Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 1. 2006 20:01

Thyme
Host

jak koupit byt???

matyas napsal(a):

Dobrý den,
píši Vám, protože už si nevím rady. Sháním byt v Praze, ale již půl roku se setkávám s nezdarem. Buď se na prohlídku bytu vůbec nedostanu, protože ten co jde na prohlídku  těsně přede mnou ho koupí anebo jak se mi dnes znova stalo - řeknu, že ho beru-domluvíme si schůzku za dvě hodiny-já jdu do banky pro peníze a pak mi makléř zavolá, že ho prodal někomu jinému. Nebo, že má někdo o 200tis.hotovosti více, tak má přednost.
Co je to za systém???
A za to si berou tak nehorázné provize???
Poradil by mi někdo,jak to v té branži chodí, co mám udělat, abych sehnala byt? Jestli mám uplácet? Koho majitele nebo makléře? Jakým způsobem.

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,
mě jste překvapila.Já sháněla byt asi měsíc, a dá se říci, že úspěšně. Asi dost záleží na tom, co hledáte, protože já mám naopak dojem,že staré panelákové byty nikdo nechce. Na www.sreality.cz se dlouho vyskytují jedny a tytéž inzeráty,pravda přízemí a poslední patro,to lidi prodávají nejčastěji.
Zkuste se podívat na uvedený server, tam kliknout i na odkaz na uvedenou realitku, kde se dozvíte, zda je tento inzerát ještě aktuální a pak pište nebo volejte-to je rychlejší.
Existují i další servery,ale v naprosté většině případů jsou na nich tytéž nabízené byty. Pak se dá hledat přes odkaz např. na www.google.com,kam napíšete např. prodám byt Praha 9 a vyjedou Vám odkazy na různé servery.
Přeji úspěšné hledná.
P.S. Nastudujte si co nejvíce o realitkách- také lze vyhledáváním, vše o prodeji bytů, a buďte opatrný. My jsme jeden byt nevzali kvůli makléři-účtoval si 90 000 za provizi a možná i proto se mu zatím nepodařilo prodat byt, který bych já brala ihned, kdyby...pečlivě si prostudujte všechny smlouvy!

 

#2 6. 2. 2006 18:30

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: jak koupit byt???

dobrý den, já pracuji už pár let v realitní kanceláři a musím říci, že nejspíš přitahujete smůlu, protože tyhle případy, které popisujete se stávají malokdy, ale stávají. Hlavně u bytů, u kterých je výhodná cena. Pokud byste hledal byt, který je standardní a dražší, tak je taková konkurence, že by se Vám tohle nestalo. Podplatit majitele v tomhle případě moc nejde, protože se k němu nedostanete, makléře možná. Nevím, zda by to zabralo sad
Spíš to bude chtít hodně trpělivosti, jednou to vyjde!


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#3 7. 10. 2010 21:15

Lenicka1313
Zablokovaný
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 21

Re: jak koupit byt???

Thyme napsal(a):

matyas napsal(a):

Dobrý den,
píši Vám, protože už si nevím rady. Sháním byt v Praze, ale již půl roku se setkávám s nezdarem. Buď se na prohlídku bytu vůbec nedostanu, protože ten co jde na prohlídku  těsně přede mnou ho koupí anebo jak se mi dnes znova stalo - řeknu, že ho beru-domluvíme si schůzku za dvě hodiny-já jdu do banky pro peníze a pak mi makléř zavolá, že ho prodal někomu jinému. Nebo, že má někdo o 200tis.hotovosti více, tak má přednost.
Co je to za systém???
A za to si berou tak nehorázné provize???
Poradil by mi někdo,jak to v té branži chodí, co mám udělat, abych sehnala byt? Jestli mám uplácet? Koho majitele nebo makléře? Jakým způsobem.

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,
mě jste překvapila.Já sháněla byt asi měsíc, a dá se říci, že úspěšně. Asi dost záleží na tom, co hledáte, protože já mám naopak dojem,že staré panelákové byty nikdo nechce. Na www.sreality.cz se dlouho vyskytují jedny a tytéž inzeráty,pravda přízemí a poslední patro,to lidi prodávají nejčastěji.
Zkuste se podívat na uvedený server, tam kliknout i na odkaz na uvedenou realitku, kde se dozvíte, zda je tento inzerát ještě aktuální a pak pište nebo volejte-to je rychlejší.
Existují i další servery,ale v naprosté většině případů jsou na nich tytéž nabízené byty. Pak se dá hledat přes odkaz např. na www.google.com,kam napíšete např. prodám byt Praha 9 a vyjedou Vám odkazy na různé servery.
Přeji úspěšné hledná.
P.S. Nastudujte si co nejvíce o realitkách- také lze vyhledáváním, vše o prodeji bytů, a buďte opatrný. My jsme jeden byt nevzali kvůli makléři-účtoval si 90 000 za provizi a možná i proto se mu zatím nepodařilo prodat byt, který bych já brala ihned, kdyby...pečlivě si prostudujte všechny smlouvy!

Zdravíčko! No pokud hledᚠinspiraci, rozhodně doporučuji kouknout na nepovolená reklama Vždycky jsem si tam něco pěkného našla;)

Upravil(a) tina (8. 10. 2010 13:53)

Není tady

 

#4 7. 10. 2010 22:54

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: jak koupit byt???

To jsi nějak mimo mísu, doufám, že Thyme nečeká celých 5 let na tvoji radu lol lol

Upravil(a) Aneri (7. 10. 2010 22:55)

Není tady

 

#5 8. 10. 2010 11:42

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak koupit byt???

Pokud si už jdeš pro peníze do banky,tak trvej před tím na sepsání tzv.rezerv.smlouvy,kde ovšem musí být uvedeno i to,že při nedodržení podmínek ti realitka pěkně celou zálohu musí vrátit + pokutu navrch.Oni si tam mr.chy jedny vy.čuraný toto nedávají,pmatují jen s výhodami pro sebe,ale to tak nejde.Človek musí své názory a požadavky opravdu tvrdě prosazovat a neustupovat z nich.

Jinak při takovém jednání nsolidním ze strany realitek není vůbec žádný problém přistoupit na jejich chování a chovat se taktéž - u prohlídek kolikrát je majitel přítomen,tak proč ho násldně nekontaktovat a navíc lze přímého majitele zjistit i z výpisu na katastru.Nepodepisujte realitce žádný papír před prohlídkou nemovitosti.

Server,kde také prodávají byty přímí majitelé:www.bezrealitky.cz

Není tady

 

#6 8. 10. 2010 12:10

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: jak koupit byt???

Aneri napsal(a):

To jsi nějak mimo mísu, doufám, že Thyme nečeká celých 5 let na tvoji radu lol lol

klid aneri, ten Lenky odkaz se vůbec netýká realit .Matyas už jistě dávno bydlí  smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#7 9. 10. 2010 14:28

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: jak koupit byt???

Kuty, dekuji za ten web, urcite kouknu, taky premyslim o koupi bytu, a bez realitky by to bylo nejlepsi. Pokud byt budu kupovat od majitele, na co je nejlepsi si dat pozor a jak se vyvarovat podvodu? Hlavne jak zjistit, ze ten byt dotycnemu opravdu patri, a to celym dilem. Kolikrat jsem v TV videla, ze tohle byl uz hodnekrat problem.

Není tady

 

#8 10. 10. 2010 8:31

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: jak koupit byt???

zjistíš to na KN na listu vlastnictví


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#9 10. 10. 2010 19:38

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: jak koupit byt???

Sakura napsal(a):

Kuty, dekuji za ten web, urcite kouknu, taky premyslim o koupi bytu, a bez realitky by to bylo nejlepsi. Pokud byt budu kupovat od majitele, na co je nejlepsi si dat pozor a jak se vyvarovat podvodu? Hlavne jak zjistit, ze ten byt dotycnemu opravdu patri, a to celym dilem. Kolikrat jsem v TV videla, ze tohle byl uz hodnekrat problem.

Myslím, že tohle by Ti mohlo pomoct smile

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudov … p=Jednotka


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#10 23. 6. 2011 12:25

Marta08
♥------
Registrovaný: 13. 4. 2011
Příspěvky: 4

Re: jak koupit byt???

Ahoj,
já mám dobré zkušenosti s realitními servery. Obcházela jsem také realitky, ale to je na několik dní a stejně Vám vždy nabídnou jen to, co mají v databázi a je i na realitních serverech. Navíc více realitek má stejné nemovitosti, takže dokola slyšíte ty stejné nabídky. Pokud hledᚠnepovolená reklama prošmejdi třeba jíž zmíněné Sreality. Až si vybereš byt, na nic nečekej a volej makléřovi. Na e-mail často neodpoví nebo až za týden a to už je pozdě. Potom rychle na prohlídku, co nejdříve se rozmyslet a brát.

Upravil(a) tina (22. 8. 2012 21:41)

Není tady

 

#11 19. 3. 2012 15:56

petra vahalová
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 8

Re: jak koupit byt???

Tady jsou nějaké typy na nemovitosti v Brně, jestli to někomu pomůže http://realitybrno.org/

Není tady

 

#12 20. 3. 2012 17:10

albura
♥------
Registrovaný: 7. 1. 2012
Příspěvky: 10

Re: jak koupit byt???

Dobrý den,

zaujala mě tady zpráva, že máte dobré zkušenosti s realitními servery. Hledám totiž pro dceru studentku pronájem bytu Olomouc a tady by se dalo i vybrat, pokud sežene spolubydlící. Přemýšlíme, zda třeba nějaký byt nekoupit a nepronajímat dalším studentům. Je to výhodné?

Není tady

 

#13 10. 4. 2012 20:58

sob22
♥------
Registrovaný: 14. 1. 2012
Příspěvky: 3

Re: jak koupit byt???

Jsem dneska koukal, že jsou v Brně nově vybudované byty, respektive bytový komplex.  Prodej bytů v Brně 1+kk až 4+kk, v Žabovřeskách smile

Není tady

 

#14 26. 6. 2012 12:23

Raduna44
Zablokovaný
Registrovaný: 23. 3. 2012
Příspěvky: 5

Re: jak koupit byt???

Záleží na Vašich financích které chcete do bydlení investovat. Krásné bydlení je např. v Modřanech reklama. Kde staví celý komplex včetně hřiště, parku, obchodů apod. Super pro rodinné bydlení i jako případné investování do nemovitosti s možností pronájmu. Když kouknete na stránky a objednáte si schůzku, rozhodně Vás na schůzce nikdo nepředběhne a vy si v ukázkových bytech určitě vybete.

Upravil(a) mala.popelka (29. 6. 2012 6:41)

Není tady

 

#15 26. 6. 2012 13:36

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: jak koupit byt???

Raduna44 napsal(a):

Záleží na Vašich financích které chcete do bydlení investovat. Krásné bydlení je např. v Modřanech reklama. Kde staví celý komplex včetně hřiště, parku, obchodů apod. Super pro rodinné bydlení i jako případné investování do nemovitosti s možností pronájmu. Když kouknete na stránky a objednáte si schůzku, rozhodně Vás na schůzce nikdo nepředběhne a vy si v ukázkových bytech určitě vybete.

Na ceny těchto nemovitostí jsem se nedívala,nemám čas a ai to není pro mě důležité,protože víc než tuším,že ceny budou kulantní a tudíž to co jsem vytučnila,tak s tím nesouhlasím.
Abychom mohli mluvit o dobré investici,je třeba porovnat především výnosnost této investice a to vzhledem k drahé nemovitostiXtržeb z nájmu,nic moc.A už vůbec nemluvě o tom,když si někdo na tohle ještě vezme úvěrdumbom

Upravil(a) mala.popelka (29. 6. 2012 6:41)

Není tady

 

#16 28. 6. 2012 22:45

Raduna44
Zablokovaný
Registrovaný: 23. 3. 2012
Příspěvky: 5

Re: jak koupit byt???

Vím že investice do bytu v Praze je dražší, ale myslím že okolí, zachovaná příroda i dobrý projekt nahrávají jak k dobrému bydlení tak i k případnému pronájmu. Ale můžete mít jiný názor.

Není tady

 

#17 29. 6. 2012 15:06

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: jak koupit byt???

Raduna44 napsal(a):

Vím že investice do bytu v Praze je dražší, ale myslím že okolí, zachovaná příroda i dobrý projekt nahrávají jak k dobrému bydlení tak i k případnému pronájmu. Ale můžete mít jiný názor.

to jistě můžu a navíc za těmito mými názory jsou jasná fakta-čísla,když už je řeč o investicích dobrých či špatných:P Takže  o DOBRÉ investici pomalu,nejdřív si to spočítej.

Není tady

 

#18 16. 1. 2013 12:03

Tess26
♥------
Registrovaný: 16. 1. 2013
Příspěvky: 1

Re: jak koupit byt???

Já bohužel musím souhlasit, též jsem takto přišla o byt, na který jsem ještě měsíc čekala, než se původní nájemce odstěhuje. A pak mi volali, že sehnali jiného zájemce. Na potaz své kamarádky jsem se pak obrátila s poptávkou na web http://www.aaapoptavka.cz/. Potávka byla zadarmo a ozvalo se mi hned několik realitek s nabídky podle mých představ. Tak to zkuste při dalším hledání, mě se to vyplatilo:-)

Není tady

 

#19 13. 3. 2013 13:03

martinkakr
♥------
Registrovaný: 13. 3. 2013
Příspěvky: 2

Re: jak koupit byt???

hodně záleží na makléři, se kterým jednᚠa taky na bytu, to jsou dvě základní věci. pokud je nabídka extra výhodná, slétne se na ni mnoho lidí a je to o štěstí. Pokud je nabídka průměrná, koupě bytu probíhá v klidu. Je to také na realitním makléři, nám se dobře spolupracovalo s:

http://www.youtube.com/watch?v=sL8sWgX2S7g

Není tady

 

#20 31. 7. 2013 16:44

slavomir456
♥------
Registrovaný: 25. 6. 2013
Příspěvky: 2

Re: jak koupit byt???

Slyšel jsem o reklama.  můj přítel watn si to pro koupi nového bytu. myslíš, že to je dobré a bezpečné nápad?

Není tady

 

#21 11. 12. 2013 11:46

KytičkaK
♥------
Registrovaný: 25. 6. 2013
Příspěvky: 8

Re: jak koupit byt???

Thyme napsal(a):

matyas napsal(a):

Dobrý den,
píši Vám, protože už si nevím rady. Sháním byt v Praze, ale již půl roku se setkávám s nezdarem. Buď se na prohlídku bytu vůbec nedostanu, protože ten co jde na prohlídku  těsně přede mnou ho koupí anebo jak se mi dnes znova stalo - řeknu, že ho beru-domluvíme si schůzku za dvě hodiny-já jdu do banky pro peníze a pak mi makléř zavolá, že ho prodal někomu jinému. Nebo, že má někdo o 200tis.hotovosti více, tak má přednost.
Co je to za systém???
A za to si berou tak nehorázné provize???
Poradil by mi někdo,jak to v té branži chodí, co mám udělat, abych sehnala byt? Jestli mám uplácet? Koho majitele nebo makléře? Jakým způsobem.

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,
mě jste překvapila.Já sháněla byt asi měsíc, a dá se říci, že úspěšně. Asi dost záleží na tom, co hledáte, protože já mám naopak dojem,že staré panelákové byty nikdo nechce. Na www.sreality.cz se dlouho vyskytují jedny a tytéž inzeráty,pravda přízemí a poslední patro,to lidi prodávají nejčastěji.
Zkuste se podívat na uvedený server, tam kliknout i na odkaz na uvedenou realitku, kde se dozvíte, zda je tento inzerát ještě aktuální a pak pište nebo volejte-to je rychlejší.
Existují i další servery,ale v naprosté většině případů jsou na nich tytéž nabízené byty. Pak se dá hledat přes odkaz např. na www.google.com,kam napíšete např. prodám byt Praha 9 a vyjedou Vám odkazy na různé servery.
Přeji úspěšné hledná.
P.S. Nastudujte si co nejvíce o realitkách- také lze vyhledáváním, vše o prodeji bytů, a buďte opatrný. My jsme jeden byt nevzali kvůli makléři-účtoval si 90 000 za provizi a možná i proto se mu zatím nepodařilo prodat byt, který bych já brala ihned, kdyby...pečlivě si prostudujte všechny smlouvy!

Já mám tedy obdobnou zkušenost, dva byty už mi unikly přímo před nosem a to jen z toho důvodu, že jsem hned na prohlídce nepodepsala rezervační smlouvu. Přijde mi, že ten realitní trh je zdeformován nerovným chováním mezi makléřem a kupujícím nemovitosti. V Praze je přece mnohem vyšší nabídka než poptávka, ale makléři se snaží zkreslovat informace, tak se potom zdá, že když nekoupíte nějaký byt hned, tak už lepší neseženete, ale já tomu nevěřím a nehodlám přistoupit na tu jejich hru.

Objevila jsem společnost, která zastupuje výhradně kupující nemovitostí. Mají tým odborníků, kteří zajistí celou koupi nemovitosti, takže si s tím už nemusím dělat starosti. Bála jsem se, že to bude drahé, ale mile mě překvapilo, že se platí pouze podílem ze slevy. Takže oni vyjednají slevu a vezmou si pouze 50% ze slevy, pokud by slevu nevyjednali, tak si neberou nic. To mi přijde velmi férové.

Nejprve jsem pročetla rady, které poskytují na svém blogu: např. co ovlivňuje cenu bytu: http://www.home-institute.cz/co-vsechno … o-bydleni/ a spousta dalších článků. To už samo o sobě pro mě jako laika v této oblasti mělo velký přínos. Ale na netu je samozřejmě spousta jiných přínosných informací: http://www.dumazahrada.cz/blog/cechy-po … t-par-rad/ nebo http://www.ewita.cz/bydleni-a-zahrada/i … edna-slevu nebo http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a … yt-koupit, stačí se tím prokousat.

Tak hodně štěstí při shánění vysněného bydlení smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů