Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 11. 11. 2008 11:37

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Alan napsal(a):

Samadhi napsal(a):

..jenže každý člověk jaksi čte to, co je schopen pobrat a přebere si to podle toho, co umí pochopit a ne podle toho, jak to autor mínil.

S vybraným textem souhlasím, a tímto souhlasím i s Kazalínem.kapitulationhjartadumbom

Kazi,
vzpomen si co se stalo presne pred rokem.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#102 11. 11. 2008 11:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Pan, jo pussa koneckonců, když jednoho svědí moc, tak se nějak dokáže poškrabat wink

Yohanno, mně to nepřipadá nijak špatné, upustit páru smile Dá se to dělat daleko konstruktivněji, ale na to přijdeš časem. Tohle moc konstruktivní nebylo (myslím tím, že ti to nijak nepomůže propříště se takovým situacím vyvarovat) ale jako úleva - proč ne.
Jen nezapomeň, že by se z toho časem mohl stát zvyk - takříkajíc návyk na boj. (Vím o čem mluvím roll ) Je to vyčerpávající, nikam to nevede a po čase je to strašná nuda.
ale zase - jsou lidi, kteří tím celkem zábavně stráví celý život wink
To je na tobě - hlavně je na tobě zjistit, co se ti to vlastně chce a kam a když chceš a nevíš, zeptat se...a pokud najdeš radu, a už kdekoli, která s tebou souzní a něco ti poskytne - dobře tak. smile
Na začátku ses ptala, co s tím a zdá se, že nějaká ta radička by se našla smile teď si zjisti, jestli náhodou nebude pro tebe  přínosnější ten boj - protože to klidně tak být může. smile Protože když chceš dejme tomu na Bezděz, tak prostě musíš na kopec - teď se jedná jen o to, jestli na ten Bezděz opravdu chceš gloria


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#103 11. 11. 2008 11:59

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Yohanna napsal(a):

...a po jejich odchodu, co si tchýně opět na ní stěžovala, jsem už neřekla nic - uvědomila jsem si, že komu není rady, tomu není pomoci, a pokud tchýně něco jiného říká a něco jiného dělá, je to její věc a já s tím nic nenadělám... takže nadále zůstávám v tichosti...

V takových případech se mi osvědčilo - jedním uchem dovnitř, druhým ven a neřešit, neřešit, neřešit - ani v sobě, ani nikde smile, je to jejich věc, jejich prachy, jejich život, prostě takové malé domácí reality-show, které se mě nijak zvl᚝ netýká.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#104 11. 11. 2008 12:14

Yohanna
♥♥♥----
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 13. 6. 2008
Příspěvky: 159

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Lupi, díky za odpověď wink Na ten Bezděz chci, jen se asi zatím nějak motám v podhradí lol Hrad vidím, ale kudy tam... roll Tak nějak cítím, že bych měla začít sjednocením osobnosti. asi to bude tím že jsem v blížencích, přesný počet nevím, ale minimálně 2 osobnosti tu jsou vissla Jedna je ta předobrá, "trpitelka", a druhá je "mstitelka". Zkrátka když už se ta zlá nemůže dívat na tu trpitelku, jak obě vyčerpává, nastoupí v plné zbroji.. poslední dobou, díky mnoha nezdarům v os. životě, nastupuje docela často... Řekne, co si myslí, postěžuje si na podělaný život, soudí některé lidi kolem (jen v duchu), to, co se nelípí té dobré, za ní "srovná" a zase zaleze. Pak trpitelka "žehlí" všechno, co ta druhá napáchá a snaží se jí zamáčnout někam hluboko, aby už nevylezla roll naštěstí, ta lepší se venku (zatím) zdržuje déle big_smile
No občas mám pocit, že jsme všechny zralé na odvoz do Bohnic lol Ještěže nejsem soudkyně světa, za chvíli by mě zavřeli, protože vrahy bych krutě trestala a nevinné a dobré příliš bohatě odměňovala lol Máte v sobě někdo také takové dva póly?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

 

#105 11. 11. 2008 12:16

Yohanna
♥♥♥----
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 13. 6. 2008
Příspěvky: 159

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Míša Kulička napsal(a):

Yohanna napsal(a):

...a po jejich odchodu, co si tchýně opět na ní stěžovala, jsem už neřekla nic - uvědomila jsem si, že komu není rady, tomu není pomoci, a pokud tchýně něco jiného říká a něco jiného dělá, je to její věc a já s tím nic nenadělám... takže nadále zůstávám v tichosti...

V takových případech se mi osvědčilo - jedním uchem dovnitř, druhým ven a neřešit, neřešit, neřešit - ani v sobě, ani nikde smile, je to jejich věc, jejich prachy, jejich život, prostě takové malé domácí reality-show, které se mě nijak zvl᚝ netýká.

Míšo - věřím, taky to teď vidím jako výborný způsob big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

 

#106 11. 11. 2008 13:13

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Yohanno i ta trpitelka i ta mstitelka jsou formy agrese, tedy pokud správně chápu to co píšeš. Být předobrý a přitom v sobě kumulovat napětí nikam nevede. CHtělo by to nějakou střední polohu wink

To, co jsi popisovala s tchýní, to není pomoc, to je páchání dobra. Přišla jsi na to, holka chytrá, sama. Až tchyně bude chtít tvůj názor, až bude chtít něco změnit, poznᚠto. Ted se ze všeho chce jen vypovídat.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#107 11. 11. 2008 22:30

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Prosím tě jaké trápení jaké psychoanalýzy jaká nenávist? PRoč ta velká slova?
Nemᚠjí rada z čisto racionálních duvodu. Dej ji po papuli a hotovo.

Není tady

 

#108 11. 11. 2008 23:06

Yohanna
♥♥♥----
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 13. 6. 2008
Příspěvky: 159

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Pavlo, pravda wink

Mari,big_smiletummenupp


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;53;104/st/20090122/l/28/k/d4dc/ttc.png

Není tady

 

#109 12. 11. 2008 17:26

Kazalin
♥♥♥♥♥--
Místo: Olomouc
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 796

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

hirondel napsal(a):

Kazi,
vzpomen si co se stalo presne pred rokem.  smile

Já už budu hodneeeej smile pussa


Let Your Soul Be Your Pilot...

Není tady

 

#110 12. 11. 2008 17:35

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Kazalin napsal(a):

hirondel napsal(a):

Kazi,
vzpomen si co se stalo presne pred rokem.  smile

Já už budu hodneeeej smile pussa

Kazi,priteli,
Ty jsi hodnej. A vzdycky jsi byl.Jakobych Te znala odjakziva.   pussa  wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#111 12. 11. 2008 17:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Kazalin napsal(a):

Já už budu hodneeeej smile pussa

Kazalinku, ani nemusíš - my tě máme rády i tak lolpussa


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#112 12. 11. 2008 18:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Kazalin napsal(a):

hirondel napsal(a):

Kazi,
vzpomen si co se stalo presne pred rokem.  smile

Já už budu hodneeeej smile pussa

To teda ale bude nuda.....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#113 14. 11. 2008 14:29

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Nenávist - jak jí vyhnat z duše

Yohanno,

po tom tvém delším příspěvku si troufám říct, že jsi nenávistí pohlcena stále. Neposunula ses ani o cm. Myslím, že jednoduše závistivá jsi. I když píšeš , že ne. Proč se tě dotýká investice tvých tchánů?. Je to čistě jejich soukromá věc. Pokud budou chtít znát tvoji radu a názor, řeknou si o ni. Stejně jako o pomoc. Na tvém místě bych řešila - proč - se tě to tolik dotýká. To je podstata tvého problému. Pokud tě bude štvát, že švagrová dostane od tchyně víc peněz jako ty, je to možná nespravedlivé, ale no a co??Život není spravedlivý. A rozhodně to není tvoje věc. Proč chceš zasahovat do života druhých lidí, proč si neřešíš svůj život? Jakým právem rozhoduješ o tom , co je pro tvé tchány nejlepší? Jakým právem odsuzuješ švagrovou? Je taková jaká je. Možná zlá, možná zištná. Ale opět si dovolím říct: tebe se to netýká.

Je nabíledni, že tě trápí neuskutečněné mateřství. Dobře. chápu. Ale není to důvod nepřát dítě švagrové. Možná by ses neměla tak jednoznačně upínat na těhotenství a nechat (všimla jsem si, že mᚠvíru)to osudu. A´t tě vede sám. Přát si hojnost všeho jak pro sebe, tak i pro švagrovou a popř. pro celou její rodinu. To by měl být tvůj boj.

A i napsat ti, že by ses ji měla pokusit mít ráda, tak to už bych si vůbec netroufla. Až ti dojde, že je stejná jako ty, má stejné pocity, obavy , radosti, bolesti, trápení a za spoustfu věcí ani nemůže, tak se ti přiblíží a dokážeš ji obejmout alespoň pomyslně. I s jejími špatnými vlastnostmi.

A ještě jedna věc, proč mᚠpocit, že tvoje tvoje trpitelství a jakési "sedání v koutě" - rozumím tomu jako neprosazování se , je přednost? Není důležité co o sobě napíšeš, ale to jak myslíš. A tady u tebe cítím dvojakost.

Jedno je velmi pozitivní. Víš, že něco není v pořádku a chceš s tím něco udělat. Pokud to myslíš doopravdy, dokážeš to. Je mnoho lidí, kteří by se problémem vůbec nezabývali a bylo by ji m všechno jasné , bez jakékoliv pochybnosti.

A prosím tě, dřív než se na mě naštveš, věz, že píšu i o sobě.  O svém velmi podobném příběhu před lety(s jiným obsazením hlavních rolí)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů