Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 11. 2008 18:21

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

rekonstrukce- rady..

ahoj... začínáme s rekonstrukcí bytu.. musí se udělat uplně všechno- od překopání trubek, přes koupelnu až po ložnici.. dumbom
chtěla bych se zeptat těch co s tím mají zkušenost čemu se vyhnout na co si dát pozor, co vybrat a tak...

první co mě napadá.. jaký kotel byste doporučili...?
je lepší normální wc nebo to zabudované, kdy je vidět jen mísa...?

Není tady

 

#2 2. 11. 2008 18:34

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: rekonstrukce- rady..

janísku to ti teda nezávidím ..jak se říká lepší snad vyhořet godlikelol
lolv bytě jsme dělali koupelnu a myslela jsem ,že se to zvládne za týden ,když jsme třeba odkryly vanu ,Zjistili jsme ,že nám tam vedou dráty,,do dneška jsme nezjistili..co to bylo..takže se jen a jen divíšlol..jsou to samý překvápka.. WC..tak to mám kombi,,nevím nějak těm závěsným nevěřím ....to sem ti moc neporadila viď???

jinak topení to jsme dělali na chaloupce a dávali jsme kondenzační kotel..

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=30981


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#3 2. 11. 2008 19:34

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: rekonstrukce- rady..

Zrovna spojujeme dva byty v jeden,k tomu se přemísuje wc na jiné místo,dělá se místnost na prádelnu.Všude samý bordel a velice jemný neukliditelný prach.WC dáváme se zabudovanou nádrží i když vím,že když se rozbije je s opravou velký problém.A hlavně si dej pozor na dobré řemeslníky,to je základ.Nejhorší je ten prach z bourání,Přikrej si dveře do všech místností igelitem,zavřít nestačí.No a na úklid koště nestačí,já to brala normálním vysavačem,sice to fungovalo ale do deseti minut ho ten prach zahltil a už nefunguje.Byl mi zapůjčen vysavač s vodním filtrem a ten je výbornej,zvládne v pohodě.Jinak se při bourání zdi na odpad a vodu může objevit lahůdka v podobě el.vedení a musí se zavolat elektrikář,takže nakonec se dělá i nový el.rozvod.No je toho dost a nějak dlouho se to táhne.

Není tady

 

#4 3. 11. 2008 8:18

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: rekonstrukce- rady..

my máme byt zatím úplně prázdnej- bydlíme jinde, tak to snad nebude tak hrozný a na to, že je lepší vyhořet, snad myšlenky nedojdou.. big_smile
s těma drátama a tak máte pravdu, spoustu jsme jich objevili už teď a nikdo neví k čemu jsou.. :-)

a ten kondenzační kotel.. co to vlastně je? rodna a má nějaké podmínky pro umístění atd? do teď tam byl kotel i karma (obojí asi 100 let starý.. smile v koupelně, ale já bych to ráda přestěhovala na chodbu- ideálné do jedné části vestavěné skříně... Vím, že některé kotle tam být nesmí, že musí mít stálý přísun vzduchu..

Není tady

 

#5 3. 11. 2008 11:52

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: rekonstrukce- rady..

Kondenzační kotel je na rozdíl od klasických plynových kotlů schopen získat teplo obsažené ve spalinách, které jinak bez užitku odcházejí komínem. cena se pohybuje od 30tis až no třeba na 60tis.možná jsou i dražšší.. máme ho v kuchyni vypadá vlastně jako karma.ale je hezčí;a vytápí celý celou chaloupku.(ohřívá ti to teplou vodu )


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#6 5. 11. 2008 20:36

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: rekonstrukce- rady..

Janísku právě jsme ukončili rekonstrukci bytu absolutně zhumlovaného bez elektřiny topení bez funkčních odpadu. Kdybys chtěl, pošlu Ti smlouvu se stavební firmou a kalkulaci - ale je psaná ještě před starým DPH. Z konce prosince minulého roku. foky jsou trochu tmavé ale jak chceš taky pošlu. Třeba se ti něco bude líbit.

Není tady

 

#7 6. 11. 2008 7:49

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: rekonstrukce- rady..

marica napsal(a):

Janísku právě jsme ukončili rekonstrukci bytu absolutně zhumlovaného bez elektřiny topení bez funkčních odpadu. Kdybys chtěl, pošlu Ti smlouvu se stavební firmou a kalkulaci - ale je psaná ještě před starým DPH. Z konce prosince minulého roku. foky jsou trochu tmavé ale jak chceš taky pošlu. Třeba se ti něco bude líbit.

ahoj...určitě budu moc ráda... jsme teprve ve fázi, kdy se škrabou zdi, vybourala se vana a odpady a tak...ale už teď mám pocit, že se nemůžeme dostat do konce ve zdraví.. :-) takže na fotky a vše ostatní se budu těšit...děkuju..

Není tady

 

#8 6. 11. 2008 8:28

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce- rady..

Doporučuji si zavčas nafotit,kudy se Vám táhne dráty na elektrinu v bytě,rozvody všech trubek vestěnách atd a uložit na PC.Velmi se nám tohle osvědčilo,když jsme třeba po delší době chtěli někam vrtat a tak jsme nejdřív koukli na fotky,aby tam nebyla voda nebo elektřina.
my máme obyč.plynový kotel,o těch kondenzačních neboli turbokotlech jsem tu někde psala na jiném vláknu-je s nima problém při opravách a hlavně s náhr.díly.Kotel je poměrně malý,vytápí v poho nᚠnový RD 5+kk a ještě ohřívá i teplou vodu rovnou.Máme ho přesně tam,jak uvažuješ ty-ve vestavěné skříni v předsíni a ta skřín má nahoře i úplně dole mřížku,přes kterou cirkuluje vzduch.

Není tady

 

#9 6. 11. 2008 9:36

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: rekonstrukce- rady..

Kuty, to je dobrý nápad s těma fotkama...to by mě vážně nenapadlo...díky...
s tím kotlem jsi mi udělala docela radost...všude slyším, že to nejde, že ten kotel musí mít přístup vzduchu atd...takže prej skříň špatně... vám s tím problém nedělali?

Není tady

 

#10 6. 11. 2008 17:06

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: rekonstrukce- rady..

Janýsku udělej si někde maila je to dlouhé...

Není tady

 

#11 6. 11. 2008 20:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce- rady..

Kotel nám instalovala odborná firma a bez problémů.Ale jak jsem psala,v těch skříních máme nahoře i dole,vždy přes celou šířku "odvětrávací" mřížky.A navíc nám tyhle skříně slouží jako botník,máme totiž 2,po každé vstupní straně jednu.A Místo klasických polic tam máme uvnitř plechové regály s Baumaxu.Skříně jsou kombinované s mléčným sklem pro odlehčení prostoru.Tak jsem snad podala vyčerp.info.

Není tady

 

#12 6. 11. 2008 20:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce- rady..

marica napsal(a):

Janýsku udělej si někde maila je to dlouhé...

A co není na babi dlouhé?Třeba vlákno Jak se udělat na koníčka....

Není tady

 

#13 6. 11. 2008 21:38

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: rekonstrukce- rady..

Kuty napsal(a):

marica napsal(a):

Janýsku udělej si někde maila je to dlouhé...

A co není na babi dlouhé?Třeba vlákno Jak se udělat na koníčka....

No ne dlouhé ale těžké 12x foto, 2 excelovské tabulky a jeden wordovskej dokument.
Dobrou noc.

Není tady

 

#14 7. 11. 2008 8:13

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: rekonstrukce- rady..

Kuty napsal(a):

Kotel nám instalovala odborná firma a bez problémů.Ale jak jsem psala,v těch skříních máme nahoře i dole,vždy přes celou šířku "odvětrávací" mřížky.A navíc nám tyhle skříně slouží jako botník,máme totiž 2,po každé vstupní straně jednu.A Místo klasických polic tam máme uvnitř plechové regály s Baumaxu.Skříně jsou kombinované s mléčným sklem pro odlehčení prostoru.Tak jsem snad podala vyčerp.info.

tak to by bylo prima...já bych tam teda potřebovala prostor i na bundy, protože dvě velký skříně jsou tam pro mě dost scifi.. :-) ale kdyby byla ta část s kotlem úplně oddělená, tak by to snad bylo jedno... to už jsem teda zvědavá na to, co mi řekne plynař až přijde...

Není tady

 

#15 30. 12. 2008 11:51

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: rekonstrukce- rady..

Ahoj,
koupili jsme s manželem v září byt a teď rekonstruujeme. Ani jsem netušila co všechno je potřeba smile Je to naše první rekonstrukce... a doufám, že i poslední.
Nejhorší  je, že i když si člověk vybere z katalogových věcí, tak na všechno jsou hrozně dlouhé čekací lhůty... tak hlavně na to se připravte smile My na interiérové dveře čekáme 9 týdnů a na okna jsme čekali 4 týdny. A pak jsou takové chuovky, jako, že když zazdíš vanu pak zjistíš, že je prasklá, tak je to tak na odvoz do blázince... a samo, že výrobce reklamaci neuzná... takže ti pošlou opraváře, který ti novou vanu za 10tisíc za 2500 opraví... bomba smile
Je to fakt běh na dlouhou tra... kor když peněz není moc. Ale důležité je, že už jsme ve větším a ve svém smile

Tak držím palečky a máte brzo hotovo! smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#16 30. 12. 2008 21:57

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: rekonstrukce- rady..

...a když to všééchno hezky udělᚠa doděláš....tak můžeš začínat znova,protože zjistíš,že ty věci jsou už staré..

aspoň mě to tak připadá..lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#17 3. 1. 2009 20:26

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce- rady..

luckies napsal(a):

Ahoj,
koupili jsme s manželem v září byt a teď rekonstruujeme. Ani jsem netušila co všechno je potřeba smile Je to naše první rekonstrukce... a doufám, že i poslední.
Nejhorší  je, že i když si člověk vybere z katalogových věcí, tak na všechno jsou hrozně dlouhé čekací lhůty... tak hlavně na to se připravte smile My na interiérové dveře čekáme 9 týdnů a na okna jsme čekali 4 týdny. A pak jsou takové chuovky, jako, že když zazdíš vanu pak zjistíš, že je prasklá, tak je to tak na odvoz do blázince... a samo, že výrobce reklamaci neuzná... takže ti pošlou opraváře, který ti novou vanu za 10tisíc za 2500 opraví... bomba smile
Je to fakt běh na dlouhou tra... kor když peněz není moc. Ale důležité je, že už jsme ve větším a ve svém smile

Tak držím palečky a máte brzo hotovo! smile

Jen poznámečka-do nové koupelny v RD jsme si nechali instalovat vanu,sposta lidí zná jen to,že musí být zazděná,ale není to už dnes vůbec nutné.Máme vanu od firmy RAVAK a bez zdění.Je tuším na nožkách a kolem dokola je obložení z umělé hmoty.Funguje bezvadně už 3 roky.

Není tady

 

#18 4. 1. 2009 1:50

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: rekonstrukce- rady..

WC se zabudovanou nádrží není problém. Samotná nádrž na vodu je z pevného plastu, ve zdi je nezničitelná. Všechno, co by se mohlo případně porouchat, je přístupné a opravitelné pod vrchním krytem -  za splachováním.

Není tady

 

#19 5. 1. 2009 9:31

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: rekonstrukce- rady..

Kuty,
ano to mᚠpravdu... jenže nám by ten plast docela kazil dojem z koupelny. Takže jsme si vanu nechali podezdít. A je to právě firma Ravak, která nepřijímá reklamace. Bohužel to máme potvrzené z více zdrojů. Ale co... bydlíme a to je to hlavní smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#20 5. 1. 2009 15:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce- rady..

luckies napsal(a):

Kuty,
ano to mᚠpravdu... jenže nám by ten plast docela kazil dojem z koupelny. Takže jsme si vanu nechali podezdít. A je to právě firma Ravak, která nepřijímá reklamace. Bohužel to máme potvrzené z více zdrojů. Ale co... bydlíme a to je to hlavní smile

- ????jaké kažení dojmů?Naopak vana v něm vypadá velmi elegantně a je to plastové obložení přímo k této vaně od stejného výrobce.Možná že jsem to ale já napsala nějak špatně,protože ani my bychom v nové koupelně nesnesli žádné kompromisy.

Není tady

 

#21 7. 1. 2009 7:53

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 441

Re: rekonstrukce- rady..

Já vím co myslíš smile dívali jsme se na to obložení... ale pro nás to nebylo to pravé ořechové smile


život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

 

#22 21. 6. 2010 18:24

Vinie
♥------
Registrovaný: 21. 6. 2010
Příspěvky: 7

Re: rekonstrukce- rady..

smazáno, spam !

Není tady

 

#23 14. 2. 2011 7:29

nabastavrekonstrukce
♥------
Registrovaný: 14. 2. 2011
Příspěvky: 9

Re: rekonstrukce- rady..

Nedávno jsem při svém brouzdání narazil na firmu, která dle internetových odkazů měla být bezproblémová, slušná, kvalitní za rozumnou cenu. Snažil jsem se najít skutečné reference od zákazníků a pod tunami zaplacené reklamy se mi to nakonec podařilo, byl jsem z toho u vytržení. Řekl jsem si fuj, rychle od ní...

Vše, co se mi zdálo při jednání s Nabastavem podezřelého jsem se na webu  reklama zhmotnilo v realitu (nekvalitní rekonstrukce, drahé, zpoždění bez ochoty postavit se k vyměřenému penále čelem). Existuje nějaká firma, která je opravdu pro rekonstrukci bytu 3+kk kvalitní? Hledám opravdovou referenci, marketingový pracovníci stavebních firem prosím nepište ani nevolejte:(

p.

Upravil(a) mala.popelka (14. 2. 2011 9:08)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů