zákony (rozdílné od zákonů lidských) fungují, i když o nich nevíme. Tak si někdy myslíme, že jsme trestání za hříchy... jenomže hřích je pouhé "odchýlení se od přírodních zákonů", můžeme následky brát jako trest, nebo si můžeme uvědomit, že je to jenom zákon akce a reakce.
Řídím se podle přír. zákonů = je mi dobře.
Neřídím se podle přír. zákonů = musím nést následky.

Blbý je akorát to, že ty přír. zákony, tak jak fungují, nejsou nikde napsané. Přicházíme na ně, my lidi, metodou pokusů a omylů... učíme se za pochodu.

Není tady

#10 6. 11. 2008 13:29

Somaia
Host

Láska trpělivá jest, dobrotivá jest, láska nezávidí, láska není všetečná, nenadýmá se.
5. V nic neslušného se nevydává, nehledá svých věcí, nezpouzí se, neobmýšlí zlého.
6. Neraduje se z nepravosti, ale spolu raduje se pravdě.
7. Všecko snáší, všemu věří, všeho se naděje, všeho trpělivě čeká.
8. Láska nikdy nevypadá, ješto buď že proroctví jsou, ta přestanou, buď jazykové, ti utichnou, buď učení, to v nic přijde.
9. Z částky zajisté poznáváme, a z částky prorokujeme.
10. Ale jakž by přišlo dokonalé, tehdy to, což jest z částky, vyhlazeno bude.
11. Dokudž jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, myslil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, ale když jsem muž, opustil jsem dětinské věci.
12. Nyní zajisté vidíme v zrcadle a skrze podobenství, ale tehdហtváří v tvář. Nyní poznávám z částky, ale tehdy poznám, tak jakž i známostí obdařen budu.
13. Nyní pak zůstává víra, naděje, láska, to tré, ale největší z nich jesti láska.

#11 6. 11. 2008 13:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Je to jednoduché a zároven velmi těžké. Přijmout věci takové jaké jsou, pokorně čekat, zda se povede a poprosit o dušičku, která by k vám chtěla. Zdá se mi holka, že o tom příliš přemýšlíš a něco si blokuješ.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#12 6. 11. 2008 14:57

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Odpor  (identifikovaný coby nenávist) ke švagrové, jak jsem tady někde četla, v tom žádnou roli nehraje. Kdyby takové věci měly bránit v početí, byla by nás přinejlepším desetina.  A nějaká úroveň duchovní v tom nehraje roli už vůbec.

Není tady

#13 6. 11. 2008 15:00

Yohanna
♥♥♥----

Tak jsem z toho jelen big_smile

Není tady

#14 6. 11. 2008 15:13

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

všechno souvisí se vším...
a co když dušička dítěte jen čeká na ten správnej okamžik? co když nechce k mamině, která je prostoupená nenávistí?
ještě mi utkvěla v hlavě jedna myšlenka, že si přitahujeme k sobě dušičky dětí podle toho, jaké jsme v tom daném okamžiku... (teda na mě a mou dceru to bohužel sedí až moc dobře), takže už jen tim, že zpracuješ nenávist mohla by k tobě laskavější dušička (třeba je připravená a čeká) big_smile

o tomhle už jsem přemejšlela, ale můj první příspěvek byl to co jsem pocítila po přečtení

Není tady

#15 6. 11. 2008 16:04

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Jájo, já rozumím, jak to myslíš. Měla jsem na mysli početí jako takové, ne typ dušičky, která si Yohannu případně "vybere".  Vycházím totiž z toho, nebo snad spíš věřím, že napřed se ustanovuje schránka a potom teprve si od toho dušička může něco slibovat. Na dušiččce nezáleží, zda se to podaří nebo ne.
Yohanko, možná ta kartářka měla kus pravdy.  Jestli po tom mimču moc toužíš, pak by se ti asi nedařilo dost dobře udržet tu hladinu "necháme to pánubohu".  Tvoje touha, by potlačená, by ty boží záměry mohla rušit.  Takhle by to šlo jenom, když by ti to bylo opravdu jedno.  Když ho tak moc chceš, tak pro to něco dělej, i potud s kartářkou souhlasím. Jen tu variantu s náhradním otcem bych uhladila tím způsobem, že manžel by s tím měl předem souhlasit.  Tvůj muž by podle mého názoru otcem byl, jestli je to doopravdy tak, že duše se při vstupu na tento svět řídí nějakými vibracemi, pak by jako své rodiče identifikovala právě vás dva, protože vztah je mezi vámi dvěma, ne mezi tebou a případným anonymním dárcem.

Není tady

#16 6. 11. 2008 16:06

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

haiel napsal(a):

Tvůj muž by podle mého názoru otcem byl, jestli je to doopravdy tak, že duše se při vstupu na tento svět řídí nějakými vibracemi, pak by jako své rodiče identifikovala právě vás dva, protože vztah je mezi vámi dvěma, ne mezi tebou a případným anonymním dárcem.

Jejda... s tím nemůžu souhlasit... na každém kurzu rodinných konstelací je až moc vidět, jak biologický otec dítěte je moc moc moc důležitý!!!
A Ty píšeš "anonymní dárce"... fuj kapitulation

Není tady

#17 6. 11. 2008 16:21

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Martinka1 napsal(a):

haiel napsal(a):

Tvůj muž by podle mého názoru otcem byl, jestli je to doopravdy tak, že duše se při vstupu na tento svět řídí nějakými vibracemi, pak by jako své rodiče identifikovala právě vás dva, protože vztah je mezi vámi dvěma, ne mezi tebou a případným anonymním dárcem.

Jejda... s tím nemůžu souhlasit... na každém kurzu rodinných konstelací je až moc vidět, jak biologický otec dítěte je moc moc moc důležitý!!!
A Ty píšeš "anonymní dárce"... fuj kapitulation

Ano, Martinko, na kurzu rodinných konstelací se pracuje s lidmi a ti mají nějaké vlastnosti.  Když budu velice zdrženlivá v odhadu, tak genetika se v důvodech, proč tito lidé hledají skrze rodinné konstelace, může podílet nanejvýš 50%.  Genetika netvoří osud. Nejsme jen kopiemi svých rodičů a prarodičů. Samozřejmě, že biologický rodič je něco, co ze života člověka nelze vymazat. Biologického rodiče zastoupit nelze, vychovatele zastoupit lze. To, že je někdo schopen zplodit dítě, neznamená, že je schopen jej vychovat, to ti přeci nepíšu nic nového.  Navíc - mezi biologickým rodičem a dítětem nemusí být nutně předchozí karmické vazby.
Pojem "anonymní dárce" jsem zvolila zcela záměrně.  Chtěla jsem tím vyjádřit, že případný nápad s nevěrou a kukaččím vajíčkem nevidím dobře. Byl by to podvod jak na manželovi tak na dítěti a tím pádem dost hrubá karmická zátěž. Doslova a do písmene jsem měla na mysli anonymního dárce spermatu.

Upravil(a) haiel (6. 11. 2008 16:23)

Není tady

#18 6. 11. 2008 16:28

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Aha... ale to se mi taky moc nezdá...
Z určitého úhlu pohledu, když má ženská dítě s jiným chlapem (i když anonymním) - tak se původní vztah rozpadá a navazuje skrz to dítě vztah s otcem dítěte... A právě na té hluboké úrovni to bude působit a to nic dobrého do původního manželského vztahu nepřinese... Kromě dítěte, které bude celý život trpět tím, že nebude vědět, kdo je - protože nebude vědět, kdo je jeho otec (pokud bude skutečně anonymní)...

Není tady

#19 6. 11. 2008 16:33

Yohanna
♥♥♥----

Holky, manžel mi toto sám navrhl, napadlo ho to jako prvního, že by mu to nevadilo, bere to tak, že je důležité, kdo dítko vychová, a to chce prý být on... Je to zvláštní, s takovým mužem jsem se před ním nikdy nesetkala. Raději by byl pro tuto metodu, něž abych "trpěla" při umělém oplodnění. Zvláštní, hezké, nevím. Každopádně dítě si moc přeje, ale je takový...pasivní. Zvolila jsem raději možnost umělého, až se t nevydaří, uvidíme, co bude dál, jestli kamarád (což také nevím, jak bych zvládla), nebo život bez dětí (no to raději asi žádný, nechci se rouhat, ale na tuto cestu zatím nevidím, kam by tak mohla vést..)
také myslím na to, aby tím dítě netrpělo... Já třeba vím, že se dá žít i bez otce. Sice vím, kdo to je, ale nevídám, ho, nemá mě rád, alkoholik, agresor... škoda mluvit) ale dá se s tím srovnat, jenomže jak by to bralo to dítě? Jako zradu? Že mu vlastně všichni dospělí lžou, nemůže nikomu věřit, tudíž je opuštěné, nevím, co to může mít pro něj za následky..

Upravil(a) Yohanna (6. 11. 2008 16:36)

Není tady

#20 6. 11. 2008 16:36

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

Holky, manžel mi toto sám navrhl, napadlo ho to jako prvního, že by mu to nevadilo, bere to tak, že je důležité, kdo dítko vychová, a to chce prý být on... Je to zvláštní, s takovým mužem jsem se před ním nikdy nesetkala. Raději by byl pro tuto metodu, něž abych "trpěla" při umělém oplodnění. Zvláštní, hezké, nevím. Každopádně dítě si moc přeje, ale je takový...pasivní. Zvolila jsem raději možnost umělého, až se t nevydaří, uvidíme, co bude dál, jestli kamarád (což také nevím, jak bych zvládla), nebo život bez dětí (no to raději asi žádný, nechci se rouhat, ale na tuto cestu zatím nevidím, kam by tak mohla vést..)

A co život s jiným chlapem?

Slibuju, už přestanu rejpat... gloria

Není tady

#21 6. 11. 2008 16:39

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Martinka1 napsal(a):

Aha... ale to se mi taky moc nezdá...
Z určitého úhlu pohledu, když má ženská dítě s jiným chlapem (i když anonymním) - tak se původní vztah rozpadá a navazuje skrz to dítě vztah s otcem dítěte... A právě na té hluboké úrovni to bude působit a to nic dobrého do původního manželského vztahu nepřinese... Kromě dítěte, které bude celý život trpět tím, že nebude vědět, kdo je - protože nebude vědět, kdo je jeho otec (pokud bude skutečně anonymní)...

Jasně. Kdyby Yohanka zvolila tuto cestu, pak by dítě o svém biologickém otci nic nevědělo. To je ale, bohužel, poměrně běžný úkaz i v případě, že k početí došlo přirozenou cestou.
Vztah s biologickým otcem dítěte - pokud by mělo dojít k umělému oplodnění - by mezi matkou a jím existoval jen na jakési velice velice těžko postižitelné úrovni. Troufám si napsat, že by neměl vůbec žádné projevy. Mnohem hmatatelnějších vztahů člověk v průběhu života navazuje plno. A v žádném případě nemyslím, že by tím došlo k rozpadu vztahu mezi ní a manželem.

Není tady

#22 6. 11. 2008 16:42

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

haiel napsal(a):

Jasně. Kdyby Yohanka zvolila tuto cestu, pak by dítě o svém biologickém otci nic nevědělo. To je ale, bohužel, poměrně běžný úkaz i v případě, že k početí došlo přirozenou cestou.
Vztah s biologickým otcem dítěte - pokud by mělo dojít k umělému oplodnění - by mezi matkou a jím existoval jen na jakési velice velice těžko postižitelné úrovni. Troufám si napsat, že by neměl vůbec žádné projevy. Mnohem hmatatelnějších vztahů člověk v průběhu života navazuje plno. A v žádném případě nemyslím, že by tím došlo k rozpadu vztahu mezi ní a manželem.

Na to bych chtěla vidět konstelaci dumbom
Stejně je to na ní, jak se nakonec rozhodne, a taky ona (a dítě) ponese následky... I když to dítě si to na určité úrovni taky vybere...

Není tady

#23 6. 11. 2008 16:50

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Martinka1 napsal(a):

... I když to dítě si to na určité úrovni taky vybere...

Přesně tak. Když s tím bude předem smířená mamka, bude ta druhá dušička o tom vědět. Když bude zmatená mamka, bude zmatená i dušička.

Není tady

#24 6. 11. 2008 16:54

Yohanna
♥♥♥----

To je v pohodě, neberu to, jako rýpání, diskutujem big_smile Zatím tuto cestu nechci vůbec vidět, asi tak. Je to ten pocit, že i přes to všechno zlobení a trápení s ním, je něco jako moje druhá půlka. Součást. Nevím, jak to líp popsat big_smile

Není tady

#25 6. 11. 2008 16:58

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Yohanna napsal(a):

To je v pohodě, neberu to, jako rýpání, diskutujem big_smile Zatím tuto cestu nechci vůbec vidět, asi tak. Je to ten pocit, že i přes to všechno zlobení a trápení s ním, je něco jako moje druhá půlka. Součást. Nevím, jak to líp popsat big_smile

Jo, já Ti rozumím, v tom je možná ten problém.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí