Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 9. 2. 2006 21:14

atinka
Host

Re: Svatební koláčky.....

Mohla bych se zeptat,jestli některá skoušela ty koláčky z apetita?Já se o ně pokusila a dopadlo to velmi katastrofálně a ted přemýšlím jestli je chyba ve mě nebo v receptu.Dík

#27 10. 2. 2006 7:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

Atinko, nezoufej, většina prvních pokusů dopadá špatně - divně - hrozně,.... Od toho jsme v kuchyňce aby jsme si poradily. Chyba nemusí být ani v tobě ani v receptu, zkus to znovu, ono to půjde.
Jukni na první stránku, holky už je zkoušely a moc si je chválily.

Není tady

#28 10. 2. 2006 7:47

Iveta K.
♥♥♥♥---
Místo: Praha

Milá Atinko,koláčky z Apettita jsou úžasné.Já je dělám takto : 150g hl.mouky,150 g pol.mouky,1 hera,100g Apettita.

Z mouky,změklé hery a sýra udělᚠtěsto,nechᚠna pár hodin odležet v ledničce a pak si udělᚠkuličky podle toho,jak chceš,aby byli koláčky velké.Já si vezmu malou skleničku,spodek "namočím" do hl.moukya kuličku přimáčknu.Udělá se pěkný koláček a můžeš plnit čím chceš.Dᚠna pečící papír a pečeš.Jak dlouho záleží na tom,jakou mᚠtroubu. Zkus to znova,určitě se ti povedou.

Není tady

#29 10. 2. 2006 8:06

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

atinka:
taky dělám koláčky z Apetita zkus ještě jednou, když se dává do těsta tuk a příliš dlouho se hněte, stane se někdy že se mouka tzv, "spaří", máslové těsto se nemá moc dlouho hnětat.

Strach je malá smrt...

Není tady

#30 10. 2. 2006 21:49

Atinka
Host

Bety napsal(a):

atinka:
taky dělám koláčky z Apetita zkus ještě jednou, když se dává do těsta tuk a příliš dlouho se hněte, stane se někdy že se mouka tzv, "spaří", máslové těsto se nemá moc dlouho hnětat.

Holky  dík za rady a za povzbuzení,těsto jsem dělala ve šlehači a asi -tedy určitě jsem ho hnětla moc dlouho.Až to zkusím po druhé  tak se pochlubím jak jsem dopadla.Ještě jednou dík .

#31 25. 3. 2007 10:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Tento recept je ještě od babičky (moc dobré a rychlé) a hned měkkoučké

Svatební kuláče kulaté
35 dkg polohrubé mouky
30 dkg hladké mouky
40 dkg tuku (30 másla a 10 sádla)
2 žloutky
2 celé vejce, vanilkový cukr, citr.kůra, špetka soli.¨

kvásek ze 6 kostek cukru, 6 lžic mléka, 6 dkg droždí - potom hned zpracovat těsto, ihned dělát koláčky bez kynutí, plnit nádivkou, péct v horké troubě, obalovat v cukru

Šátečkové svatební koláče  (taky moc dobré)

ze 6 dkg droždí, 2 lžic cukru a 12 lžic mléka připravit kvásek, kterým zaděláme

1 kg hl. mouky
1/2kg másla
4 žloutky.
Z vypracovaného těsta ihned tvořit koláčky - plnit nádivkou a přehnout na šátečky.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí