Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 31. 10. 2008 20:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Mám takovou trochu delikátní otázku:
mé matce je 56 let a už delší dobu pro ni není osobní hygiena důležitá. Že se nesprchuje a koupe 1x týdně, to bych ještě překousla, i když mám kolem 100 kg a hodně se pohybuje, takže i hodně potí, ale že se nemyje ani na antimních místech (nebo myje, ale nebere si čisté prádlo) a z toho důvodu si vedle ní nemůžu ani stoupnout a ve výtahu doslova a do písmenka zadržuji dech, to už mi fakt vadí.
Jak byste to řešili vy?
Zajímavé je, že dělá pojišovací agentku a je celkem hodně úspěšná va
Mám jí o tom říci? Jak?
Děkuji za názory

Upravil(a) Tulipánka (31. 10. 2008 20:51)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#2 31. 10. 2008 20:51

majkafa
Host

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Nijak. Je dospělá a svéprávná. Nepřísluší mi něco takového řešit. Zvl᚝ pokud s ní nebydlím.

 

#3 31. 10. 2008 20:54

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

já bych jí to řekla. poslechnout mě samo nemusí, je dospělá jak říká majka, ale řekla bych ji to právě proto, že je to moje máma a záleží mi na ni.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#4 31. 10. 2008 20:55

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Majkafo,
mamka je u nás v bytě na týden, přežiju to. Je to fakt hodně nepříjemné, doteď jsem to neřešila, ale třeba jsem měla...
Taky jsem si říkala, že právě někdo bližší by jí to měl říci spíše, než někdo cizí.

Upravil(a) Tulipánka (31. 10. 2008 20:56)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#5 31. 10. 2008 20:56

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Já bych jí to taky řekla


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#6 31. 10. 2008 20:57

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Zkoušela jsem u nás doma nabídnout sprchu, vanu, že si může vyprat prádlo, ale nepochopila neutral


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#7 31. 10. 2008 20:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Tulipánka napsal(a):

Majkafo,
mamka je u nás v bytě na týden, přežiju to. Je to fakt hodně nepříjemné, doteď jsem to neřešila, ale třeba jsem měla...
Taky jsem si říkala, že právě někdo bližší by jí to měl říci spíše, než někdo cizí.

prostě ji to řekni, přece nechceš, aby se od ní ostatní odtahovali, protože zrovna nevoní ... od tebe to vezme líp jak od cizího wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#8 31. 10. 2008 21:02

Kamčatka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 2. 2008
Příspěvky: 3667

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Určitě bych jí to řekla. Spolupracuji s paní, která má úplně stejný problém, bohužel žije sama a má syna, který ji to asi nejspíš neřekne. Je to velmi nepříjemné, vidím to, když vejde do naší kanceláře a všichni hned koukají, jak co nejnápadněji otevřít okno. usch

Není tady

 

#9 31. 10. 2008 21:04

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Zkusila bych to trochu zjemnit. Zeptala bych se, jak jí slouží zdraví, jesti má v pořádku cukr a krevní tlak. POtom jí říct, že mᚠo ni starost, že nevoní a že to může znamenat bud zdravotní problém, nebo že se o sebe málo stará. Dᚠjí možnost úniku, omluvy, neztrapníš ji a s hygienou, to už bude jen na ní.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 31. 10. 2008 21:06

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Super, Pavlo,
dobrý nápad. Víš, já si nechtěla hrát na "rodiče" a poučovat svoji matku. Jen jsem prostě chtěla pohodu pro ni i pro sebe smile .


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#11 1. 11. 2008 9:09

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Určitě bych jí to řekla, samozřejmě trochu citlivěji, jak psala Pavla, ne to na ní vybalit. Ona se zřejmě necítí, tak o tom ani neví (to mi připomnělo, když jsem vystoupila z vlaku v Litoměřicích...praštil mě děsnej smrad do nosu, myslela jsem, že se udusím....a ty lidi okolo...nic - oni to necítili...zvykli si). Jsou to zdravotní problémy a není se za co stydět. Všechno se dá vyřešit a v klidu big_smile Přeju Tulipánko hodně odvahy a pohody....uvidíš, že i maminka pak bude ráda wink


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#12 1. 11. 2008 11:23

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Tulipánko, v 56letech má spousta žen zhoršený čich, tak se není čemu divit... Určitě bych jí to jemně řekla, kdo jiný by ji měl na to upozornit?


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#13 1. 11. 2008 11:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

zhoršený čich možná, ale hygiena taková jak ji popisuje je prostě nedostatečná, zvláštní, že celou dobu normálka a teď na to prostě prdí ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#14 1. 11. 2008 11:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Pavlo,
ano, celou dobu v pohodě, ale poslední půlrok... možná od té doby, co má s takou problémy....


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#15 1. 11. 2008 17:41

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

a "neřeší" ty problémy právě tímto? Jakože nepotřebuje na sebe dbát když s ním jsou "stejně jen problémy" a nepotřebuje se mu líbit ....?

Není tady

 

#16 1. 11. 2008 18:22

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

No to je ale postavené na hlavu dumbom jestli má problémy s takou, tak proto nemusí být cítit pro všechny okolo. To si myslím, že je o něčem jiném a jestli k tomu víc zanedbává hygienu, tak to jenom znásobí.


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#17 1. 11. 2008 20:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Určitě bych mamince řekla, že je mi nepříjemné, že se nemyje,že musí na sebe více dbát, že bych se za ni styděla. Také bych jí řekla, že nechápu, jak může takto chodit do zaměstnání.

Není tady

 

#18 1. 11. 2008 21:02

majkafa
Host

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Aneri, dal nám někdo právo stydět se kohokoliv kromě sebe?

Možná má maminka psychické problémy, vyplývající z problémů s tatínkem, jak jsi zmínila. Možná to vede k tomu, že nemá o sebe zájem. Je třeba hledat primární problém, když maminka vyřeší ten, vyřeší se jistě i ty sekundární.

Upravil(a) majkafa (1. 11. 2008 21:06)

 

#19 1. 11. 2008 21:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

stolt je to máma, otevřená komunikace by měla fungovat smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#20 1. 11. 2008 21:10

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

pomněnka napsal(a):

No to je ale postavené na hlavu dumbom jestli má problémy s takou, tak proto nemusí být cítit pro všechny okolo. To si myslím, že je o něčem jiném a jestli k tomu víc zanedbává hygienu, tak to jenom znásobí.

no to sice z našeho pohledu je,ale souhlasím s majkafou...

Není tady

 

#21 1. 11. 2008 21:24

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

No, ono je to v naší rodině celé špatně a moje mamka není taková normální mamka, ale to tady teď nechci rozebírat.
Já tuším, co udělá, že se na mě naštve příp. rozbrečí, jak jsem na ni zlá, ale jen jsem chtěla mít podporu vás, že jsem udělala správnou věc.
Tak jakmile k tomu bude trochu příležitost, tak to udělám, díky, že jste mi dali odvahu.
Za mamku se bohužel stydím a včera mi říkal manžel, že jel s ní ve výtahu, nastoupil nějaký elegantní pár a že se také mohl studem propadnout (naštěstí se nepropadl big_smile ).
Já se za mamku stydím také, ale teď čtu zajímavou knížku a snad mi s tím pomůže.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#22 1. 11. 2008 21:28

majkafa
Host

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Co kdybys jí pomohla vyřešit problémy s tatínkem, jestli je to možné?
Jestli na sebe předtím dbala, bude to psychické.
V takovém stavu je jí ukradené, co si myslí okolí. Když ona primárně nezvládá. Vím, o čem mluvím. Neodstraňuj druhotné věci, zkus to jinak, kritikou jí možná ještě víc ublížíš, bude jí hůř, než je jí teď.
Jestli trpí momentálně depresí, skutečnou depresí, o čemž svědčí, že píšeš, že se rozbrečí atd. , buď  opatrná. Zkus si o tom něco přečíst.

Upravil(a) majkafa (1. 11. 2008 21:30)

 

#23 1. 11. 2008 21:38

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Tulipánko, pláč a naštvání, to jsou formy agrese, kterými se tvá máma brání. Jsou to projevy její nejistoty. Právě proto je třeba nezahnat ji do kouta svými požadavky, ale spíš projevit obavu o ni, starost. 

Stydíš se za ni? hm. Je taková jaká je, ty jsi jiná. Vychovala tě, jak nejlépe uměla. Stačilo by ji také přijímat i s jejími chybami. ROdiče pro nás představují jakési polobohy a ztráta iluzí během puberty bývá krutá.Ale ty bys sama kvůli sobě potřebovala najít si k ní psrávný přístup. Hádky , výčitky, pláč - to nic neřeší.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#24 1. 11. 2008 21:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

Majakafo,
vyřešit problémy s tatínkem nejdou, v listopadu se rozvádějí. Ale myslím si, že mamka tím už tak netrpí, že už se s tím tak nějak smířila. Ale to zanedbávání už asi bere jako normálku, standard neutral .

Pavlo,
mamka už depresí netrpí, spíše egoismem a vztahovačností. Ona je ta nej a všichni jí ubližují neutral . Já se snažím být jiná, a tak jí ubližuju také.

Ne, já to opravdu nemůžu rozebírat, protože je to hodně komplikované na obou stranách, ale potřebovala jsem znᚠvaše názory a tipy. Díky!


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#25 1. 11. 2008 22:03

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: jak říci matce, aby více dbala o hygienu

hm, myslim že v tom to je - s manželem se rozvádí, tak proč se starat o sebe. Manžela stejně nezajímá tak co (nemyslim to že to říkám já, ale přijde mi že toto si říká tvoje maminka)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů