Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 11. 11. 2008 19:38

nabi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 11. 2008
Příspěvky: 35

Re: Přítomný okamžik

Opičko, já spíš měla na mysli takové to křečovité chtění. Já bych chtěla dosáhnout stavu, kdy bych si u každého svého cíle řekla: "budu ráda, když se to stane. Ale nevadí, když se to nestane". Tím pádem nebránila toku života a zároveň se nehroutila pokaždé, kdybych viděla malý náznak blížícího se neúspěchu.

Není tady

 

#102 11. 11. 2008 21:04

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Přítomný okamžik

nabi napsal(a):

Ale neni to :"všechno zlé pro něco dobré" taky vlastně pozitivní myšlení? Teď nemyslim hlubší dosah. O tom nepochybuju. Kdybych nezažila, to co jsem zažila, nikdy bych si žádnou duchovně laděnou knihu nepřečetla, sem bych nezavítala, a ani o ten malej krůček k probuzení, co mám za sebou(tedy alespoň to rozhodnutí, že probuzená být chci) nepokročila.
Jde mi spíš o tu okamžitou reakci. Např. mi ukradnou auto, a já se budu sama přesvědčovat, že je to vlastně dobře, protože budu chodit pěšky a budu fit.. Tedy alespoň já bych se opravdu musela do toho nutit, abych v tom viděla dobro. Není lepší přijmout to, že mi ta situace jako taková vadí?

Nabi,
mozna ze pro Tebe bude nejprve nutne si pripustit, ze napriklad kdyz Ti ukradnou auto,prijmout a pripustit si ten vnitrni pocit toho ze Ti to vadi. To nelze popirat a lzive si nalhavat ze Ti to nevadi,kdyz Ti to skutecne vadi.
Dal,az si to pripustis,zacnes rozjimat o tom ze tak jak se stalo, je tvari jiste pritomnosti.  Teprve potom muzes zacit premyslet(rozjimat-meditovat) o tom,proc Ti to vlasne vadi.
A pak si muzes i rict, ze vsechno spatne k necemu dobre. Jako  ze napriklad dobre k tomu, si na sve ceste k probuzeni uvedomit prohru lidske pripoutanosti k veces co patri do materialnoho sveta.(auto) Na ceste k probuzeni neni nutne auto. Neznamena to ze musime zit bez auta ,znamena to ze muzem ale nelpime na nem.  Rozimis me trochu?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#103 15. 11. 2008 0:40

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

Tož přitomný okamžik, říkáte, jó... (teda v úvodu tak bylo) teda, to je dle mě něco tak neuchopitelného, že uchopit to je volovina... Jo a taky je otázka, jestli my unikáme tomu přítomnému okamžiku, nebo on nám... lol

Není tady

 

#104 15. 11. 2008 1:41

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Přítomný okamžik

Pedro napsal(a):

..... a taky je otázka, jestli my unikáme tomu přítomnému okamžiku, nebo on nám... lol

dos dobré.....
tragédia a komédia zároveň
   sa normálne usmievam do toho monitoru  big_smile  godlike

Není tady

 

#105 15. 11. 2008 20:59

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Přítomný okamžik

Pedro napsal(a):

Jo a taky je otázka, jestli my unikáme tomu přítomnému okamžiku, nebo on nám... lol

big_smile to je krásný
jj, jen se trefit tím svým životem do přítomného okamžiku, to je fakt fuška smile

Upravil(a) poletucha (15. 11. 2008 21:00)

Není tady

 

#106 16. 11. 2008 0:07

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

rock

Není tady

 

#107 16. 11. 2008 19:29

nabi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 11. 2008
Příspěvky: 35

Re: Přítomný okamžik

Tak tohle už je na mě moc vysoká filozofie:-)

Není tady

 

#108 18. 11. 2008 16:20

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Přítomný okamžik

nabi napsal(a):

Tak tohle už je na mě moc vysoká filozofie:-)

na mě taky big_smile

Není tady

 

#109 19. 11. 2008 21:05

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

Možná že tam už vlastně jsme, v tom přítomným okamžiku, ale nějak se nám to furt nezdá, že by to mohlo bejt tak jednoduchý, a tak o tom koumáme a koumáme, až najednou nevíme, kde nám hlava stojí, natož ten přítomný okamžik, žejo...

Není tady

 

#110 20. 11. 2008 18:02

nabi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 11. 2008
Příspěvky: 35

Re: Přítomný okamžik

Pedro, přesně tak. To co by mohlo být jednoduchý mi jakoby nejde na hlavu a nechce se mi věřit tomu, že už je to ono, protože to přece bylo tak jednoduchý... ach jo

Není tady

 

#111 20. 11. 2008 18:03

nabi
♥♥-----
Registrovaný: 5. 11. 2008
Příspěvky: 35

Re: Přítomný okamžik

Nuže, opět jsem tedy začla poctivě meditovat na téma "Odevzdávám e této realitě", jenže .. vůbec to tak necítím, že bych se jí odevzdávala.

Není tady

 

#112 20. 11. 2008 22:11

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

Mi pomáhá, Nabi, pozorovat obsah hlavy - jakoby POHLEDEM to tam projíždět - říká se tomu myslím práce s POZORNOSTÍ. Dobře to jde, jak známo, se zavřenýma očima. Tomu se potom říká introspekce. Ale každej tomu asi říká nějak jinak - na pojmech nesejde. No ale jde o to si uvědomit svůj přirozený stav - KDO, CO, JE TO JÁ... Nebo, kdo prý zná své já, ten je svoboden... Takže jak se tak v tý hlavě šmejdí tím pohledem, aby se zjistilo, co je, a co není já, tak je jen otázkou času, kdy to začne docházet, žejo, začne se to prociovat, uvědomovat... A to je to důležité, protože znalosti a poučky, ač geniální a sebemystičtější, jsou tu hlavně pro inspiraci. I tím věděním je třeba se nakonec prokousat k tomu, co je za ním, protože i ono je jen popisem - toho z čeho vzešlo - dá se říct přítomného okamžiku...
Takže odevzdání je vlastně přijetí. smile

Upravil(a) Pedro (21. 11. 2008 7:46)

Není tady

 

#113 23. 11. 2008 17:06

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Přítomný okamžik

Když chci poslední dobou meditovat, tak na mě skočí hafa, nebo nejlíp všechny tři, že kurňa jaký meditování, když ony se chtějí mazlit právě teď. smile No - mají rozum. smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#114 23. 11. 2008 18:40

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Přítomný okamžik

V tomto momentálním okamžiku, který bude po odeslání  skoro již minulostí, myslím na Tebe , Hani a na Tvé hafušáky  posílám hjarta hjarta
Ta projevená láska a přízeň je možná v danou chvíli o fous víc, než  meditace...  Co? par

Není tady

 

#115 23. 11. 2008 19:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Přítomný okamžik

Nojo vlastně....každý nᚠpříspěvek tady je otiskem právě přítomného okamžiku gloria teda, pokud se nenajde šoura, který je po sobě několikrát přepisuje lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#116 23. 11. 2008 19:34

Alan
♥♥-----
Místo: Vsetín
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 89

Re: Přítomný okamžik

nabi napsal(a):

Hirondel, ale já jsem přesvědčená, že jsem se do toho "hnoje" dostala vlastní vinou - neukázněnou myslí. Ale i tak mám prostě problém přijmout přítomný okamžik. Buď je to jednoduché tak, až je to pro mě nesmírně těžké, nebo nevím. Jako bych si potřebovala všechno zasloužit.. Jako bych nemohla aplikovat, to co je jednoduché..

Milá nabi, hjarta přími i vlastní vinu. Možná, že v zápětí vše uvidíš i z druhé strany. Příjmi daný okamžik, jako své vítěztví. Ano, vše si musíme zasloužit.pussa Přeji vše dobrérock

Není tady

 

#117 23. 11. 2008 20:14

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

Hani napsal(a):

Když chci poslední dobou meditovat, tak na mě skočí hafa, nebo nejlíp všechny tři, že kurňa jaký meditování, když ony se chtějí mazlit právě teď. smile No - mají rozum. smile

Meditomazletace... tillfreds

Není tady

 

#118 23. 11. 2008 20:21

Pedro
♥♥♥♥♥--
Místo: Vysočina
Registrovaný: 4. 8. 2006
Příspěvky: 523

Re: Přítomný okamžik

lupina montana napsal(a):

Nojo vlastně....každý nᚠpříspěvek tady je otiskem právě přítomného okamžiku gloria teda, pokud se nenajde šoura, který je po sobě několikrát přepisuje lol

Moje řeč! vissla

Není tady

 

#119 24. 11. 2008 7:26

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Přítomný okamžik

Pedro napsal(a):

Meditomazletace... tillfreds

tummenupp


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#120 4. 4. 2009 23:33

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Přítomný okamžik

Včera jsem viděla film Pokojný bojovník. Předlohou filmu byl životní příběh Dana Millmana. Mně osobně se film líbil moc. Pro sebe jsem si z něj vzalala především uvědomění si toho, že "bych se měla smířit s tím, že ne všechno můžu mít pod svou kontrolou, něco ano, něco prostě ne". Myslím si, že když si tohle člověk uvědomí a zařídí se podle toho (třeba i vzhledem k problémům v práci, v rodině, ve škole, v partnerství...), hodně se mu uleví. Zmizí strach ze selhání. Určitě je pak i větší šance žít život v přítomném okamžiku. Je to strach, který nás ovládá, když se ho člověk zbaví, život dostane jinou dimenzi.

A jako u všeho, základ je nejprve si uvědomit co dělám špatně. Teprve potom, když si to člověk uvědomí, může začít něco měnit. A uvědomí si to pozorováním. Pozorováním svých reakcí: jak usínám, jak jím, jak řídím auto, jak se procházím...? Dělám jen jednu věc nebo tři věci najednou? Dlouhé a detailní pozorovnání, to si myslím, že je záčátek jakékoliv změny. Pak už "jen" odvahu, odhodlání a trpělivost. Život nás zkouší, jestli něco oprvdu změnit chceme, nebo jen tak tlacháme a do větru. Slova vítr odfoukne, ale skutky zůstanou. smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#121 4. 4. 2009 23:35

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Přítomný okamžik

"Přestal jsem chtít to, co si přeji a začal jsem si přát přesně to, co právě dostávám." smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů