Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 27. 1. 2006 18:45

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

smysl zivota 2

Tuhle zpravu jsem dnes dostala na mail, ale vystihuje moje zivotni kredo. Rada se s vami o nej podelim. Dita


Ten nejhezčí kolující dopis na světě, nad kterým bychom se měli opravdu zamyslet! Na tomto příběhu je opravdu něco pravdivého.

Pro informaci: trvá to jen dvě minutky si ho přečíst. Obětuj ten čas!!!

Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v  něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí  koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy  nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik." A já stále dodnes myslím na jeho slova ........ta změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně
používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby  věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její zamilovaná kuchyně/ se mi líbí.

To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že vím, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit. Na nervy by mi také šlo, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropasu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

Dostaneš-li tento dopis, znamená to, že existuje někdo, kdo ti přeje něco dobrého. Jsi-li ale tak zaneprázdněn, že nemáš pár minut času přečíst a poslat toto poselství dále, protože "za chvíli, zítra, za týden ....." je také dost času, možná už to nikdy neuděláš. Tato Tantra přichází ze severní Indie. Udělej si trochu času na přečtení a zamyšlení. Je to Tantra, která přináší štěstí. Obíhá již dlouho kolem světa. Nenech si toto poselství jen pro sebe.

Tantra by měla byt poslána do 96 hodin dále. Dávej pozor, co se ti dalších pár dní přihodí.I když nejsi pověrčivý, uvidíš sám. Pošli tuto zprávu nejméně: na 1 osobu: Tvůj život se zlepší..  na 2-4 osoby: Tvůj život se zlepší viditelně... na 5-9 lidi: Tvůj život se zlepší i tvé cíle.... na 10-14 lidi: Obdržíš nejméně pět překvapení, během pár týdnů na 15- více: Tvůj život se drasticky změní a vše o čem jsi kdysi snil nabere podobu.

Pošleš-li tento mail 9 (ale musí to být přesně 9 !!!) lidem


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#2 31. 1. 2006 19:13

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: smysl zivota 2

Niekedy sa sám seba pýtam, kto sme, odkiaľ sme prišli, kam smerujeme, aký zmysel má vôbec ľudská existencia. Potom si nalejem odpoveď, a zas je dobre... lollollol


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#3 1. 2. 2006 0:25

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: smysl zivota 2

xxx - Uplne ti rozumim. Ja tu uz sedmi hodin resim s kamaradem touhu po sebevrazde. Jestli si opravdu neco udela, tak to budu ja, kdo bude potrebovat psychiatra. Vis, mela jsem nejlepsi kamaradku. Spolikala prasky kvuli klukovi, ale hned na to si zavolala sama doktora. Absolutne demonstrativni pokus.  Skoro rok jsem u ni doma resila vecer co vecer ruzne varianty jak a co s nim ma delat. Kdyz jsem prisla do nemocnice, zahrnula me nadavkami a vycitkami ze to co udelala je jen kvuli me, moje vina protoze jsem ji nedokazala pomoci. Od te doby se mnou nepromluvila, rekla ze uz me nikdy nechce videt. A uz je to tu zase. Uplne stejna situace. Kamarad, kteremu utekla zena a ktery mi uz tyden vyklada, jak napsal zavet, dokonce pry vyhazel i sve osobni veci do popelnice, aby po nem nikomu nic neprekazelo a ja tu s nim uz tyden sedim u internetu a presvedcuju ho o tom, ze zivot ma smysl a je krasny. Zrovna se ptam sama sebe, proc se stejna situace opet po 5ti letech opakuje, mam vztek, jsem bezmocna, je mi ho lito, chce se mi kricet...jsem zoufala a to ve me budi nejistotu, protoze takovehle pocity jsem uz davno odbourala. Proste jsem si zakazala je citit  a ted tu jsou v plne sile. Taky jsem byla v situaci, kdy jsem sedela s ziletkou ve vane, ale ja se tomu postavila, uvedomila jsem si ze tim, ze zbabele utecu ze zivota nic nevyresim a tak jsem z te vany vylezla a hrde se vsemu postavila, jsem ted hodne tvrda k sobe i ostatnim, ale nasla jsem svuj smysl zivota.... a takovehle emoce ve me probouzeji paniku, protoze jsem myslela ze uz je citit nesmim a nepotrebuju.
Boze prosim, at si nic neudela, at dostane rozum, prosim za neho, za jeho deti, za svedomi jeho zeny.....

Upravil(a) Dita.L (1. 2. 2006 0:27)


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#4 1. 2. 2006 8:39

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: smysl zivota 2

Dito L., držím Tobě a Tvému kamarádovi palce jak jen to jde...

Není tady

 

#5 1. 2. 2006 9:47

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: smysl zivota 2

Hmmm...Dito, tohle neznas: Podej certu prst, peklem se ti odmeni! Osobne jsem zjistila, ze tihle "kamaradi" jsou ti nejvetsi drakulove na svete! Chteji pomoc a rady, kterymi se nikdy neridi! Oni nechteji svuj problem VYRESIT, oni ho chteji porad jen RESIT! Dnes uz se o energii temito lidmi okradat nenecham, natoz abych nekomu dovolila, aby sve vlastni selhani hodil na mne s tim, ze je to moje vina! Moje vina je jedine to, ze se s nim tak dlouho babram a toleruju, ze rady jen posloucha a neridi se jimi!
Posledni pokus o tyhled dlouhe hovory jsem vyresila nasledovne: Chces se zabit? Fajn. Hlavne to udelej tak, at nezaprasis byt, nevydesis zadneho houbare nebo rybare, at te nemuseji pohrebaci seskrabovat ze silnice a poblit se u toho! Jo a az ten zpusob vymyslis, dej vedet, brnnu kamoskam a prijdem na tebe juknout. To vis, takova realityshow v televizi jen tak nepujde!
Samoztrejme, ze tohle bych si nedovolila rici cloveku, ktery za mnou prijde poprve. Ale nekomu, kdo mne vysava par mesicu, jen keca a neni schopen zajit ani za psychologem, tak tomu to reknu s prehledem. A ver, ze i pokud by si neco udelal, nebudu si to vycitat. Byla by to jeho svobodna volba. Takze nenech se zneuzivat a zatahovat do cizich zivotu zpusobem, ktery je vuci tobe takhle sprosty! Bezmocnost je jeden z nejhorsich pocitu, ktere znam, proto se situacim, kdy ho mohu pocitit, zamerne vyhybam. Neni moje povinnosti zachranovat kazdeho, komu se v zivote prave nedari...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#6 1. 2. 2006 10:45

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: smysl zivota 2

Naprostý souhlas, s Pan.
Jednou je nikdy, dvakrát je vždycky.
Taky cítím, že tihle lidé něco čerpají z druhých. Jakoby, se člověk při soucitu otevíral a o to, jim snad právě jde.

Znám jinou verzi: Tak, když se Ti tady nelíbí... Spočítej si to....vydělej si na rakev a na pohřeb.....
Léčba proběhla ve vteřině úspěšně a adolescent šel vydělávat, ale  na lístky do kina nebo jiné nutné potřeby.

Tím, ale nechci zpochybňovat trápení chronicky nemocných lidí. Ale to už je na odborníka. A hlavně, aby na to sám postižený pohlížel jako na chorobu.
Bláža..

Upravil(a) Bláža.. (1. 2. 2006 10:57)

Není tady

 

#7 1. 2. 2006 11:27

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: smysl zivota 2

Dekuju vam za podporu, jste hodni. Vcera kdyz jsem to psala, jsem byla totalne v depresi z toho, ze mu nemuzu pomoct. Bydlime od sebe vic jak 1000km. Dokonce jsem jeste v noci volala na linku duvery, v domeni, ze mi s nim nejak pomohou, ale rekli mi jen to, co uz omylam tyden. Pry jsou tito lide rozhodnuti se zabit vetsinou uz nezvratni ve svych nazorech.....No nevim. Nijakou zvlast velkou duveru to ve me nevzbudilo.
Sedela jsem s nim skoro az do rana, pak jsem usnula, ale ted ho na msn vidim. Je tu porat. Asi o ty me rady ve skutecnosti opravdu nestoji, jak rikate, posilam ho uz tyden pro antidepresiva, jeste tam nebyl.
Jenze ja se nebojim jenom o nej, ale i sebe. Na zaklade te kamaradky. Tenkrat, kdyz me obvinila, citila jsem se jako spina, ktera nici lidske zivoty a stesti. Mozna, ze jestli se toho sameho dockam znovu, vezmu to uz tak nejak s prehledem, ale jestli si on sahne na zivot, budu se asi potom zase citit jako zruda, ktera mu nepomohla. Uz tak si delam vycitky, ze v takove situaci dokazu myslet i na sebe...


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#8 1. 2. 2006 12:02

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: smysl zivota 2

Dita.L
A co kdyby, jsi mu napsala pravdu. že už jsi sama vyčerpaná, že máš i jiné povinnosti a že máš i pocit, že by se Tvoje snažení mohlo jednou obráti proti Tobě.  Že bude nejlépe, když se obrátí na psychologa nebo jiného kamaráda, že lituješ, ale musíš končit, že Ty, už mu neumíš pomoci více pomoci. A že musíš chránit i svoje zdraví. Aby s tím počítal. Tihle lidé se někdy uzdravují zázrakem.  Jestli je nemocen, musí k lékaři.
(může to totiž i být někdo, kdo si na Tobě ventiluje úplně jiné problémy. A až mu na to manželka přijde, tak
to bude zase svádět na Tebe)
Psycholog, totiž prošel i výcvikem jak jednat, aby se problém, nepřenesl na jeho osobu, ale my ne.
Bláža..

Není tady

 

#9 1. 2. 2006 15:59

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: smysl zivota 2

Dito,
Blaza ma pravdu. A ver, ze to funguje. Kdyz mne kamaradka po nocich volala, ze se zabije, kdyz neprijedu, taky jsem skakala do auta a hnala se za ni. Trikrat, desetkrat, dvacetkrat.....Pak mi ale dosla trepelivost a rekla jsem: udelej to, ja mam za sebou tezky den, potrebuji se konecne vyspat a vyvesila jsem telefon. Spadla ze mne velka tiha a klidne jsem spala az do rana. Kamaradka je dodnes mezi nami. A dokonce se mi tehdy omluvila, ze ji vlastne nedoslo, jak se chovala bezohledne...
A pokud jde o tu tvoji kamaradku, vycitas si neco, za co vubec nemuzes. Nejspis si uvedomila, ze udelala volovinu a potrebovala na nekoho shodit zodpovednost. Nic vic, nic min. Tenhle balvan ti nepatri a klidne ji ho vrat. A udelej to urcite, kdyz ne realne, tak virtualne v meditaci. Zbytecne te to trapi. Mozna prave pribeh s tvym pritelem je jen reparat pro tebe. Muz, ktery neunese odchod manzelky, je slaboch a tem se pomaha nejhur. Nechala bych to na odbornicich a vubec bych mu nedovolila, aby se ke mne priblizil, dokud se nezacne lecit.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#10 2. 2. 2006 12:52

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: smysl zivota 2

Tak se mi ulevilo. Vcera jsem se mu cely den neoszvala a vecer mi psal, ze si zacal hledat aspon praci. Doufam, ze mu to vyjde, i kdyz zenu uz asi definitivne ztratil. Diky za podporu


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#11 2. 2. 2006 13:24

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1147

Re: smysl zivota 2

Dita.L napsal(a):

Tak se mi ulevilo. Vcera jsem se mu cely den neoszvala a vecer mi psal, ze si zacal hledat aspon praci. Doufam, ze mu to vyjde, i kdyz zenu uz asi definitivne ztratil. Diky za podporu

Souhlasím s Pan. To jsou lidé, kteří budou páchat demonstrativní sebevraždy když se s nimi partner(ka) rozchází kvůli jejich emocionálnímu vydírání. Ovšem pokud by měli s tím stejným člověkem žít dvacet let, tak budou chtít "pryč z chomoutu" a hodí na něj všechno zlé co kde posbírají a ještě budou chtít, aby jim člověk dal rozhřešení. NEŘEŠIT!!!


Kdo máš uši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů